• Konkurs "Moja jesienna kartka"
    Dnia 16 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 17 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Plastycznego Konkursu Świetlic pod hasłem „Moja jesienna kartka”. Łącznie nadesłano 125 prac.
    Miło nam poinformować, że wyróżniono pracę wykonaną przez uczennicę naszej szkoły Natalię Gerlach z klasy III a. Po odebraniu nagrody uczestnicy konkursu wzięli udział w warsztatach plastycznych, podczas których wykonywali papierowe sowy.
    Na zakończenie wszyscy laureaci pozowali do pamiątkowego zdjęcia. Wyróżniona praca została wykonana pod kierunkiem p. Aleksandry Wołejko.

03.12.2018 18:57 | więcej »
  • Spotkanie z socjoterapeutą
    Dnia 14 listopada 2018 r. wychowankowie naszej świetlicy szukali skutecznych sposobów rozwiązywania konfliktów. Pomocą i cennymi radami służyli im wychowawcy pracujący na co dzień w świetlicy, a także szkolny socjoterapeuta - pani Marta Korczyńska. W trakcie warsztatów pn. „Konfliktów nie da się uniknąć, ale trzeba je umiejętnie rozwiązywać” pani Marta wyjaśniła, jakie emocje pojawiają się w trakcie konfliktów i jak wyglądają osoby je przeżywające. Wspólnie z uczniami ustaliła trzy kroki reagowania na zaczepki i prowokacje rówieśnicze. Nie zostaje zatem nic innego jak przekazaną wiedzę zastosować w praktyce. Wyzwanie podjęte. Powodzenia!

04.12.2018 22:16 | więcej »
  • Spotkanie z policją
    Dnia 30 października 2018 r. w świetlicy szkolnej gościliśmy funkcjonariuszy policji - panią Wiolettę Sokołowską-Domagałę oraz pana Macieja Matuszewskiego. Spotkanie przebiegało pod hasłem „Jestem widoczny, jestem bezpieczny” i miało na celu przypomnienie oraz utrwalenie podstawowych zasad bezpieczeństwa obowiązujących  w ruchu drogowym oraz w domu. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda specjalna kamizelka ochronna, kask i cały sprzęt do zadań specjalnych. Uczniowie zostali także zapoznani ze specyfiką pracy policjantów. Na zakończenie dzieci otrzymały od naszych gości książeczki oraz foldery edukacyjne.

03.12.2018 18:57 | więcej »
  • Zajęcia z robotyki
    Dnia 26 października 2018 r. uczniowie klasy IIIa wzięli udział w zajęciach z robotyki pn. „Programowanie z Dashem i Dotem” w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli, w ramach Weekendowego Szlaku Naukowego koordynowanego przez Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze. Zajęcia prowadzone były przez Akademię TurboKIDS. Dzieci poznały elementy kodowania, matematyki i języka angielskiego, bawiąc się na specjalnej, kolorowej macie z robotami- Dashem i Dotem. Oprócz świetnej zabawy dzieci miały możliwość zapoznania się z pracą Ośrodka, zwiedzania pomieszczeń oraz rozmowy z nauczycielami i dyrektorami placówek oświatowych, którzy w tym dniu byli obecni na szkoleniach.

03.12.2018 19:00 | więcej »
  • Konkurs "Kosz jesiennych darów"
    W dniu 25 października 2018 r. w Zespole Edukacyjnym nr 9 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu pod hasłem „Kosz jesiennych darów”. W  wykonaniu pracy uczestniczyło kilkanaścioro uczniów naszej świetlicy. Choć kosz nie zdobył nagrody, był bardzo ciekawie  i starannie wykonany. Dzięki udziałowi w konkursie świetlica wzbogaciła się o nową grę edukacyjną.

03.12.2018 19:01 | więcej »
  • Konkurs "Przygoda z liściem"
    Dnia 24 października 2018 r. uczniowie klasy IIIa - Amelia Wilczyńska i Aleksander Krawczak-Dzieńdziura wzięli udział w XVI edycji Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego  dla świetlic szkolnych pn. „Przygoda z liściem”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 15 w Zielonej Górze. Uczniowie musieli wykazać się szeroką wiedzą i umiejętnościami. Wśród zadań do wykonania znalazły się zadania matematyczne, literackie i plastyczne. Za udział w konkursie uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody.

03.12.2018 19:00 | więcej »
  • Spotkanie z pisarzem
    W dniu 18 października 2018 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z zielonogórską pisarką i poetką p. Agnieszką Ginko, którą gościliśmy już po raz drugi. Pani Agnieszka jest autorką książek i publikacji edukacyjnych dla dzieci oraz laureatką ogólnopolskich konkursów poetyckich. Za książki dla dzieci otrzymała wiele prestiżowych nagród. We wrześniu tego roku p. Agnieszka odebrała z rąk Prezydenta Miasta Zielona Góra nagrodę za działalność kulturalną i książki dla dzieci.
    W ramach świetlicowej akcji „Znani zielonogórzanie czytają dzieciom” nasz gość czytał fragmenty bajek pt. „Tutlandia” oraz „Tutlandia-niespodzianki”. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem wysłuchały opowiadań. Pani Agnieszka chętnie odpowiadała na wszystkie pytania. Uczniowie mieli również możliwość zakupienia książek z imienną dedykacją i autografem autorki.

03.12.2018 19:05 | więcej »
  • Pasowanie
    W dniu 18 września 2018 r. w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie dzieci i przyjęcie do  gromady świetlicowej. Panie przygotowały  liczne konkursy, w których pierwszoklasiści musieli wykazać się wiedzą na temat świetlicy i zasad w niej panujących. Po uroczystym złożeniu ślubowania przez wszystkie klasy pierwsze, pani kierownik pasowała każdego ucznia na świetliczaka zaczarowanym ołówkiem. Dzieci otrzymały słodki poczęstunek.
    Na pamiątkę tego wydarzenia zrobiono wspólne zdjęcia

03.12.2018 19:27 | więcej »