Menu

Menu

 • Miejski konkurs Bezpieczna Ekipa
  4 czerwca w Jednostce Ratowniczo- Gaśniczej nr 2 w Zielonej Górze odbył się Miejski konkurs Bezpieczna Ekipa. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Glińska z klasy IV a, Bartosz Łukasiewicz z klasy V c, Miłosz Kacprzak i Julian Vorkadi z klasy VI b. 
  Konkurs obejmował test i konkurencje sprawnościowe. Test wiedzy dotyczący bezpieczeństwa uczniowie ocenili jako bardzo łatwy, co potwierdza wysoka ilość prawidłowych odpowiedzi. Niestety zadania sprawnościowe okazały się niemałym wyzwaniem dla reprezentantów naszej szkoły. Tym razem nie udało nam się zdobyć miejsca na podium, ale za rok spróbujemy jeszcze raz. To był dzień pełen wrażeń, wyzwań, niespodzianek i dobrej zabawy. 
  11.06.2018 10:03 | więcej »
 • III Dziecięca Sesja Rady Miasta Zielona Góra
  5 czerwca odbyła się III edycja Dziecięcej Sesji Rady Miasta w Zielonej Górze, naszą szkołę reprezentował Piotr Regeńczuk z kl. 6b.  Tematem sesji była ochrona środowiska, tereny zielone, wypoczynek i rekreacja. Uczniowie zielonogórskich szkół  mieli okazję zobaczyć jak wygląda praca radnego. Janusz Kubicki Prezydent Miasta Zielona Góra odpowiadał na pytania Młodych Radnych. Dyskusja dotyczyła m.in. budowy krytego lodowiska, wybiegu dla psów oraz toru wrotkarskiego. Posiedzeniu towarzyszyły liczne atrakcje mi.in. przedstawienie "Kopciuszek" przygotowane przez studentów pedagogiki specjalnej oraz logopedii i języka migowego Uniwersytetu Zielonogórskiego.
  07.06.2018 16:00 | więcej »
 • Dzień Dziecka na sportowo

  30 maja w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Dziecka. Tego dnia uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich różnych umiejętności sportowych, biorąc udział w przygotowanych przez nauczycieli konkurencjach. Pogoda dopisała, więc rywalizacja rozegrana została na boiskach szkolnych.

  Zawody poprzedzone zostały rozgrzewką przygotowaną przez nauczycieli bibliotekarzy – p. Hannę Moszkowicz oraz p. Karolinę Błaszczyk). Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie rozruszali swoje mięśnie uczestnicząc w zabawach z książką, które polegały na wykonywaniu ćwiczeń z wykorzystaniem książek i czasopism. Następnie Dyrekcja szkoły ogłosiła otwarcie obchodów Dnia Dziecka. 

  Uczniowie klas I-III uczestniczyli w konkurencjach: rzut woreczkiem do celu, skoki na skakance, rzut do kosza, bieg slalomem z piłką, strzał do bramki, rzut oszczepem, skoki przez płotki, strzał piłeczką do bramki kijem, rzut piłką do celu, przejście po linie, skoki przez gumę, rzut oszczepem, skok przez płotki, bieg z piłeczką. Nagrodą  za udział w rywalizacji były słodkie upominki.

  Klasy IV-VII rywalizowały w konkurencjach lekkoatletycznych i sprawnościowych. Każdy uczeń wpisywał się na listy startowe, a nauczyciele prowadzący odnotowywali uzyskiwane wyniki. Po skończonych zawodach nastąpiło ich uroczyste podsumowanie, z podaniem najlepszych rezultatów w danej konkurencji. Poniższa tabela prezentuje laureatów rywalizacji.
   
   
  Konkurencja
  Laureaci
  Rzut do kosza (1 min.)  
   
   Wiktor Kaźmierczak (19 razy)
   
  Skakanka (1 min.)
   
  Wiktor Kaźmierczak (116 razy)
  Zwis na drążku z prostymi ramionami na czas
  Szymon Koryzma (1 minuta 31 sekund)
  Bartosz Tomczyk (1 minuta 31 sekund)
  Bieg dookoła szkoły

  Klasy 4 – Armand Soczewiński (42 s)
  Klasy 5 – Kinga Grodecka (50 s)
  Klasy 6 – Klaudia Kaczmarek (47 s)

   
  Skok wzwyż
   
  Kacper Perzyński, Eryk Mika (1,5 m)
   
  Hula – hop na czas
   
  Lena Walczak (43 min)
   
  Badminton w parach
   
  Zuzanna Fiedorowicz, Kinga Medyńska (168 razy)
  Żonglerka piłką nożną na czas
  Michał Cieślak (127 razy)
   
  Skok w dal
   
  Kacper Perzyński  (5 m)
   
  Bieg 40 m na czas  
   
  Krystian Walerys (7 minut 7 sekund)
   
  Odbicie piłki siatkowej w parach 
  Klasy 4 – Maciej Spanbrucker, Konrad Kaczmarek (48 razy)

  Klasy 5 – Zuzanna Czyżewska, Weronika Medyńska (53 razy)

  Klasy 6 – W. Nekrutova, J. Maksimowa (90 razy)
     
  Rzut ringo
   
  Grzegorz Wojciechowski (22,80 m)
   
      Na zakończenie wszyscy uczniowie wzięli udział w loterii, w której można było wygrać upominki ufundowane przez UKS „14” w Zielonej Górze. 

   
  11.06.2018 10:07 | więcej »


 •     W tym roku Zielony Tydzień Zdrowia odbywał się w dniach od 21 - 25 maja 2018 r. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcyjnych imprez i konkursów dla uczniów z klas I-III i IV-VII. Celem było propagowanie wiedzy na temat zdrowego odżywiania, dbałości o czystość środowiska oraz racjonalnego gospodarowania odpadami. 
  Przez cały tydzień wszystkie klasy uczestniczyły w konkursie na najbardziej kolorową klasę. W kolejnych dniach, uczniowie przebierali się w stroje w wyznaczonym kolorze. Pierwsze miejscew kategorii  klas I-III  zajęli uczniowie z klasy 3d, natomiast na  poziomie klas IV-VII, klasa 5c . 
  Podczas całego tygodnia zbieraliśmy surowce wtórne: nakrętki, baterie i makulaturę. 
  Korzystając z pięknej pogody, uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczyli w lekcji i śniadaniu na trawie. Ponadto, wzięli oni udział we wspólnym rysowaniu "Leśnej polany" i bawili się w różne gry i zabawy na powietrzu, skacząc w "klasy", rysując kredą na chodniku, ćwicząc ze starszymi kolegami aerobik na powietrzu. Podczas warsztatów kulinarnych dzieci przygotowywały zdrowe posiłki z wykorzystaniem warzyw i owoców. 

  Codziennie odbywały się ciekawe konkursy: 
  -„Zgadnij, co to?" - konkurs polegający na współzawodnictwie w  rozpoznawaniu liści drzew, 

  -„Drzewa" - konkurs plastyczno - ekologiczny dla uczniów klas I -III, w którym celem było wykonanie pracy przestrzennej, wyłącznie z materiałów odpadowych.
      
  W wyniku głosowania rodziców i pracowników szkoły:
  I miejsce - Alex Jendraszak z klasy 3c
  II miejsce - Tymon Markiewicz z klasy 1b
  III miejsce - Blanka Witczak z klasy 3e
  Wyróżnienia zdobyli: 
  Andrzej Duda kl. 3c, Oliwia Paluchowska kl. 3a, Alicja Chmielowska kl. 1b, Alicja Kozikowska kl. 2a, Martyna Racino kl.1b, Emilia Muszyńska kl.3d, Lena Słotwińska kl. 3c.

  - „Żyję zdrowo!” - konkurs plastyczny dla uczniów klas IV - VII, którego celem było pogłębienie wiedzy na temat prawidłowego odżywiania i zdrowego stylu życia. 
  W głosowaniu uczniów zwyciężyły następujące prace:
  I miejsce - Magdalena Duda i Hanna Słocka  - klasa 7b
  II miejsce - Miłosz Mirosławski - klasa 7a
  III miejsce - Kinga Magierska - klasa 5b

  -"Ośmiorniczka” - konkurs przyrodniczy dla klas VII. Zawodnicy rozwiązywali rebusy, odgadywali zagadki o tematyce przyrodniczej. 
  Zwyciężyła drużyna z klasy 7c.

