Menu

Menu

 • Spotkanie z socjoterapeutką

  Dnia 4 listopada 2021r. w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty dotyczące konfliktów, metod ich rozwiązywania oraz współpracyw grupie. Zajęcia przygotowała pani Marta Korczyńska - socjoterapeutka pracująca w naszej szkole. W warsztatach wzięli udział głównie uczniowie klas drugich. Pani Marta w bardzo ciekawy i obrazowy sposób zilustrowała dzieciom, czym jest konflikt, jak sobie radzić z jego rozwiązaniem oraz gdzie szukać pomocy w sytuacjach, w których nie potrafimy poradzić sobie sami. Uczniowie z dużym entuzjazmem  i zaangażowaniem podeszli do uczestnictwa w proponowanych aktywnościach. Mamy nadzieję, że zaproponowane rozwiązania pomogą dzieciom odnaleźć się w sytuacjach konfliktowych, które mają miejsce w ich życiu.

  Zapraszamy do galerii.

  18.11.2021 21:56 | więcej »
 • Dzień Dyni
  „Kto jest odważny ten przebierze się za dynię"- w taki sposób zainspirowano dzieci do obchodów Dnia Dyni, który odbył się 29 października 2021r. w świetlicy szkolnej. Dynia to bardzo fajne warzywo. Wyrasta w wielu odmianach- jej owoce są bardzo zróżnicowane pod względem rozmiarów. Występuje w ciekawej kolorystyce - od soczystej pomarańczy poprzez brązy, zielenie i szarości. Posiada również charakterystyczną fakturę skórki, która może być gładka, szorstka, albo pofałdowana. Dzięki temu warzywo to świetnie prezentuje się na zdjęciach, bardzo często służy do dekoracji, a na dodatek ma wszechstronne zastosowania kulinarne. Tego dnia uczniowie poznali historię pochodzenia dyni oraz jej wartości odżywcze. Przy blasku dyniowych lampionów, zasłuchani w muzykę Vivaldiego z radością brali udział we wszelkiego rodzaju aktywnościach. Zabawy ruchowe przeplatane były zadaniami dydaktycznymi. Największą atrakcję stanowiła  foto budka, w której chętne osoby mogły zrobić sobie zdjęcie. Gromkimi  brawami nagrodzone zostały dzieci przebrane za dynię. Zwieńczeniem całej zabawy były dyniowe medale, które zostały wręczone wszystkim uczestnikom oraz słodki poczęstunek w postaci kremu dyniowego, przygotowanego przez uczniów klas drugich. 
   
  18.11.2021 22:00 | więcej »
 • Jesień i jej dary
  W dniach 18-22 października 2021r. w świetlicy szkolnej realizowaliśmy hasło „ Jesień i jej dary”. Po całym tygodniu rozmów na temat bogactwa tej pory roku, w piątek postanowiłyśmy podsumować wiedzę dzieci poprzez działania praktyczne, którymi były warsztaty kulinarne. Jesień to czas zbiorów owoców i warzyw, dlatego wspólnie z dziećmi wykonałyśmy sałatkę jarzynową. W czasie krojenia poszczególnych warzyw, dzieci głośno przypominały o ich wartościach odżywczych, utrwalając zdobytą wcześniej wiedzę. Czas degustacji umiliła uczniom gorąca herbata z pigwą pełną witaminy C.

  Zapraszamy do galerii.

  16.11.2021 17:29 | więcej »
 • Pasowanie w świetlicy
  Dnia 4 października 2021r. w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów uczęszczających na zajęcia świetlicowe. Uroczystość odbyła się o godzinie 09:50 dla klasy 1a oraz 1b i o godzinie 10.45 dla klasy 1c. W uroczystości brała udział p. wicedyrektor Maria Szymczak, kierownik świetlicy Anna Sobczak, a także wychowawczynie klas pierwszych. Ceremonię prowadziła p. Anna Firydus - Szwed oraz  p. Anna Trojan. W uroczystość włączone zostały również uczennice klasy 3b- Tola Zembi i Hanna Gil, które przywitały pierwszoklasistów krótkim wierszem. Pierwszaki miały za zadanie przejść test gotowości świetlicowej, który składał się z czterech prób. Pierwsza próba zawierała zagadki dla uczniów, którzy musieli wykazać się wiedzą. Druga próba-smaku polegała na zjedzeniu cytryny. Trzecia próba wymagała sprawności manualnej, a polegała na oddzieleniu kaszy od grochu. Ostatnia próba sprawdzała znajomość zasad i reguł panujących w świetlicy szkolnej. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z przygotowanymi zadaniami.    W związku z tym pani kierownik- Anna Sobczak odczytała słowa przysięgi, którą powtórzyli pierwszoklasiści i mianowała każdego ucznia magicznym ołówkiem, przyjmując wszystkich do gromady świetlicowej. Uczestnicy ślubowania otrzymali upominek w postaci filcowej sówki z ołówkiem, który przygotowały wychowawczynie świetlicy. Na zakończenie pasowania zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia, a uczniowie przybyli na uroczystość otrzymali cukierki.
  18.11.2021 22:01 | więcej »
 • Inauguracja „Programu dla szkół”.
  W ramach inauguracji „Programu dla szkół” w dniach 20-24 września w świetlicy szkolnej odbywały się warsztaty oraz zajęcia dydaktyczne poświęcone zdrowemu odżywianiu. Kluczowym założeniem było zwrócenie uwagi na urozmaicanie codziennej diety w warzywa i owoce oraz ograniczenie jedzenia typu fast- food. Największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty kulinarne, w trakcie których dzieci miały okazję przygotować owocowe szaszłyki i jeże oraz zdrowe, kolorowe kanapki. Na zakończenie tygodnia dzieci mogły skomponować swoją wersję zdrowych naleśników: na słodko z owocami lub na słono z warzywami według indywidualnych gustów kulinarnych. Oprócz zajęć praktycznych obyły się również prezentacje, podczas których dzieci miały okazję „podążać” tropem Ekipy Chrumasa, która w ciekawy sposób opowiada skąd się biorą warzywa, jak powstaje mleko oraz przetwory mleczne i w jaki sposób można bawić się gotowaniem.
  17.10.2021 00:18 | więcej »
 • Międzynarodowy Dzień Kropki w świetlicy szkolnej.

  W dniu 15.09.2021r. w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia powstały kropkowe dzieła sztuki, które umieszczone zostały na tablicy znajdującej się obok świetlicy szkolnej. Motywem przewodnim była oczywiście kropka. Przeprowadzone zajęcia pomogły dzieciom odkryć ich nowe talenty, poznać mocne strony i je zaprezentować. Dzieci miały również okazję obejrzeć film animowany na podstawie książki „The Dot”. Przeprowadzona została pogadanka dotycząca wartości, empatii i wiary w siebie. Pod koniec zajęć dzieci wzięły udział w zabawie pn. „Dopasuj kropkę”, której celem było pozytywne wzmacnianie. Wszystkim dzieciom bardzo podobała się inicjatywa „Dnia Kropki”. Zostały nagrodzone dyplomem za udział w kreatywnych zajęciach.

  Zapraszamy do galerii.

  16.10.2021 21:53 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 14
  Zielona Góra ul. Jaskółcza 66
 • (+68) 325 50 11
  500 795 964 - świetlica

Galeria zdjęć