Menu

 •      
      W dniu 11 stycznia 2018 r. w Sali obrad Urzędu Miasta Zielona Góra przy ul. Dąbrowskiego 41 w Zielonej Górze został rozstrzygnięty konkurs plastyczny: „Śmieci nie giną w piecu, one wracają do nas przez komin ... ! skierowany do uczniów klas 1-7 szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych. Celem konkursu było upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat jakości powietrza, ukazanie problemu spalania odpadów w piecach domowych.
  Z naszej szkoły zostało wyróżnionych sześcioro uczniów:
  - w kategorii klas I-III: 
  Nadia Sikora z klasy 1b i Brajan Cukierki z klasy 1b (opiekun p. Małgorzata Jarlaczyk),
  - w kategorii klas IV-VI: 
  Igor Budzyński z klasy 4e i Klaudia Kaczmarek z klasy 6a (opiekun p. Anna Jasinowska),
  - w kategorii klas 7 i gimnazjalnych:
  Magdalena Duda z klasy 7b i Adam Gwoździański z klasy 7c (opiekun p. Bożena Nowinka).
  Gratulujemy !!!

   


   
  25.01.2018 10:53 | więcej »
 •        
      Dnia 3 stycznia 2018 r. po raz czternasty w naszej szkole odbył się konkurs pt. „ŚWIAT W KOLĘDY ZASŁUCHANY”. Wzięło w nim udział 22 uczniów z klas I – VI. Każdy uczestnik wybierał numer kolędy, jednej z osiemnastu, które ukryte były w świątecznych pierniczkach.
  Najpiękniej kolędy wykonali: JULIAN VORKADI – VI B, KATARZYNA REGEŃCZUK – IV A, ANTONINA MACHEL – III A. Ponadto jury wyróżniło: HANNĘ GRZESIAK – III F, PIOTRA REGEŃCZUKA – VI B i OLIWIĘ PALUCHOWSKĄ – III A. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki. 
     Zgromadzeni na widowni rodzice i dziadkowie włączyli się do wspólnego kolędowania. Konkurs uświetniła grą na fortepianie KASIA REGEŃCZUK z klasy IV A.
  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z konkursu w naszej galerii.
   
  18.01.2018 17:29 | więcej »
 •  
       Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, z inicjatywy opiekunów samorządu szkolnego, odbyła się po raz pierwszy Wielka Loteria Świąteczna dla uczniów klas IV-VII. Przygotowano ponad 350 losów w cenie 2 zł. Każdy los wygrywał, a były to słodycze, drobne upominki, gadżety oraz kupony przygotowane przez nauczycieli. I chyba one najbardziej cieszyły uczniów, ponieważ można było wylosować bon na niepytanie, dodatkowe nieprzygotowanie czy podpowiedź na kartkówce. Były też i takie, które proponowały uczniom  herbatkę ze słodkim poczęstunkiem, drugie śniadanie czy inną niespodziankę. Sprzedaż losów i wydawanie nagród (bardzo sprawnie) prowadziła Wiceprzewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Hania Łączkowska jej koleżanki z klasy 7a Julka i Kinga.   
  Dodatkowo każdy los brał udział w losowaniu nagród głównych, które odbyło się kolejnego dnia w sali gimnastycznej. Uczestnicy loterii z niecierpliwością czekali na odczytanie szczęśliwych numerów i co chwilę można było usłyszeć jęk zawodu lub okrzyki radości. Do wygrania było bowiem podwójne zaproszenie do Cinema City oraz bony do Empiku, słuchawki oraz głośnik bezprzewodowy. 
       Loteria Świąteczna okazała się sukcesem i mamy nadzieję, że wpisze się na stałe do kalendarza imprez naszej Czternastki. Dochód ze sprzedaży losów zostanie w części przeznaczony na cel charytatywny, a w części na działalność Samorządu Szkolnego. 
         Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tak dużej ilości losów, czy to w postaci nagród rzeczowych, czy kuponów-niespodzianek, składamy serdeczne podziękowania w imieniu całego Samorządu Uczniowskiego. 
                                           
  Organizatorzy: Justyna Ratajczak i Mariusz Fórmaniak   
  18.01.2018 17:06 | więcej »
 •  
          We wtorek 9 stycznia 2018 r. o godz.11.00 w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom i wyróżnionym w SZKOLNYM KONKURSIE LITERACKIM O TEMATYCE ŚWIĄTECZNEJ. Uczniowie naszej szkoły pisali opowiadania na temat: "W te święta Bożego Narodzenia cofnąłem się o 50, 100, a może 150 lat...."