  -,,Pokaz mody ekologicznej” - okazał się najbardziej atrakcyjnym konkursem. Uczniowie popisali się swoją wyobraźnią, prezentując stroje wykonane z surowców wtórnych.

  W kategorii klas I - III:
  I miejsce - Kinga Effenberg z klasy 3c
  II miejsce - Tymon Markiewicz z klasy 1b
  III miejsce - Adam Litwin z kl. 1b

  W kategorii klas IV - VII:
  I miejsce - Piotr Regeńczuk klasa 6b
  II miejsce - Bożena Wojtkowiak klasa 4e
  III miejsce - Urszula Kacprzak klasa 5c

  Na zakończenie obchodów Zielonego Tygodnia Zdrowia odbył się apel z udziałem zaproszonego gościa Pani Kai Cieplińskiej z Nadleśnictwa Zielona Góra. Część artystyczną przygotowali uczniowie z klas 1b i 3d. Pierwszaki wystąpiły w pantomimie ,,Drzewa - nasi przyjaciele”, zachęcając wszystkich do dbałości o swoje otoczenie. Pani Wicedyrektor Maria Szymczak i Pani Kaja Cieplińska wręczyły nagrody zwycięzcom ufundowane przez Radę Szkoły. 
  Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.
              
  Organizatorzy:
               M. Jarlaczyk, J. Kramarek, D. Wojtalewicz, A. Jasinowska, R. Piotrowicz

   

     
  06.06.2018 18:36 | więcej »
 • Cyberprzemoc - spotkanie z policjantem

  W dniu 16 maja 2018 roku  uczniowie klas V i VI  wzięli  udział w spotkaniu profilaktycznym z policjantem, które dotyczyło cyberprzemocy i cyberprzestępczości. Tematem spotkania  były zagrożenia związane z cyberprzemocą i cyberprzestępczością. Dzielnicowa str. sierżant Izabela Walentynowicz omówiła  jakie zagrożenia mogą spotkać nas w internecie oraz jak się chronić przed zagrożeniami, które niesie sieć. Ostrzegała uczniów przed pochopnym udostępnianiem w internecie swoich danych osobowych, zdjęć i filmów. Zwróciła także uwagę na konieczność ograniczonego zaufania do osób poznanych w sieci. Omówione zostały najczęściej występujące formy przemocy w wykorzystaniem sieci i telefonu komórkowego: nękanie, straszenie, publikowanie ośmieszających zdjęć i filmów, szantaż, podszywanie się za kogoś innego, pisanie obraźliwych komentarzy i wyzwisk. Policjant omówił jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci.

   

  Cyberprzemoc na pozór niewinna z uwagi na brak kontaktu fizycznego, może wyrządzić ogromne szkody. Przemoc ta jest szczególnie dotkliwa, ponieważ kompromitujące materiały, ukradkiem zrobione zdjęcia, nagrane na telefon komórkowy filmiki docierają za pomocą sieci w krótkim czasie do wielu osób. Mimo że akty cyberprzemocy wyglądają niewinnie, mogą wyrządzić dużą krzywdę.

   

  Na zakończenie mogli uzyskać odpowiedź na nurtujące ich pytania.

  25.05.2018 12:09 | więcej »
 • Profilaktyka

  W środę 9 maja 2018 uczniowie klas VII uczestniczyli w zajęciach promujących zdrowy styl życia pod hasłem Kodeks walki z rakiem. Zajęcia zrealizowane zostały przez pracowników Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Zielonej Górze. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą zachowań, które wpływają na nasze zdrowie, wykonali zadania sprawdzające wiedzę na temat omawianych zagadnień. Ochotnicy przymierzali alkogogle, okulary które służą do demonstracji upośledzenia zmysłów po spożyciu alkoholu.

   

   

  25.05.2018 13:19 | więcej » •                            
  1. Dzień Natury - kolor  zielony

  •  LEKCJA/ ŚNIADANIE  NA TRAWIE 
  •  KONKURS  - ZGADNIJ, CO TO JEST?
  •  KONKURS PLASTYCZNY - PLAKAT "ŻYJĘ ZDROWO" (DLA KLAS IV- VII)  2. Dzień Słońca - kolor żółty
                                                               
  •  LEŚNA ŁĄKA - RYSOWANIE KREDĄ  NA CHODNIKU
  •  BAW SIĘ RAZEM Z NAMI  -  ZABAWY  EKOLOGICZNE 
  •  KONKURS PLASTYCZNO - EKOLOGICZNY "DRZEWO" (DLA KLAS I - III)   3. Dzień Ziemi  -  kolor niebieski

  •  POKAZ MODY EKOLOGICZNEJ
  •  PROŚBY ZIEMI  - EKORADY  4. Dzień Zdrowia  - kolor czerwony

  •  WARSZTATY KULINARNE 
  •  AEROBIK NA ŚWIEŻYM POWIETRZU - STARSI UCZĄ MŁODSZYCH
  •  KONKURS WIEDZY PRZYRODNICZEJ (KLASY VII)  5. Dzień Ekologa  - kolor biały

  •   APEL DLA KLAS  I - III
  •   ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW :
   "DRZEWO" ( KLASY I - III)
    PLAKAT "ŻYJĘ ZDROWO" ( KLASY IV - VII)
      
  Podczas  Zielonego Tygodnia Zdrowia:
  - codziennie wybieramy  najbardziej kolorową klasę,
  - prowadzimy zbiórkę : baterii, nakrętek i makulatury.

   
                              Koordynatorzy:
                              M. Jarlaczyk, J. Kramarek, D. Wojtalewicz
                              A. Jasinowska, R. Piotrowicz

   
  06.06.2018 18:33 | więcej »
 • Przerwa na czytanie

  W piątek, 11 maja, nasza Szkoła przyłączyła się do wydarzenia promującego czytelnictwo w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”. Pomysłodawcy „Przerwy na czytanie” chcą pokazać dzieciom, że czytanie jest ciekawe oraz to, że sięgnąć po książkę można w każdej chwili i w każdym miejscu - z pewnością wszyscy, którzy przyłączyli się do akcji doskonale o tym wiedzą.

  Uczniowie klas I-III wzięli udział we wspólnym czytaniu - na korytarzu pojawiły się dywany oraz poduszki dla czytelników, a na parapetach - podręczne biblioteczki.

  W wydarzeniu uczestniczyli nie tylko uczniowie, ale także dyrekcja, nauczyciele i pracownicy naszej Szkoły. „Przerwa na czytanie” rozpoczęła się od cichego czytania indywidualnego - każdy wybrał dla siebie lekturę. Następnie reprezentanci poszczególnych klas prezentowali kolegom fragmenty swoich książek. Spotkanie zakończyliśmy zabawami ruchowymi z książką, które poprowadziła pani Agnieszka Twarowska, wychowawczyni klasy I a - ten punkt spotkania rozbawił wszystkich uczestników!

  W tym roku po raz pierwszy wzięliśmy udział w akcji „Przerwa na czytanie”, tymczasem jest to już trzecia edycja – z wielką radością co roku będziemy brali udział w tym czytelniczym wydarzeniu. Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć!

  18.05.2018 08:48 | więcej »
 • Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta

  W  czwartek 17 maja  2018 roku  w Szkole Podstawowej nr 14 w Zielonej Górze – okręgu wyborczym nr 2 (obwód nr 7)  odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Zielona Góra.

  Naszą kandydatką na radną  jest  Hanna Łączkowska – uczennica  kl. VIIa.

  Prawo do głosowania w wyborach do  Młodzieżowej Rady Miasta mieli uczniowie, którzy w dniu 17 maja  2018 r.  mieli ukończone 13 lat.

