Szkolna Gazetka

W roku szkolnym 2020/2021 swą działalność wznowiło kółko dziennikarskie, które zajmuje się redagowaniem i wydawaniem szkolnej gazetki „Jaskółka”.

Uczniowie postanowili, że w każdym numerze, w miarę możliwości, będzie: wywiad, kącik kulinarny, niezbędnik ucznia, artykuły tematyczne, co w trawie piszczy, humor i krzyżówka oraz twórczość własna uczniów (wiersze, opowiadania). Swoje prace przesyłają drogą elektroniczną na adres  e-mail opiekuna, który opracowuje skład komputerowy i przeprowadza korektę.
Nasze pisemko powinno ukazywać się raz w semestrze, ale pierwsze wydanie nieco się spóźniło, ponieważ młodzi dziennikarze dopiero uczą się przygotowywania artykułów na ściśle wyznaczony termin, a poza tym pracujemy w specyficznych warunkach nauki zdalnej.

Łamy „Jaskółki” są otwarte dla wszystkich uczniów i nauczycieli. Jeżeli macie pomysł na artykuł, chcecie o czymś ciekawym poinformować, zaprezentować własny wiersz, który być może trafił do szuflady, zamiast ujrzeć światło dzienne i zachwycić czytelników, piszcie! Czekamy na Wasze propozycje, wysyłajcie je na adres
Każdy, kto ma coś ciekawego do powiedzenia, może zabrać głos!

Aktualny skład zespołu redakcyjnego:

Z klasy VI c:
Nina Nowakowska, Wiktoria  Macugowska, Karolina Grabowska, Wiktoria Brychcy, Olga Łyś.

Z klasy VI d:
Amelia Prokopowicz- Kobiela, Kacper Trojacki.

Opiekun koła – Małgorzata Królak

Numery czasopisma: