W dniu 17.03.2023r uczniowie z klas IV-VII wzięli udział w konkursie „π – stacja” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 27 w Zielonej Górze.
Rozgrywki odbywały się w formie gry miejskiej mającej na celu popularyzację matematyki wśród uczniów.
Nasze tęgie umysły reprezentowały naszą szkołę w dwóch drużynach:
GRUPA I |
GRUPA II |
Lena Koryzma kl. 4a |
Kirylo Cherkashyn kl. 5d |
Justyna Restlerowska kl. 6a |
Maja Grusznis kl. 6c |
Wiktoria Łokietek kl. 7a |
Anna Vykhrova kl. 7b |
Radosław Sobina kl. 7a |
Viktoria Savytska kl. 7b |
W wyniku zaciętej rywalizacji zajęliśmy VI i IX miejsca. Gratulujemy super wyniku J
Fantastyczne wieści dotarły do naszej do szkoły.
Podczas finałowego europejskiego Turnieju w koszykówce CEYBL U15 we Wrocławiu, nasz kolega,
uczeń klasy 8d Kacper Gryglicki wraz z kadetami ZASTALU wywalczyli wicemistrzostwo Ligi.
Gratulujemy i dziękujemy !!!
Uczniowie kl. 1b zostali zaangażowani do działania w ramach akcji "Szkoła uskrzydla" .
Tak powstał pozytywny przekaz w formie krótkiego filmiku!
Słowa mają wielką moc!
„Bez akceptacji siebie, poczucie własnej wartości jest niemożliwe. Akceptować siebie to być po swojej stronie, być swoim sprzymierzeńcem. Akceptacja siebie jest odmową bycia swoim wrogiem”.
– Nathaniel Branden
SZKOŁA USKRZYDLA! A słowa dają MOC!
Nasi kochani ósmoklasiści z 8d we współpracy ze specjalistami szkolnymi nakręcili świetny film. Posłuchajcie, co pozytywnego nasi uczniowie mają Wam do przekazania!
Jesteśmy pewni, że ich słowa dodadzą Wam skrzydeł - tak, jak naszej szkolnej jaskółce.
W dniu 23 lutego 2023 r. miały miejsce przesłuchania w Dziecięcym i Młodzieżowym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Zielonogórski Ośrodek Kultury. Za nami etap szkolny (przygotowany przez panią Hannę Moszkowicz i panią Elżbietę Nowacką),
w którym wzięło udział 22 uczniów z klas I – III.
Wszyscy uczestnicy wykazali się wysokim warsztatem artystycznym i zaprezentowali wspaniałe interpretacje wybranych przez siebie wierszy. Po burzliwych obradach jury oceniło wykonawców
i przyznało miejsca oraz wyróżnienia:
I miejsce Iga Kozińska (3a)
II miejsce Maja Marczenia (2a)
III miejsce Oliwia Kapała (2c)
Wyróżnienia:
Helena Bawiec (2a) i Alicja Szulc (1b)
Trzech nagrodzonych recytatorów przechodzi do kolejnego etapu konkursu, który odbędzie się w dniach 14 -25 kwietnia 2023 r. w Sali Hydro(za)gadka w Zielonogórskim Ośrodku Kultury.
Gratulujemy i zapraszamy za rok!
W pierwszym dniu Tygodnia Szkoły odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski klas IV-VIII.
Organizatorkami, jak co roku, były panie polonistki – Justyna Rudek i Joanna Głodecka.
Spośród deklamujących uczestników jury wyłoniło zwycięzców:
I miejsce Ola Popowicz, kl. 5c
II miejsce Zosia Kaźmierczak, kl. 5b
III miejsce Gabriela Grela, kl. 6b
Wyróżnienia:
Gabriela Sobańska, kl. 5a
Michał Pierzak, kl. 5c
Mateusz Gendera, kl. 5c
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i zapraszamy na przygodę z poezją za rok!!!
W ramach Tygodnia Szkoły klasy 8C i 8D napisały dyktando. Ale nie zwykłe - żeby poznać jego treść, zawodnicy musieli się nieźle nabiegać Klasa 8D wybiegała 1. miejsce! Gratulacje!!!
Dnia 21 lutego 2023 r. odbyła się kolejna edycja konkursu matematyczno-polonistycznego „RAMBIT”, który jest przeprowadzany w naszej szkole od 1992 roku.
„Staruszek” ma trzydzieści jeden lat. W tym czasie kilka razy zmieniała się jego formuła, ale popularnością wśród młodzieży cieszy się do dziś. Wzięły w nim udział czteroosobowe reprezentacje klas ósmych. Organizatorzy konkursu to nauczycielka matematyki - p. Barbara Walczak oraz nauczyciel języka polskiego - p. Romuald Walczak. Przygotowali oni ciekawe , ale niełatwe zadania z obu przedmiotów. Rywalizacja była bardzo wyrównana.
Zwyciężyła reprezentacja klasy VIII d w składzie: Blanka Kręcisz, Anna Mrozicka, Patryk Pęksa
i Kacper Ptaszyński. Drugie miejsce zajęła klasa VIII f, trzecie VIII a, czwarte VIII e, piąte VIII b, zaś szóste VIII c. Uczestnicy konkursu zostali uhonorowani nagrodami lub słodkimi upominkami. Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!
Z okazji Dnia Bajek zorganizowanego przez Zespół Języków Obcych uczniowie klasy 5c odwiedzili naszych najmłodszych członków społeczności szkolnej - klasę 1b w strojach postaci z bajek.
Wspólnie powtarzaliśmy angielskie nazwy bohaterów oraz słówka z bieżących lekcji.
Nie ominął nas też słodki poczęstunek.
Dziękujemy naszym starszym kolegom za zaangażowanie
i młodszym za aktywny udział.
W konkursie brali udział uczniowie klas I-III, którzy w swoich pracach
próbowali oddać ducha bajek Adama Mickiewicza.
Po wnikliwej analizie nadesłanych prac organizatorzy konkursu przyznali nagrody:
I miejsce: Filip Łokietek kl. III B "Przyjaciele"
II miejsce: Michalina Żarczyńska kl. III A, "Przyjaciele"
III miejsce: Lena Sobiech kl. III C "Chłopi i żmija".
Wyróżnienia:
Ryszard Kińczyk kl. III D : "Lis i kozieł"
Kiryło Zinchik kl. III B "Żaba i ich króle"
Zuzia Wyrwicka kl. III A "Lis i kozieł"
Hania Dziębór kl. II A "Lis i kozieł"
Hania Wójcicka kl. III A "Orzeł i pies"
Jakub Piotrowski kl. III A "Pies i wilk"
Nadia Markiewicz kl. IIIA "Zając i żaba"
Alicja Makowska kl. III A "Zając i żaba"
Berenika Tadra kl. IIID "Lis i kozieł"
Zatoński Stefan kl. III B "Przyjaciele"
Bursztyn Maria kl. IIIA "Osieł i pies"
Gratulujemy!!!
Wręczenie nagród odbędzie się w najbliższy czwartek, tj. 23 lutego br. o godz. 11.30
Przekazujemy wiadomość od naszej Pani Dyrektor Sylwii Matuszak:
"Szanowni Państwo,
jeden z ważniejszych dni w tym roku szkolnym, rejonowy etap Przedmiotowego Konkursu z Matematyki, już za nami.
W miniony piątek, tj. 17.02.2023 r. przyjęliśmy w naszej szkole uzdolnionych matematycznie uczniów z rejonu 5 naszego województwa, a także ich rodziców i opiekunów. Staraliśmy się, aby ci młodzi ludzie czuli się u nas dobrze, nie odczuwali stresu – a wręcz przeciwnie, żeby z uśmiechem na ustach przystąpili do rozwiązywania zadań. Za wszystkich razem i każdego z osobna trzymaliśmy także mocno kciuki.
Nad wszystkim od samego początku czuwał szkolny koordynator konkursu, nasz matematyk, pani Jolanta Owoc. Wszystko było dopięte na ostatni guzik. Za co z całego serca raz jeszcze pani Joli bardzo dziękuję. W przygotowaniach panią Owoc wspierał fantastyczny zespół naszych nauczycieli. Razem stworzyli zespół, który nie liczył swojego czasu. Są to osoby, na które zawsze możemy liczyć, a wśród nich: pani Ewa Stachurska, pani Jadwiga Zając, pani Małgorzata Kasprzak, a także pani Justyna Rudek, pani Ewa Drzewucka, pani Marta Korczyńska, pani Wioletta Ziółkowska, a także pan Krzysztof Przewoźny. Pomocy nie odmówili także fantastyczni uczniowie klasy 7A. Wszystkim pięknie dziękuję!
Dzięki Państwa pomocy i zaangażowaniu konkurs przebiegł sprawnie. W dniu konkursu wspomagał nas cały zespół pracujących w szkole nauczycieli, 67 osób, a świetlica szkolna prowadziła zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla dzieci, których rodzice nie byli w stanie zapewnić opieki w dniu wolnym od zajęć dydaktycznych. Z całego zespołu jestem bardzo dumna i całemu zespołowi pięknie dziękuję. Stanęliście Państwo na wysokości zadania.
Dziękuję rodzicom naszych uczniów, a także cudownej Radzie Rodziców za pomoc i zaangażowanie w przygotowania.
Ogromne wyrazy wdzięczności kieruję także do Dyrektorów zielonogórskich szkół podstawowych. Nikt nie odmówił mi wsparcia, każdy oddelegował swoich matematyków do komisji nadzorującej i sprawdzającej. To było bardzo ważne dla przebiegu samego konkursu, a także bardzo przyspieszyło etap sprawdzania prac konkursowych. Wszystkim fantastycznym nauczycielom matematyki, którzy przybyli do naszej szkoły i z uśmiechem na ustach wsparli nas swoimi umiejętnościami i doświadczeniem także bardzo dziękuję. To dzięki Państwu udało nam się w stosunkowo krótkim czasie sprawdzić tak wiele prac konkursowych. Mam nadzieję, że podobało się Państwu u nas, że udzieliła się Wam nasza rodzinna atmosfera i liczę na wsparcie podczas kolejnych konkursów."
Dzisiejszy dzień w naszej szkole, jak co roku w Tłusty Czwartek minął na słodko z pysznymi, posypanymi pudrem, lukrem pączkami z konfiturą. Nie zabrakło również innych rodzajów wypieków domowych.
Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły obchodzili tłusty czwartek zgodnie z tradycją, zajadając się tymi smakołykami. Wszystkie wypieki błyskawicznie zniknęły, co świadczy o tym, jak były pyszne!
Przypominamy, że nasza uczennica, Zoja Antonik z klasy 5C, nagrała swoją pierwszą piosenkę Swoją koleżankę możecie usłyszeć na płycie CD wydanej z okazji 800-700-lecia Zielonej Góry
(W 2022 roku obchodziliśmy Jubileusz 800-lecia powstania Zielonej Góry.
W tym roku będziemy obchodzić Jubileusz 700-lecia uzyskania przez nasze
Miasto praw miejskich.)
Dzięki zaangażowaniu i uprzejmości osób współtworzących Stowarzyszenie: Oczywiście Zielona Góra Zoja pod czujnym okiem pana Marka Markowskiego
zaśpiewała piosenkę pt. „Zielone góry wyobraźni”.
Raz jeszcze serdecznie gratulujemy Zoi, a założycielom Stowarzyszenie: Oczywiście Zielona Góra gratulujemy pomysłu i dziękujemy za możliwość współtworzenia tak fantastycznej płyty! Obiecujemy, że to dopiero początek, a my już jesteśmy gotowi na nowe przedsięwzięcia!
Nowy numer gazetki szkolnej
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z kolejnym numerem gazetki szkolnej „Jaskółka”.
Pismo powstało we współpracy z uczniami naszej szkoły.
Zapraszamy do czytania!
”Świat w kolędy zasłuchany…” 20 grudnia spotkaliśmy się już po raz XIX, aby – jak co roku – wspólnie kolędować! Konkurs poprowadziły: pani Jadwiga Zając oraz pani Hanna Moszkowicz.
Występom przysłuchiwało się jury w składzie: pani wicedyrektor Karolina Jezierska, pani Małgorzata Cyran-Prus, pani Elżbieta Nowacka oraz pani Bernardetta Bębenek
(która, jak co roku, akompaniowała wszystkim uczestnikom).
Zwyciężyła Lena Sobiech z klasy 3C, drugie miejsce zajęła Antonina Machel z klasy 8A, zaś na trzecim miejscu znalazły się: Zofia Kaźmierczak z 5B i Aleksandra Łada z klasy 3C.
Wyróżniono również dwie ósmoklasistki – Antoninę Machel (8A) oraz Karolinę Grabowską (8C), które w konkursie-koncercie kolęd biorą udział od pierwszej klasy (a może i jeszcze dłużej)! Gratulujemy z całego serca tegorocznym zwycięzcom i pięknie dziękujemy za wszystkie występy! Dziękujemy również panu Markowi Adamusowi za uwiecznienie pięknego spotkania.
Do zobaczenia już za rok – podczas jubileuszowej, dwudziestej, edycji konkursu „Świat w kolędy zasłuchany…” - na pewno nie zabraknie wzruszeń i pysznych pierniczków pani Małgosi Cyran-Prus!
Mała książka - wielki człowiek to akcja promująca czytelnictwo wśród uczniów rozpoczynających naukę. To ogólnopolski projekt Instytut Książki, mający na celu zachęcenie dzieci do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych - rodziców, dziadków, opiekunów i nauczycieli.
W ramach akcji wszystkim uczniom klas pierwszych wręczono Wyprawki Czytelnicze i zakładki do książek, które każdy czytelnik może ozdobić najpiękniej jak potrafi! Podczas spotkania najmłodsi czytelnicy poznali również zasady zachowania się w bibliotece i korzystania z jej zbiorów.
Mamy nadzieję, że często będą gościć w bibliotece!
Uczniowie SP14 - Tobiasz Wachowicz z klasy 5C oraz Tymoteusz Wachowicz z klasy 2B, wzięli udział w świątecznym konkursie organizowanym przez Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze pt. „Rysunek o tematyce świątecznej”. Wybrane prace umieszczono na świątecznej pocztówce. Wśród nich znalazła się praca Tobiasza!
Gratulacje!
