• Program dla szkół

W dniach 1 i 2 października 2020r. w ramach inauguracji „Programu dla szkół” w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia dydaktyczne,  mające na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest zdrowe odżywianie. W ramach zajęć dzieci obejrzały film  edukacyjny pt. „Ekipa Chrumasa gotuje: odc. jesień-zima”, zapoznały się z wierszem J. Brzechwy „Na straganie” oraz wysłuchały piosenki pod tym samym tytułem.

Ponadto uczniowie podczas zajęć plastycznych wykonali kolorowe owoce i warzywa. Odbyły się również warsztaty, podczas których dzieci wykonały szaszłyki ze świeżych owoców.

22.10.2020 22:09 | więcej »
  • Pasowanie na pierwszaków

W dniach 21 i 25 września 2020r. w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie świetliczaków na członków gromady świetlicowej. W poniedziałek 21 września uroczyste ślubowanie złożyli uczniowie klasy 1a i 1b, w piątek natomiast uczniowie klasy 1c i 1d. Wszystkie klasy przybyły wraz ze swoimi wychowawczyniami. Swoją obecnością zaszczyciła nas także p. wicedyrektor Maria Szymczak.

Cała uroczystość składała się z dwóch części: tzw. egzaminu praktycznego oraz części oficjalnej, czyli uroczystego ślubowania. Słowa ślubowania czytała p. kierownik Anna Sobczak, za którą uczniowie głośno powtarzali ślubując uroczyście, że będą przestrzegać zasad obowiązujących w świetlicy. Na zakończenie uroczystości pierwszaki otrzymały papierowe ołówki wraz ze słodką niespodzianką. Na pamiątkę tego wydarzenia wykonano także wspólne zdjęcia.

Uroczystość przygotowały i poprowadziły panie: Maria Chojnacka i Anna Trojan.

22.10.2020 21:58 | więcej »