   

  17.05.2018 10:47 | więcej »
 • Małe Talenciaki

  Miejski Konkurs Artystyczny

       Już po raz dziewiąty nasza szkoła zorganizowała konkurs artystyczny pod hasłem "Małe Talenciaki", który cieszy się dużą popularnością wśród dzieci z zielonogórskich szkół i przedszkoli. Kolejny raz patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Zielona Góra p. Janusz Kubicki. W tegorocznej edycji, która odbyła się 16 maja 2018r. wzięło udział 45 uczestników. Dzieci mogły pokazać swoje artystyczne talenty w kategoriach: śpiew, taniec, recytacja.    Organizatorzy p. E. Faber, p. J. Kramarek, p.D. Polak,  p. A. Twarowska, zadbali o odpowiednią oprawę, przebieg konkursu i wspaniałe nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta. 
  Jury w składzie; p. T. Glapińska, p. J. Rudek, p. A. Sobczak przyznało następujące nagrody:
  - w kategorii śpiew- I m-ce MP 38, MP Lingualand oraz wyróznienie Oddział Przedszkolny przy Niepublicznej Szkole Montessori;
  - w kategorii taniec - I m-ce MP 34;
  w kateorii recytacja- I m-ce  MP 22.
  Dzięki konkursowi uczestnicy mieli możliwość zaprezentować swoje zdolności w szerszym gronie oraz doskonalić swój artystyczny warsztat.[MS]
  17.05.2018 10:34 | więcej »
 • Dzień Zwycięstwa

  Udział w uroczystości

  Dnia 8 maja 2018r. poczet sztandarowy naszej szkoły pod opieką p. M.Fórmaniaka wziął udział w uroczystych obchodach 73. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Z tej okazji nasi uczniowie uczestniczyli we mszy św. w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela, a następnie wraz z uczestnikami uroczystości, przeszli na Plac Bohaterów Westerplatte pod pomnik Braterstwa Broni , gdzie odbył się apel pamięci.
  Dla naszych uczniów to była przejmująca i na trwałe pozostająca w pamięci lekcja historii.[MS]
  17.05.2018 09:28 | więcej »

 • Zajęcia integracyjne 

  23kwietnia 2018 uczniowie klasy 1a z wychowawczynią A. Twarowską gościli dzieci z MP nr 14. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach lekcyjnych. Mieli okazję  zobaczyć salę lekcyjną i brać aktywny udział w zajęciach. Wspólne wykonane prace  plastyczne powędrowały do przedszkola.[MS]
  15.05.2018 09:40 | więcej »
 • Święto Flagi i Konstytucji 3 Maja

  Uroczysty apel

  Dnia 27 kwietnia 2018r. uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w uroczystym apelu poświęconym symbolom narodowym oraz konstytucji. Uczniowie klas 1a z wychowawczynia p. A. Twarowską i 3d z wychowawczynią p. D. Wojtalewicz w ciekawy sposób przedstawili krótką historię barw narodowych oraz uchwalonej konstytucji. Układ taneczny z flagą wywarł na widzach ogromne wrażenie. [MS]
  17.05.2018 09:02 | więcej »
 • ​​​​​​​„Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu” – oddaj swój głos!
     
     Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i wszystkich pracowników szkoły do głosowania w konkursie zorganizowanym przez Fundację Szkoła na Widelcu i jej Partnerów - firmy Tefal, Hortex i Baziółka w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym ,,Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu" pod hasłem: "Odżywiacie się prawidłowo? - Zachęćcie swoich kolegów i koleżanki, aby także dobrze jedli!" W konkursie wzięły udział klasy 1B i 3F.

  Prace można obejrzeć w zakładce Konkurs, w Galerii konkursowej na stronie:

  www.dobrzejemy.szkolanawidelcu.pl    

  lub bezpośrednio na stronie:   

  http://dobrzejemy.szkolanawidelcu.pl/strefa-dla-nauczycieli/konkurs/galeria-konkursowa/
   
  Głosowanie na  Prace Konkursowe odbywać się będzie w terminie od 7 maja 2018 r. od godziny 12:00 do 30 maja 2018 r.  do godziny 12:00.
   
                                              Koordynatorzy Tygodnia Zdrowia 
                  M. Jarlaczyk i J. Kramarek


   
  22.05.2018 12:32 | więcej »

 •     24 kwietnia 2018 r. odbył się w naszej szkole XVI Miejski Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III szkół podstawowych. Do udziału w konkursie zgłosiło się aż 14 uczniów zielonogórskich szkół. Podczas finału niniejszego konkursu wyłoniliśmy następujących mistrzów ortografii:

  1 miejsce - Joanna Jabłońska - Szkoła Podstawowa nr 15
  2 miejsce - Hanna Zaremba - Szkoła Podstawowa nr 17
  3 miejsce - Marcin Błaszczyk - Szkoła Podstawowa nr 18

  WYRÓŻNIENIA:

  Tomasz Mazur - Szkoła Podstawowa nr 22
  Krystian Trymbulak - Zespół Edukacyjny nr 4
  Jakub Kacprowski - Szkoła Podstawowa w Ochli
  Malwina Kozikowska - Szkoła Podstawowa nr 5
  Aleksandra Gąsiorek - Szkoła Podstawowa nr 8

     Serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w naszym konkursie! Gratulujemy zwycięzcom oraz ich wychowawcom i rodzicom. 
       
  Zapraszamy do udziału w kolejnej  - XVII edycji konkursu w następnym roku!  

                                  
   
  Organizatorzy konkursu:
                                  Małgorzata Cyran - Prus
                                      Jadwiga Zając
                                      Anna Korycka
                                           Jagoda Kramarek

   
  27.04.2018 17:14 | więcej »
 •  
       21 kwietnia 2018 roku członkowie klubu „Włóczykije” uczniowie klas 3a i 3c pod opieką p. Jagody Kramarek i p. Ani Koryckiej, wyposażeni w lornetki i lupy wyruszyli na leśną wyprawę. Przewodnikiem był pan Sebastian Pilichowski. To on przygotował trasę szlakiem pomników przyrody, którą sam wytyczył.
      Podróż rozpoczęliśmy na przystanku MZK przy ulicy Kożuchowskiej, skąd 1, a później 17 pojechaliśmy do Krępy. W Krępie przywitał nas piękny widok, bocian siedzący na gnieździe. Ruszyliśmy do lasu. Z bliska obserwowaliśmy mrówki, chrząszcze, żuki, pająki w ich naturalnym środowisku.
      Pan Sebastian opowiadał nam o ich zwyczajach. Przez cały czas towarzyszył nam śpiew ptaków i stukot dzięcioła. W skarpie spostrzegliśmy norę lisa. Odkryliśmy źródełko. W głębi lasu, tam gdzie było więcej wilgoci podziwialiśmy piękne fiołki leśne. Znaleźliśmy żuchwę dzika. Rozpoznaliśmy 19 gatunków drzew. Dotarliśmy do dwóch bardzo wiekowych buków, które są pomnikami przyrody. W pewnym momencie usłyszeliśmy donośny głos żurawia zwany klangorem. Zabrzmiał on jak pożegnanie, bo właśnie kończyliśmy nasz spacer po lesie. Zmęczeni, z bagażem nowych wiadomości i wrażeń, wróciliśmy do Zielonej Góry.

   

   
  27.04.2018 16:49 | więcej »

 •     21 marca 2018 r. uczniowie klasy IIIa, IIIc oraz Va pod opieką swoich opiekunów wzięli udział w III edycji wydarzenia sportowo-edukacyjnego „Pobiegnij na wagary”, którego organizatorem był Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze. 
      Bieg został przygotowany dla  trzech kategorii wiekowych - ponad 250 biegaczy. Uczniowie mięli okazję aktywnie przywitać wiosnę i przeżyć niezapomniane emocje oraz walkę na trasie. Bieg to nie wszystko - uczestniczyliśmy w ważnym wykładzie, prowadzonym przez dr Tomasza Turowskiego na temat pomocy zwierzętom oraz warsztatach "Inicjatywy dla zwierząt". Przy okazji wsparliśmy Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt - przynieśliśmy dary dla ich podopiecznych.