Biblioteka szkolna zgłosiła SP14 do udział w Wielkim Turnieju Harry Potter – Puchar Szkół – Polska
Akcja konkursowa miała na celu popularyzację czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, ze szczególnym uwzględnieniem literatury fantastycznej . Do pierwszego etapu – eliminacji szkolnych, zgłosiło się 22 uczniów.
Spośród tych, którzy uzyskali największą liczbę punktów, wyłoniono trzyosobową drużynę, w skład której weszli: Gil Hanna z 4B, Aleksandra Olszewska z 8E i Karol Kunicki-Kołtuniak z 7A. To oni reprezentowali naszą szkołę w etapie ogólnopolskim.
Dnia 16 grudnia 2022 r. w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste podsumowanie turnieju, na które zostali zaproszeni wszyscy uczestnicy. Pani wicedyrektor Karolina Jezierska wręczyła upominki członkom drużyny reprezentującej szkołę, a każdy uczestnik mógł poczęstować się „fasolkami różnych smaków”, które losował. Było bardzo wesoło!
Bardzo dziękujemy Radzie Szkoły za sfinansowanie wszystkich nagród.
15 grudnia miał miejsce finał konkursu "Christmas Card".
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy laureatom!
Klasy 3:
1 miejsce: Ala Czapniewska ( kl. 3c)
2 miejsce: Alesia Shauliukevich (kl. 3d)
3 miejsce: Hania Kaciunka (kl. 3a)
Ponadto wzięli udział: Artem Kolesnyk (kl. 3b), Kalina Krawiecka (kl. 3d), Lena Michalik (kl. 3a), Joanna Poddębna (kl. 3c), Michał Sys (kl. 3a), Zuzanna Wyrwicka (kl. 3a), Michalina Żarczyńska (kl. 3a).
Klasy 5:
1 miejsce: Karolina Cicha (kl.5a),
ponadto wzięli udział: Alicja Kamińska(kl.5c), Gabriela Zaborowska (kl.5a) i Patryk Żurawski (kl.5c)Wyniki konkursu
Tematem tegorocznej edycji konkursu była myśl Mahatmy Gandhiego
„ Nie ma drogi do pokoju. To pokój jest drogą”.
Laureaci konkursu:
1.Szymon Konieczny klasa 7b – Zespół Edukacyjny nr 1 w Zielonej Górze, opiekun pani Marta Walczak – Goińska
2.Kalina Głodecka klasa 8a – Szkoła Podstawowa nr 14 w Zielonej Górze, opiekun Małgorzata Królak
3.Wiktoria Kwiatkowska klasa 8 – Szkoła Podstawowa nr 2 w Zielonej Górze, opiekun pani Ewa Mrozińska
Wyróżnienie otrzymała:
Marta Maksymowicz klasa 8a – Szkoła Podstawowa nr 14 w Zielonej Górze, opiekun Małgorzata Królak.
GRATULUJEMY!
Z okazji Dnia Życzliwości specjaliści szkolni ogłosili konkurs pt.: ,,Plakat promujący Dzień Życzliwości”.
Celem konkursu było wzbogacanie wiedzy na temat Dnia Życzliwości, kształtowanie postawy życzliwości,
serdeczności u młodych ludzi oraz rozwijanie zainteresowań plastycznych.
Prace wyróżnione w konkursie :
Ola Łada kl. 3c
Gabriela Nocuń kl. 1b
Aleksander Piłat kl. 1b
Jan Bryndzej kl. 3c
Michał Bednarek kl. 1c
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie!
Ola Łada:
Gabrysia Nocuń:
Olek Piłat:
Jaś Bryndzej:
Michał Bednarek:
Nasza szkoła wzięła udział w akcji zbierania książek
dla Oddziałów Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze zorganizowanej
przez Ogród Botaniczny Bajkowa Zagroda.
Dzięki dobrym sercom naszych uczniów udało nam się zebrać mnóstwo książek, które
zostały już przekazane do Ogrodu Botanicznego, skąd trafią do małych pacjentów Szpitala.
Wszystkim bardzo dziękujemy w imieniu organizatorów szkolnej akcji:
Szkolnego Koła Wolontariatu "Pomocna Dłoń"
i pani Anny Jasinowskiej
Wiadomość z wczoraj: mikołajkowy wtorek wyglądał na udany.
Korytarze wypełniła dobra świąteczna energia, muzyka
oraz główne postacie uczniów i uczennic ustrojonych w świąteczne akcenty.
Gość specjalny...ho, ho, ho a jakże - szanowny Mikołaj „mikołajował "pod Adasiem"
z paniami z Rady Rodziców. Mandarynki, jabłka - pod dostatkiem (zdrowo, zdrowiuteńko),
choć łakociami także nas częstowano. Sceneria i atmosfera były iście świąteczne!
Zapraszamy do galerii zdjęć !!!
5 grudnia świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariatu.
Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły za udział w stworzeniu Skrzydeł Mocy.
Dziękujemy członkom Wolontariatu za pomoc!
Razem możemy więcej! Warto pomagać! Dobro wraca!
Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu
Juz po raz dwudziesty pierwszy Program 1 Polskiego Radia zorganizował akcję charytatywną
"Choinki Jedynki" na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko".
Patronat honorowy nad akcją objęła Pani Agata Kornhauzer - Duda, małżonka Prezydenta RP.
Na akcję, dzieci z całej Polski przygotowały prace plastyczne na temat: "Tajemnice Bożego Narodzenia". Na konkurs przesłano ponad tysiąc prac. Jurorzy wybrali 20 najlepszych obrazów, które będą licytowane. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom chorym i niepełnosprawnym. Anna Dymna zdecydowała, że zebrane środki wesprą również chorych i niepełnosprawnych uchodźców z Ukrainy, którzy znajdują się pod opieką fundacji "Mimo Wszystko".
Wspaniały sukces w tym konkursie odniosla uczennica naszej szkoły - Iga Kozińska z klasy 3a.
Praca Igi została nagrodzona i będzie licytowana w tej akcji charytatywnej.
Gratulujemy Idze i pani J. Zając pod kierunkiem której powstała nagrodzona praca.
Dnia 5 grudnia br. odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu
na "Najpiękniejszego Anioła"
ogłoszonego przez szkolne koło wolontariatu "Pomocna Dłoń".
I miejsce - Filip Lauba kl. 2a
II miejsce - Szymon Malicki kl. 1c
III miejsce - Maja Marczenia kl. 2a
Nagroda specjalna dla Gabrysi Zaborowskiej z klasy 5a za najpiękniejszego Anioła
przyznana przez opiekunów SKW "Pomocna Dłoń".
Gabrysiu!- dziękujemy Ci za ogrom pracy i serce które włożyła w wykonanie swojego anioła.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za pięknie wykonane prace.
Zapraszamy po odbiór nagród do świetlicy szkolej!
W tym tygodniu w świetlicy szkolnej głównym bohaterem i tematem zajęć był pluszowy miś.
Dzieci bawiły się w misiowe zabawy ruchowe, wykonywały różnorodne prace plastyczne, śpiewały piosenki i zaliczały misiowe konkurencje
W środę odbyły się zajęcia kulinarne dotyczące wartości odżywczych miodu Świetliczaki, pod okiem pani Bogusławy Momot, przygotowały "słodkie co nieco"
Cały tydzień podopieczni świetlicy szkolnej przynosili swoje ulubione misie
na konkurs i wystawę.
W czwartek dzieci głosowały na najsympatyczniejszego misia, a w piątek właściciele misiów z największą ilością głosów odebrali nagrody
Oto wyniki konkursu:
1 miejsce zdobył Piotr Glinka 3A
2 miejsce zdobyła Alicja Czapniewska 3C
3 miejsce zajęła Iga Taczkowska 1 C
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim
dzieciom za udział w konkursie.
W tygodniu Życzliwości odbyły się warsztaty „Superbohater we mnie” przeprowadzone przez specjalistki szkolne
p. M. Kowal i J. Kacprzak.
Celem zajęć było odkrywanie swoich supermocy.
Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wcielali się w role superbohaterów.
Zapraszmy do galerii
21 listopada 2022 r. klasa 2a dołączyła do obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF.
Uczniowie ubrani na niebiesko ustroili swoją salę i korytarz balonami, girlandami, niebieskimi odciskami dłoni i kolorowankami "Pokoloruj swojej prawa".
Dzięki ciekawym zajęciom i filmom uczniowie przybliżyli sobie wiedzę na temat praw dzieci na całym świecie.
Dziś w klasie 1C odbyły się warsztaty z socjoterapeutą panią Martą Korczyńską
na temat Praw Dziecka.
Dziękujemy! To była bardzo ważna lekcja i wspaniały czas!
W dniu 25.11.2022 odbyło się uroczyste wręczenie nagród za udział w ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" 2022 r.
W jej ramach odbył się m.in. konkurs plastyczno-literacki:
"Nie czas na nudę".
Wzięło w nim udział 51 uczniów z naszej szkoły.
Wśród 2335 uczestników z całej Polski wyróżnienie otrzymali:
Mateusz Gendera kl. 5d - praca plastyczna
(opiekun p. J. Hanć)
Nadia Markiewicz kl. 3a - praca plastyczna
(opiekun p. J. Zając)
Aleksandra Olszewska kl. 8e - praca literacka
(opiekun p. R. Walczak)
Wyróżnionym dzieciom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
,,Różaniec – to skarb, który trzeba odkryć” wołał Jan Paweł II. Aby wołanie papieża nie poszło
w zapomnienie, w naszej szkole uczniowie wzięli udział w konkursie różańcowym.
W październiku br. został ogłoszony dla uczniów klas 3 i 6 naszej szkoły konkurs na wykonanie ,,Najpiękniejszego Różańca”.
Celem konkursu było zainteresowanie dzieci modlitwą różańcową, przypomnienie jak piękną modlitwą jest modlitwa różańcowa i jednocześnie zachęcenie dzieci do częstego jej odmawiania.
Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu przez uczniów różańców z dowolnego materiału.
Na konkurs wpłynęło 10 prac, przy których tworzeniu dzieci wykazały się ogromną pomysłowością. Uczniowie do wykonania różańca wykorzystali najróżniejsze materiały. Oceniający prace uczniów mieli nie lada problem. Wszystkie różańce były piękne i pomysłowe! Ostatecznie nagrodzono wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie.
KLASA 3A: Michał Sys, Jakub Piotrowski, Wiktor Bazela i Hania Kaciunka
KLASA 3B: Konrad Hołody
KLASA 3C: Ala Czapniewska i Asia Poddębna
KLASA 3D: Patryk Krajewski
KLASA 6C: Maja Grusznis i Tosia Włosińska
Gratulujemy zwycięzcom!
Edukacyjne wyjście do Muzeum Ziemi Lubuskiej
Muzeum to wspomnienia i połączenie międzypokoleniowe
Uczniowie z klasy 3B, na pewno nie zapomną zapytać swoich dziadków i pradziadków
o zakład ,,Polska Wełna" czy ,,Zastal"
11 listopada 2022 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród za udział
w konkursie "Zielona Góra we wspomnieniach naszych dziadków"
organizowanym przez Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie
Emilia Poddębna z klasy 1c zdobyła wyróżnienie
Gratulujemy, Emilko! BRAWO!
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania szkolnych obchodów
Narodowego Święta Niepodległości
- występującym uczniom oraz ich opiekunom
Jesteśmy wdzięczni za piękną scenografię i wzruszającą oprawę muzyczną apeli,
a przede wszystkim za emocje i zaangażowanie naszych podopiecznych
Dziękujemy!
ZAPRASZAMY DO GALERII
Dnia 3 listopada 2022r. odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na pełnoprawnych Świetliczaków.
Uroczystość poprowadziły panie
Aleksandra Wołejko i Maria Chojnacka.
Uczennice klasy 3C: Asia Poddębna, Alicja Czapniewska oraz Ola Sołtysiak przywitały pierwszaków oraz ich wychowawczynie wierszem.
Pani Ola zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy przy piosence, a pani Maria sprawdziła wiedzę pierwszoklasistów zadając pytania dotyczące zasad panujących w świetlicy.
Wszystkie dzieci odpowiadały celująco.
Następnie pani kierownik Anna Sobczak przeczytała słowa ślubowania.
Uczniowie głośno i wyraźnie powtarzali słowa przyrzeczenia.
Po uroczystym ślubowaniu każdy pierwszak został pasowany za pomocą magicznego ołówka na członka gromady świetlicowej.
Na zakończenie uczniowie dostali kolorowe długopisy oraz puzzle, a następnie zapozowali do wspólnego zdjęcia.
Wszystkim pierwszakom serdecznie gratulujemy!!!
W ubiegłym tygodniu, klasa 7b po raz pierwszy odwiedziła
Centrum Przyrodnicze oraz Planetarium.
Wygląda na to, że wyjście było udane.
Nauka przez doświadczenie ma moc
W miniony piątek zakończyliśmy październikowe obchody miesiąca bibliotek szkolnych,
włączając się do akcji Narodowe Czytanie.
W tym roku – podczas X edycji – w całej Polsce czytano utwory
naszego szkolnego patrona – Adama Mickiewicza.
Lekturą obowiązkową były spisane dokładnie 200 lat temu „Ballady i romanse”.
W związku z tym, że zbliża się Dzień Postaci z Bajek, to naszą realizację programu wzbogaciliśmy
o Mickiewiczowskie „Bajki”. Utwory zaprezentowały nam:
Pani Dyrektor Sylwia Matuszak („Przyjaciele”),
Pani Wicedyrektor Maria Szymczak („Pierwiosnek”)
Pani Wicedyrektor Karolina Jezierska („Żaby i ich króle”).
Dziękujemy naszym Paniom Bibliotekarkom – Pani Hannie Moszkowicz oraz Pani Elżbiecie Nowackiej
za przygotowanie pięknego spotkania!
To było słodkie warsztaty - w jak najlepszym i najzdrowszym znaczeniu!
Dziękujemy za przekazaną wiedzę i poświęcony nam czas,
za wszystkie porady i wskazówki
p. Agnieszce Nowak dietetykowi z Akademii Zdrowej Rodziny!
Będziemy się starać, aby po dwudniowych warsztatach
„Cukier w ryzach”
móc się tylko szczycić tym, jak zdrowo i mądrze jemy!
Mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy!
Hubert Tramś - uczeń klasy 4D - uczestniczył w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych
w skokach na trampolinie pod patronatem
Hubert wraz z kolegą zdobyli wicemistrzostwo Polski w skoku synchronicznym na trampolinie
chłopców/klasa młodzieżowa.