         Najlepsze prace zostały wyłonione przez organizatora konkursu, p. Joannę Głodecką. Pani dyrektor, Jolanta Jasińska wręczyła dyplomy i nagrody książkowe, a także osobiście pogratulowała zwycięzcom XII edycji konkursu, który już na stałe wpisał się w tradycje szkoły.

  A oto wyniki:
  I miejsce  -  Miłosz Mirosławski, 7a
  II miejsce  -  Jagoda Tomaszek, 6c
  III miejsce   -  Klaudia Kaczmarek, 6a

  Wyróżnienia:
  Kasia Regeńczuk, 4a
  Bożena Wojtkowiak, 4e
  Anna Cicha, 5d
  Pola Szandurska, 5d
  Piotr Regeńczuk, 6b
  Rozana Spychalska, 7d
  Michalina Wiśniewska, 7d
  Laura Rojas Perez, 7d

  GRATULUJEMY!!!!!!!


   


   
  11.01.2018 15:11 | więcej »
 •    
         W dniu 22 grudnia zostało wystawione przedstawienie Jasełkowe przy udziale uczniów z klasy 3A pod przewodnictwem p. Anny Koryckiej oraz pomocy o. Witolda Słowika. Przedstawienie miało na celu ukazać sens Bożego Narodzenia, gdzie do Stajenki Betlejemskiej z darami przychodzą pasterze, Trzej Królowie oraz postacie z bajek (Pinokio, dziewczynka z zapałkami, Calineczka, smerfetka, królowa śniegu itp.), wszyscy radując się z narodzenia małego Jezusa, który zbawi świat.
        Także 22 grudnia na sali gimnastycznej dla uczniów z klas 5,6,7 katechetka p. Iwona Pieślak wraz z uczniami z klasy 6B i 7D wystawili Jasełka pt. "Niezwykła przygoda Kowalskich", ukazujące współczesne przeżywanie Wigilii Bożego Narodzenia w rodzinach oraz powrót do tradycji świąt Narodzenia Pańskiego i obecności Jezusa w sercach ludzi.


   


   
  11.01.2018 15:15 | więcej »
 •      
       Dnia 15 grudnia w Szkole Podstawowej nr 17 w Zielonej Górze odbyła się XIII edycja Konkursu międzyszkolnego dla uczniów klas piątych pt. "Uzależnienia a zdrowie". Celem konkursu było propagowanie wiedzy na temat szkodliwości uzależnień, poszerzenie wiedzy o wpływie zdrowego stylu życia na funkcjonowanie człowieka oraz kształtowanie umiejętności życia bez nałogów.
       W tym roku naszą szkołę reprezentowali Bartosz Łukasiewicz i Grzegorz Wojciechowski z klasy Vc, którzy zajęli III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

   


   
  05.01.2018 15:29 | więcej »

 • 8 grudnia 2017 r. w ramach akcji „BEZPIECZNY STOK” uczniowie naszej szkoły spotkali się z ratownikami górskimi TOPR i GOPR oraz  przedstawicielami Stowarzyszenia Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne.  
  Lekcja z zasad bezpieczeństwa w górach i na stokach pozwoliła na przypomnienie wiedzy oraz wyrabianie nawyku odpowiedniego przygotowania do uprawiania sportów zimowych.
  17.12.2017 19:20 | więcej »

 • Uczestnicy zajęć Małej Akademii Rękodzieła na cotygodniowych spotkaniach poznają nowe zastosowania różnych materiałów. Tym razem tworzywem do pracy stały się kolorowe skarpetki. Igła, nici, trochę waty i nożyczki wystarczą, aby zamieniły się one w laleczkę-przytulankę. Bożenka, Zosia, Marysia, Oliwia i Ala pięknie poradziły sobie z tym zadaniem. Wykonana praca może być prezentem pod choinkę, tym bardziej cennym, że własnoręcznie wykonanym. 
   


