• Dzień Kobiet w świetlicy

W poniedziałek 8 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet w świetlicy szkolnej zostały zorganizowane  liczne konkursy.  Dziewczynki rywalizowały między sobą  w wyborach „Małej Miss” w różnych kategoriach, między innymi:

- najładniejszego uśmiechu,
    - najdłuższego kucyka,
    - Miss szybkiego liczenia,
    - Miss zgadywanek,
    - najbardziej wysporotwanej Miss
    Wspólnie spędzony czas upłynął w bardzo miłej atmosferze, a dziewczynki miały okazję poczuć się tego dnia wyjątkowo. Tym razem w jury zasiedli chłopcy. Każda  mała kobietka otrzymała dyplom. Oczywiście nie zabrakło niespodzianki. Świętowanie osłodziły dzieciom cukierki.

22.03.2021 11:55 | więcej »
  • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dnia 5 marca 2021 r. w świetlicy szkolnej odbył się konkurs językowy mający na celu utrwalenie ogólnych zasad pisowni obowiązujących w języku polskim. Konkurs składał się z kilku etapów:

1- zabawa z wierszami,
    2- ćwiczenia logopedyczne z ilustracjami,
    3- ślimak samogłoskowy,
    4- zgaduj-zgadula,
    5- kto pierwszy, ten lepszy.
    Zwycięzcy konkursu zostali nagrodzeni medalami „Sówki-mądre główki” oraz słodkimi upominkami. Drugim etapem konkursu było wspólne wykonanie graffiti z hasłem: „A nade wszystko szanuj mowę swą ojczystą”. Każdy uczeń wylosował dowolną literę hasła i pomalował ją według własnego pomysłu. Kolorowy napis został umieszczony na głównej ścianie świetlicy. Konkurs zorganizowano z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który obchodziliśmy 21 lutego 2021roku.

22.03.2021 11:43 | więcej »
  • Utwory Adama Mickiewicza oczami dzieci
    W ramach obchodów Tygodnia Szkoły świetlica ogłosiła konkurs plastyczny pod nazwą: „Utwory Adama Mickiewicza oczami dzieci”.
    W dniach 22-26 lutego 2021r. odbywały się zajęcia, podczas których dzieci miały okazję poznać twórczość patrona szkoły-Adama Mickiewicza. Każdego dnia uczniowie zapoznawali się z jedną z bajek  naszego wieszcza. Po omówieniu przeczytanego utworu dzieci wykonywały pracę plastyczną- ilustrację do bajki. W piątek odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników oraz
    wręczenie nagród. Nagrodzone prace charakteryzowały się rzetelnym oddaniem treści bajki,      a także wysokim poziomem estetycznym. Pierwsze miejsce zajęła Zosia Baszura z kl. 3a, drugie - Marysia Bursztyn z kl. 1a, trzecie Julia Gramera z kl. 1b. Dziewczynki otrzymały nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni słodkim upominkiem.

01.03.2021 20:05 | więcej »
  • Program dla szkół

W dniach 1 i 2 października 2020r. w ramach inauguracji „Programu dla szkół” w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia dydaktyczne,  mające na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest zdrowe odżywianie. W ramach zajęć dzieci obejrzały film  edukacyjny pt. „Ekipa Chrumasa gotuje: odc. jesień-zima”, zapoznały się z wierszem J. Brzechwy „Na straganie” oraz wysłuchały piosenki pod tym samym tytułem.

Ponadto uczniowie podczas zajęć plastycznych wykonali kolorowe owoce i warzywa. Odbyły się również warsztaty, podczas których dzieci wykonały szaszłyki ze świeżych owoców.

22.10.2020 22:09 | więcej »
  • Pasowanie na pierwszaków

W dniach 21 i 25 września 2020r. w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie świetliczaków na członków gromady świetlicowej. W poniedziałek 21 września uroczyste ślubowanie złożyli uczniowie klasy 1a i 1b, w piątek natomiast uczniowie klasy 1c i 1d. Wszystkie klasy przybyły wraz ze swoimi wychowawczyniami. Swoją obecnością zaszczyciła nas także p. wicedyrektor Maria Szymczak.

Cała uroczystość składała się z dwóch części: tzw. egzaminu praktycznego oraz części oficjalnej, czyli uroczystego ślubowania. Słowa ślubowania czytała p. kierownik Anna Sobczak, za którą uczniowie głośno powtarzali ślubując uroczyście, że będą przestrzegać zasad obowiązujących w świetlicy. Na zakończenie uroczystości pierwszaki otrzymały papierowe ołówki wraz ze słodką niespodzianką. Na pamiątkę tego wydarzenia wykonano także wspólne zdjęcia.

Uroczystość przygotowały i poprowadziły panie: Maria Chojnacka i Anna Trojan.

22.10.2020 21:58 | więcej »