Konkurencja wiekowa do lat 12
Gratulujemy i kibicujemy, życząc kolejnych sukcesów!
Hubert na co dzień trenuje skoki na trampolinie w UKS "As" Zielona Góra
"W zdrowym ciele zdrowy duch"- o tych słowach przypomnieli sobie nasi uczniowie podczas
wykładu na temat morsowania.
W naszej szkole gościł Pan Grzegorz Blaut, przedstawiciel zielonogórskich Lodołamaczy, który rozmawiał z uczniami na temat sensu morsowania,
na co zwrócić uwagę oraz jakie są techniki morsowania.
Przedstawiciel fundacji SPOKO TATO zachęcił młodzież do podjęcia się "tego wyzwania"
już w najbliższą niedzielę, tj.23 października, na Dzikiej Ochli,
gdzie rozpoczynają sezon Lodołamacze SPOKO TATO.
Dziękujemy i zapraszamy!
Wielkie gratulacje dla Lidii Smolińskiej z klasy 8D, która
jest bohaterką artykułu Zielona Góra Naszemiasto.pl
Zwróciła na siebie uwagę projektami modowymi, które tworzy!
Kibicujemy najmocniej jak się da w rozwijaniu pasji!
Wierzymy, że upłynie trochę czasu, a prace Lidki zostaną docenione - powstaną z nich kreacje, które trafią na światowe wybiegi!
Trzymamy za to mocno kciuki!
Zapraszamy do lektury artykułu
https://zielonagora.naszemiasto.pl/zielona.../ar/c6-9040059
W minionym tygodniu pani Renata Piotrowicz
z panem Sławkiem i klasą 8e
obsadzili roślinami, naszą wiatę.
Dziękujemy im wszystkim serdecznie za pomysł i realizację
tak zacnej inicjatywy.
Kochani!
W naszej szkole pojawiły się roboty Robobloq!
Projekt Laboratoria Przyszłości, który realizujemy, daje naszym uczniom możliwość rozwijania wielu obszarów:
zainteresowań i pasji (zajęcia z robotyki, programowanie, kodowanie),
logicznego myślenia,
organizowania pracy zespołowej,
zadaniowości w rozwiązywaniu problemów i wielu innych!
A co najważniejsze (i najprzyjemniejsze ) uniwersalne kompetencje rozwijane są przez zabawę!
Zabawa na świeżym powietrzu wraz z nowoczesną technologią.
To z pewnością może podobać się dzieciom, młodzieży, a nawet dorosłym.
Z takiej szansy skorzystali uczniowie klasy 5c, którzy pod okiem instruktora, rodzica i wychowawcy
wypróbowali paintball laserowy na terenie naszej szkoły.
Było bezpiecznie, sportowo i zespołowo.
Taka zabawa ćwiczy refleks, sprawność,
a także współpracę w grupie.
Serdecznie dziękujemy Państwu Agnieszce i Tomaszowi Łączkowskim, inicjatorom akcji w 5c polecamy
i podpowiadamy, jak dotrzeć do takich atrakcji.
ZAPRASZAMY DO GALERII
Dzisiaj w naszej "czternastce" obchodziliśmy
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.
Nasi uczniowie mieli okazję, żeby przypomnieć sobie, że warto dbać nie tylko o kondycję fizyczną,
ale także o nasze zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie.
Czy dbanie o zdrowie psychiczne sprawi, że zawsze będziemy szczęśliwi?
Oczywiście, że nie. Nasze życie składa się przecież z różnych doświadczeń.
Musimy jednak pamiętać, że dbając o zdrowie psychiczne
łatwiej będzie nam sobie poradzić z napotykanymi trudnościami
czy poszukać pomocy u innych.
Bądźcie więc dobrzy dla siebie i innych, bądźcie wyrozumiali, dbajcie o swój rozwój,
bądźcie coraz lepsi
w tym, co kochacie, ale pamiętajcie także o wypoczynku
i czasie na sen, a gdy przyjdą gorsze momenty i poczujecie,
że sami sobie z tym nie poradzicie, proście o pomoc!
Jesteśmy Tu dla Was
ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ
“Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się nią dzieli”.
Albert Schweitzer
Serdeczne podziękowania dla Pani Sylwii Szturyło za przekazanie
do świetlicy szkolnej zestawów klocków Lego składają:
wdzięczni uczniowie oraz wychowawczynie.
3 października, w naszej szkole dzieci z klasy 1B, 1A, 2A, 3B i 3D uczestniczyły w spotkaniu
z Policjantami z Komendy Ruchu Drogowego w Zielonej Górze.
Wizyta dotyczyła zasad prawidłowego zachowania się na przejściu dla pieszych oraz bezpiecznego oczekiwania na autobus, ale także ostrożności podczas
wsiadania i wysiadania z miejskiej komunikacji.
Nasz gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na drodze,
omówił sposoby ich unikania lub pokonywania.
W czasie zajęć odbyły się również ćwiczenia praktyczne.
Okazuje się, że zasady prawidłowego przechodzenia przez pasy,
nie były dla wszystkich oczywiste, ale po takiej dawce wiedzy i ćwiczeniach
na pewno będziemy bardziej uważni, a dzięki temu także bezpieczni na drodze.
Sprzątanie Świata w "Czternastce".
Pani Renata Piotrowicz przypilnowała, żeby każdy miał tę możliwość i o naszą,
najbliższą część świata mógł zadbać.
Winobranie to czas, kiedy nasze miasto pełne kolorowych dekoracji,
zaprasza mieszkańców i gości do spacerów swoimi uliczkami.
Dlatego uczniowie naszej szkoły z klas I-III pod opieką wychowawców świetlicy w dniu 07.09.2022r., również udali się na zwiedzanie starówki Zielonej Góry.
Widzieliśmy: jarmark winobraniowy, wesołe miasteczko,
pomnik patrona miasta - papieża Urbana I, podziwialiśmy dekoracje winobraniowe.
Na koniec zrobiliśmy sobie zdjęcie pod pomnikiem Bachusa i zadowoleni wróciliśmy do naszej szkoły.
Serdecznie podziękowania dla uczestników
Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego "Leon"
Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą i zaangażowaniem.
Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali:
Kalina Krawiecka (2d) - 9 miejsce w kraju
Jan Kucz (3a) - 9 miejsce w kraju
Gratulujemy sukcesów!
Dotarła do nas wiadomość o rozstrzygnięciu
VII Miejskiego Konkursu Plastycznego
„ZIELONA GÓRA JEST WIELKA – pamiętajmy o naszej historii!
W 800-lecie powstania Zielonej Góry i 700-lecie nadania praw miejskich”
Na konkurs napłynęło 198 prac z 14 zielonogórskich szkół podstawowych, średnich oraz techników.
Aż sześć osób z S.P 14 zostało zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu i tym samym mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach organizowanych przez Galerię Pro Arte, są to:
Magdalena Perwińska kl. 5a
Patryk Gabarkiewicz kl. 4a
Maja Saldyka kl. 6a
Jakub Pęksa kl. 4d
Daniil Khoklhov kl. 4a
Maja Grusznis kl. 5c
Prace na konkurs powstawały pod opieką pani Joanny Hanć podczas lekcji plastyki i zajęć koła plastycznego.
DO FINAŁU DOTARŁA DWÓJKA NASZYCH UCZNIÓW
Obaj - Kategoria wiekowa: Młodsi
W kategorii: RYSUNEK III miejsce zajął Daniil Khoklhov
A w technice PASTEL Wyróżnienie zdobył Patryk Gabarkiewicz
Wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się 22.06 br.
w Galerii Pro Arte o godzinie 12:30
GRATULACJE DLA FINALISTÓW I WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW KONKURSU!
Spieszymy, żeby Was poinformować, że nasi uczniowie
Wiktor Borzym i Maciej Spanbrucker
odebrali, podczas uroczystego wręczenia w Centrum Nauki Keplera -Planetarium "Wenus",
nagrody Prezydenta Miasta Zielona Góra
dla NAJLEPSZYCH ABSOLWENTÓW SZKÓŁ.
Ja można wyczytać na portalach Internetowych
„Poziom ilorazu inteligencji podczas gali mógł onieśmielić”, ponieważ
w Planetarium zebrali się najlepsi absolwenci szkół
oraz laureaci i finaliści ogólnopolskich olimpiad, a także dyrektorzy i nauczyciele,
którzy przygotowali ich do walki o tytuły.
Jeszcze raz GRATULUJEMY
Uczniowie naszej szkoły kolejny raz z wielkimi sukcesami brali udział
w Ogólnopolskim Konkursie "Orzeł Matematyczny".
Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą, uzyskując bardzo wysokie wyniki.
Z tego powodu pragniemy złożyć gratulacje wszystkim uczniom, którzy postanowili
wziąć udział w konkursie, wykazując szczególne zainteresowanie matematyką,
zaangażowanie w naukę i ambicję.
Z radością informujemy, że wśród tegorocznych
laureatów konkursu znaleźli się:
Ryszard Kińczyk kl. 2d – 205 punktów – 15 miejsce w kraju
Patryk Krajewski kl. 2d – 180 punktów – 20 miejsce w kraju
Emilia Górna kl. 2b – 175 punktów - 21 miejsce w kraju
Hanna Kaciunka kl. 2a – 175 punktów - 21 miejsce w kraju
Michalina Żarczyńska kl. 2a -175 punktów - 21 miejsce w kraju
Zuzanna Korumna kl. 2d - 170 punktów - 22 miejsce w kraju
Joanna Poddębna kl. 2c - 170 punktów - 22 miejsce w kraju
Lena Koryzma kl. 3a - 195 punktów - 21 miejsce w kraju
Kaspian Majkowski kl. 3c - 190 punktów - 22 miejsce w kraju
Nasz Festyn rodzinny przerósł nasze najśmielsze oczekiwania!
A wszystko to dzięki Wam!
Odwiedziły nas tłumy gości, wśród nich byli nasi uczniowie, ich rodzice, opiekunowie, babcie, dziadkowie, ciocie, wujkowie, ale także pojawili się sąsiedzi i osoby, które do nas trafiły dzięki informacjom w Gazeta Lubuska i plakatom, które rozwiesiliśmy.
Atrakcji było u nas co niemiara. Zobaczcie sami w naszej galerii.
Zajrzyjcie też na stronę:
https://zielonagora.naszemiasto.pl/rodzinny.../ar/c5-8846745
https://gazetalubuska.pl/to-bedzie-wielki.../ar/c5-16412951
Wszyscy jednak czekali na losowanie nagród głównych w naszej Loterii Fantowej „Szalona Czternastka”. A było o co „walczyć”:
- Voucher o wartości 1.000 zł na zakupy w internetowym sklepie sportowym Sportano.pl;
- Voucher o wartości 300 zł na mini sesję fotograficzną, do pani Joanny Dąbrowskiej - Asia Dąbrowska Fotografia;
- 2 x Voucher o wartości 250 zł na miesięczną opiekę dietetyczną u pani Agnieszki Berent - Berfit Centrum treningu, żywienia i urody;
- Voucher o wartości 200 zł na dowolną damską usługę fryzjerską w salonie Historia Włosa Gracjana Szymańska;
- Voucher o wartości 169 zł na 60 minutowy masaż Balijski w Salon Masażu Orient Massage Zielona Góra;
- Voucher o wartości 150 zł do Notosushi Zielona Góra;
- 5 x Voucher o wartości 100 zł na kompleksową usługę barberską dla mężczyzn, w Barbatus Barber Shop;
- 2 x Voucher o wartości 100 zł na jednorazowy udział w damskich warsztatach tanecznych Projekt Taniec - Monika Jerzynek.
Dodatkowo inne nagrody na loterię ufundowali m.in.:
- Sportano.pl (smycze, długopisy, kubki);
- Nadleśnictwo - dużo gadżetów miedzy innymi linijki, długopisy, podstawki pod kubki, opaski odblaskowe, pendrivy itd.
- Świtoń-Paczkowski - 5 x pięknie zapakowane paczki, a w nich kubek termiczny oraz parasolka automatyczna,
- Metapack - zawieszki na drzwi,
- Alex firma komputerowa - smycze i łańcuszki do okularów,
- Grudzińska&Spółka- breloczki, smycze,
- Grupa Wróbel Mercedes Benz Sp. z o.o.- piłka adidas z podpisami reprezentacji Polski, parasolki, książkę z podpisem Otylii Jędrzejczak, koszulkę z autografem, smycze, długopisy i wiele innych,
Na koniec zaskoczył nas pan Jędrzej Ziółkowski, zwycięzca głównej nagrody- 1000zł do sklepu sportowego Sportano.pl, który zdecydował się oddać swoją wygraną na rzecz naszej szkoły. Obecny podczas festynu przedstawiciel sklepu Sportano.pl, słysząc tę deklarację, powiedział, że dołożą jeszcze jakieś upominki. Uwierzycie? Takie szczęście nas spotkało! Szok!
Raz jeszcze pięknie dziękujemy wszystkim wymienionym darczyńcom za fantastyczne vouchery i inne ciekawe nagrody.
Byli też tacy sponsorzy, którzy wsparli nas jeszcze przed festynem lub w jego trakcie, przekazując swoje produkty lub kupując to, czego nam brakowało. Za taką postawę także serdecznie dziękujemy:
- Piekarnia REMA- 100 bułek i 30 bochenków chleba,
- Piekarnia-Cukiernia Kleszczewscy- 100 bułek,
- Piekarnia-Cukiernia-Kawiarnia Grono Zacisze - 20 bochenków chleba,
- Enea Zastal BC Zielona Góra- Maskotka Dzik Wsadzik,
- Falubaz Zielona Góra - Maskotka Moto Mysz,
- ARTandFUN- Maskotka Olaf,
- Pan Balon Zielona Góra- balony na ściankę do zdjęć,
- Firma EXPONDO- wypożyczyła profesjonalny sprzęt do popcornu i waty cukrowej,
- Firma GROT użyczyła nam sprzęt do przeprowadzenia rozgrywek w Laser-Tag (paintball laserowy) oraz strzelnicę,
- Cardo meble na wymiar- podarowała nam talerzyki i chusteczki,
- ALEX- podarował nam pojemniki na wynos, talerzyki i widelczyki,
- Grudzińska&Spółka – podarowała nam talerzyki i widelczyki,
- Taekwondo Tangun Zielona Góra - podarował nam pojemniki na wynos,
- firma Ship Center Przesyłki kurierskie Wiśniowa 46c - ufundowała nam wydruk plakatów,
- Klaun Wesołek i Animatorzy - wypożyczenie sprzętu do robienia baniek,
Jak widzicie atrakcji nie było końca. Odwiedzili nas też specjalni goście. Ich obecność cieszyła się dużym zainteresowaniem. Niejeden/niejedna z Was zrobił/a sobie z Nimi pamiątkową sweet focię. A byli to:
- Falubaz Junior,
- Szkoła tańca Starlight by Sadeccy,
- Szkoła tańca SPOKO Family,
- LCL Klub Karate Nidan Zielona Góra,
- Zuchy,
- Harcerze,
Tutaj warto wspomnieć o wszystkich zaangażowanych rodzicach i członkach Rady Rodziców, którzy wraz z nauczycielami napracowali się jeszcze przed festynem, ale także i w jego trakcie.
