Konkurencja
|
Laureaci
|
Rzut do kosza (1 min.)
|
Wiktor Kaźmierczak (19 razy)
|
Skakanka (1 min.)
|
Wiktor Kaźmierczak (116 razy)
|
Zwis na drążku z prostymi ramionami na czas
|
Szymon Koryzma (1 minuta 31 sekund)
Bartosz Tomczyk (1 minuta 31 sekund) |
Bieg dookoła szkoły
|
Klasy 4 – Armand Soczewiński (42 s) Klasy 5 – Kinga Grodecka (50 s) Klasy 6 – Klaudia Kaczmarek (47 s) |
Skok wzwyż
|
Kacper Perzyński, Eryk Mika (1,5 m)
|
Hula – hop na czas
|
Lena Walczak (43 min)
|
Badminton w parach
|
Zuzanna Fiedorowicz, Kinga Medyńska (168 razy)
|
Żonglerka piłką nożną na czas
|
Michał Cieślak (127 razy)
|
Skok w dal
|
Kacper Perzyński (5 m)
|
Bieg 40 m na czas
|
Krystian Walerys (7 minut 7 sekund)
|
Odbicie piłki siatkowej w parach
|
Klasy 4 – Maciej Spanbrucker, Konrad Kaczmarek (48 razy)
Klasy 5 – Zuzanna Czyżewska, Weronika Medyńska (53 razy) Klasy 6 – W. Nekrutova, J. Maksimowa (90 razy) |
Rzut ringo
|
Grzegorz Wojciechowski (22,80 m)
|
W dniu 16 maja 2018 roku uczniowie klas V i VI wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym z policjantem, które dotyczyło cyberprzemocy i cyberprzestępczości. Tematem spotkania były zagrożenia związane z cyberprzemocą i cyberprzestępczością. Dzielnicowa str. sierżant Izabela Walentynowicz omówiła jakie zagrożenia mogą spotkać nas w internecie oraz jak się chronić przed zagrożeniami, które niesie sieć. Ostrzegała uczniów przed pochopnym udostępnianiem w internecie swoich danych osobowych, zdjęć i filmów. Zwróciła także uwagę na konieczność ograniczonego zaufania do osób poznanych w sieci. Omówione zostały najczęściej występujące formy przemocy w wykorzystaniem sieci i telefonu komórkowego: nękanie, straszenie, publikowanie ośmieszających zdjęć i filmów, szantaż, podszywanie się za kogoś innego, pisanie obraźliwych komentarzy i wyzwisk. Policjant omówił jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci.
Cyberprzemoc na pozór niewinna z uwagi na brak kontaktu fizycznego, może wyrządzić ogromne szkody. Przemoc ta jest szczególnie dotkliwa, ponieważ kompromitujące materiały, ukradkiem zrobione zdjęcia, nagrane na telefon komórkowy filmiki docierają za pomocą sieci w krótkim czasie do wielu osób. Mimo że akty cyberprzemocy wyglądają niewinnie, mogą wyrządzić dużą krzywdę.
Na zakończenie mogli uzyskać odpowiedź na nurtujące ich pytania.
W środę 9 maja 2018 uczniowie klas VII uczestniczyli w zajęciach promujących zdrowy styl życia pod hasłem Kodeks walki z rakiem. Zajęcia zrealizowane zostały przez pracowników Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Zielonej Górze. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą zachowań, które wpływają na nasze zdrowie, wykonali zadania sprawdzające wiedzę na temat omawianych zagadnień. Ochotnicy przymierzali alkogogle, okulary które służą do demonstracji upośledzenia zmysłów po spożyciu alkoholu.
W piątek, 11 maja, nasza Szkoła przyłączyła się do wydarzenia promującego czytelnictwo w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”. Pomysłodawcy „Przerwy na czytanie” chcą pokazać dzieciom, że czytanie jest ciekawe oraz to, że sięgnąć po książkę można w każdej chwili i w każdym miejscu - z pewnością wszyscy, którzy przyłączyli się do akcji doskonale o tym wiedzą.
