Menu

Menu

 • Pożegnanie klas trzecich

  Dnia 24 czerwca 2021 r. w świetlicy szkolnej odbyło się pożegnanie uczniów klas trzecich. Na uroczystość przybyły wszystkie klasy III wraz z wychowawcami. Absolwentów powitała kierownik świetlicy p. Anna Sobczak. Następnie słowa wierszy skierowały do dzieci wychowawczynie świetlicy- p. Ania Trojan i Ania Firydus-Szwed, które poprowadziły uroczystość.  Przypomniano również zasady bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku. Na zakończenie uczniowie otrzymali z rąk pani kierownik pamiątkowe dyplomy oraz słodki upominek. Na pamiątkę wspólnie spędzonych chwil zrobiono zdjęcia klas wraz z wychowawcami, które można obejrzeć w galerii „Świetlicowe wieści”. Zapraszamy.

  Galeria (proszę kliknąć)

   

  25.06.2021 08:56 | więcej »
 • Zajęcia taneczno-ruchowe
  W ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna dłoń” dnia 16 czerwca 2021r. na boisku szkolnym odbyły się zajęcia taneczno- ruchowe przygotowane przez wolontariuszy z klasy 6c. W zajęciach wzięły udział dzieci z klas I-III chodzące do świetlicy szkolnej. Każdy uczestnik miał możliwość sprawdzić, jakie są jego umiejętności taneczne oraz czy potrafi włączyć się w aktywność ruchową całego zespołu. Zabawy taneczne przygotowane przez wolontariuszy miały na celu wzmocnienie koordynacji ruchowej dzieci, poczucia rytmu oraz precyzji i płynności wykonywanych ruchów. Działania te miały również pokazać dzieciom, że istnieją alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu, niekoniecznie przed ekranem smartfona czy komputera.

  22.06.2021 22:24 | więcej »
 • Spotkanie z bibliotekarką szkolną

  W środę 19 maja 2021r. w ramach hasła tygodnia „Książka moim przyjacielem” gościliśmy p. Karolinę Jezierską, bibliotekarkę szkolną.
  Na początku spotkania pani Karolina opowiedziała, na czym polega praca bibliotekarza. Następnie przedstawiła dzieciom teatrzyk pt.: „W lustrzanej sali” Juliana Brudzewskiego. Dzieci z ciekawością oglądały ilustracje i wsłuchiwały się w opowieść. Następnie aktywnie odpowiadały na pytania p. Karoliny dotyczące bajki. Zajęcia miały na celu zachęcenie uczniów do korzystania z bogatego księgozbioru naszej szkolnej biblioteki oraz promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.
  31.05.2021 07:02 | więcej »
 • Poznajemy kraje Unii Europejskiej
  W dniach 10-14 maja  2021r. w świetlicy szkolnej prowadzono zajęcia pod hasłem „Poznajemy kraje Unii Europejskiej”. Każdego dnia dzieci uczestniczyły w zajęciach mających na celu przybliżenie historii, kultury i tradycyjnej kuchni danego kraju.

  W poniedziałek dzieci poznały Włochy, we wtorek Czechy, w środę Belgię, w czwartek Francję, w piątek Niemcy. Główną atrakcją każdego dnia były tradycyjne śniadania omawianych krajów.

  Dzieci pod opieką wychowawców aktywnie włączyły się do ich przygotowania, szykowały kanapki, robiły ciasto na gofry, piekły tosty. Zajęcia cieszyły się wielkim zainteresowaniem, co daje motywację do powtórzenia ich w przyszłym roku szkolnym.
  31.05.2021 20:35 | więcej »
 • Dzień Kobiet w świetlicy  W poniedziałek 8 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet w świetlicy szkolnej zostały zorganizowane  liczne konkursy.  Dziewczynki rywalizowały między sobą  w wyborach „Małej Miss” w różnych kategoriach, między innymi:
  - najładniejszego uśmiechu,
  - najdłuższego kucyka,
  - Miss szybkiego liczenia,
  - Miss zgadywanek,
  - najbardziej wysporotwanej Miss
  Wspólnie spędzony czas upłynął w bardzo miłej atmosferze, a dziewczynki miały okazję poczuć się tego dnia wyjątkowo. Tym razem w jury zasiedli chłopcy. Każda  mała kobietka otrzymała dyplom. Oczywiście nie zabrakło niespodzianki. Świętowanie osłodziły dzieciom cukierki.
   