Jak to mówi nasza pani Dyrektor, dobre duszki są wśród nas. A Pani Laura Banaszkiewicz, przewodnicząca Rady Rodziców i Rady Szkoły to dopiero dobry duszek! Pani Lauro, jest Pani WIELKA! Dziękujemy!
Możemy oficjalnie ujawnić kwotę jaką zebraliśmy
na festynie
Jest to blisko 12 700 zł !!!
Jak więc widzicie, wiele, oj wiele się u nas działo. Nie zapomnijcie zajrzeć do naszej galerii. Może i Was uchwyciło czujne oko pani Justyna Kacprzak. Pani Dyrektor Sylwia Matuszak też przesłała niezłą galerię zdjęć. Odwiedziła nas też pani Eliza Gniewek-Juszczak – redaktor Gazeta Lubuska, która oprócz pięknego artykułu, także wrzuciła ciekawe fotki.
https://zielonagora.naszemiasto.pl/wydarzen.../ar/c5-8850123
Kochani, mamy nadzieję, że podobało Wam się w naszych progach. Liczymy na to, że zobaczymy się w przyszłym roku.
W ramach edukacji ekologicznej uczniowie wykonali wspaniałe pojemniki do segregacji papieru oraz plakaty związane z tą akcją.
Pani Renata Piotrowicz serdecznie wszystkim osobom za wykonane prace dziękuje i gratuluje.
Wszyscy gratulujemy!!!
Zapraszamy do galerii zdjęć
W maju w naszej szkole został przeprowadzony program „Dbam o zdrowie” dla uczniów klas 4-8.
Program częściowo został połączony z obchodzonym corocznie „Tygodniem Zdrowia”,
który w bieżącym roku odbył się w dniach 16 – 20 maja.
Celem programu było propagowanie zdrowego stylu życia:
przypomnienie uczniom zasad prawidłowego odżywiania, uświadomienie korzyści
z dbania o własne ciało, znaczenia ruchu dla prawidłowego rozwoju fizycznego
i psychicznego oraz jak ważne jest wyrabianie od najmłodszych lat
odpowiednich przyzwyczajeń i nawyków.
Program „Dbam o zdrowie” był realizowany podczas lekcji wychowawczych, lekcji biologii oraz w czasie przerw szkolnych.
W ramach programu zostały podjęte następujące działania:
1. Omówienie z uczniami na godzinach wychowawczych zasad zdrowego stylu życia, oglądanie
przygotowanej przez p. Annę Jasinowską prezentacji multimedialnej dotyczącej zdrowego
odżywiania, potrzeby picia wody, dbania o higienę ciała i układu nerwowego oraz roli
aktywności fizycznej w życiu młodego człowieka.
2. „Śniadanie na trawie”, uczniowie wraz z wychowawcami na godzinach wychowawczych
spożywali na świeżym powietrzu, przygotowane w domu, zdrowe śniadanko lub podwieczorek.
Oprócz posilania się, dzieci aktywnie spędzały czas grając w badmintona, w piłkę siatkową,
skacząc na skakance. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni.
3. Odbyły się warsztaty z psychologiem szkolnym p. Dorotą Wojtyłą dla uczniów klas VIII
dotyczące stresu i radzenia sobie z nim.
4. Został zorganizowany konkurs: „Wiem co jem – zdrowie na talerzu”.
Uczniowie (w domu) przygotowywali samodzielnie zdrowy posiłek (kanapki, śniadania,
danie obiadowe, podwieczorki), robili zdjęcia swoich potraw i przesyłali zdjęcia do organizatora
konkursu p. Anny Jasinowskiej.
Wyniki konkursu zostały ogłoszone 27 maja 2022 r., w tym też dniu zostały wręczone
dyplomy i nagrody dla wszystkich uczestników:
I miejsce: Amelia Grędzińska i Patrycja Wawrzyniak
II miejsce: Maria Stanowska
III miejsce: Natalia Kuta i Wiktoria Kurowska oraz Damian Szyjka
Wyróżnienia: Kalina Głodecka, Igor Karski
Zwycięzcom i wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie bardzo gratulujemy !!!
5. Dnia 19 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie z pielęgniarką szkolną pt.: „O higienie
słów kilka”, w którym uczestniczyły klasy 2b i 8e. Po spotkaniu zostały przeprowadzone,
przez p. Annę Jasinowską i p. Małgorzatę Jarlaczyk, warsztaty, na których uczniowie z
klasy 8 wspólnie z uczniami z klasy 2 tworzyli mapy myśli dotyczące codziennej higieny
człowieka. Wykonane plakaty zostały zawieszone w holu szkoły.
6. Dnia 18 maja uczniowie klas czwartych uczestniczyli w imprezie "Sport to zdrowie".
Dzieci uwielbiające rywalizację mogły skorzystać z zajęć sportowych w formie wyścigów
rzędów. Wyznaczoną trasę pokonywali skokami, slalomem, przestrzegając zasad
sportowego zachowania. Podczas spotkania z łatwością można było dostrzec uśmiechy
i dopingujące, pełne radości okrzyki.
Po zakończonym wyścigu wszystkie drużyny otrzymały nagrody.
Zawody zostały zorganizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego p. Wiolettę
Ziółkowską i p. Przemysława Stępniewskiego.
7. „Dzień smakosza wody” – 19 maja w naszej szkole odbyła się degustacja wody
owocowej. W tym dniu uczennice z klasy 7b częstowały wodą z miętą i owocami każdego
ucznia i nauczyciela naszej szkoły. Dziewczynki zachęcały wszystkich do picia wody
każdego dnia.
Organizator programu: Anna Jasinowska
ZAPRASZAMY DO SZKOLNEJ GALERII ZDJĘĆ
Nasi uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym
“Magia teatru – Lalka teatralna” 2022
Co roku organizator konkursu - Zielonogórski Ośrodek Kultury, wybiera dwie książki jako inspirację prac konkursowych,
a zadaniem uczestników jest przedstawienie postaci z tych książek
w formie lalek teatralnych.
Pięknych prac powstało w naszej szkole mnóstwo, komisja konkursowa doceniła aż 9 prac z SP14!
Wszystkim bardzo dziękujemy za udział!!!
Prace powstawały pod opieką pani Joanny Hanć i pani Małgorzaty Cyran-Prus.
Nasi nagrodzeni:
Justyna Reslerowska 5A – nagroda
Zosia Kaźmierczak 4B – nagroda
Magdalena Perwińśka 5A – wyróżnienie
Aleksandra Łada 2C – wyróżnienie
Filip Zając 4B – wyróżnienie pierwszego stopnia
Alicja Czapniewska 2C – wyróżnienie pierwszego stopnia
Aleksandra Sołtysiak 2C – wyróżnienie pierwszego stopnia
Lena Sobiech 2C – wyróżnienie pierwszego stopnia
Jagoda Chorab 2C – wyróżnienie pierwszego stopnia
WIELKIE GRATULACJE DLA LAUREATÓW i SERDECZNE POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW KONKURSU!
Spieszymy się pochwalić naszymi laureatami i finalistami! Mamy ich aż dwadzieścioro. Niektóre nazwiska powtarzają się, co napawa nas jeszcze większą dumą, że mamy tak zdolnych uczniów.
Kochani, niech wyniki, które uzyskaliście przyniosą Wam jeszcze więcej satysfakcji, zmotywują do dalszego samorozwoju i zapewnią wspaniałą przyszłość. Serdecznie gratulujemy Wam tego wspaniałego osiągnięcia! Jesteśmy z Was bardzo dumni i wszystkim razem i każdemu z osobna życzymy kolejnych wspaniałych sukcesów!
Dziękujemy także opiekunom naszych laureatów i finalistów za czas poświęcony na poszerzenie wiedzy uczniów oraz pomoc w rozjaśnieniu naukowych zawiłości.
LAUREACI:
opiekun p. Romuald Walczak
opiekun p. Sylwia Matuszak
opiekun p.Małgorzata Dąbrowska i p Magdalena Zając
FINALIŚCI:
opiekun p. Ewa Drzewucka
opiekun p. Sylwia Matuszak
opiekun p. Karolina Gdańska
opiekun- p. Romuald Walczak
opiekun- p. Romuald Walczak
opiekun- p. Joanna Głodecka
opiekun- p. Joanna Głodecka
opiekun- p. Romuald Walczak
opiekun- p. Małgorzata Kasprzak
opiekun- p. Małgorzata Kasprzak
opiekun- p. Małgorzata Kasprzak
opiekun- p. Magdalena Zając
opiekun- p. Jolanta Owoc
opiekun- p. Agnieszka Heyduk
opiekun- p. Barbara Walczak
opiekun- p. Jolanta Owoc
opiekun- p. Jolanta Owoc
20 maja 2022r. miała miejsce uroczystość wręczenia nagród w konkursie ,, Owady”.
1 MIEJSCE - za ważkę - Hania Dziębór kl.1a
2 MIEJSCE - za osę – Filip Lauba kl. 1a
3 MIEJSCE - za muchę – Ewa Budna kl.1b
WYRÓŻNIENIA:
Oliwia Kapała kl.1c – za ważkę
Matylda Seiler kl.3d - za komara
Jagoda Pasek kl.2b – za gąsienicę motyla
Na konkurs wpłynęło wiele pięknych prac
przedstawiających różne owady.
Jury konkursu było pod ogromnym wrażeniem pomysłowości
wszystkich uczestników konkursu.
W wyjątkowo kreatywny sposób wykorzystali różnorodne
materiały odpadowe,projektując i wykonując wspólnie
z rodzicami swoje prace.
Dlatego też, wszyscy uczniowie biorący udział
w konkursie, otrzymali dyplomy i nagrody. Gratulujemy!
Organizatorzy:
D. Wojtalewicz, M. Jarlaczyk
W dniach od 16 do 20 maja 2022r.
w naszej szkole bardzo wiele się działo.
Wszyscy uczniowie mieli okazję wziąć udział w różnorodnych
działaniach związanych ze zdrowiem i ekologią.
Szczególnym powodzeniem cieszyły się muzyczno – taneczne
przerwy i nauka tańca ,,belgijka”.
Wszyscy tańczyli razem - starsi, młodsi,
nauczyciele i pracownicy szkoły.
Uczniowie integrowali się również jedząc wspólnie
śniadanie na trawie.
Przygotowywali też zdrowe przekąski, próbowali
wody z miętą i owocami, obserwowali pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej.
Starsze klasy wspólnie z młodszymi stworzyły plakaty na temat
higieny oraz mapę myśli ,, Jak mogę pomóc Ziemi?”.
Upiększały teren szkoły sadząc kwiaty, krzewy i drzewka,
namalowały kolorową łąkę na szkolnym
podwórku i wesoło bawiły się jak dawniej ich rodzice – skacząc
na skakankach, w gumę, grając w klasy, pstrykając kapsle.
Organizatorzy Zielonego Tygodnia Zdrowia dziękują Radzie Rodziców
za ufundowanie nagród i finansowe wsparcie.
Był to udany i pełen wrażeń tydzień
dzięki wszystkim zaangażowanym w nasze działania.
Organizatorzy:
D. Wojtalewicz, M. Jarlaczyk,
A. Jasinowska, M. Chojnacka
ZARASZAMY DO NASZEJ GALERII ZDJĘĆ
Miło nam poinformować, że znane są już wyniki konkursu matematycznego “Kangur 2022”.
17 marca 2022 r. po raz trzydziesty w regionie zielonogórskim odbył się
międzynarodowy konkurs KANGUR MATEMATYCZNY.
Gratulujemy laureatce i wyróżnionym uczniom, dziękujemy opiekunom, a wszystkim
życzymy sukcesów w kolejnych potyczkach matematycznych!
TYTUŁ LAUREATA OTRZYMAŁA:
Marta Jurkowska, kl. 4c – opiekun p. Agnieszka Heyduk
WYRÓŻNIENIA OTRZYMALI:
Kategoria Żaczek - klasa 2 szkoły podstawowej:
Kategoria Maluch - klasa 3 szkoły podstawowej:
Kategoria Maluch - klasa 4 szkoły podstawowej:
Kategoria Beniamin - klasa 5 szkoły podstawowej:
Kategoria Kadet - klasa 7 szkoły podstawowej:
Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto,
które od wielu lat obchodzimy 22 kwietnia.
Celem akcji jest promowanie zachowań chroniących środowisko i naszą planetę.
Wszystko, co warto wiedzieć o Dniu Ziemi,
znajdziesz w naszym najnowszym numerze szkolnej gazetki „Jaskółka”.
A co jeszcze znajdziecie w „Jaskółeczce”?
Tylko u nas ekskluzywny wywiad z Panią Sylwią Matuszak – która od 1 grudnia pełni funkcję dyrektora naszej szkoły.
Poza tym – tanie wakacje, dorastanie po japońsku,
świetne opowiadanie o tolerancji, akcja „Nie kupuj – adoptuj”.
Te wszystkie artykuły napisali nasi szaleni reporterzy.
PRZECZYTAJ JASKÓŁKĘ, TO BĘDZIE DOBRZE WYKORZYSTANY CZAS
„Wiosenna Rewia Mody”
Wszystkie przygotowane stroje wzbudziły zachwyt jurorów,
a ich autorzy zasługują na wielkie uznanie i pochwałę.
Wyłonienie zwycięzców z takich kreatywnych strojów wiosennych nie było łatwe,
dlatego jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się dużą pomysłowością.