   

   
  27.04.2018 16:44 | więcej »
 •  
      17 kwietnia b.r. odbyło się rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu językowego "The Board Games Strike Back" zorganizowanego przez Zespół Edukacyjny nr 6 w Przylepie wraz z księgarnią językową „Zielone Wzgórza”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VI b pod kierunkiem nauczyciela j. angielskiego, p. Karoliny Gdańskiej:
  1. Aleksander Beling
  2. Piotr Regeńczuk
  3. Bartosz Skwarek
  4. Julian Vorkadi.
  Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego, a przede wszystkim bogatą wyobraźnią i pracowitością. Konkurs polegał na wykonaniu przez uczestników gry planszowej (plansza, kostki, pionki) i opatrzeniu jej opisem (regułami) w języku angielskim.
  Nasza drużyna zdobyła wyróżnienie. Uczniowie "czternastki" znakomicie zaprezentowali swoją grę, a ponadto mieli możliwość sprawdzenia gier, jakie stworzyli pozostali uczestnicy konkursu. Gratulujemy!!!

   


   
  09.05.2018 18:20 | więcej »

 •     Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocna Dłoń” serdecznie zaprasza wszystkich uczniów do wspólnej akcji tworzenia kartek z życzeniami wielkanocnymi dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Zielonej Górze. 
         Chętni uczniowie klas IV – VII proszeni są o napisanie życzeń na kartce w formacie A5 (tekst może być wydrukowany lub napisany odręcznie) – prace prosimy przekazywać nauczycielom języka polskiego lub opiekunom Szkolnego Koła Wolontariatu (świetlica, biblioteka). Uczniowie klas I – III, którzy chcą włączyć się do akcji, narysują kartki/karnety na życzenia wielkanocne, które napiszą ich starsi koledzy. Dlatego prosimy, aby młodsi uczniowie nie wypisywali świątecznych kartek – mają je tylko ozdobić. 
  Format pracy to A5/A4 złożone na pół. Zbiórka trwa od 5.03. – 23.03.
  Wykonane wspólnie kartki zostaną przekazane podopiecznym DPS w Zielonej Górze. 


   


   
   
  14.03.2018 17:28 | więcej »
 •  
      
   "Duch Święty niech jednoczy nas" pod takim hasłem w dniach 28 luty - 2 marca odbyły się rekolekcje dla Szkoły Podstawowej nr 14 im. A. Mickiewicza. Prowadzone były przez dawnego katechetę tej szkoły o. Stanisława Lelito, który obecnie pracuje w Sanoku. Nauki rekolekcyjne prowadzili też katecheci w szkole: o. Witold Słowik, p. Mariola Zielińska, p. Iwona Pieślak oraz pomagała p. Bernadeta Bębenek.
      Nauki opierały się na świetnym przekazie o. Stanisława, połączone ze śpiewem, scenkami i licznym rekwizytami. Podobnie też swoje nauczanie prowadzili katecheci w szkole. Główne przesłanie dotyczyło działania Ducha Świętego w nas, rozwijaniu talentów (zdolności) dzięki mocy Ducha Bożego, walki z działaniem zła, pokusami i ukochaniem Eucharystii. Nie zabrakło też możliwości skorzystania z sakramentu pokuty i wspólnej Mszy świętej.
      Wyrażamy ogromną wdzięczność z udział dzieci, wsparcie Dyrekcji Szkoły, pomocy nauczycieli i ogromu pracy dla katechetów w przygotowaniu rekolekcji. Szczególne podziękowania dla o. Stanisława, który wręcz "porwał" dzieci do udanego przeżycia tego ważnego czasu w Wielkim Poście.
  o. Witold Słowik
   


   
  08.03.2018 18:31 | więcej »


 • Współpraca z Uniwersytetem Zielonogórskim

  1. W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym, uczniowie naszej szkoły z kl. 1b, wzięli udział w posadzeniu pamiątkowego  dębu na terenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego:
  https://www.facebook.com/ogrodbotanuz/ 
  Ponadto dzieci poznały rośliny jesienne oraz zwyczaje i zachowanie zwierząt w czasie przygotowań do zimy. Następnie miło spędziły czas w ,,Mini Zoo". Z niecierpliwością oczekiwać będziemy wiosny!

   


   
  2. W grudniu, w naszej szkole gościliśmy Panią Ewę Burdę, pracownika Uniwersytetu Zielonogórskiego i Ośrodka "Ptasi Azyl" przy Ogrodzie Botanicznym UZ w Zielonej Górze, która przeprowadziła pogadankę połączoną z prezentacją multimedialną na temat pracy ornitologa. Zaprezentowała sposób obrączkowania ptaków oraz zapoznała uczniów ze sposobem  dokarmiania zwierząt w okresie mrozów. Przedstawiła wiele ciekawostek z życia ptaków.
   

   

  Współpraca ze szkołami ponadpodstawowymi

  Dzięki gościnności Dyrekcji ZSZ PBO, uczniowie z klasy 1b uczestniczyli w zabawie z okazji Dnia Misia, przygotowanej przez nauczycieli i wychowanków tej szkoły. Dzieci poznały historię powstania misia, wspólnie bawiły się w zabawach integracyjnych, śpiewały ulubione piosenki o misiach oraz rozwiązywały krzyżówki i łamigłówki. Obejrzały również wystawę tematyczną związaną z zawodami, w których szkoła kształci swoich uczniów.  Na zakończenie wspólnej zabawy wszyscy otrzymali upominki własnoręcznie wykonane przez wychowanków tej szkoły. 

   
   

  Współpraca z placówkami przedszkolnymi

  W styczniu, uczniowie klasy 1b zaprosili do szkoły przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 14 w Zielonej Górze. Dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych, podczas których wspólnie ze swoimi starszymi kolegami wykonali zimowy obrazek do wiersza H. Ożogowskiej pt.,, Kto to?" oraz bawili się przy muzyce. Czas upłynął w radosnej atmosferze, a wspólne zwiedzanie szkoły pozwoliło rozwiać wszelkie wątpliwości związane z nowym miejscem nauki. Spora gromadka dzieci z tego przedszkola będzie uczniami naszej szkoły w nowym roku szkolnym. Zapraszamy!

   


   
  02.03.2018 09:38 | więcej »
 •    
       W styczniu 2018 r. rozpoczęliśmy szkolenie najmłodszych w ramach programu WOŚP "Ratujemy i uczymy ratować". Uczniowie z klasy 1c i 1b uzyskali certyfikat ukończenia kursu pierwszej pomocy przedmedycznej. Nauczyli się, że najważniejsze jest udzielenie pomocy poszkodowanemu. Poznali sposoby wzywania służb ratowniczych przez telefon, ćwiczyli sprawdzanie przytomności i oddechu, ułożenia w pozycji bocznej ustalonej oraz trenowali na fantomach uciski klatki piersiowej. 
       Po przeszkoleniu, uczniowie klasy 1b wraz z p. Martą Korczyńską i p. Małgorzatą Jarlaczyk prowadzili podczas przerw warsztaty dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą i umiejętnościami. Starsi uczniowie dowiedli, że znana jest im wiedza na temat pierwszej pomocy i  bardzo chętnie uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym przez młodszych kolegów, wymieniając swoje doświadczenia.

   


   
  02.03.2018 17:47 | więcej »
 •    
      W ostatnim dniu Tygodnia Szkoły odbył się turniej sportowy  pod hasłem Wesołe zabawy sportowe,  w którym wzięli udział uczniowie z klasy drugiej i z klas trzecich. Wszystkie dzieci wykazały się dużą sprawnością fizyczną i duchem rywalizacji. Najmłodsi uczestnicy z kl. 2a konkurowali na równi ze starszymi kolegami, wielokrotnie odnosząc sukcesy. Podczas turnieju uczniowie dopingowali zawodników sportowym zawołaniem.  Na zakończenie turnieju, za wspaniałe uczestnictwo i grę fair play, wszystkie klasy otrzymały sprzęt sportowy. Gratulujemy!
                                          Organizatorzy:
                                          W. Ziółkowska
                                         M. Jarlaczyk
                                       J. Kramarek

   
   
  08.03.2018 18:06 | więcej »
 •    
     Kolejny raz uczniowie klas V zmagali się o tytuł „SUPERKLASY”!!! Pani Dyrektor, Jolanta Jasińska, uroczyście rozpoczęła czwartą już edycję turnieju, który odbył się 9 lutego b.r. w ramach TYGODNIA SZKOŁY. Czteroosobowe drużyny z klasy V rywalizowały ze sobą w konkurencjach sportowych oraz sprawdzających ich wiedzę i umiejętności z języka polskiego i języków obcych.

