Menu

Szkolna Gazetka

 

Naszym głównym zadaniem jest systematyczne redagowanie szkolnej gazetki „Jaskółka”. Gazetka istnieje od wielu lat i jest wydawana cyklicznie – jeden numer w semestrze. Na zajęciach kółka uczymy się najpierw teoretycznej wiedzy potrzebnej w redagowaniu czasopisma. Jak przygotować dobry wywiad, napisać interesujący artykuł, gdzie szukać wiadomości na określony temat? 

Na kółku uczymy się redagować zapowiedzi tekstów, sami teksty te składamy i ilustrujemy. Rozwijamy w ten sposób nasze uzdolnienia i własną osobowość. Efektem naszych starań jest gazetka szkolna „Jaskółka”. Znajdziecie w niej wiele ciekawych artykułów dotyczących wydarzeń mających miejsce w naszej szkole. W gazetce umieszczane są ponadto ciekawe opowiadania naszych uczniów, śmieszne powiedzonka naszych nauczycieli oraz dowcipy.

 

Interesuje nas głównie życie szkolne, ale - ciekawi świata - wychodzimy też na ulice miasta. Organizujemy konkursy, przeprowadzamy ankiety, sondaże i wywiady, prezentujemy twórczość naszych szkolnych kolegów.

 

Piszemy o wydarzeniach z życia szkoły (akademiach, wycieczkach, wyjściach do kina), o sukcesach uczniów i nauczycieli, o sprawach niezwykłych, o muzyce, o książkach, o pasjach i zainteresowaniach uczniów. 

Zamieszczamy także najciekawsze teksty, które są efektem pracy na lekcjach,
twórczość własną, uczniów naszej szkoły (poezję, scenariusze), wywiady, humor.

W „Jaskółce” możemy wyróżnić stałe rubryki chętnie czytane przez naszych czytelników: aktualności z życia szkoły, opowiadania, psychozabawa, gwara uczniowska, kącik muzyczny, wiadomości sportowe, wywiady, horoskop, krzyżówki i konkursy z nagrodami. Gotowe teksty zapisujemy i formatujemy w edytorze tekstu, wstawiamy rysunki, zdjęcia, przygotowujemy ostateczną wersję gazetki, która jest następnie powielana i rozprowadzana w szkole. 

Cały czas uczymy się sztuki dziennikarskiej!!! 

 

Numery czasopisma:

jaskolka_marzec_2018.pdf

jaskolka_grudzien_2017.pdf

jaskolka_maj-czerwiec2017.pdf

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 14
    Zielona Góra ul. Jaskółcza 66
  • (+68) 325 50 11
    500 795 964 - świetlica

Galeria zdjęć