Podczas oceny zwracano uwagę m.in. na aktywność twórczą,
umiejętność łączenia ze sobą różnych technik,
oryginalne ujęcie tematu, pomysłowość i kreatywność.
LAUREACI KONKURSU:
I miejsce – Alan Glinka, SP nr. 21 Zielona Góra, klasa 2a
II miejsce – Hanna Świątek, SP nr. 14 w Zielonej Górze, klasa.2b
III miejsce – Gabrysia Górna, SP nr. 14 w Zielonej Górze , klasa 4b
Prosimy o zgłoszenie się do świetlicy szkolnej po odbiór nagród.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziały w kolejnych konkursach!
Dnia 22kwietnia 2022 uczniowie klas III zmagali się z ortografią
w Konkursie Ortograficznym
o laur mistrza ortografii klas III- ich SP14 w Zielonej Górze.
Mistrzynią została Laura Tęgos uczennica klasy3c;
wicemistrzem została Rozalia Spychaj kl. 3a;
drugim wicemistrzem jest Natasza Lewandowska kl. 3d.
„Rozpłynęła się już pieśń radosna,
głośnym echem po ojczystym kraju,
- Witaj, witaj, Majowa Rocznico, pamiętny Trzeci Maju...”
Dnia 29 kwietnia 2022r. odbył się uroczysty apel z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego.
Aby upamiętnić ten doniosły fakt z historii Polski, uczniowie klasy 8c zaprezentowali najważniejsze fakty historyczne, a uczniowie klasy 6a wraz z opiekunem p. E. Stachurską zaprezentowali wiersze oraz prezentację multimedialną.
Uczniów wspierał chór szkolny pod opieką pana Marka Markowskiego, który zaprezentował piosenki o tematyce związanej z naszą ojczyzną.
Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed 231 lat, do pielęgnowania patriotyzmu
oraz do bycia dumnym z tego, że jest się Polakiem.
22 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbył się
Konkurs Biologiczny „1 z 10” z okazji Dnia Ziemi.
W konkursie brali udział uczniowie klas 8,
którzy odpowiadali na pytania dotyczące botaniki, zoologii i ekologii.
I miejsce zajął Mikołaj Hryniewicki z klasy 8d
II miejsce Eryk Rybarczyk z klasy 8a
III miejsce Jakub Szpalik z klasy 8e.
Zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy!
Organizatorzy: Renata Piotrowicz, Anna Jasinowska
W przedświąteczną środę, w klasach 4a, 4b i 5a lekcje matematyki przebiegały pod hasłem
„Uwolnić Króliczka”.
Biedny króliczek został zamknięty przez nieznanego osobnika w klatce.
Uciekając rozrzucił pisanki, na których udało mu się umieścić wskazówki do szyfru.
Naszym dzielnym uczniom udało się rozwiązać wszystkie zagadki i otworzyli klatkę.
Święta zostały uratowane.
Najszybciej z otwarciem klatki poradzili sobie:
Klasa 4a: Patryk Gabarkiewicz, Tomek Wójtowicz,
Gabrysia Sobańska
Klasa 4b: Staszek Bojanowski, Hania Szolc
Klasa 5a: Magda Perwińska, Natasza Dąbrowska,
Amelia Muszyńska oraz Julia Marczenia
ZAPRASZAMY DO GALERII
Na naszych szkolnych korytarzach już od końca lutego często słychać język ukraiński. Wiele dzieci z objętej wojną Ukrainy znalazło w „Czternastce” przyjazne i spokojne miejsce do nauki i zabawy. Są tu bezpieczne i życzliwie „zaopiekowane”. W każdej klasie znalazły miejsce dla siebie pośród polskich uczniów. Dla starszych dzieci z klas VII – VIII został specjalnie utworzony oddział przygotowawczy z osobnym programem zajęć. Dla wszystkich to nowe doświadczenie, ale nasze dzieci serdecznie przyjęły swoich zagranicznych kolegów. Pomagają nim, pilnują, czy trafią we właściwe miejsce, opiekują się, starają się z nimi porozumieć i zaprzyjaźnić.
Wszyscy uczniowie z Ukrainy mają możliwość nauczyć się języka polskiego na dodatkowych zajęciach. Pani Dorota Wojtalewicz prowadzi takie zajęcia dla młodszych uczniów i zaproponowała im tym razem nietypową lekcję. Ze swojego ogrodu przywiozła niezapominajki, aby ukraińskie dzieci mogły je posadzić przy naszej szkole. Dzieciom bardzo spodobał się ten pomysł. To symboliczne kwiaty – od razu zauważyły, że mają kolory Ukrainy – żółty i niebieski. Ich nazwa – niezapominajki - symbolizować będzie dla ukraińskich dzieci pamięć o wszystkich, którzy zostali na Ukrainie.
A nam niezapominajki będą przypominać o dzieciach, które tu z nami teraz się uczą, ale nie wiadomo, jak dalej potoczą się ich losy. Co roku zakwitnie coraz więcej niezapominajek, więc na pewno nie zapomnimy…
ZAPRASZAMY DO GALERII
8 kwietnia w naszej szkole SKW „Pomocna dłoń”
wraz ze świetlicą szkolną
zorganizowała Kiermasz Wielkanocny.
Uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi rodzicami
i wychowawcami świetlicy
wykonali różnego rodzaju ozdoby świąteczne,
rękodzieła ,dekoracje oraz palmy.
Kiermasz upłynął w przedświątecznej atmosferze
i ku naszej radości cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.
Zebrane pieniądze zostały przekazane na wsparcie dzieci w Afryce oraz Radę Rodziców.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie,
pomoc i udział w kiermaszu,
a także wszystkim, którzy odwiedzili nasze kolorowe stoisko.
Rozstrzygnięcie konkursu świetlicowego na
Najpiękniejszą palmę wielkanocną
Celem zorganizowanego konkursu było propagowanie
tradycji i zwyczajów związanych z Niedzielą Palmową i Wielkanocą,
pogłębianie wiedzy na temat symboliki
i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej
oraz integracja społeczności szkolnej.
Oceniając palmy,komisja konkursowa wzięła pod uwagę zgodność z regulaminem,
dobór i różnorodność materiałów, samodzielność,
staranność i ogólne wrażenie artystyczne.
Wszystkie zgłoszone palmy były wyjątkowo piękne,
kolorowe i pomysłowe.
Ich stworzenie wymagało dużo pracy i poświęconego czasu.
Efekty końcowe przeszły nasze oczekiwania.
Mieliśmy bardzo trudne zadanie, w związku z czym przyznano aż
cztery główne nagrody oraz 7 wyróżnień.
Wyniki konkursu :
I miejsce – Laura Tęgos kl. 3c
II miejsce – Antoni Gołda kl. 3c
III miejsce – Tosia Rudnik kl. 1b i Fabian Wieczorek kl. 4c
Wyróżnienia:
Hania Achrem, klasa 1c
Kinga Łotysz, klasa 2c
Alicja Czapniewska, klasa 2c
Michalina Żarczyńska, klasa 2a
Hania Dziębór, klasa 1a
Milan Banaszkiewicz, klasa 1b
Hania Kaciunka, klasa 2a
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy laureatom !
24 marca 2022 w naszej szkole odbył się dzień otwarty.
Gościliśmy wielu przyszłych pierwszoklasistów wraz z opiekunami, którzy ochoczo przybyli, by poznać nas i naszą szkołę.
Z tej okazji zaprosiliśmy Was do zwiedzania szkoły i udziału w licznych atrakcjach przygotowanych
przez nauczycieli klas 1-3 oraz 4-8.
Gości witali wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna Dłoń”.
Kochani przyszli pierwszoklasiści!
Dziękujemy za odwiedzenie naszej szkoły i do zobaczenia już we wrześniu!
ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ
W piątek (1 kwietnia 2022 r.) samorząd uczniowski zorganizował dzień bez plecaka
„No backpack day”.
Akcja polegała na tym, że zamiast zwykłego plecaka szkolnego uczniowie wzięli różne, nietypowe zamienniki, do których spakowali zeszyty i przybory szkolne.
Uczniowie wykazali się dużą wyobraźnią i kreatywnością :)
Samorząd Uczniowski
Zapraszamy do GALERII
21 marca w sali gimnastycznej odbyła się uroczystość przywitania wiosny, na którą zostały zaproszone dzieci klas I-III.
Pierwsza część spotkania składała się z licznych zagadek, rebusów oraz łamigłówek o tematyce wiosennej.
Następnie nauczyciele naszej szkoły zaprezentowali dzieciom bajkę Wandy Chotomskiej "Kopciuszek", której treść rozbudowała pani Dorota Wojtalewicz.
Zapraszamy do GALERII
Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy wspólnie z dziećmi wzięli udział w konkursie na logo naszej szkoły i nadesłali swoje projekty.
Bardzo doceniamy Państwa kreatywność i zaangażowanie.
Jury oceniło wszystkie prace zgodnie z przyjętymi kryteriami. Oto wyniki konkursu:
I MIEJSCE
Projekt p. IGORA MYSZKIEWICZA,
taty Olgierda z 4b
Nagrodą za I miejsce jest
NOTOVOUCHER o wartości 200 zł
do restauracji NO TO SUSHI
na najlepsze sushi w mieście.
II MIEJSCE
Projekt p. RAFAŁA GILA,
taty Jagody z 1c i Hani z 3b
Nagrodą za II miejsce jest
VOUCHER do salonu HISTORIA WŁOSA
na zabieg pielęgnacyjny.
III MIEJSCE
Projekt p. KRZYSZTOFA OSINIAKA,
taty Marysi z 1a
Nagrodą za III miejsce jest
VOUCHER do salonu BARBATUS
na wybrany zabieg pielęgnacyjny.
WYRÓŻNIENIA
Projekt p. DOROTY KAPAŁY,
mamy Oliwii z 1 c
Projekt p. JOANNY KAŹMIERCZAK,
mamy Zosi z 4b i Tosi z 1b
Nagrodą za wyróżnienie jest
VOUCHER o wartości 50 zł do kwiaciarni FLORISTA
na zakup wybranej ozdoby wielkanocnej
Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!
Gorące podziękowania składamy hojnym fundatorom nagród:
restauracji NO TO SUSHI, ul. Bohaterów Westerplatte 24;
salonowi HISTORIA WŁOSA, ul. Dąbrowskiego;
salonowi BARBATUS, ul. Drzewna 1;
kwiaciarni FLORISTA, ul. B. Chrobrego 21/1
W poczuciu solidarności z Ukrainą, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14 im. Adama Mickiewicza w Zielonej Górze p. Sylwia Matuszak oraz koordynator zbiórki p. Marzena Jujka dziękują wszystkim uczniom i ich rodzicom zaangażowanym w akcję pomocy dla obywateli Ukrainy. Szczególne podziękowania dla p. Andżeliki Karzek, która wyszła z inicjatywą pomocy przy segregacji i rozwożeniu darów.
Podsumowując pierwszy tydzień zbiórki dla potrzebujących informujemy, że dary trafiły do:
Szkoła nadal organizuje zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy, które zostaną rozdysponowane do konkretnych rodzin. Znamy ich potrzeby. Wszystkich, którzy chcą się przyłączyć do akcji serdecznie zapraszamy do składania darów w sali nr 15 lub świetlicy szkolnej.
Najbardziej potrzebne są: materiały opatrunkowe, przeciwbólowe, gleukometry, paski do gleukometrów, insulinę, żywność długoterminowa oraz bezglutenowa, środki higieny (szampony, żele do mycia, mydła w płynie, pieluchy, kremy na odparzenia dla niemowląt, smoczki, butelki na mleko, mleko modyfikowane oraz kaszki, żywność dla niemowląt typu „GERBER” , soczki, musy, podpaski, tampony, pasty i szczoteczki do zębów itd.), nowy sprzęt kwatermistrzowski (śpiwory, łóżka polowe, koce itp.), karma dla zwierząt.
Zbiórka rozpoczęła się w poniedziałek, 28 lutego. Będzie ona trwała do odwołania.
Rzeczy można przekazać w godzinach pracy szkoły od godziny 8.00 do 17.00.
Dziękujemy za każdą pomoc!
Serdeczne podziękowania dla Państwa Dąbrowskich oraz ich córki – Nataszy z klasy 5a za wspaniały dar książkowy dla biblioteki szkolnej, z którego nasi czytelnicy korzystać będą z przyjemnością! ☺
Bardzo dziękujemy za piękne książki!
Uczniowie klas I - III wzięli udział w corocznych szkoleniach pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach ,,Małego Ratowniczka". W trakcie warsztatów korzystali z programu, pt. ,,Ratujemy i uczymy ratować " Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Dnia 11.03.2022r. z okazji Światowego Dnia Sanitarnego, pani Maria Chojnacka zorganizowała dla dzieci ze świetlicy warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia przeprowadziła pani Małgorzata Jarlaczyk i pani Małgorzata Cyran - Prus.
Podczas warsztatów uczniowie zapoznali się z numerami alarmowymi i sposobem wzywania pomocy oraz z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Następnie mieli okazję poćwiczyć uciski klatki piersiowej w ramach resuscytacji krążeniowo - oddechowej.
Uczniowie klas drugich i trzecich odbyli szkolenie przed feriami, na swoich lekcjach.
Wiemy, że od najmłodszych lat można pomóc ratować ludzkie życie . Liczymy na to, że gdy będzie taka potrzeba, nasi uczniowie staną się małymi ratownikami.
ZAPRASZAMY DO GALERII
W zeszłym tygodniu 14 marca było Święto Liczby PI, zanim nastąpił ten dzień uczniowie S.P.14 pod opieką Joanny Hanć tworzyli prace na ogólnopolski konkurs "Epickie PI" organizowany przez "Pana Pistację".
Link do strony konkursu: https://mathletic.pl/pl/content/10-konkurs-epickie-pi?fbclid=IwAR0T87w19qCPqlFhiSYrmVwjxDdqMv9J_zzF-9Xlsj585IENKDMrfIC_uM4
Prac na konkurs z całej Polski nadesłano około tysiąca. Konkurencja była bardzo liczna. Konkurs dzielił się na trzy kategorie:
I. Rysunek i malarstwo
II. Rzeźba
III. Pozostałe dziedziny wyrazu artystycznego
Pierwsze miejsce w trzeciej kategorii zajęła Marta Maksymowicz
z klasy 7a !!!