     Konkurs dostarczył wiele emocji zarówno uczestnikom, jak i publiczności. Uczniowie dopingowali swoich kolegów i koleżanki podczas różnych konkurencji przygotowanych przez p. Joannę Głodecką, p. Karolinę Gdańską oraz p. Wiolettę Ziółkowską. Konkurencje sportowe wyłoniły zwycięzców:
  I miejsce i tytuł „SUPERKLASY” otrzymała klasa Vc, drugie miejsce zajęła klasa Vb, a trzecie klasa Vd. Zwycięzcy otrzymali dyplom „SUPERKLASY” oraz nagrody, a pozostałe drużyny słodycze dla całej klasy.
  GRTULUJEMY!!!
  Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili!!!

   


   
  22.03.2018 11:03 | więcej »
 •    
      Dnia 7 lutego 2018 r. w ramach Tygodnia Szkoły odbyły się konkursy wiedzowo-plastyczne dla klas trzecich. Pierwszy z nich przebiegał pod hasłem „Czy znasz baśnie J. Ch. Andersena?” i został przygotowany przez nauczycieli: D. Polak, D. Wojtalewicz, H. Moszkowicz i K. Błaszczyk. W konkursie uczestniczyły 2-osobowe drużyny. Dodatkowo dwoje uczniów z każdej klasy wykonywało pracę plastyczną do wybranej baśni. Zadania uczniów oceniało jury w składzie: p. Aleksandra Białęcka, p. Karolina Błaszczyk  oraz uczeń z klasy VI b Piotr Regeńczuk.
     Wszyscy uczniowie wykazali się bardzo dobrą wiedzą na temat przeczytanych baśni. Najwięcej punktów zdobyła drużyna z klasy III f i decyzją jury zajęła I miejsce. II miejsce  zajęła klasa III b, a trzecie klasa IIIc. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody książkowe. Pozostałe drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.
       Drugi konkurs dotyczył bajek Mickiewicza, a jego organizatorem była pani A. Korycka.

   
   

   
  22.03.2018 11:15 | więcej »

 •     7 lutego, w ramach Tygodnia Szkoły odbyła się  druga już edycja konkursu recytatorskiego z języków obcych. Wiersze recytowali uczniowie klas III-VII, dla których konkurs był nie tylko treningiem pamięci, ale również okazją do zaprezentowania siebie przed publicznością, rozwijania umiejętności językowych, a przede wszystkim dobrą zabawą.

      Jury, w składzie: nauczyciele języka angielskiego -  p. Justyna Ratajczak, p. Karolina Gdańska oraz nauczyciel j. niemieckiego p. Ewa Drzewucka, oceniło uczestników według następujących kryteriów:
  a)    tekst (stopień opanowania oraz długość wiersza),
  b)    wymowa,
  c)    recytacja,
  d)    atrybuty, strój.

  Spośród wielu uczestników z klas na 5 poziomach, wyłonione zostały I miejsca oraz wyróżnienia:

  JĘZYK ANGIELSKI:

  •    kl. III:            I miejsce:    Nina Brąś (III „d”)
                            wyróżnienie: Marlena Grzebielucha (III „c”)

  •    kl. IV:            I miejsce:    Julia Wojciechowicz (IV „b”)
                            I miejsce:    Maria Stanowska (IV „e”)
                            wyróżnienie:  Bożena Wojtkowiak (IV „e”)

  •    kl. V i VI:        I miejsce:    Jakub Koturbasz (V „d”)
                             wyróżnienie: Milena Kardas (VI „c”)

  •    kl. VII:        I miejsce:    Michalina Wiśniewska (VII „d”)
                         wyróżnienie: Zuzanna Fiedorowicz (VII „b”)

  JĘZYK NIEMIECKI:

  •    kl. IV:            I miejsce:    Blanka Krajewska (IV „a”)
                             wyróżnienie: Bartek Olejnik (IV „a”)

  •    kl. VI:            I miejsce:    Szymon Czajkowski (VI „a”)
                            wyróżnienie: Mikołaj Grabowy (VI „a”)
       
  Gratulujemy wszystkim uczestnikom, których listę przedstawiamy poniżej:

  Język angielski:
    1.    Justyna Łachacz 4b
    2.    Maciej Muniak 4b
    3.    Julia Wojciechowicz 4b
    4.    Maria Stanowska 4e
    5.    Bożena Wojtkowiak 4e
    6.    Nina Nowakowska 3c
    7.    Wiktoria Brychcy 3c
    8.    Lena Słotwińska 3c
    9.    Wiktoria Macugowska 3c
  10.    Marlena Grzebielucha 3c
  11.    Nina Brąś 3d
  12.    Jakub Koturbasz 5d
  13.    Laura Borek 6c
  14.    Milena Kardas 6c
  15.    Zuzanna Fiedorowicz 7b
  16.    Dawid Grzybek 7c
  17.    Kacper Pięta 7d
  18.    Michalina Wiśniewska 7d
  Język niemiecki:
    1.    Karolina Chalecka 4a
    2.    Blanka Krajewska 4a
    3.    Bartek Olejnik 4a 
    4.    Szymon Czajkowski 6a
    5.    Julia Dang  Thi 6a
    6.    Mikołaj Grabowy 6a
    7.    Klaudia Kaczmarek 6a
    8.    Martyna Majka 6a
    9.    Wiktoria Mikołajczyk 6a
  10.    Anna Nikoliszyn 6a

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom!!!
  Organizatorzy konkursu - nauczyciele języków obcych 
   


   
  24.02.2018 15:41 | więcej »
 •  
     Dnia 7 lutego 2018 r. w naszej szkole odbył się konkurs przyrodniczy dla uczniów klas czwartych i piątych. W konkursie uczestniczyły reprezentacje 2-osobowe z poszczególnych klas. Uczniowie rozwiązywali zagadki, krzyżówki i diagramy przyrodnicze.  
  Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i dyplomy oraz słodki upominek dla swoich klas.
     
     Na poziomie klas czwartych zwyciężyli:
  I miejsce – klasa IVa  (Aleksandra Glińska, Pola Ostapko),
  II miejsce – klasa IVd  (Mikołaj Hryniewicki, Filip Smykał),
  III miejsce – klasa IVc  (Emilia Gaczyńska, Maciej Spanbrucker).

     Na poziomie klas piątych zwyciężyli:
  I miejsce – klasa Vc  (Bartosz Łukasiewicz, Grzegorz Wojciechowski),
  II miejsce – klasa Vd (Antoni Łączyński, Szymon Ślusarczyk), 
  III miejsce – klasa Vb (Zuzanna Mazuro, Nikola Żurek).

  Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy. 

   
  Organizatorzy: Anna Jasinowska
   Sylwia Matuszak

  Renata Piotrowicz
  Maria Szymczak

      
  24.02.2018 15:28 | więcej »
 •    
      7 lutego 2018
  r. odbył się konkurs muzyczno-plastyczny pt:,,Ta podróż to moje marzenie". W konkursie wzięły udział zespoły 2-osobowe z klas 4-7. Na wykonanie prac uczestnicy mieli 60 minut.
     Jurorzy przyznali następujące miejsca:
  1 miejsce Julia KarpińskaKinga Magierska z kl. 5 b
  2 miejsce Jaśmina Jaskulska, Pola Szandurska z kl. 5d
  3 miejsce Magdalena Duda, Zuzanna Fiedorowicz z kl. 7 b
     Ponadto dwa zespoły z klas 7c w składzie Adam Gwoździański, Dawid Grzybek i z klasy 6c w składzie Veronika Nekrutova, Milena Kardas otrzymały wyróżnienia.
     Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia wystawy w galerii na korytarzu szkoły.

  Organizatorzy: B. Bębenek,B. Nowinka,J. Zając
   


   
  08.03.2018 20:29 | więcej »

 •    Dnia 07.02.2018 r. odbył się w ramach Tygodnia Szkoły konkurs matematyczno – polonistyczny „Rambit”. Uczestnikami byli uczniowie klas siódmych. Imprezę zorganizowali i przeprowadzili p. Barbara Walczak – nauczycielka matematyki oraz p. Romuald Walczak – nauczyciel języka polskiego.
    Uczestnicy prezentowali bardzo wyrównany poziom. O zwycięstwie zadecydowała dogrywka. Ostatecznie wygrała klasa VII b w składzie: Magdalena Duda, Zuzanna Fiedorowicz, Mateusz Grusznis i Jakub Przytuła. Tuż za nimi uplasowali się uczniowie VII d, VII a i VII c. Klasy otrzymały dyplomy, zaś uczestnicy nagrody. Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Do zobaczenia za rok!

