Menu

Menu

 • Z okazji obchodów Dni Zielonej Góry 7 września 2022 r. uczniowie
  naszej szkoły z klas I-III pod opieką p. Bogusławy Momot i p. Ani Trojan
  udali się na zwiedzanie zielonogórskiej starówki. Dzieci miały okazję zobaczyć
  jarmark winobraniowy, wesołe miasteczko, pomnik patrona miasta - papieża
  Urbana I. Podczas spaceru podziwiały również kolorowe dekoracje
  winobraniowe. Na zakończenie zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie pod
  pomnikiem Bachusa i zadowolone wróciły do szkoły.


  10.10.2022 14:12 | więcej »
 • Wyniki konkursu

  Dnia 27 maja 2022r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego  pn.

   „ Kartka pocztowa na 800-lecie Zielonej Góry.

  Nasze miasto dawniej i teraz.”

   

  LAUREACI KONKURSU:

  II miejsce- Michalina Żarczyńska kl. 2c

   


  WYRÓŻNIENIA:

  Alicja Czapniewska - kl. 2c

  Alicja Bliźniak - kl. 2a

  Hanna Kaciunka- kl. 2a

   

  Koordynatorem konkursu była p. Ania Firydus- Szwed.

   

  Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom laugh

  07.06.2022 16:12 | więcej »
 • Tydzień zdrowia

  W dniach 16-20 maja 2022 r. nasza szkoła obchodziła Tydzień Zdrowia.   

  Z tej okazji świetlica  szkolna zorganizowała  warsztaty kulinarne pod nazwą

  „ Zdrowe śniadanie na świeżym powietrzu”.

  Celem warsztatów było uświadomienie dzieciom, jak ważnym posiłkiem jest śniadanie, a także przypomnienie, jak wielkie znaczenie dla prawidłowego rozwoju każdego człowieka  ma ruch. Dlatego panie przeprowadziły również zabawy sportowe i taneczne na świeżym powietrzu oraz zabawy kreatywne z wykorzystaniem chusty animacyjnej.

  Wszyscy świetnie się bawili, a śniadanie na trawie smakowało wyjątkowo.

  07.06.2022 14:29 | więcej »
 • Wizyta w Green Book

  W dniu 4 kwietnia wychowawcy świetlicy szkolnej wraz z uczniami wybrali się do Green Book, jednej z filii Biblioteki Norwid, mieszczącej się przy ul. Makowej 12 na Jędrzychowie. Celem wyjścia było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych dzieci oraz kształtowanie poczucia szacunku dla książek. Uczniowie z wielką radością zapoznali się z tym magicznym miejscem oraz dowiedzieli się, na czym polega praca pana Janusza Łastowieckiego- bibliotekarza. Dzieci miały również możliwość przejść między regałami wypożyczalni i czytelni, aby obejrzeć znajdujący się tam księgozbiór. Z opowiadań pana Janusza dowiedziały się, jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały panu Januszowi za  oprowadzenie po bibliotece. 

   

  20.04.2022 13:24 | więcej »
 • WARSZTATY ZOK

  Dnia 31 marca świetlica szkolna gościła instruktorkę Zielonogórskiego Ośrodka Kultury - panią Annę Przytulską, która przeprowadziła warsztaty wielkanocne dla wychowanków. Pani Ania w ciekawy i interesujący sposób pokazała, jak można wykorzystać kubeczki i talerzyki papierowe do prac plastycznych. Dzieci pod okiem p. instruktor wykonały kolorowe zając i kurczaki, wykorzystując do tego wspomniane kubeczki i talerzyki papierowe. Zajęcia przebiegały w bardzo ciekawy i interesujący sposób. Na zakończenie uczniowie podziękowali pani instruktor oraz wyrazili nadzieję na kolejne spotkanie.