  22.03.2021 11:55 | więcej »
 • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego  Dnia 5 marca 2021 r. w świetlicy szkolnej odbył się konkurs językowy mający na celu utrwalenie ogólnych zasad pisowni obowiązujących w języku polskim. Konkurs składał się z kilku etapów:
  1- zabawa z wierszami,
  2- ćwiczenia logopedyczne z ilustracjami,
  3- ślimak samogłoskowy,
  4- zgaduj-zgadula,
  5- kto pierwszy, ten lepszy.
  Zwycięzcy konkursu zostali nagrodzeni medalami „Sówki-mądre główki” oraz słodkimi upominkami. Drugim etapem konkursu było wspólne wykonanie graffiti z hasłem: „A nade wszystko szanuj mowę swą ojczystą”. Każdy uczeń wylosował dowolną literę hasła i pomalował ją według własnego pomysłu. Kolorowy napis został umieszczony na głównej ścianie świetlicy. Konkurs zorganizowano z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który obchodziliśmy 21 lutego 2021roku.

   
  22.03.2021 11:43 | więcej »
 • Utwory Adama Mickiewicza oczami dzieci
  W ramach obchodów Tygodnia Szkoły świetlica ogłosiła konkurs plastyczny pod nazwą: „Utwory Adama Mickiewicza oczami dzieci”.
  W dniach 22-26 lutego 2021r. odbywały się zajęcia, podczas których dzieci miały okazję poznać twórczość patrona szkoły-Adama Mickiewicza. Każdego dnia uczniowie zapoznawali się z jedną z bajek  naszego wieszcza. Po omówieniu przeczytanego utworu dzieci wykonywały pracę plastyczną- ilustrację do bajki. W piątek odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników oraz
  wręczenie nagród. Nagrodzone prace charakteryzowały się rzetelnym oddaniem treści bajki,      a także wysokim poziomem estetycznym. Pierwsze miejsce zajęła Zosia Baszura z kl. 3a, drugie - Marysia Bursztyn z kl. 1a, trzecie Julia Gramera z kl. 1b. Dziewczynki otrzymały nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni słodkim upominkiem.

   
  01.03.2021 20:05 | więcej »
 • Program dla szkół

  W dniach 1 i 2 października 2020r. w ramach inauguracji „Programu dla szkół” w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia dydaktyczne,  mające na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest zdrowe odżywianie. W ramach zajęć dzieci obejrzały film  edukacyjny pt. „Ekipa Chrumasa gotuje: odc. jesień-zima”, zapoznały się z wierszem J. Brzechwy „Na straganie” oraz wysłuchały piosenki pod tym samym tytułem.

  Ponadto uczniowie podczas zajęć plastycznych wykonali kolorowe owoce i warzywa. Odbyły się również warsztaty, podczas których dzieci wykonały szaszłyki ze świeżych owoców.

  22.10.2020 22:09 | więcej »
 • Pasowanie na pierwszaków

  W dniach 21 i 25 września 2020r. w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie świetliczaków na członków gromady świetlicowej. W poniedziałek 21 września uroczyste ślubowanie złożyli uczniowie klasy 1a i 1b, w piątek natomiast uczniowie klasy 1c i 1d. Wszystkie klasy przybyły wraz ze swoimi wychowawczyniami. Swoją obecnością zaszczyciła nas także p. wicedyrektor Maria Szymczak.

  Cała uroczystość składała się z dwóch części: tzw. egzaminu praktycznego oraz części oficjalnej, czyli uroczystego ślubowania. Słowa ślubowania czytała p. kierownik Anna Sobczak, za którą uczniowie głośno powtarzali ślubując uroczyście, że będą przestrzegać zasad obowiązujących w świetlicy. Na zakończenie uroczystości pierwszaki otrzymały papierowe ołówki wraz ze słodką niespodzianką. Na pamiątkę tego wydarzenia wykonano także wspólne zdjęcia.

  Uroczystość przygotowały i poprowadziły panie: Maria Chojnacka i Anna Trojan.

  22.10.2020 21:58 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 14
  65-518 Zielona Góra ul. Jaskółcza 66
 • (+68) 325 50 11
  500 795 964 - świetlica

Galeria zdjęć