   


   
  24.02.2018 15:13 | więcej »

 • Dnia 6 lutego 2018 r. w ramach obchodów Tygodnia Szkoły odbył się konkurs wokalny dla nauczycieli pt.: „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. O tytuł najlepszego wokalisty oraz zespołu konkurowało 14 osób. Wszyscy uczestnicy wystąpili na specjalnie przygotowanej scenie, na tle przepięknego logo konkursu. O profesjonalne nagłośnienie zadbał akustyk p. Krystian. Wśród wokalistów mieliśmy okazję usłyszeć następujące osoby: 
  •   p. Jolantę Jasińską – dyrektora szkoły w piosence  Anny Jantar „Tyle słońca w całym mieście”,
  •   p. Joannę Głodecką w piosence Sarsy „Naucz mnie”,
  •   p. Małgorzatę Cyran - Prus w piosence Violetty Villas „List do matki”,
  •   p. Mariolę Zielińską w piosence Ani Wyszkoni „Wiem, że jesteś tam”,
  •   p. Dorotę Wojtyłę w piosence Ewy Farny „Bumerang”,
  • p. Krzysztofa Przewoźnego w piosence Andrzeja Zauchy „Czarny Alibaba”,
  •  p. Mariusz Fórmaniaka w piosence Zenona Martyniuka „Przez twe oczy zielone”,
  • ojca Witolda Słowika w piosence Wojciecha Gąsowskiego „ Gdzie się podziały tamte prywatki”.
  •  panie: Agnieszkę Twarowską, Dorotę Wojtalewicz, Karolinę Gdańską oraz Jagodę Kramarek w piosence zespołu Pectus „Barcelona”,
  •    panie: Justynę Kacprzak i Karolinę  Błaszczyk w piosence zespołu  Golec uOrkiestra „Ściernisko”.

   
   
  Wszyscy uczestnicy wspaniale zaprezentowali się na scenie. Pokazali nie tylko swoje umiejętności wokalne, ale również  aktorskie. Przebrania uczestników dokładnie odwzorowywały prezentowaną postać. Uczniowie, pozostali nauczyciele oraz rodzice dopingowali swoich faworytów. 
  Uczestników oceniało jury w składzie:
  p. Maria Szymczak - przewodnicząca,
  p. Bernardeta Bębenek oraz p. Bożena Nowinka.
  Pierwsze miejsce i złotą płytę otrzymała p. Małgorzata Cyran- Prus.
  Srebrną płytę otrzymała p. dyrektor - Jolanta Jasińska
  W kategorii zespół zwyciężyły panie: Justyna Kacprzak i Karolina Błaszczyk otrzymując złotą płytę. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe płyty winylowe z podziękowaniami. Całe muzyczne przedsięwzięcie przygotowała i poprowadziła p. Anna Sobczak. Zapraszam do galerii.

   


   
   
  08.03.2018 20:28 | więcej »
 •  
     05.02.18 r.
  w naszej szkole, jak co roku odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Organizatorem konkursu, który jak zawsze cieszył się ogromną popularnością wśród wszystkich uczniów, byli Justyna Rudek, Joanna Głodecka i Romuald Walczak. W konkursie udział wzięło kilkudziesięciu recytatorów z kl. I – VII. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Jury było pod ogromnym wrażeniem umiejętności uczestników.

  W klasach I-III jury wyłoniło następujących zwycięzców:
  I miejsce Aniela Schlafka (3d)
  II miejsce Alicja Woźniakowska (3a)
  III Michał Troczyśki (3d)
  Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej otrzymali:
  Hania Grzesiak (3f), Bartek Brandt (3f), Idalia Głąbiak (3d), Nina Brąś (3d), Kalina Głodecka (3a), Antonina Machel (3a).

  W kategorii IV-VII nagrodzeni zostali:
  I miejsce Maria Stanowska (4e)
  II miejsce Julia Wojciechowicz (4b)
  III miejsce Piotr Regeńczuk (6b)
  Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej otrzymali:
  Gracjan Materna (4b), Gabrysia Nowaczyk (4b), Kacper Szmbelan (5b), Julia Kurowiak (6c).

   

      
  08.03.2018 18:10 | więcej »
 •      
      W dniu 11 stycznia 2018 r. w Sali obrad Urzędu Miasta Zielona Góra przy ul. Dąbrowskiego 41 w Zielonej Górze został rozstrzygnięty konkurs plastyczny: „Śmieci nie giną w piecu, one wracają do nas przez komin ... ! skierowany do uczniów klas 1-7 szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych. Celem konkursu było upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat jakości powietrza, ukazanie problemu spalania odpadów w piecach domowych.
  Z naszej szkoły zostało wyróżnionych sześcioro uczniów:
  - w kategorii klas I-III: 
  Nadia Sikora z klasy 1b i Brajan Cukierki z klasy 1b (opiekun p. Małgorzata Jarlaczyk),
  - w kategorii klas IV-VI: 
  Igor Budzyński z klasy 4e i Klaudia Kaczmarek z klasy 6a (opiekun p. Anna Jasinowska),
  - w kategorii klas 7 i gimnazjalnych:
  Magdalena Duda z klasy 7b i Adam Gwoździański z klasy 7c (opiekun p. Bożena Nowinka).
  Gratulujemy !!!

   


   
  25.01.2018 10:53 | więcej »
 •        
      Dnia 3 stycznia 2018 r. po raz czternasty w naszej szkole odbył się konkurs pt. „ŚWIAT W KOLĘDY ZASŁUCHANY”. Wzięło w nim udział 22 uczniów z klas I – VI. Każdy uczestnik wybierał numer kolędy, jednej z osiemnastu, które ukryte były w świątecznych pierniczkach.
  Najpiękniej kolędy wykonali: JULIAN VORKADI – VI B, KATARZYNA REGEŃCZUK – IV A, ANTONINA MACHEL – III A. Ponadto jury wyróżniło: HANNĘ GRZESIAK – III F, PIOTRA REGEŃCZUKA – VI B i OLIWIĘ PALUCHOWSKĄ – III A. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki. 
     Zgromadzeni na widowni rodzice i dziadkowie włączyli się do wspólnego kolędowania. Konkurs uświetniła grą na fortepianie KASIA REGEŃCZUK z klasy IV A.
  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z konkursu w naszej galerii.
   
  18.01.2018 17:29 | więcej »
 •  
       Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, z inicjatywy opiekunów samorządu szkolnego, odbyła się po raz pierwszy Wielka Loteria Świąteczna dla uczniów klas IV-VII. Przygotowano ponad 350 losów w cenie 2 zł. Każdy los wygrywał, a były to słodycze, drobne upominki, gadżety oraz kupony przygotowane przez nauczycieli. I chyba one najbardziej cieszyły uczniów, ponieważ można było wylosować bon na niepytanie, dodatkowe nieprzygotowanie czy podpowiedź na kartkówce. Były też i takie, które proponowały uczniom  herbatkę ze słodkim poczęstunkiem, drugie śniadanie czy inną niespodziankę. Sprzedaż losów i wydawanie nagród (bardzo sprawnie) prowadziła Wiceprzewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Hania Łączkowska jej koleżanki z klasy 7a Julka i Kinga.   
  Dodatkowo każdy los brał udział w losowaniu nagród głównych, które odbyło się kolejnego dnia w sali gimnastycznej. Uczestnicy loterii z niecierpliwością czekali na odczytanie szczęśliwych numerów i co chwilę można było usłyszeć jęk zawodu lub okrzyki radości. Do wygrania było bowiem podwójne zaproszenie do Cinema City oraz bony do Empiku, słuchawki oraz głośnik bezprzewodowy. 
       Loteria Świąteczna okazała się sukcesem i mamy nadzieję, że wpisze się na stałe do kalendarza imprez naszej Czternastki. Dochód ze sprzedaży losów zostanie w części przeznaczony na cel charytatywny, a w części na działalność Samorządu Szkolnego. 
         Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tak dużej ilości losów, czy to w postaci nagród rzeczowych, czy kuponów-niespodzianek, składamy serdeczne podziękowania w imieniu całego Samorządu Uczniowskiego. 
                                           
  Organizatorzy: Justyna Ratajczak i Mariusz Fórmaniak   
  18.01.2018 17:06 | więcej »
 •  
          We wtorek 9 stycznia 2018 r. o godz.11.00 w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom i wyróżnionym w SZKOLNYM KONKURSIE LITERACKIM O TEMATYCE ŚWIĄTECZNEJ. Uczniowie naszej szkoły pisali opowiadania na temat: "W te święta Bożego Narodzenia cofnąłem się o 50, 100, a może 150 lat...."