  20.04.2022 12:53 | więcej »
 • Pierwsza pomoc przedmedyczna

  Dnia 10.03.2022r. świetlica szkolna w ramach hasła tygodnia: Pierwsza pomoc przedmedyczna miała przyjemność zaprosić panią Mariannę Dziudę - pielęgniarkę szkolną, która poprowadziła warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Na początku pani pielęgniarka przeprowadziła krótki wykład, podczas którego przedstawiła dzieciom sytuacje zagrożenia oraz radziła, jak należy zachować się i co robić, zanim przyjedzie karetka. Powtórzone i utrwalone zostały numery alarmowe oraz ogólne zasady bezpiecznego udzielania pomocy. Dzieci miały okazję przeprowadzić próbne rozmowy „dzwoniąc”; na policję, straż pożarną i pogotowie ratunkowe. Obejrzały również film instruktażowy pt.: „ Czy potrafisz ratować życie”;. Zajęcia praktyczne zostały przeprowadzone na fantomie, a uczniowie bardzo chętnie doskonalili swoje umiejętności pod fachowym okiem pani Marianny. Warsztaty spotkały się z dużym entuzjazmem wszystkich uczestników.
   

  GALERIA ZDJĘĆ yes

  20.03.2022 14:46 | więcej »
 • Dzień Kobiet

  Dnia 8 marca 2022r. świetlica szkolna celebrowała wraz z uczniami  Międzynarodowy Dzień Kobiet. Zorganizowano szereg atrakcyjnych zabaw  i konkursów dla dziewczynek. Chłopcy zostali zaangażowani w przygotowanie sali, a także pomagali koleżankom w wykonywaniu niektórych zadań. Konkurencje składały się  z zabaw tanecznych, ruchowo-koordynacyjnych oraz zagadek logicznych. Dziewczynki miały okazję sprawdzić swoje umiejętności organizacyjne, a także zaprezentować się podczas sesji zdjęciowej na wybiegu. Mogły skorzystać z kapeluszy, kolorowych chust, a także innych akcesoriów. Na zakończenie  zajęć każdy z chłopców własnoręcznie wykonał papierowy bukiet kwiatów i wręczył swoim koleżankom.
   

  ZAPRASZAMY DO GALERII smiley

   

  20.03.2022 14:34 | więcej »
 • Konkurs „Ilustrujemy bajki Adama Mickiewicza”.

  W ramach Tygodnia Szkoły świetlica zorganizowała konkurs plastyczny pn. „Ilustrujemy bajki Adama Mickiewicza”. Jednym  z głównych  celów było zaznajomienie oraz zachęcenie dzieci do czytania bajek, baśni oraz dzieł patrona naszej szkoły.

  Ogłoszony konkurs plastyczny skłonił wielu uczniów  do wykonania ciekawych prac. Uczestnicy wykazali się olbrzymią wyobraźnią, kreatywnością i pomysłowością.  

  W konkursie udział wzięło 87 uczniów. Jury wytypowało 4 pierwsze miejsca na poziomie klas I, II, III i IV oraz 8 wyróżnień. Rozdano cenne nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki.

   

  Pierwsze miejsca zajęli:

  1. Hania Piotrowiak kl. 1A
  2. Piotr Glinka kl. 2A
  3. Varvara Musiienko kl. 3C
  4. Basia Rudnik kl. 4C

   

  Wyróżnienia otrzymali:

  1. Alan Szałyński kl. 7E
  2. Karolina Cicha kl. 4A
  3. Iga Kozińska kl. 2A
  4. Antonina Rudnik kl. 1B
  5. Helena Bawiec kl. 1A
  6. Filip Ptaszyński kl. 4D
  7. Tymon Wachowicz, kl. 1B
  8. Zoja Antonik kl. 4C

  Prace plastyczne dzieci można było oglądać na zorganizowanej wystawie, która mieściła się na korytarzu szkolnym. Zwycięzcom i osobom wyróżnionym serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczniom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie.

                                                                          Zespół wychowawców świetlicy


  GALERIA

  11.03.2022 11:48 | więcej »
 • Warsztaty

  Dnia 2 marca w ramach hasła „Zdrowy uśmiech. Dbam o higienę osobistą. Wiem, co jem” w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z panią pielęgniarką Marianną Dziudą, która przybliżyła dzieciom temat higieny osobistej. Warsztaty zawierały treści związane z dbałością o włosy, ciało oraz zęby i miały na celu zwrócenie uwagi na konieczność przestrzegania czystości każdego dnia. 

  Druga część zajęć poświęcona była zagadnieniu zdrowego odżywiania. Przypomnieliśmy sobie piramidę zdrowego żywienia. Omówiliśmy produkty, które mają największe znaczenie dla naszego organizmu. 

  Trzecia część poświęcona była warsztatom kulinarnym, podczas których przygotowaliśmy zdrowe i kolorowe szaszłyki owocowe. 

