Nabór

Ważne o naborze

Dyrektor publicznej szkoły podstawowej , nie później niż odpowiednio do końca lutego 2015 roku , podaje kandydatom do wiadomości kryteria.

W zwiazku z tym , zapraszamy rodziców wszystkich kandydatów klas I w roku szkolnym 2015/2016 ,z amieszkałych poza obwodem szkoły podstawowej , do odwiedzenia szkół, w celu zapoznania się z przyjetymi w nich kryteriami (szkoły poza obwodem) . Kryteria te będa brane pod uwagę podczas postępowania rekrutacyjnego( jeżeli szkoła podstawowanadal będzie dysponować wolnymi miejscami).

Jednocześnie informujemy , że rozpoczęcie procedur związanych z naborem kandydatów do klas I szkół podstawowych w Zielonej Górze w roku szkolnym 2015/2016 rozpocznie sie 23 marca 2015 roku.

Nabór do szkół podstawowych będzie prowadzony z wykorzystaniem systemu wspomagającego rekrutację opracowanego przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowego.

Wszystkie informacje dotyczące naboru do szkół podstawowych znajdziecie Państwo na  stronie Miasta Zielona Góra .

Informacja będzie zawierać między innymi: terminy postępowania rekrutacyjnego, wymagane dokumenty, liczbe możliwych do wyboru szkół podstwowych( poza szkołą obwodową), wzór wniosku wraz z załącznikiem , wzór zgłoszenia dziecka do szkoły, nazwy szkół biorących udzial w rekrutacji oraz inne informacje uwzgledniające specyfike szkół, prowadzących oddziały: ogolnodostępne , integracyjne , sportowe.