•

W dniu dzisiejszym, 3 stycznia 2021 roku, odbyło się losowanie nagród w krzyżówce z najnowszego numeru gazetki szkolnej „Jaskółka”. Hasło brzmiało SYLWESTER.

Losowanie nagród (kliknij)

Zwycięzcami są – Michał Troczyński klasa 6d i Adam Czyżewski  klasa 6c.

Gratuluję, w sprawie odebrania nagród skontaktuję się z Wami przez emaila.

Małgorzata Królak, opiekun gazetki

03.01.2021 22:10 | więcej »

• W roku szkolnym 2020/2021 swą działalność wznowiło kółko dziennikarskie, które zajmuje się redagowaniem i wydawaniem szkolnej gazetki „Jaskółka”.
    Uczniowie postanowili, że w każdym numerze, w miarę możliwości, będzie: wywiad, kącik kulinarny, niezbędnik ucznia, artykuły tematyczne, co w trawie piszczy, humor i krzyżówka oraz twórczość własna uczniów (wiersze, opowiadania). Swoje prace przesyłają drogą elektroniczną na adres  e-mail opiekuna, który opracowuje skład komputerowy i przeprowadza korektę.
    Nasze pisemko powinno ukazywać się raz w semestrze, ale pierwsze wydanie nieco się spóźniło, ponieważ młodzi dziennikarze dopiero uczą się przygotowywania artykułów na ściśle wyznaczony termin, a poza tym pracujemy w specyficznych warunkach nauki zdalnej.
     Łamy „Jaskółki” są otwarte dla wszystkich uczniów i nauczycieli. Jeżeli macie pomysł na artykuł, chcecie o czymś ciekawym poinformować, zaprezentować własny wiersz, który być może trafił do szuflady, zamiast ujrzeć światło dzienne i zachwycić czytelników, piszcie! Czekamy na Wasze propozycje, wysyłajcie je na adres
    Każdy, kto ma coś ciekawego do powiedzenia, może zabrać głos!

Aktualny skład zespołu redakcyjnego:

Z klasy VI c:
    Nina Nowakowska, Wiktoria  Macugowska, Karolina Grabowska, Wiktoria Brychcy, Olga Łyś.

Z klasy VI d:
    Amelia Prokopowicz- Kobiela, Kacper Trojacki.
    Opiekun koła – Małgorzata Królak

Zajrzyj, przeczytaj, rozwiąż krzyżówkę i wygraj!

GAZETKA_GRUDZIEN_2020.pdf

16.12.2020 19:30 | więcej »
  •

Kolejny raz w naszej placówce uczniowie klas 2-3 wzięly udział w konkursie matematycznym o zasięgu ogólnopolskim pt "Orzeł Matematyczny". Podobnie, jak w ubiegłym roku, konkurs przebiegł w formie online. Organizatorem i koordynatorem szkolnym była p. Jagoda Kramarek.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i uczestnikom, ich nauczycielom oraz koordynatorowi !

07.12.2020 12:14 | więcej »

•
    Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w dniach 12 – 14 października 2020 r. odbyło się elektroniczne głosowanie w szkolnym plebiscycie „Nauczyciel na medal”. W głosowaniu brali udział uczniowie klas 4 - 8. W toku głosowania wyłoniliśmy zwycięzców w dziewięciu kategoriach:

1.    Najlepszy nauczyciel 4Ever – Pan Krzysztof Przewoźny

2.    Ikona Stylu  - Pani Magdalena Zając

3.    Serdeczny uśmiech – Pani Iwona Pieślak

4.    Kreatywny nauczyciel – Pani Dorota Wieczorek

5.    Oaza Spokoju – Pani Bożena Nowinka

6.    Wymagający i sprawiedliwy – Pani Barbara Walczak

7.    Nauczyciel z sercem na dłoni – Pani Ewa Stachurska

8.    Fit nauczyciel – Pan Mariusz Fórmaniak

9.    Mistrz dowcipu – Pan Przemysław Stępniewski

Gratulujemy!

Organizatorami plebiscytu był Duży Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami.

19.10.2020 19:56 | więcej »