  Zapraszamy do GALERII laugh

  11.03.2022 11:31 | więcej »
 • Andrzejki

  W dniu 30 listopada 2021r. obchodziliśmy uroczyście Andrzejki w świetlicy szkolnej. W tym dniu świetliczaki wyruszyły w świat magii i czarów. Na początku spotkania dzieci zapoznały się z tradycjami andrzejkowymi. Odbyły się liczne  konkursy, zabawy itańce przy muzyce oraz tradycyjne wróżby andrzejkowe. Dzieci wróżyły sobie z serduszek, aby mogły dowiedzieć się jak będzie miał/a na imię ukochana osoba. Nie zabrakło też wędrowania butów przez całą salę, wrzucania grosika do "studni życzeń", wróżbyz kubeczków czy lania wosku. Wszyscy bawili się wyśmienicie, a wróżby zostały potraktowane oczywiście  z przymrużeniem oka. Tradycyjnie na koniec zabawy nie zabrakło słodkiego poczęstunku.

  10.12.2021 16:46 | więcej »
 • Swiatowy Dzień Pluszowego Misia

  Dnia 26 listopada 2021r. w świetlicy szkolnej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najbardziej sympatycznego misia. Przed cały tydzień uczniowie mogli przynosić do świetlicy swoje pluszowe misie, które zostały później poddane ocenie dzieci. Każdy uczeń mógł oddać w konkursie po jednym głosie i tym samym przyczynić się do wyłonienia zwycięzcy. Na zajęciach warsztatowych dzieci miały okazję zapoznać się z historią święta pluszowego misia. Dowiedziały się także, w jakich bajkach występują misie, kiedy powstały oraz kto był ich twórcą. Podczas rozstrzygnięcia konkursu, któremu towarzyszyło wiele zabaw ruchowych i atrakcyjnych rebusów, uczniowie degustowali miód. Mieli również okazję do tego, by dowiedzieć się o jego zdrowotnych właściwościach. Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia zwieńczyło rozdanie nagród i wyłonienie zwycięzcy. Pierwsze miejsce zajął miś Alana Zarazy z kl. 2c, drugie - Poli Lokś również z kl. 2c, a trzecie - Olafa Długołęckiego z kl.3d. Na zakończenie uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni słodkimi upominkami, a zwycięzcy dodatkowo otrzymali świąteczne kubki. Cały tydzień poświęcony pluszowemu misiowi był bardzo wesoły, a jego główny cel czyli dobra i zgodna zabawa w towarzystwie jakże ważnych dla każdego dziecka pluszaków został osiągnięty;)

  10.12.2021 16:39 | więcej »
 • Spotkanie z Policjantem

  Nasza szkoła kładzie duży nacisk na edukację związaną z bezpieczeństwem uczniów zarówno w szkole, jak i poza nią, w związku z tym 5 listopada 2021r. do naszej świetlicy zostały zaproszone dwie Panie policjantki- podinspektor Wioletta Domagała- Sokołowska oraz młodszy aspirant Agnieszka Jabłonka. Tematem przewodnim była bezpieczna droga do i ze szkoły, a także przedstawienie wielu innych zagrożeń, z którymi mogą mieć styczność uczniowie. Przypomniano dzieciom o korzyściach płynących z noszenia elementów odblaskowych na odzieży. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w przygotowanych quizach, zagadkach i innych aktywnościach. Żywiołowo odpowiadali na zadawane pytania, przez co zyskali wiele pochwał od naszych gości. Na zakończenie spotkania Panie policjantki rozdały uczniom elementy odblaskowe oraz książeczki edukacyjne. Serdecznie dziękujemy za pouczającą lekcję.  

  10.12.2021 16:38 | więcej »
 • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

  Dnia 3 listopada 2021r. w ramach  realizacji hasła „Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek” została zaproszona do świetlicy pani Karolina Jezierska - bibliotekarka szkolna. W bardzo ciekawy sposób, w formie teatrzyku Kamishibai przedstawiła dzieciom dwie bajki pt.: „Czerwony kapturek” oraz „Mój przyjaciel Kemushi”. Uczniowie słuchalii przyglądali się temu, co prezentowała p. Karolina z wielkim zaciekawieniem. Po każdej bajce dzieci chętnie odpowiadały na zadawane im pytania. Ponadto pani Karolina zapoznała dzieci z klas pierwszych z zasadami korzystania z biblioteki szkolnej, a starsi uczniowie mieli okazję,aby przypomnieć sobie, jak zachowujemy się w bibliotece i jakie są zasady korzystania z niej. Wszystkim dzieciom spotkanie bardzo się podobało. Mamy nadzieję, że przełoży się ono na wzrost czytelnictwa wśród naszych wychowanków.