         Najlepsze prace zostały wyłonione przez organizatora konkursu, p. Joannę Głodecką. Pani dyrektor, Jolanta Jasińska wręczyła dyplomy i nagrody książkowe, a także osobiście pogratulowała zwycięzcom XII edycji konkursu, który już na stałe wpisał się w tradycje szkoły.

  A oto wyniki:
  I miejsce  -  Miłosz Mirosławski, 7a
  II miejsce  -  Jagoda Tomaszek, 6c
  III miejsce   -  Klaudia Kaczmarek, 6a

  Wyróżnienia:
  Kasia Regeńczuk, 4a
  Bożena Wojtkowiak, 4e
  Anna Cicha, 5d
  Pola Szandurska, 5d
  Piotr Regeńczuk, 6b
  Rozana Spychalska, 7d
  Michalina Wiśniewska, 7d
  Laura Rojas Perez, 7d

  GRATULUJEMY!!!!!!!


   


   
  11.01.2018 15:11 | więcej »
 •    
         W dniu 22 grudnia zostało wystawione przedstawienie Jasełkowe przy udziale uczniów z klasy 3A pod przewodnictwem p. Anny Koryckiej oraz pomocy o. Witolda Słowika. Przedstawienie miało na celu ukazać sens Bożego Narodzenia, gdzie do Stajenki Betlejemskiej z darami przychodzą pasterze, Trzej Królowie oraz postacie z bajek (Pinokio, dziewczynka z zapałkami, Calineczka, smerfetka, królowa śniegu itp.), wszyscy radując się z narodzenia małego Jezusa, który zbawi świat.
        Także 22 grudnia na sali gimnastycznej dla uczniów z klas 5,6,7 katechetka p. Iwona Pieślak wraz z uczniami z klasy 6B i 7D wystawili Jasełka pt. "Niezwykła przygoda Kowalskich", ukazujące współczesne przeżywanie Wigilii Bożego Narodzenia w rodzinach oraz powrót do tradycji świąt Narodzenia Pańskiego i obecności Jezusa w sercach ludzi.


   


   
  11.01.2018 15:15 | więcej »
 •      
       Dnia 15 grudnia w Szkole Podstawowej nr 17 w Zielonej Górze odbyła się XIII edycja Konkursu międzyszkolnego dla uczniów klas piątych pt. "Uzależnienia a zdrowie". Celem konkursu było propagowanie wiedzy na temat szkodliwości uzależnień, poszerzenie wiedzy o wpływie zdrowego stylu życia na funkcjonowanie człowieka oraz kształtowanie umiejętności życia bez nałogów.
       W tym roku naszą szkołę reprezentowali Bartosz Łukasiewicz i Grzegorz Wojciechowski z klasy Vc, którzy zajęli III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

   


   
  05.01.2018 15:29 | więcej »

 • 8 grudnia 2017 r. w ramach akcji „BEZPIECZNY STOK” uczniowie naszej szkoły spotkali się z ratownikami górskimi TOPR i GOPR oraz  przedstawicielami Stowarzyszenia Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne.  
  Lekcja z zasad bezpieczeństwa w górach i na stokach pozwoliła na przypomnienie wiedzy oraz wyrabianie nawyku odpowiedniego przygotowania do uprawiania sportów zimowych.
  17.12.2017 19:20 | więcej »

 • Uczestnicy zajęć Małej Akademii Rękodzieła na cotygodniowych spotkaniach poznają nowe zastosowania różnych materiałów. Tym razem tworzywem do pracy stały się kolorowe skarpetki. Igła, nici, trochę waty i nożyczki wystarczą, aby zamieniły się one w laleczkę-przytulankę. Bożenka, Zosia, Marysia, Oliwia i Ala pięknie poradziły sobie z tym zadaniem. Wykonana praca może być prezentem pod choinkę, tym bardziej cennym, że własnoręcznie wykonanym. 
   


   
  15.12.2017 16:35 | więcej »

 • 7 grudnia 2017 r. uczniowie pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego - p.Wioletty Ziółkowskiej i p. Krzysztofa Laczkowskiego - wzięli udział zawodach międzyszkolnych pod hasłem „Mikołajki na sportowo” zorganizowanych przez MOSiR. 
  Uczestnicy sportowych zmagań startowali w 20 konkurencjach uwzględniających biegi, skoki, rzuty oraz łamigłówki. Dodatkowym zadaniem dla całej drużyny było wspólne „Pakowanie Prezentów” i „Lepienie bałwana”. Dzieci bawiły się doskonale. 

   
  22.12.2017 13:37 | więcej »

 • Nasi uczniowie odwiedzili nowo otwartą salę edukacyjną „Ognik”, znajdującą się w budynku Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Zielonej Górze. Jest to kolejny tego typu obiekt w Polsce, a drugi w województwie lubuskim. Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa uczniów, kształtowanie ich wiedzy i świadomości na temat zagrożeń zewnętrznych oraz rozwijanie ich umiejętności zachowania się w razie wystąpienia niebezpiecznych sytuacji.
  Uczniowie „czternastki” z uwagą wysłuchali ciekawego przekazu, przeszli kurs strażacki, wykazując się sprawnością fizyczną oraz wiedzą. 
  Gratulujemy wszystkim młodym strażakom!  

   


   
  08.12.2017 23:59 | więcej »

 • 1 grudnia 2017 r. gościliśmy sierżanta sztabowego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, panią Agnieszkę Jabłonkę. W pogadance pod hasłem ,,Kręci mnie bezpieczeństwo cały rok szkolny" policjantka zapoznała uczniów klas pierwszych z różnymi zagrożeniami w domu, szkole i na placu zabaw, sposobami ich zapobiegania oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Uczniowie odbyli krótki trening wzywania służb ratunkowych i utrwalili znajomość numerów alarmowych. Wykazali się  wiedzą i umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu. Poznali konsekwencje jakie mogą spotkać uczniów, którzy nie przestrzegają regulaminów szkolnych i zagrażają bezpieczeństwu innych osób. Najmłodszym bardzo spodobała się piosenka o bezpieczeństwie. Na zakończenie spotkania, policjantka wręczyła uczniom broszurkę z radami od Tygryska Lupo. Spotkanie było bardzo interesujące nie tylko dla uczniów, ale również dla wychowawców klas.
  Organizatorzy:
  Jagoda Kramarek
  Małgorzata Jarlaczyk

   
                                                                                                                              
  08.12.2017 23:16 | więcej »

 • 30 listopada b.r. uczniowie naszej szkoły  wzięli udział w „Potyczkach językowych”  przez Szkołę Podstawową nr 11 w Zielonej Górze. Konkurs przeznaczony był dla piątoklasistów i obejmował wiedzę kulturową na temat nie tylko Wielkiej Brytanii oraz Niemiec, ale także Australii, Nowej Zelandii oraz Austrii i Szwajcarii. Uczestnicy sprawdzali znajomość największych miast, regionów, atrakcji turystycznych w wyżej wspomnianych krajach.

  Drużyną angielską reprezentowali uczniowie klasy 5 „d”:
  1.    Paulina Makowska
  2.    Antoni Łączkowski
  3.    Szymon Ślusarczyk (pod opieką p. Karoliny Gdańskiej)

  Drużynę niemiecką – uczniowie klasy 5 „c”:
  1.    Zuzanna Czyżewska
  2.    Bartosz Kiszkurno
  3.    Bartosz Łukasiewicz (pod opieką p. Ewy Drzewuckiej).