Marta wykonała pierścionek z modeliny z symbolem PI. Wielkie gratulacje! Ogromne podziękowania dla wszystkich uczestników konkursu!
Link do prezentacji prac laureatów: https://view.genial.ly/622e360af15c6f0018d0fc4b/interactive-content-epickie-pi-wyniki?fbclid=IwAR1DuG_RTk4VGR3O6jVwS-N94OYZ6QvzQGcf487Knk5vk0ahJ8ZtvnLXf1Q
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w miejskiej grze terenowej
π-stacja
zorganizowanej przez Zespół Edukacyjny nr 7 w Kisielinie.
Impreza odbyła się na cześć liczby π,
która corocznie 14 marca obchodzi swoje święto na całym świecie.
Konkurs odbywał się w różnych miejscach Zielonej Góry. Uczestnicy w składzie: Maja Melikidze kl. 4c, Zoja Antonik kl. 4c, Justyna Restlerowska kl. 5a, Patryk Olszak kl. 5a i Adam Czyżewski kl. 7c wraz z opiekunem panią Justyną Kacprzak, musieli odwiedzić siedem wytyczonych miejsc oraz wykonać tam wskazane zadania. Były nimi zagadki logiczne, matematyczne oraz gry sprawnościowe.
Zabawa była wyśmienita.
Zobaczcie sami w naszej GALERII
Dzieciom z klasy 1 c bardzo zaimponowało odważne zachowanie Wojtka w obliczu niebezpieczeństwa, o którym dowiedziały się z lektury „Jak Wojtek został strażakiem”.
Postanowiły więc, wspólnie z wychowawcą p. Dorotą Wojtalewicz, dowiedzieć się więcej
o właściwych sposobach zachowania w sytuacji zagrożenia pożarowego.
Wybrały się więc do Centrum Edukacji dla Bezpieczeństwa „Ognik”.
Tam prawdziwy strażak udzielił im instrukcji i poprowadził szkolenie. Wszyscy otrzymali bluzy strażackie, hełmy i jako drużyna strażacka udzielali pierwszej pomocy, ratowali poszkodowanych, gasili pożary w kuchni i w łazience, czołgali się unikając trującego dymu i po omacku pokonując przeszkody, błyskawicznie ruszali na akcję wozem strażackim i włączali w nim syrenę.
Oczywiście to były tylko ćwiczenia i nie było prawdziwego niebezpieczeństwa, ale emocji było co niemiara. Teraz już pierwszacy dobrze wiedzą co robić, gdy wybuchnie pożar. A kilku z nich postanowiło w przyszłości zostać strażakami…
ZAPRASZAMY DO GALERII
We wtorek, 1 marca, część z Was przy sali numer 18 zastała niespotykany wręcz widok, który stanie się naszą tradycją. Byliście świadkami pierwszej Szkolnej Przerwy na Czytanie, której uczestnikami byli uczniowie klasy 2B, ich wychowawczyni – pani Małgorzata Jarlaczyk,
panie bibliotekarki – Hanna Moszkowicz i Karolina Jezierska oraz pani Małgorzata Szostak.
Od tej pory będziemy spotykać się
w każdy wtorek podczas przerw 9:40-9:50 i 10:35-10:45,
aby wspólnie spędzić przerwę z książką.
Wszyscy czytelnicy są mile widziani!
Zapraszamy do udziału już w najbliższy wtorek! Mamy nadzieję, że będzie nas coraz więcej!
W galerii możecie zobaczyć, jak czytaliśmy w tym tygodniu
Dzień Kobiet
8 marca obchodziliśmy Święto Kobiet. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami odwiedzali ze słodkim poczęstunkiem Panie podczas ich pracy, aby umilić im ten wyjątkowy dzień.
Na szkolnym parterze można było podziwiać prace wykonane przez naszych kolegów – plakaty przedstawiają sylwetki niezwykłych kobiet, które zapisały się w historii. Chłopcy mieli także okazję, by wyrazić nieco serdeczności w kierunku koleżanek, wyznając – dlaczego je lubią
Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za przepyszne ciasta!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
W imieniu Dyrekcji Szkoły, pracowników biblioteki, a także uczniów składamy gorące podziękowania
Uczniom i Rodzicom z klasy 4c (wych. Karolina Gdańska),
którzy miniony Tydzień Szkoły uświetnili kiermaszem wyśmienitych ciast.
Domowe wypieki sprzedawały się, jak świeże bułeczki, a wszystko pod okiem Rodziców Uczniów i wychowawcy, którzy zadbali o higienę sprzedaży i miłą atmosferę.
Uczniowie klasy 4c wykonali wspaniałe plakaty zachęcające do spróbowania pyszności
i sami sprzedawali ciasta podczas przerw międzylekcyjnych.
Na koniec kiermaszu, zebrane fundusze w wysokości 906, 00 zł przekazane zostały do biblioteki szkolnej
na zakup lektur i innych książek dla uczniów.
W związku z powyższym, Uczniowie klasy 4c wraz z wychowawcą, odwiedzili bibliotekę szkolną, gdzie zobaczyli wszystkie zakupione książki i odebrali dyplom z podziękowaniami od pracowników naszej biblioteki, Pani Karoliny Jezierskiej i Pani Hanny Moszkowicz.
Serdecznie dziękujemy i gratulujemy pomysłu 4c :)
Zapraszamy do GALERII
W ramach Tygodnia Szkoły odbyła się kolejna edycja konkursu dla klas 2 ,,Lubimy Tuwima”.
Każdą klasę reprezentował 5 osobowy zespół. Dwie osoby wykonywały ilustrację do wylosowanego tytułu wiersza Juliana Tuwima. Jedna osoba recytowała wybrany wiersz, a pozostali uczestnicy rozwiązywali zadania literackie. Pierwsze zadanie polegało na odszukaniu liter tworzących tytuł wiersza. W kolejnym zadaniu należało uporządkować wyrazy tak ,żeby utworzyć tytuł utworu Juliana Tuwima. Uczestnicy nie mieli problemów z nadaniem tytułów wysłuchanych fragmentom wierszy. Drugoklasiści wykazali się wysokim poziomem wiedzy na temat twórczości poety. Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę rzeczową oraz dyplom, a dla koleżanek i kolegów z klasy nagrodę niespodziankę. Dziękujemy wychowawczyniom klas 2 a ,2 b, 2 c i 2 d za przygotowanie uczniów do konkursu.
Organizatorki: Anna Korycka , Małgorzata Cyran-Prus ,Magdalena Iwańska-Dończyk
ZAPRASZAMY DO GALERII
EMOCJE SĄ WAŻNE!
W ramach Tygodnia Szkoły Pierwszoklasistów odwiedziła
p. Marta Korczyńska i bóbr Tadek, który pomagał w
rozpoznawaniu i nazywaniu emocji. Uczniowie poznali nazwy
sześciu emocji, a także ich zadania.
Dziś już wiedzą, że wszystkie emocje są ważne i potrzebne.
Pierwszaki były bardzo aktywne
i troskliwie opiekowały się pluszowym gościem.
To były pierwsze spotkanie z Tadkiem , ale na pewno nie ostatnie.
Uczniowie klasy II d kolejny już raz podjęli się trudnego
wyzwania. W trakcie cotygodniowych spotkań z socjoterapeutą p.
Martą Korczyńską sprawdzali moc słów.
Poznali słowa puchate i kolczaste oraz konsekwencje ich używania.
Zdobytą wiedzę dobrze wykorzystali w praktyce przekazując wzmacniające
komunikaty koleżankom i kolegom. Pracy było co niemiara, ale
radości i uśmiechu zdecydowanie więcej.
Zapraszamy do GALERII :)
25 lutego 2022 r. odbyły się szkolne eliminacje do Dziecięcego i Młodzieżowego Konkursu Recytatorskiego „SPOTKANIA Z RECYTACJĄ” w kategorii klas I-III,
które poprowadziła pani Dorota Wojtalewicz.
Uczestnicy zostali wyłonieni do finału szkolnego w drodze eliminacji klasowych.
Spośród 22 recytatorów jury (w składzie: pani wicedyrektor Maria Szymczak,
pani Anna Sobczak, pani Karolina Jezierska) wybrało 3 zwycięzców, którzy będą reprezentowali naszą szkołę w kolejnym etapie konkursu w Zielonogórskim Ośrodku Kultury.
Najpiękniej recytowali:
Hanna Piotrowiak z klasy IA – wiersz Danuty Wawiłow pt. „Szybko!”,
Wojciech Majka z klasy 3B – wiersz Juliana Tuwima pt. „Spóźniony słowik”,
Veronika Khyzhniak z klasy 3C – wiersz Jana Brzechwy pt. „Leń”.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
Wszystkim dzielnym recytatorom dziękujemy za trud włożony w przygotowanie pięknych prezentacji tekstów oraz niezapomniane wrażenia podczas słuchania! ☺
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z konkursu w galerii.
Z okazji Tygodnia Szkoły uczniowie klas III wzięli udział
w konkursie językowo – plastycznym:
„Words in Pictures”.
Konkurs polegał na zobrazowaniu dowolnego słowa z j. angielskiego
z wykorzystaniem ciekawej techniki plastycznej.
Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy !
Zwycięzcą konkursu został Przemek Duda (3d),
miejsce II zajęła Emilia Rusińska (3d),
miejsce III dla Hani Gil (3b).
Gratulacje!!!
W środę 23 lutego w Szkole Podstawowej nr 14 odbyły się
rozgrywki sportowo - wiedzowe dla uczniów klas piątych.
W konkursie o tytuł "Superklasy" rywalizowały czteroosobowe reprezentacje z klas: 5a, 5b i 5c. Uczniowie rozwiązywali zadania z języka polskiego i angielskiego
oraz brali udział w konkurencjach sportowych.
Organizatorkami imprezy były panie Karolina Gdańska, Wioletta Ziółkowska i Joanna Głodecka.
Tytuł Superklasy wywalczyła klasa 5a! Brawo!!!
Klasa 5b zajęła II miejsce, a klasa 5c - III miejsce!!
Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do GALERII
W poniedziałek, dn.28.02.2022r. przywitała nas piękna, słoneczna pogoda. Pan Mateusz
Myślicki, kierownik gospodarczy zaprosił uczniów klasy 2b do posadzenia wiosennych
kwiatów, które sam wyhodował. Dzieci z wielką ochotą przystąpiły do pracy.
Pod kierunkiem p. Sławomira Dąbka uczniowie posadzili żółte, białe i fioletowe bratki.
Była to niezwykła lekcja przyrody!
Przy tej okazji przypominamy, że 1 marca rozpoczyna się meteorologiczna wiosna.
Opracowała - Małgorzata Jarlaczyk
Zapraszamy do GALERII !!!
W czwartek 24 lutego w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski.
Organizatorkami imprezy były nasze polonistki: Justyna Rudek i Joanna Głodecka.
Uczniowie klas czwartych deklamowali wybrane przez siebie utwory poetyckie.
Poziom był bardzo wysoki. Po naradach jury wyłoniło zwycięzców:
I miejsce: Zosia Kaźmierczak (4b)
II miejsce: Aleksandra Popowicz (4c).
III miejsce: Michał Pierzak (4d)
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i upominki.
W ostatnim uczniowie klas II i III wzięli udział
w Miejskim Konkursie Grafiki Komputerowej w Microsoft Paint:
„Magia Świąt Bożego Narodzenia”
Konkurs polegał na przedstawieniu graficznym przy użyciu programu graficznego Paint wyrażenia „Magia Świąt Bożego Narodzenia”
Uczniowie wykazali się kreatywnością i pomysłowością.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy !
Zwycięzcy:
I miejsce zajęła Emilia Rusińska (3d),
II miejsce Natasza Lewandowska (3d),
wyróżnienie otrzymała Ania Litwin (3b).
Gratulacje!!!
W ramach obchodzonego Tygodnia Szkoły, świetlica zorganizowała konkurs plastyczny pt. Ilustrujemy bajki Adama Mickiewicza. Jednym z głównych celi było zaznajomienie oraz zachęcenie dzieci do czytania bajek, baśni oraz dzieł naszego wielkiego Patrona Szkoły.
Przeprowadzony konkurs plastyczny zachęcił wielu uczniów do wykonywania ciekawych prac plastycznych różnymi technikami kształtujących ich sprawność manualną, pobudzających wyobraźnię, kreatywność i pomysłowość.
W konkursie udział wzięło 87 uczniów. Jury wytypowało 4 pierwsze miejsca na poziomie klas I, II, III i IV oraz 8 wyróżnień.
Rozdano bardzo cenne nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki.
Pierwsze miejsca zajęli:
Wyróżnienia otrzymali:
Prace plastyczne dzieci można było oglądać na zorganizowanej wystawie na korytarzu szkolnym.
Zwycięzcom i osobom wyróżnionym serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczniom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie.
Zespół nauczycieli wychowawców świetlicy.
ZAPRASZAMY DO GALERII :)
W piątek 25 lutego 2022 r. w ramach Tygodnia Szkoły, odbył się konkurs biologiczny "Sówka".
Dwuosobowe drużyny uczniów klas 7 rozwiązywały zadania dotyczące zdrowego stylu życia, uzależnień.
Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z klasy 7a -Nela Pawelska, Mila Mikucka, drugie miejsce Matylda Dobiecka, Franciszek Maliszewski z klasy 7c, trzecie miejsce przypadło drużynie z klasy 7d - Emili Muszyńskiej, Lidii Smolińskiej.
GRATULUJEMY !!!
Organizatorzy - Renata Piotrowicz i Anna Jasinowska
Zapraszamy do GALERII
Dnia 23.02.2022 r. odbyła się w ramach Tygodnia Szkoły kolejna edycja konkursu „RAMBIT”. Tradycyjnie wzięli w nim udział reprezentanci wszystkich klas ósmych.
Zmagali się z zadaniami z matematyki i z języka polskiego, które przygotowali, jak co roku, pani Barbara Walczak i pan Romuald Walczak. Oni również całość poprowadzili.
W tegorocznej rywalizacji zwyciężył Maciej Spanbrucker – uczeń klasy VIII c.
Kolejne miejsca zdobyli: Lena Walczak (VIII d) – miejsce II, Katarzyna Regeńczuk (VIII a) – miejsce III, Wiktor Borzym (VIII e) – miejsce IV, Gracjan Materna (VIII b) – miejsce V.
Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani nagrodami oraz dyplomami, zaś klasy, które reprezentowali, otrzymały cukierki.