   
  15.12.2017 16:35 | więcej »

 • 7 grudnia 2017 r. uczniowie pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego - p.Wioletty Ziółkowskiej i p. Krzysztofa Laczkowskiego - wzięli udział zawodach międzyszkolnych pod hasłem „Mikołajki na sportowo” zorganizowanych przez MOSiR. 
  Uczestnicy sportowych zmagań startowali w 20 konkurencjach uwzględniających biegi, skoki, rzuty oraz łamigłówki. Dodatkowym zadaniem dla całej drużyny było wspólne „Pakowanie Prezentów” i „Lepienie bałwana”. Dzieci bawiły się doskonale. 

   
  22.12.2017 13:37 | więcej »

 • Nasi uczniowie odwiedzili nowo otwartą salę edukacyjną „Ognik”, znajdującą się w budynku Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Zielonej Górze. Jest to kolejny tego typu obiekt w Polsce, a drugi w województwie lubuskim. Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa uczniów, kształtowanie ich wiedzy i świadomości na temat zagrożeń zewnętrznych oraz rozwijanie ich umiejętności zachowania się w razie wystąpienia niebezpiecznych sytuacji.
  Uczniowie „czternastki” z uwagą wysłuchali ciekawego przekazu, przeszli kurs strażacki, wykazując się sprawnością fizyczną oraz wiedzą. 
  Gratulujemy wszystkim młodym strażakom!  

   


   
  08.12.2017 23:59 | więcej »

 • 1 grudnia 2017 r. gościliśmy sierżanta sztabowego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, panią Agnieszkę Jabłonkę. W pogadance pod hasłem ,,Kręci mnie bezpieczeństwo cały rok szkolny" policjantka zapoznała uczniów klas pierwszych z różnymi zagrożeniami w domu, szkole i na placu zabaw, sposobami ich zapobiegania oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Uczniowie odbyli krótki trening wzywania służb ratunkowych i utrwalili znajomość numerów alarmowych. Wykazali się  wiedzą i umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu. Poznali konsekwencje jakie mogą spotkać uczniów, którzy nie przestrzegają regulaminów szkolnych i zagrażają bezpieczeństwu innych osób. Najmłodszym bardzo spodobała się piosenka o bezpieczeństwie. Na zakończenie spotkania, policjantka wręczyła uczniom broszurkę z radami od Tygryska Lupo. Spotkanie było bardzo interesujące nie tylko dla uczniów, ale również dla wychowawców klas.
  Organizatorzy:
  Jagoda Kramarek
  Małgorzata Jarlaczyk

   
                                                                                                                              
  08.12.2017 23:16 | więcej »

 • 30 listopada b.r. uczniowie naszej szkoły  wzięli udział w „Potyczkach językowych”  przez Szkołę Podstawową nr 11 w Zielonej Górze. Konkurs przeznaczony był dla piątoklasistów i obejmował wiedzę kulturową na temat nie tylko Wielkiej Brytanii oraz Niemiec, ale także Australii, Nowej Zelandii oraz Austrii i Szwajcarii. Uczestnicy sprawdzali znajomość największych miast, regionów, atrakcji turystycznych w wyżej wspomnianych krajach.

  Drużyną angielską reprezentowali uczniowie klasy 5 „d”:
  1.    Paulina Makowska
  2.    Antoni Łączkowski
  3.    Szymon Ślusarczyk (pod opieką p. Karoliny Gdańskiej)

  Drużynę niemiecką – uczniowie klasy 5 „c”:
  1.    Zuzanna Czyżewska
  2.    Bartosz Kiszkurno
  3.    Bartosz Łukasiewicz (pod opieką p. Ewy Drzewuckiej).

  Uczniowie nie tylko wspierali się podczas rozwiązywania dość trudnych zadań w grupie, ale również dobrze się bawili i mile spędzili czas.