     

  10.12.2021 16:26 | więcej »
 • Światowy Dzień Ochrony Zwierząt

  Dnia 6 października 2021r.w świetlicy szkolnej  w ramach realizacji hasła „Światowy Dzień Ochrony Zwierząt” zostały przeprowadzone warsztaty plastyczne przez instruktorkę Zielonogórskiego Ośrodka Kultury panią Dominikę Krupę. Dzieci, głównie uczniowie klas pierwszych, wykonały koty z kartonu i kolorowej włóczki. Z wielkim skupieniem słuchały pani Dominiki i z wielką starannością wykonywały polecenia, co zaowocowało pięknymi, kotami oraz pamiątkowym zdjęciem.              

  10.12.2021 16:37 | więcej »
 • Spotkanie z socjoterapeutką

  Dnia 4 listopada 2021r. w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty dotyczące konfliktów, metod ich rozwiązywania oraz współpracyw grupie. Zajęcia przygotowała pani Marta Korczyńska - socjoterapeutka pracująca w naszej szkole. W warsztatach wzięli udział głównie uczniowie klas drugich. Pani Marta w bardzo ciekawy i obrazowy sposób zilustrowała dzieciom, czym jest konflikt, jak sobie radzić z jego rozwiązaniem oraz gdzie szukać pomocy w sytuacjach, w których nie potrafimy poradzić sobie sami. Uczniowie z dużym entuzjazmem  i zaangażowaniem podeszli do uczestnictwa w proponowanych aktywnościach. Mamy nadzieję, że zaproponowane rozwiązania pomogą dzieciom odnaleźć się w sytuacjach konfliktowych, które mają miejsce w ich życiu.

  Zapraszamy do galerii.

  18.11.2021 21:56 | więcej »
 • Dzień Dyni
  „Kto jest odważny ten przebierze się za dynię"- w taki sposób zainspirowano dzieci do obchodów Dnia Dyni, który odbył się 29 października 2021r. w świetlicy szkolnej. Dynia to bardzo fajne warzywo. Wyrasta w wielu odmianach- jej owoce są bardzo zróżnicowane pod względem rozmiarów. Występuje w ciekawej kolorystyce - od soczystej pomarańczy poprzez brązy, zielenie i szarości. Posiada również charakterystyczną fakturę skórki, która może być gładka, szorstka, albo pofałdowana. Dzięki temu warzywo to świetnie prezentuje się na zdjęciach, bardzo często służy do dekoracji, a na dodatek ma wszechstronne zastosowania kulinarne. Tego dnia uczniowie poznali historię pochodzenia dyni oraz jej wartości odżywcze. Przy blasku dyniowych lampionów, zasłuchani w muzykę Vivaldiego z radością brali udział we wszelkiego rodzaju aktywnościach. Zabawy ruchowe przeplatane były zadaniami dydaktycznymi. Największą atrakcję stanowiła  foto budka, w której chętne osoby mogły zrobić sobie zdjęcie. Gromkimi  brawami nagrodzone zostały dzieci przebrane za dynię. Zwieńczeniem całej zabawy były dyniowe medale, które zostały wręczone wszystkim uczestnikom oraz słodki poczęstunek w postaci kremu dyniowego, przygotowanego przez uczniów klas drugich. 
   
  18.11.2021 22:00 | więcej »
 • Jesień i jej dary
  W dniach 18-22 października 2021r. w świetlicy szkolnej realizowaliśmy hasło „ Jesień i jej dary”. Po całym tygodniu rozmów na temat bogactwa tej pory roku, w piątek postanowiłyśmy podsumować wiedzę dzieci poprzez działania praktyczne, którymi były warsztaty kulinarne. Jesień to czas zbiorów owoców i warzyw, dlatego wspólnie z dziećmi wykonałyśmy sałatkę jarzynową. W czasie krojenia poszczególnych warzyw, dzieci głośno przypominały o ich wartościach odżywczych, utrwalając zdobytą wcześniej wiedzę. Czas degustacji umiliła uczniom gorąca herbata z pigwą pełną witaminy C.

