Menu

Menu

Rusza kolejna akcja „Wyślij pączka do Afryki”.


Lubisz pączki? Podziel się nimi z dziećmi w Afryce.
Wejdź na stronę pączek.kapucyni.pl i podziel się tym, co lubisz.
W sercu Afryki pracuje 11 misjonarzy kapucynów z Krakowa. W Republice Środkowoafrykańskiej, trwa wojna, a misjonarze są często jedynymi obrońcami nękanych ludzi. Wokół misji gromadzą się uciekinierzy, przede wszystkim kobiety z dziećmi. W szkołach misjonarze mają pod opieką setki niedożywionych dzieci.
Równowartość  jednego Twojego pączka  (2 zł) to koszt wyżywienia afrykańskiego dziecka przez dwa dni.
Cele tegorocznej akcji to pomoc głodującym dzieciom, budowa szkół, przedszkola, studni i kaplic.  Sfinansowane zostaną też operacje dla osób niesprawnych ruchowo, dzięki czemu będą mogły żyć samodzielnie.


W Tłusty Czwartek okaż serce i pomóż potrzebującym w Afryce. Można to zrobić bez wychodzenia z domu – kupując e-pączka za pośrednictwem strony: www.paczek.kapucyni.pl.  

Głównym dniem akcji jest Tłusty czwartek, ale wpłat można dokonywać przez cały Wielki Post aż do Wielkanocy.
Na stronie pączek.kapucyni.pl  możesz kupić dowolną liczbę „wirtualnych pączków” i w ten sposób ufundować posiłek dla dzieci.
Prawie 1000 afrykańskich dzieci umiera każdego dnia na choroby spowodowane piciem zanieczyszczonej wody. Możesz pomóc wybudować studnię. To proste, kup e-pączka, a będziesz  prawdziwym dobrodziejem dla ludzi żyjących bez dostępu do czystej wody.

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 14
    Zielona Góra ul. Jaskółcza 66
  • (+68) 325 50 11
    500 795 964 - świetlica

Galeria zdjęć