   


   
  08.12.2017 23:26 | więcej »

 • 29 listopada nasi uczniowie uczestniczyli w szkolnych zabawach andrzejkowych. Poza tańcami, grami i różnymi konkurencjami nie mogło zabraknąć tradycyjnych wróżb. Uczestnicy zabawy dowiedzieli się, kto pierwszy wstąpi w związek małźeński, poznali imiona swoich ukochanych, próbowali odczytać swoją przyszłość z woskowych odlewów.
   
   
                                                                                                                                                
  22.12.2017 15:57 | więcej »
 •                                                                                    
  Dnia 17 listopada br. w bibliotece szkolnej odbyło się wręczenie nagród uczestnikom konkursu detektywistycznego „Na tropie witamin – w Królestwie Mola Książkowego”. Reprezentanci klas I-III odnaleźli wszystkie witaminy, które ukryły się w bibliotece szkolnej. Podczas wręczania nagród były obecne panie Małgorzata Jarlaczyk i Jagoda Kramarek, które koordynowały przebieg Tygodnia Zdrowia w naszej szkole – w ramach którego odbył się konkurs „Na tropie witamin”. Nagrody w postaci hula-hoop oraz woreczków gimnastycznych zostały przez reprezentantów klas biorących udział w konkursie przekazane do salki korekcyjnej, aby wszyscy uczniowie mogli z nich korzystać.
  Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom zabawy! 

   
   
  28.11.2017 09:28 | więcej »

 • Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego nasza szkoła przystąpiła po raz dziewiąty do programu realizowanego przez zielonogórskie Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw "Pola Nadziei".
  Celem programu jest szerzenie idei hospicyjnej oraz wolontariatu, pozyskiwanie środków finansowych na opiekę nad nieuleczalnie chorymi oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych. Dzięki ogromnej hojności i wielkim sercom rodziców, wychowawców, nauczycieli oraz uczniów w tym roku zebraliśmy rekordowo wysoką kwotę 2430 zł. Zakupione za symboliczną "złotówkę" żonkile uczniowie, nauczyciele oraz rodzice posadzili na specjalnie przygotowanych klombach przed budynkiem szkolnym. 
   
  22.11.2017 20:35 | więcej »

 • 16 listopada odbył się turniej szachowy szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Natalia Keller (kl.7a), Patryk Rudnicki (kl.7d), Franek Rożek (kl.5c), Olaf Lewandowski (kl.4b) i Kacper Ptaszyński (kl.3d). Opiekun grupy to p. Wioletta Ziółkowska.
  Drużyna z "Czternastki" osiągnęła sukces, zajmując III miejsce w Zielonej Górze.
  Gratulujemy!
  22.11.2017 20:32 | więcej »

 • 14 listopada gościliśmy w naszej szkole pracownika Komendy Miejskiej Policji panią psycholog Wiolettę Sokołowską - Domagałę. Celem spotkania była prelekcja na temat "Odpowiedzialność prawna osób nieletnich", której uczestnikami byli uczniowie klas VII.
  Pani aspirant szczegółowo przedstawiła temat, zwracając uwagę na konsekwencje zabronionych czynów np.: kradzieży, niszczenia mienia, przemocy. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań na interesujące ich tematy, obejrzeli film profilaktyczny ukazujący zabronione działania. Na zakończenie uczniowie otrzymali materiały edukacyjne dotyczące tematu prelekcji.

   
  22.11.2017 20:32 | więcej »

 • 10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uczestniczyli w niej uczniowie z klas III-VII. Uroczystość została przygotowana przez klasę VII c. Uczniowie obejrzeli inscenizację pod tytułem "Ty jesteś Wolność", wysłuchali poezji patriotycznej oraz wysłuchali informacji dotyczących historii naszego kraju, które zostały zilustrowane prezentacją multlimedialną. Było także wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni, podczas którego uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i talentem wokalnym.
  Dzieci z klas I-III uczciły Narodowe Święto Niepodległości uroczystym apelem. Tego dnia uczniowie wystąpili w strojach galowych udekorowanych samodzielnie wykonanymi biało-czerwonymi kotylionami. Uczniowie z klasy I a, II a i III d przybliżyli młodszym kolegom historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata. Apel był przedstawiony w bardzo ciekawej formie – uczniowie recytowali wiersze, opowiadali o symbolach narodowych, ponadto dodatkowym elementem była prezentacja multimedialna.  W trakcie uroczystości  wszyscy uczniowie śpiewali pieśni żołnierskie.