  Zapraszamy do galerii.

  16.11.2021 17:29 | więcej »
 • Pasowanie w świetlicy
  Dnia 4 października 2021r. w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów uczęszczających na zajęcia świetlicowe. Uroczystość odbyła się o godzinie 09:50 dla klasy 1a oraz 1b i o godzinie 10.45 dla klasy 1c. W uroczystości brała udział p. wicedyrektor Maria Szymczak, kierownik świetlicy Anna Sobczak, a także wychowawczynie klas pierwszych. Ceremonię prowadziła p. Anna Firydus - Szwed oraz  p. Anna Trojan. W uroczystość włączone zostały również uczennice klasy 3b- Tola Zembi i Hanna Gil, które przywitały pierwszoklasistów krótkim wierszem. Pierwszaki miały za zadanie przejść test gotowości świetlicowej, który składał się z czterech prób. Pierwsza próba zawierała zagadki dla uczniów, którzy musieli wykazać się wiedzą. Druga próba-smaku polegała na zjedzeniu cytryny. Trzecia próba wymagała sprawności manualnej, a polegała na oddzieleniu kaszy od grochu. Ostatnia próba sprawdzała znajomość zasad i reguł panujących w świetlicy szkolnej. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z przygotowanymi zadaniami.    W związku z tym pani kierownik- Anna Sobczak odczytała słowa przysięgi, którą powtórzyli pierwszoklasiści i mianowała każdego ucznia magicznym ołówkiem, przyjmując wszystkich do gromady świetlicowej. Uczestnicy ślubowania otrzymali upominek w postaci filcowej sówki z ołówkiem, który przygotowały wychowawczynie świetlicy. Na zakończenie pasowania zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia, a uczniowie przybyli na uroczystość otrzymali cukierki.
  18.11.2021 22:01 | więcej »
 • Inauguracja „Programu dla szkół”.
  W ramach inauguracji „Programu dla szkół” w dniach 20-24 września w świetlicy szkolnej odbywały się warsztaty oraz zajęcia dydaktyczne poświęcone zdrowemu odżywianiu. Kluczowym założeniem było zwrócenie uwagi na urozmaicanie codziennej diety w warzywa i owoce oraz ograniczenie jedzenia typu fast- food. Największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty kulinarne, w trakcie których dzieci miały okazję przygotować owocowe szaszłyki i jeże oraz zdrowe, kolorowe kanapki. Na zakończenie tygodnia dzieci mogły skomponować swoją wersję zdrowych naleśników: na słodko z owocami lub na słono z warzywami według indywidualnych gustów kulinarnych. Oprócz zajęć praktycznych obyły się również prezentacje, podczas których dzieci miały okazję „podążać” tropem Ekipy Chrumasa, która w ciekawy sposób opowiada skąd się biorą warzywa, jak powstaje mleko oraz przetwory mleczne i w jaki sposób można bawić się gotowaniem.
  17.10.2021 00:18 | więcej »
 • Międzynarodowy Dzień Kropki w świetlicy szkolnej.

  W dniu 15.09.2021r. w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia powstały kropkowe dzieła sztuki, które umieszczone zostały na tablicy znajdującej się obok świetlicy szkolnej. Motywem przewodnim była oczywiście kropka. Przeprowadzone zajęcia pomogły dzieciom odkryć ich nowe talenty, poznać mocne strony i je zaprezentować. Dzieci miały również okazję obejrzeć film animowany na podstawie książki „The Dot”. Przeprowadzona została pogadanka dotycząca wartości, empatii i wiary w siebie. Pod koniec zajęć dzieci wzięły udział w zabawie pn. „Dopasuj kropkę”, której celem było pozytywne wzmacnianie. Wszystkim dzieciom bardzo podobała się inicjatywa „Dnia Kropki”. Zostały nagrodzone dyplomem za udział w kreatywnych zajęciach.

  Zapraszamy do galerii.

  16.10.2021 21:53 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 14
  65-518 Zielona Góra ul. Jaskółcza 66
 • (+68) 325 50 11
  500 795 964 - świetlica

Galeria zdjęć