Menu

 • KLASY TRZECIE W CENTRUM OGRODNICZYM „GARDENION”

  W październiku br. uczniowie klas trzecich naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach,

  które zostały zorganizowane przez Centrum Ogrodnicze „Gardenion” w Zielonej Górze.

  Podczas wizyty w Centrum uczniowie otrzymali informacje związane z pielęgnacją roślin w domu i w ogrodzie. Każdy uczestnik warsztatów pod fachową opieką pracowników zasadził swoją roślinkę – cebulkę żonkila lub tulipana do donicy i zabrał ją do domu. Uczniowie  i opiekunowie otrzymali też w prezencie pyszne świeże jabłka. Dzieci wróciły do szkoły z nową wiedzą i uśmiechem na ustach.

  23.10.2017 19:56 | więcej »
 • ZIELONOGÓRSKA AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA
  Dnia 21 września 2017 roku wzięliśmy udział w kolejnej już „Zielonogórskiej Akcji Sprzątania Świata” – w tym roku pod hasłem „ Nie ma śmieci – są surowce”. Celem tej edycji było zwrócenie uwagi, na to, że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami i nie mogą kończyć jako „śmieci”, ale powinny z powrotem trafić do wykorzystania.Dnia 21 września 2017 roku wzięliśmy udział w kolejnej już „Zielonogórskiej Akcji Sprzątania Świat” – w tym roku pod hasłem „ Nie ma śmieci – są surowce”. Celem tej edycji było zwrócenie uwagi, na to że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami i nie mogą kończyć jako „śmieci”, ale powinny z powrotem trafić do wykorzystania.
  Koordynatorem akcji była p. Anna Jasinowska. Wszyscy uczniowie naszej szkoły, odpowiednio wyposażeni w kolorowe worki i rękawice ochronne, pod opieka wychowawców zbierali i segregowali odpady. Najmłodsze dzieci z klas I-III sprzątały teren szkoły i wokół szkoły, natomiast uczniowie klas starszych IV-VII udali się w okolice Ogrodu Botanicznego. 
  Z akcji wszyscy wrócili zadowoleni, ponieważ dali przykład, jak należy dbać o swoje środowisko naturalne.
   
  19.10.2017 13:45 | więcej »
 • PASOWANIE PIERWSZAKÓW
  Od 26 września 2017 roku  dzieci z klasy 1a, 1b i 1c są stuprocentowymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 14 im. Adama Mickiewicza w Zielonej Górze.
  Zanim złożyli ślubowanie musieli zdać egzamin. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego zadawali im trudne pytania dotyczące znajomości  obowiązków ucznia i zasad zachowania. Częścią egzaminu było piękne zaśpiewanie piosenki pt.”Oto ja”.  Pierwszoklasiści wykazali się ogromną wiedzą na temat szkoły i  otrzymali oceny celujące. W obecności Dyrekcji szkoły, wychowawców, rodziców oraz starszych uczniów złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie pani Dyrektor Jolanta Maria Jasińska przyjęła ich do społeczności uczniowskiej, pasując każdego pierwszaka ogromnym, czerwonym ołówkiem, a wychowawczynie wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy. Rodzice z dumą oklaskiwali swoje pociechy. Wszyscy gratulowali dumnym pierwszakom, którzy wesołym „HURA!” rozpoczęli świętowanie.                                               
  Uroczystość pasowania przygotował samorząd uczniowski wraz z opiekunami panią Dorotą Wojtalewicz, panią Agnieszką Twarowską i panem Mariuszem Fórmaniakiem. Piękną dekorację przygotowała pani Bożena Nowinka.  Egzaminatorami pierwszaków były Aniela Schlafka i Nina Brąś z klasy III d oraz Róża Urbańska z klasy V c. W poczcie sztandarowym zadebiutowali jako werbliści Miłosz Kacprzak i Julian Vorkadi z klasy VI b.
  20.10.2017 08:19 | więcej »
 • Szkolne Koło Wolontariatu rozpoczęło swoją działalność. Uczniowie zgłosili kilkadziesiąt propozycji na nazwę. Spośród wielu wybraliśmy nazwę: ”Pomocna Dłoń”. Dziękujemy dzieciom za ich pomysły. Jednocześnie informujemy, że cały czas czekamy na chętnych do włączenia się w działalność koła.
  Pierwsza akcja w jakiej wzięliśmy udział jest już za nami. Dnia 30 września 2017 roku w sobotę spotkaliśmy się przy Urzędzie Miasta, by wraz z panem prezydentem Januszem Kubickim i uczniami innych szkół Zielonej Góry sadzić cebulki żonkili w ramach ogólnopolskiej akcji ”Pola Nadziei”.
                                                                                                                     Opiekunowie:
                                                                                                                     B. Momot
                                                                                                                     M. Korczyńska
                                                                                                                     A. Korycka
   
  16.10.2017 09:18 | więcej »
 • AKCJA "POLA NADZIEI"
  W sobotę, 30 września 2017 r. Szkolne Koło Wolontariatu Szkoły Podstawowej nr 14 w Zielonej Górze wraz z klubem "Włóczykije" - uczniowie z klas III a i III c, wzięli udział w IX akcji charytatywnej w ramach Ogólnopolskiej Kampanii na rzecz osób terminalnie chorych - "Pola Nadziei". Przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział wraz z m.in. Prezydentem Miasta Zielona Góra - Panem Januszem Kubickim - w uroczystym sadzeniu cebulek żonkili pod gmachem UM.
           Akcja została zorganizowana przez pracowników Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw, a jej celem (którego symbolem jest żonkil), poza  pozyskiwaniem funduszy na działalność Hospicjum, jest  przede wszystkim edukacja i uwrażliwianie społeczeństwa. 
  Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły mogli przyłączyć się do tej akcji!
                                                                                                                                                                                                                                                           Anna Korycka
                                                                                                Jagoda Kramarek
                                                                                                Bogusława Momot
   
  03.10.2017 13:49 | więcej »
 • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

  O akcji ŚDTM

  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. 29 września 2017 roku szkoły z różnych stron świata będą uczestniczyć w tym wydarzeniu.

  Jaki jest cel akcji?

  Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. 
  26.10.2017 14:24 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 14
  Zielona Góra ul. Jaskółcza 66
 • (+68) 325 50 11
  500 795 964 - świetlica

Galeria zdjęć