   
  28.11.2017 09:26 | więcej »

 • 31 października 2017 r. katecheci z SP 14 (o. Witold Słowik, p. Mariola Zielińska i p. Iwona Pieślak) wraz z uczniami z klas III - VII zorganizowali Korowód Świętych. Uczestnicy przebrali się za różne postacie świętych i błogosławionych Kościoła katolickiego. W holu szkoły podczas przerwy zorganizowano wspólną zabawę, a następnie rozśpiewany i radosny korowód przemaszerował pobliskimi ulicami ogłaszając zbliżającą się uroczystość Wszystkich Świętych. Dzieci rozdawały spotkanym przechodniom obrazki ze świętymi oraz cukierki. Na trasie korowodu znalazło się również Przedszkole nr 14, gdzie odbyła się prezentacja strojów i zabawa z przedszkolakami. Następnie, korzystając z zaproszenia proboszcza Parafii  Franciszkanów o. Stanisława Glisty grupa udała się do kościoła na krótką modlitwę, śpiew i wspólne zdjęcie.
  Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za piękne stroje, wspólna zabawę i ewangelizacje, a rodzicom, dyrekcji i nauczycielom za współprace w akcji, która miała przypomnieć o sensie Uroczystości Wszystkich Świętych.

   

  22.11.2017 20:38 | więcej »
 •  
  24 października 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Zielonej Górze podsumowano XII edycję konkursu pt: „Jan Paweł II autorytetem w drodze ku przyszłości”. Na konkurs wpłynęło ponad 300 prac. Uczennice z naszej szkoły z klasy 3f odniosły piękny sukces.

  W kategorii klas I-III Dobrawa Kołtan zajęła I miejsce, a Hania Grzesiak otrzymała wyróżnienie. Uczennicom i p. Jagodzie Zając, pod kierunkiem której powstały nagrodzone prace serdecznie gratulujemy. Życzymy kolejnych sukcesów.

   
   
   
  17.11.2017 22:30 | więcej »

 • W dniach 23-27 października 2017 roku w naszej szkole realizowany był program pod nazwą „Tydzień Zdrowia”.

  Uczniowie klas I -III  poznawali tajniki  kulinarne w oparciu o ciekawe filmy i spotkania z królikiem Marchwianem. Podczas warsztatów dzieci, wraz z rodzicami i wychowawcami,  wykonały koktajle,  soki  i kanapki z sezonowych warzyw i owoców, którymi częstowały uczniów i pracowników naszej szkoły. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko ze świeżymi i suszonymi ziołami. Każdy mógł  dodać do swojej kanapki:  bazylię, miętę, tymianek, oregano,  majeranek lub szczypiorek. Można było również uzyskać informacje o właściwościach zdrowotnych i walorach smakowych ziół.

  W klasach IV-VII na godzinach wychowawczych przeprowadzone zostały lekcje o tematyce zdrowotnej, a także uczniowie wraz z nauczycielami przygotowywali i spożywali wspólny zdrowy posiłek. 24 października na przerwach, w sali gimnastycznej, prowadzone były zabawy ruchowe przy muzyce. Natomiast 26 października wybrani uczniowie z poszczególnych klas wykonywali plakaty pt. Piramida zdrowego żywienia i aktywności fizycznej.

  Atrakcją Tygodnia Zdrowia był również konkurs zorganizowany przez bibliotekę szkolną pod hasłem "Na tropie witamin w Królestwie Mola Książkowego".    

   

  22.11.2017 20:33 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 14
  Zielona Góra ul. Jaskółcza 66
 • (+68) 325 50 11
  500 795 964 - świetlica

Galeria zdjęć