  Uczniowie nie tylko wspierali się podczas rozwiązywania dość trudnych zadań w grupie, ale również dobrze się bawili i mile spędzili czas.

   


   
  08.12.2017 23:26 | więcej »

 • 29 listopada nasi uczniowie uczestniczyli w szkolnych zabawach andrzejkowych. Poza tańcami, grami i różnymi konkurencjami nie mogło zabraknąć tradycyjnych wróżb. Uczestnicy zabawy dowiedzieli się, kto pierwszy wstąpi w związek małźeński, poznali imiona swoich ukochanych, próbowali odczytać swoją przyszłość z woskowych odlewów.
   
   
                                                                                                                                                
  22.12.2017 15:57 | więcej »
 •                                                                                    
  Dnia 17 listopada br. w bibliotece szkolnej odbyło się wręczenie nagród uczestnikom konkursu detektywistycznego „Na tropie witamin – w Królestwie Mola Książkowego”. Reprezentanci klas I-III odnaleźli wszystkie witaminy, które ukryły się w bibliotece szkolnej. Podczas wręczania nagród były obecne panie Małgorzata Jarlaczyk i Jagoda Kramarek, które koordynowały przebieg Tygodnia Zdrowia w naszej szkole – w ramach którego odbył się konkurs „Na tropie witamin”. Nagrody w postaci hula-hoop oraz woreczków gimnastycznych zostały przez reprezentantów klas biorących udział w konkursie przekazane do salki korekcyjnej, aby wszyscy uczniowie mogli z nich korzystać.
  Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom zabawy! 

   
   
  28.11.2017 09:28 | więcej »

 • Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego nasza szkoła przystąpiła po raz dziewiąty do programu realizowanego przez zielonogórskie Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw "Pola Nadziei".
  Celem programu jest szerzenie idei hospicyjnej oraz wolontariatu, pozyskiwanie środków finansowych na opiekę nad nieuleczalnie chorymi oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych. Dzięki ogromnej hojności i wielkim sercom rodziców, wychowawców, nauczycieli oraz uczniów w tym roku zebraliśmy rekordowo wysoką kwotę 2430 zł. Zakupione za symboliczną "złotówkę" żonkile uczniowie, nauczyciele oraz rodzice posadzili na specjalnie przygotowanych klombach przed budynkiem szkolnym. 
   
  22.11.2017 20:35 | więcej »

 • 16 listopada odbył się turniej szachowy szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Natalia Keller (kl.7a), Patryk Rudnicki (kl.7d), Franek Rożek (kl.5c), Olaf Lewandowski (kl.4b) i Kacper Ptaszyński (kl.3d). Opiekun grupy to p. Wioletta Ziółkowska.
  Drużyna z "Czternastki" osiągnęła sukces, zajmując III miejsce w Zielonej Górze.
  Gratulujemy!
  22.11.2017 20:32 | więcej »

 • 14 listopada gościliśmy w naszej szkole pracownika Komendy Miejskiej Policji panią psycholog Wiolettę Sokołowską - Domagałę. Celem spotkania była prelekcja na temat "Odpowiedzialność prawna osób nieletnich", której uczestnikami byli uczniowie klas VII.
  Pani aspirant szczegółowo przedstawiła temat, zwracając uwagę na konsekwencje zabronionych czynów np.: kradzieży, niszczenia mienia, przemocy. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań na interesujące ich tematy, obejrzeli film profilaktyczny ukazujący zabronione działania. Na zakończenie uczniowie otrzymali materiały edukacyjne dotyczące tematu prelekcji.

   
  22.11.2017 20:32 | więcej »

 • 10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uczestniczyli w niej uczniowie z klas III-VII. Uroczystość została przygotowana przez klasę VII c. Uczniowie obejrzeli inscenizację pod tytułem "Ty jesteś Wolność", wysłuchali poezji patriotycznej oraz wysłuchali informacji dotyczących historii naszego kraju, które zostały zilustrowane prezentacją multlimedialną. Było także wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni, podczas którego uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i talentem wokalnym.
  Dzieci z klas I-III uczciły Narodowe Święto Niepodległości uroczystym apelem. Tego dnia uczniowie wystąpili w strojach galowych udekorowanych samodzielnie wykonanymi biało-czerwonymi kotylionami. Uczniowie z klasy I a, II a i III d przybliżyli młodszym kolegom historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata. Apel był przedstawiony w bardzo ciekawej formie – uczniowie recytowali wiersze, opowiadali o symbolach narodowych, ponadto dodatkowym elementem była prezentacja multimedialna.  W trakcie uroczystości  wszyscy uczniowie śpiewali pieśni żołnierskie.

   
  28.11.2017 09:26 | więcej »

 • 31 października 2017 r. katecheci z SP 14 (o. Witold Słowik, p. Mariola Zielińska i p. Iwona Pieślak) wraz z uczniami z klas III - VII zorganizowali Korowód Świętych. Uczestnicy przebrali się za różne postacie świętych i błogosławionych Kościoła katolickiego. W holu szkoły podczas przerwy zorganizowano wspólną zabawę, a następnie rozśpiewany i radosny korowód przemaszerował pobliskimi ulicami ogłaszając zbliżającą się uroczystość Wszystkich Świętych. Dzieci rozdawały spotkanym przechodniom obrazki ze świętymi oraz cukierki. Na trasie korowodu znalazło się również Przedszkole nr 14, gdzie odbyła się prezentacja strojów i zabawa z przedszkolakami. Następnie, korzystając z zaproszenia proboszcza Parafii  Franciszkanów o. Stanisława Glisty grupa udała się do kościoła na krótką modlitwę, śpiew i wspólne zdjęcie.
  Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za piękne stroje, wspólna zabawę i ewangelizacje, a rodzicom, dyrekcji i nauczycielom za współprace w akcji, która miała przypomnieć o sensie Uroczystości Wszystkich Świętych.

   

  22.11.2017 20:38 | więcej »
 •  
  24 października 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Zielonej Górze podsumowano XII edycję konkursu pt: „Jan Paweł II autorytetem w drodze ku przyszłości”. Na konkurs wpłynęło ponad 300 prac. Uczennice z naszej szkoły z klasy 3f odniosły piękny sukces.

  W kategorii klas I-III Dobrawa Kołtan zajęła I miejsce, a Hania Grzesiak otrzymała wyróżnienie. Uczennicom i p. Jagodzie Zając, pod kierunkiem której powstały nagrodzone prace serdecznie gratulujemy. Życzymy kolejnych sukcesów.

   
   
   
  17.11.2017 22:30 | więcej »

 • W dniach 23-27 października 2017 roku w naszej szkole realizowany był program pod nazwą „Tydzień Zdrowia”.

  Uczniowie klas I -III  poznawali tajniki  kulinarne w oparciu o ciekawe filmy i spotkania z królikiem Marchwianem. Podczas warsztatów dzieci, wraz z rodzicami i wychowawcami,  wykonały koktajle,  soki  i kanapki z sezonowych warzyw i owoców, którymi częstowały uczniów i pracowników naszej szkoły. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko ze świeżymi i suszonymi ziołami. Każdy mógł  dodać do swojej kanapki:  bazylię, miętę, tymianek, oregano,  majeranek lub szczypiorek. Można było również uzyskać informacje o właściwościach zdrowotnych i walorach smakowych ziół.

  W klasach IV-VII na godzinach wychowawczych przeprowadzone zostały lekcje o tematyce zdrowotnej, a także uczniowie wraz z nauczycielami przygotowywali i spożywali wspólny zdrowy posiłek. 24 października na przerwach, w sali gimnastycznej, prowadzone były zabawy ruchowe przy muzyce. Natomiast 26 października wybrani uczniowie z poszczególnych klas wykonywali plakaty pt. Piramida zdrowego żywienia i aktywności fizycznej.

  Atrakcją Tygodnia Zdrowia był również konkurs zorganizowany przez bibliotekę szkolną pod hasłem "Na tropie witamin w Królestwie Mola Książkowego".    

   

  22.11.2017 20:33 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 14
  65-518 Zielona Góra ul. Jaskółcza 66
 • (+68) 325 50 11
  500 795 964 - świetlica

Galeria zdjęć