Uczniowie klas I-III wzięli udział we wspólnym czytaniu - na korytarzu pojawiły się dywany oraz poduszki dla czytelników, a na parapetach - podręczne biblioteczki.
W wydarzeniu uczestniczyli nie tylko uczniowie, ale także dyrekcja, nauczyciele i pracownicy naszej Szkoły. „Przerwa na czytanie” rozpoczęła się od cichego czytania indywidualnego - każdy wybrał dla siebie lekturę. Następnie reprezentanci poszczególnych klas prezentowali kolegom fragmenty swoich książek. Spotkanie zakończyliśmy zabawami ruchowymi z książką, które poprowadziła pani Agnieszka Twarowska, wychowawczyni klasy I a - ten punkt spotkania rozbawił wszystkich uczestników!
W tym roku po raz pierwszy wzięliśmy udział w akcji „Przerwa na czytanie”, tymczasem jest to już trzecia edycja – z wielką radością co roku będziemy brali udział w tym czytelniczym wydarzeniu. Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć!
W czwartek 17 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 14 w Zielonej Górze – okręgu wyborczym nr 2 (obwód nr 7) odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Zielona Góra.
Naszą kandydatką na radną jest Hanna Łączkowska – uczennica kl. VIIa.
Prawo do głosowania w wyborach do Młodzieżowej Rady Miasta mieli uczniowie, którzy w dniu 17 maja 2018 r. mieli ukończone 13 lat.
Renata Piotrowicz
Maria Szymczak
31 października 2017 r. katecheci z SP 14 (o. Witold Słowik, p. Mariola Zielińska i p. Iwona Pieślak) wraz z uczniami z klas III - VII zorganizowali Korowód Świętych. Uczestnicy przebrali się za różne postacie świętych i błogosławionych Kościoła katolickiego. W holu szkoły podczas przerwy zorganizowano wspólną zabawę, a następnie rozśpiewany i radosny korowód przemaszerował pobliskimi ulicami ogłaszając zbliżającą się uroczystość Wszystkich Świętych. Dzieci rozdawały spotkanym przechodniom obrazki ze świętymi oraz cukierki. Na trasie korowodu znalazło się również Przedszkole nr 14, gdzie odbyła się prezentacja strojów i zabawa z przedszkolakami. Następnie, korzystając z zaproszenia proboszcza Parafii Franciszkanów o. Stanisława Glisty grupa udała się do kościoła na krótką modlitwę, śpiew i wspólne zdjęcie.
Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za piękne stroje, wspólna zabawę i ewangelizacje, a rodzicom, dyrekcji i nauczycielom za współprace w akcji, która miała przypomnieć o sensie Uroczystości Wszystkich Świętych.
W dniach 23-27 października 2017 roku w naszej szkole realizowany był program pod nazwą „Tydzień Zdrowia”.
Uczniowie klas I -III poznawali tajniki kulinarne w oparciu o ciekawe filmy i spotkania z królikiem Marchwianem. Podczas warsztatów dzieci, wraz z rodzicami i wychowawcami, wykonały koktajle, soki i kanapki z sezonowych warzyw i owoców, którymi częstowały uczniów i pracowników naszej szkoły. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko ze świeżymi i suszonymi ziołami. Każdy mógł dodać do swojej kanapki: bazylię, miętę, tymianek, oregano, majeranek lub szczypiorek. Można było również uzyskać informacje o właściwościach zdrowotnych i walorach smakowych ziół.
W klasach IV-VII na godzinach wychowawczych przeprowadzone zostały lekcje o tematyce zdrowotnej, a także uczniowie wraz z nauczycielami przygotowywali i spożywali wspólny zdrowy posiłek. 24 października na przerwach, w sali gimnastycznej, prowadzone były zabawy ruchowe przy muzyce. Natomiast 26 października wybrani uczniowie z poszczególnych klas wykonywali plakaty pt. Piramida zdrowego żywienia i aktywności fizycznej.
Atrakcją Tygodnia Zdrowia był również konkurs zorganizowany przez bibliotekę szkolną pod hasłem "Na tropie witamin w Królestwie Mola Książkowego".