Organizatorzy jeszcze raz serdecznie gratulują uczestnikom i już zapraszają obecne klasy siódme do udziału w konkursie za rok.
W Tygodniu Szkoły, chętni uczniowie klas 4 sprawdzali swoją wiedzę podczas konkursu językowo - kulturowego z języka angielskiego o tytuł “THE MASTER OF ENGLISH”.
Wiem, że mamy ich wielu w naszej szkolnej społeczności😉, ale w tym roku tytuł mistrza zdobył JAN ŁĄCZKOWSKI (4c).
Mamy również dwóch wicemistrzów: ZOJA ANTONIK (4c) i MACIEJ KŁOSIŃSKI (4a).
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy nie bali się rywalizacji, a przede wszystkim dobrze się bawili!!!😊:
GABRIELA ZABOROWSKA (4a)
JAKUB PĘKSA (4d)
MATEUSZ GENDERA (4d)
ANNA ADAMUS (4c)
MARTA JURKOWSKA (4c)
NATALIA LESZKO (4c)
TOBIASZ WACHOWICZ (4c)
FABIAN WIECZOREK (4c)
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:)
22 lutego 2022 roku odbył się konkurs plastyczny
dla uczniów klas-lll pt. ,,Zielona Góra- Moja Mała Ojczyzna”. Reprezentanci klas wykazali się znajomością i dużą wiedzą na temat naszego miasta.
Zespoły wykonały bardzo ładne plakaty przedstawiające Zieloną Górę. Uczniowie otrzymali dyplomy pamiątkowe i piękne nagrody za udział w konkursie.
Konkurs przygotowały i poprowadziły panie K.K.Koralewska i D. Koszucka
Zapraszamy do GALERII
W życiu codziennym bardzo pomocne jest poprawne wykonywanie wszelkich rachunków.
Postanowiłyśmy sprawdzić, jak radzą sobie z tymi umiejętnościami czwartoklasiści i kto jest
Super Rachmistrzem.
Walka była zacięta, liczył się każdy punkt, a można ich było zdobyć 18.
Wszyscy uczestnicy konkursu stanęli na wysokości zadania, jednakże musiałyśmy wyłonić najlepszych wśród najlepszych.
Oto oni:
Organizatorzy: Małgorzata Dąbrowska, Agnieszka Heyduk
Zapraszamy do GALERII
W dniu 22 lutego 2022 roku w ramach Tygodnia Szkoły reprezentacje klas 7a, 7c i 7d
rywalizowały w Dyktandzie Bieganym.
Uczniowie przekonali się, że nauka nie musi być nudna. Tym bardziej nauka ortografii, która
najczęściej spędza sen z powiek niejednego ucznia. Jednak, połączenie ruchu i naturalnej
dziecięcej radości, to świetna motywacja do nauki.
Zasady bieganego dyktanda są proste. Dwie osoby pełniły na zmianę funkcje biegacza
(musieli podbiec do tekstu dyktanda zawieszonego na korytarzu i jak najwięcej zapamiętać),
trzecia – pisarza (zapisywała to, co usłyszała od kolegów). Tekst dyktanda najeżony był
słowami z trudnościami ortograficznymi. Okazało się, że nie tak łatwo zapamiętać wers,
szczególnie, gdy należy również brać pod uwagę poprawną pisownię i interpunkcję.
Taki sposób utrwalenia zasad ortograficznych bardzo się wszystkim spodobał. Dyktando
zostało „odczarowane”.
Zwyciężyła reprezentacja klasy 7a w składzie: Kalina Głodecka, Mila Mikucka i Filip
Dang, II miejsce zdobyła klasa 7c w składzie: Nina Nowakowska, Wiktoria Macugowska
i Franciszek Grudziński, miejsce trzecie przypadło klasie 7d w składzie: Fabian Lokś,
Michał Matelski i Kacper Ptaszyński.
Gratulujemy wszystkim i życzymy sukcesów w pokonywaniu trudności ortograficznych.
organizator konkursu- Małgorzata Królak
ZAPRASZAMY DO GALERII
W naszej szkole odbył się konkurs zespołowy
dla uczniów klas 7-8.
Celem konkursu było podnoszenie poziomu umiejętności językowych naszych uczniów, kształtowanie umiejętności pracy zespołowej oraz rozwijanie świadomości ekologicznej.
Wszystko udało się zrealizować w miłej i wesołej atmosferze.
Piękne prace z fajnym i mądrym przekazem ekologicznym można oglądać na wystawie przy sali 27
Do startu gotowi!
W poniedziałek dn. 21.02.2022r. uczniowie klas pierwszych wzięli udział w konkursie pt. ,,Ekologiczne zabawy sportowe". Do konkurencji wykorzystano sprzęt sportowy wykonany z materiałów odpadowych tj. butelki, zakrętki, kartonowe pudełka, gazety. Wśród zabaw, najwięcej emocji wywołały konkurencje:,, Nakarm ludzika", ,, Posegreguj śmieci" i ,, Hokej". Uczniowie wykazali się wiedzą na temat ochrony środowiska i segregacji materiałów odpadowych. W czasie konkurencji sportowych, reprezentacje klas z sekcji plastycznej, wykonały wspaniałe Ekoludki.
Wszyscy doskonale się spisali! Każda klasa w nagrodę otrzymała sprzęt sportowy oraz słodycze. Dzieci z ogromną radością udały się do swoich klas, przekazując rówieśnikom radosną wiadomość.
Zmagania przygotowały panie:
Wioletta Ziółkowska, Małgorzata Jarlaczyk,
Maria Chojnacka i Anna Firydus-Szwed
Projekt pn. ,, Na przerwie razem"
w naszej szkole!
Od wielu lat w naszej szkole realizujemy różnorodne programy prozdrowotne, w które włączają się nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz wszelkie organizacje lokalne. Rok temu nasza szkoła przystąpiła do pilotażowego projektu ph. ,, Na przerwie razem", realizowanego w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Celem tego projektu jest wykorzystanie przestrzeni szkolnej do organizowania wspólnej, aktywnej zabawy podczas przerw oraz spędzania wolnego czasu na budowaniu pozytywnych relacji społecznych dzieci i młodzieży.
W piątek dn. 18.02.2022r. w naszej szkole nastąpiło sfinalizowanie tegoż projektu. Na korytarzach szkolnych pojawiły się kolorowe naklejki z kreatywnymi zabawami i grami dla różnych grup wiekowych, a na ścianach zawieszono motywujące hasła. Wszystko to zrealizowano pod kierunkiem specjalisty w Biurze Profilaktyki Przeciwdziałania Uzależnieniom.
W pracach przy realizacji projektu wzięli udział rodzice: p. Sylwia Szturyło, Karolina Chojnicka, nauczyciele: Małgorzata Jarlaczyk, Karolina Jezierska, Justyna Kacprzak, Marzena Jujka, Dorota Wojtyła, Maria Chojnacka, Małgorzata Cyran - Prus oraz pracownicy szkoły p. Sławomir Dąbek, p. Mateusz Myślicki, p. Marek Adamus, p. Iwona Leśków, p. Zuzanna Matejczuk, p. Anna Berbeka - Helit, p. Anna Radziwoń - Chodor. Potrzebny sprzęt malarski dostarczyli rodzice uczniów z kl. 1a i 2b. Dzięki p. Dyrektor Sylwii Matuszak i Jej ogromnemu zaangażowaniu możliwe było przygotowanie szkoły do tego projektu.
Wszystkim serdecznie dziękujemy!
Uczniom naszej szkoły życzymy wspólnej, aktywnej zabawy, wielu interesujących rozmów i pozytywnie spędzanego czasu podczas przerw.
Koordynator Szkolnego Zespołu ds. Projektu
"Na przerwie razem" - Małgorzata Jarlaczyk
W dniach 17-18 oraz 21.02.2022 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarne w których udział wzięli uczniowie klas 1-3
oraz klasy 4B, 4C i 4D.
Zajęcia były prowadzone przez Pana Mariana i Panią Ewelinę, założycieli bloga "Zabawy w gotowanie".
Takie zajęcia to fascynująca podróż w świecie smaków, zapachów i kolorów. Warsztaty miały na celu nauczyć dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowania potraw oraz zachęcić do zdrowego odżywiania, pokazując, że to, co jest zdrowe może też ładnie wyglądać i dobrze smakować. Działaniem kulinarnym był zielony koktajl z jarmużu, jabłka i banana oraz gofry z owocami, dżemem truskawkowym i syropem z agawy. Warsztaty kulinarne przebiegły w miłej atmosferze, dzieci pełne zaangażowania wbijały jajka, przesypywały mąkę, kroiły owoce, mieszały i miksowały. Przygotowane potrawy znikały w mgnieniu oka. Na zakończenie zajęć, każde dziecko otrzymało przepisy wykonywanych posiłków, ulotki oraz tatuaż z logo "Zabawa w gotowanie". Wszyscy zgodnie stwierdzili, że warsztaty należy w przyszłości powtórzyć. Koordynatorem warsztatów była Pani Marzena Jujka.
Zapraszamy do GALERII
W dniach 21-25 lutego 2022r.
NASZA SZKOŁA
obchodziła swoje święto.
Na ten czas zaplanowano wiele atrakcji, m.in.: konkursy, quizy, wędrówki, loterie, warsztaty i wiele innych.
Wszyscy uczniowie wzieli udział w proponowanych imprezach.
Do wygrania były ciekawe nagrody.
Spieszymy donieść, że - 21 lutego uczniowie mieli okazję wziąć udział w kilku wspaniałych projektach.
Były nimi:
Konkurs THE MASTER OF ENGLISH
“POZNAJEMY NASZE MIASTO”- wędrówka po mieście z przewodnikiem
Warsztaty profilaktyczne „EMOCJE SĄ WAŻNE”
Warsztaty kulinarne
„EKOLOGICZNE ZABAWY SPORTOWE”
KIERMASZ CIAST
22 lutego odbył się konkurs drużynowy „ALLES MULL ,ODER WAS ?”
23 lutego braliśmy udział w:
Konkurs o tytuł SUPERKLASY
Warsztaty „JĘZYK POLSKI INACZEJ”
„EMOCJE SĄ WAŻNE”
„RAMBIT”
„RACHMISTRZ MATEMATYCZNY”
24 lutego w:
Warsztatach ze specjalistą „EMOCJE SĄ WAŻNE”
Konkursie „SPELLING BEE”
25 lutego odbyły się:
Konkurs recytatorski
Konkurs plastyczno-literacki „LUBIMY TUWIMA”
„SÓWKA”-konkurs przyrodniczy
„BINGO”
TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ
Dziękujemy za wspólną zabawę!
Po feriach dotarły do nas dobre wieści, dowiedzieliśmy się, że są już wyniki konkursu miejskiego
organizowanego przez Zielonogórski Ośrodek Kultury:
"Po drugiej stronie księżyca"
Prace ośmiu naszych uczennic zostały w konkursie dostrzeżone i docenione.
2 nagrody Sara Keklak i Joanna Pięta
2 wyróżnienia : Marta Maksymowicz, Justyna
4 prace zakwalifikowane do wystawy: Gabrysia Górna, Gabrysia Grela, Oliwia Muszyńska, Lukrecja Siedlecka.
Wszystkie prace powstawały na zajęciach pani Joanny Hanć
Prac na konkurs z różnych placówek wpłynęło ponad 330 do finału zakwalifikowały się 82 - w tym 8 z naszej szkoły.
Link do galerii prac: https://zok.com.pl/
Film promujący wystawę pokonkursową: https://www.
Prace pokonkursowe możemy obecnie podziwiać na wystawie plenerowej , obok ratusza : https://www.facebook.com/
Są różne, białe, czarne, pręgowane, rude, rasowe, dachowce, lecz łączy je to, że wszystkie mruczą, łaszą się i miauczą.
Kto? Oczywiście koty…
Już od sześciu lat w Polsce obchodzony jest Światowy Dzień Kota.
Tradycja tego święta wywodzi się ze starożytnego Rzymu, gdzie miłośnicy kotów spotykali się 17 lutego, aby oddać cześć tym niezwykłym zwierzętom.
Nasza szkoła po raz kolejny obchodziła to wyjątkowe święto.
Od samego rana nasi najmłodsi uczniowie przygotowywali prace plastyczne z kocim bohaterem.
Prace można podziwiać na korytarzu szkolnym przed klasami. Chętni uczniowie przyszli do szkoły z kocim akcentem (koci makijaż, koci strój). Podczas trwania lekcji dzieci dowiedziały się w jaki sposób koty okazują miłość, czy zdobywają nasze zaufanie.
Zapraszamy do Galerii :)
W ramach projektu Fundacji „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom „Wychowanie przez czytanie” uczniowie starszych klas mogli zastanowić się, jak ważne w naszej codzienności są wartości. Punktem wyjścia do rozmów były opowiadania zebrane w tomie „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”. Celem programu edukacyjnego jest wspieranie moralnego rozwoju młodzieży oraz promocja czytelnictwa. Do akcji przyłączyła się także pani Joanna Hańć.
Wraz z panią pedagog – Justyną Kacprzak – stworzyłyśmy prezentację na temat wartości (nasi uczniowie wybrali ŻYCZLIWOŚĆ), która była jednym z zadań organizatora. Efekt pracy możecie zobaczyć poniżej.
Zapraszamy także do galerii zdjęć, gdzie możecie zobaczyć zdjęcia ze spotkania z klasą 5A.
Klasa 1a wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Zagrożone gatunki zwierząt".
Dzieci wspólnie wykonały plakat, na którym znajdują się zagrożone wyginięciem: żubry, morświny, sóweczki, jeże, wilki i rysie.
Na pamiątkę każdy otrzymał Certyfikat.
Zachęcamy wszystkich do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu i poznawania oraz ochrony polskiej przyrody
.
Uczniowie kl. II d wyruszyli na wyprawę w poszukiwaniu swoich mocnych stron, umiejętności i uzdolnień w ramach warsztatów z socjoterapeutą p. M. Korczyńską. W trakcie zajęć wykonali rycerskie tarcze, które prezentowali kolegom i koleżankom, niejednokrotnie pokonując swój strach przed wystąpieniem. Była to pouczająca lekcja. W przyszłym tygodniu czeka nas kolejne wyzwanie.
Zapraszamy do galerii:
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) to ogólnoświatowe święto obchodzone co roku w lutym w ponad 160 państwach. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI) współtworzone przez Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem akcji jest Fundacja Orange.
Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.
Komputer i Internet może być niezastąpionym źródłem wiedzy i umiejętności, ale stanowi też potencjalne zagrożenie dla jego użytkowników. Aby bezpiecznie poruszać się w wirtualnym świecie warto przestrzegać określonych zasad i świadomie korzystać z pomocnych programów, aplikacji oraz oznaczeń.
(Zachęcamy do zapoznania się z tematyką zaplanowaną na ten tydzień 8 – 12.02.2021 r. Zarówno uczniowie jak i rodzice znają tam coś dla siebie).
W akcji wzięły udział klasy I – VIII.
Na potrzeby spotkania zrobiono pokaz bezpiecznego ratowania na lodzie oraz przeprowadzono pogadankę na temat bezpiecznych ferii. Zdjęcia znajdują się na stronie szkoły.
Poniżej zamieszczamy kilka porad, które utrwalono wszystkim dzieciom.
NIEWAŻNE, GDZIE SPĘDZASZ FERIE, SĄ ZASADY, O KTÓRYCH ZAWSZE NALEŻY PAMIĘTAĆ:
BEZPIECZEŃSTWO NA ŚNIEGU I LODZIE
Organizatorzy akcji
Koordynatorzy WOPR: Krzysztof Laczkowski
Ryszard Woźniak
Organizatorzy pokazu: Justyna Kacprzak
Małgorzata Jarlaczyk
Mariusz Fórmaniak
Wioletta Ziółkowska
W tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, w naszej szkole
uczniowie z klas 2a, 2b, 2c, 2d oraz 4a, 4b, 4c, 4d, 5a i 5c
przygotowywali się do bożonarodzeniowego kolędowania.
Dzieci bardzo chętnie wzięły udział w śpiewaniu kolęd, prezentując swój talent wokalny.
Uczniowie naszej szkoły mają różne talenty. Julia Macugowska z klasy 5c pięknie zagrała na skrzypcach kolędy „Gdy śliczna Panna” oraz „Cicha noc”. Patryk Gabarkiewicz z 4a, Fabian Wieczorek z 4c, Julia Marczenia z 5a i Ignacy Wieczorek z 5c sami zrobili krótkie filmy z uczniami śpiewającymi kolędy.
Śpiewane były kolędy bardzo znane i chętnie śpiewane w polskich domach: „Dzisiaj w Betlejem” oraz „Przybieżeli do Betlejem pasterze”. Śpiewana była również kolęda rozpoczynająca bożonarodzeniowe świętowanie czyli „Wśród nocnej ciszy”. Wszyscy wiemy, że do Dzieciątka przybyli trzej królowie, więc zaśpiewano także „Mędrcy świata”.
Wszyscy bardzo serdecznie zapraszają do obejrzenia ich występów:
KLIKNIESZ TUTAJ I OGLĄDASZ
https://drive.google.com/file/d/1CI0A8mj0xpe19M4a0NZpDpmP2eH2fQVm/view?usp=sharing
17 grudnia 2021 r. po raz osiemnasty w naszej szkole odbył się
konkurs pt. „Świat w kolędy zasłuchany…”.
Najpiękniej kolędy wykonali: Matylda Dobiecka (7C), Katarzyna Perwińska (1B),
Alicja Czapniewska (2C), Zofia Kaźmierczak (4B) oraz Magdalena Perwińska (5A).
Jury w składzie – pani wicedyrektor Maria Szymczak, pani Małgorzata Cyran-Prus,
pani Bernardetta Bębenek oraz pani Karolina Jezierska wyróżniło także: Karolinę Grabowską (7C), Aleksandrę Ładę (2C) i Antoninę Machel (7A).
Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki.
Zgromadzeni na widowni rodzice i dziadkowie włączyli się do wspólnego kolędowania.
Zapraszamy do obejrzenia nagrania z koncertu oraz do wspólnego kolędowania!
Życzymy zdrowych, rodzinnych i rozśpiewanych Świąt!
Julia Wojciechowska z klasy 4d zainicjowała akcję
"Spełniamy marzenie chorej Ani".
Klasy 4d, 4b , 4c i 6a pod opieką pani Justyny Rudek wsparły inicjatywę Julii.
Uczniowie wykonali kartki urodzinowe dla Ani, zredagowali życzenia na lekcjach j. polskiego, które następnie przesłali Ani, tym samym spełniając marzenie dziewczynki o otrzymaniu jak największej ilości życzeń w dniu urodzin.
Brawo dla Julii Wojciechowskiej oraz wszystkich uczniów, którzy postanowili spełnić marzenie Ani.
Tegorocznym Mikołajkom towarzyszyło hasło „Przyjdź jak Mikołaj ubrany, a nie będziesz dziś pytany” – klasa, której wszyscy uczniowie mieli na sobie tego dnia czerwone ubranie, strój z motywem świątecznym lub mikołajowe czapki, nie była pytana i nie pisała żadnych kartkówek!
Na parterze, tuż przy wejściu do szkoły, stanęły dwie świąteczne postacie (wykonane przez naszych szkolnych artystów pod okiem pani Ewy Stachurskiej i pani Joanny Hańć, całość pomógł zaaranżować pan Marek Adamus) – to FOTO budka, przy której uczniowie wszystkich klas mogli się do woli fotografować! Mikołajkowe zdjęcia można było robić przez dwa dni – 6 i 7 grudnia.
Klasowe Mikołajki także sprawiły wiele radości – koleżanki i koledzy wzajemnie obdarowywali się prezentami i nie szczędzili sobie życzliwości! Na szkolnych korytarzach można było zobaczyć niezwykłą brodatą postać w czerwonym stroju i z workiem na plecach – Mikołaj, który mimo wielu obowiązków znalazł czas, by odwiedzić uczniów SP14!
Świąteczna podarunki dla podopiecznych Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Zielonej Górze
przy Alei Wojska Polskiego zostały im przekazane w piątek (17 grudnia) przez opiekunów
Samorządu Uczniowskiego – panią Mariolę Łazowy oraz panią Annę Jasinowską.
Z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom, a także uczniom klasy 7F, którzy
pomagali w akcji!
"W ramach obchodu Dnia Anioła, zapraszamy do obejrzenia filmu "Wolontariusz czyni dobro", przygotowanego przez wolontariuszy
z klas: VIII B, VII B i VII F
pod opieką pań: Anny Trojan, Anny Firydus-Szwed, Marii Chojnackiej i Bogusławy Momot."
Realizacja pani Justyna Kacprzak
Montaż Gracjan Materna kl. VIII b
Samorząd Uczniowski wraz z klasą 2C udekorował choinkę przy wejściu do szkoły. Na drzewku znalazły się ozdoby wykonane przez uczniów.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować pracownikom Nadleśnictwa Zielona Góra Wilkanowo Przysiółek Rybno, a w szczególności Panu Rafałowi Ozimińskiemu, życząc na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przede wszystkim zdrowia, radości i miłości w rodzinnym gronie, a w Nowym Roku szczęścia i pomyślności!
Nasi uczniowie Róża Walczak kl. 4b i Oliwier Obórka kl. 4c zostali docenieni
w VI Miejskim Konkursie Plastycznym -
„Zielona Góra jest wielka, bo stanowimy wspólnotę”.
30 listopada w holu szkoły zaaranżowano kącik wróżb andrzejkowych. W tajemniczej i magicznej scenerii przedstawiciele samorządu uczniowskiego oraz uczennice z klasy 8C podczas przerw obiadowych organizowali czas, wróżąc koleżankom, kolegom i nauczycielom. Zabawy andrzejkowe sprawiły wszystkim wiele radości – szczególnie wtedy, gdy towarzyszyły im zapewnienia, że w niedalekiej przyszłości czeka coś wspaniałego!
„Aniołami naszych czasów są wszyscy, którzy interesują się innymi, zanim zainteresują się sobą” – to jeden z cytatów, które ukazały się na korytarzach naszej szkoły, wprowadzając nas w niepowtarzalny klimat świąt Bożego Narodzenia.
3 grudnia nasi wolontariusze „zamienili się” w Anioły – nie tylko strojem – pod okiem opiekunów przygotowali różne atrakcje, aby przybliżyć kolegom i koleżankom ideę pomagania innym. Uczniowie mogli wziąć udział w Kiermaszu Dobrych Uczynków, oraz zabawach sprawnościowych, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.
Szkoła Podstawowa nr 14 w Zielonej Górze po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską kampanię edukacyjno – profilaktyczną „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Hasło kampanii w 2021 roku brzmi: „W poszukiwaniu szczęścia”.
Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł” na rok 2021 została przygotowana specjalnie z myślą o wsparciu dzieci i młodzieży oraz ich rodziców w trudnych czasach izolacji społecznej. Zgodnie z rekomendacjami psychologów i pedagogów, którzy przygotowali materiały edukacyjne, skupiono się na budowaniu kompetencji radzenia sobie z problemami oraz wspieraniu umiejętności dotyczących wyzwalania pozytywnych emocji.
Celem kampanii jest przede wszystkim zwrócenie uwagi uczniów na szczęście jako stan, który może się przejawiać w różnych aktywnościach życia codziennego. Poszczególne zadania kampanii zostały tak dobrane, aby umożliwić uczniom doznawanie i przeżywanie radosnych, pozytywnych emocji przy jednoczesnym doświadczaniu pozytywnej atmosfery pracy. Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom!
Justyna Kacprzak
W dniu 17.11.2021r. o godz. 11:11 odbył się sztafetowy bieg patriotyczny z okazji 103 rocznicy odzyskania Niepodległości.
103 osoby przebiegły po 103m ( 103m x 103 osoby ).
Uroczystość otworzyła pani dyrektor Aleksandra Białęcka. Wszyscy bawili się wspaniale :) Impreza wpisała się do kanonu cyklicznych spotkań sportowych.
Przy okazji uczniom towarzyszyła wyśmienita muzyka, do której wykonywane były tańce patriotycne.
Organizatorzy:
J. Hońć
J. Kacprzak
W. Ziółkowska
M. Fórmaniak
K. Laczkowski
Już jest … kolejny numer naszej szkolnej gazetki JASKÓŁKA.
A CO W NIM ZNAJDZIEMY?
Nasi redaktorzy zastanawiają się, jak pandemia wpłynęła na nasze życie i udzielają porad, jak zdrowo żyć.
Przybliżamy Wam tajniki Instagrama, możecie z nich skorzystać.
TYLKO U NAS EKSKLUZYWNY WYWIAD Z PANIĄ MARIOLĄ ŁAZOWY - PRZECZYTAJCIE KONIECZNIE
W tym numerze znajdziecie też listę rzeczy, które warto zrobić w ….WAKACJE – wszak do końca szkoły tylko 18 dni.
Pozdrawia Was cały zespół redakcyjny, życząc spokojnych i bezpiecznych wakacji.
12 maja 2021r. odbył się Dziecięcy i Młodzieżowy Festiwal Piosenki "SPOTKANIA Z PIOSENKĄ" organizowany przez Zielonogórski Ośrodek Kultury.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 3c: Zoja Antonik oraz Barbara Rudnik.
Z przyjemnością i wielką dumą informujemy, iż
ZOJA ANTONIK
zdobyła tytuł LAUREATA w/w konkursu w grupie dziecięcej.
Impreza odbyła się bez udziału publiczności, ale była transmitowana on-line na portalach Zielonogórskiego Ośrodka Kultury (https://zok.com.pl/ oraz https://www.facebook.com/ZielonogorskiOsrodekKultury).
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nagrania z niezapomnianego SPOTKANIA Z PIOSENKĄ!
Jagoda Kramarek
KAMPANIA ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ 2021
„W poszukiwaniu szczęścia…”
Nasza szkoła bierze udział w Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł „W poszukiwaniu szczęścia…”, która w tym roku skupia się na budowaniu kompetencji oraz rozwiazywaniu problemów wśród uczniów, znajdujących się na różnym etapie rozwojowym.
Zapraszamy do wspólnej zabawy :)
We wtorek, 2 marca 2021 r., zebraliśmy się w sali gimnastycznej w odpowiedzi na wyzwanie Szkoły Podstawowej nr 29 Zespołu Edukacyjnego nr 10. Zadanie polegało na wykonaniu 10 skoków na skakance oraz wpłaceniu min. 5 zł na:
https://www.siepomaga.pl/skakanki
Dzielna Ania walczy z SMA! #skakAnki #dzielnaAniachallenge
Do wyzwania nominujemy:
1 – Szkołę Podstawową nr 1 w Zielonej Górze
2 – Szkołę Podstawową nr 8 w Zielonej Górze
3 – Szkołę Podstawową nr 15 w Zielonej Górze
Konkurs "Landeskunde so interessant"
Selfie - Uczeń w zdalnej szkole
Konkurs literacki
W ramach Tygodnia Szkoły nasi uczniowie wzięli udział w konkursie literackim, który polegał na napisaniu opowiadania na jeden z tematów:
1. Znalazłeś na strychu w domu babci czarodziejską różdżkę. Do czego wykorzystasz jej moc?
2. Zbudowałeś maszynę do przenoszenia się w czasie. Gdzie chciałbyś się znaleźć?
3. Jest takie miejsce na Ziemi...Tam chciałbym się zatrzymać.
Wszystkie opowiadania, które otrzymałam, były naprawdę bardzo ciekawe, pełne niezwykłych pomysłów, ukazywały wrażliwość i uczuciowość ich autorów.
I miejsce zdobyła Pola Szandurska z kl.8d za opowiadanie o urokliwej Chorwacji.
II miejsce otrzymała Anna Cicha z kl.8d, która napisała piękną opowieść o czarodziejskiej różdżce.
III miejsce przypadło Malwinie Grędzie z kl.8a za opisanie miejsca, w którym chciałaby się zatrzymać choć na chwilę.
Małgorzata Królak
Konkurs plastyczny "Bajki Adama Mickiewicza"
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!
W ramach Tygodnia Szkoły w środę 24.02 został zorganizowany konkurs językowy"Spelling Bee".
W konkursie brali udział uczniowie klas szóstych oraz klasa piąta. Udział zadeklarowało trzydziestu uczniów, którzy podczas piątej i szóstej lekcji literowali w języku angielskim wylosowane przez program wyrazy. Uczniowie byli tak doskonale przygotowani, że zawody przedłużyły się o kolejną, siódmą lekcję. Podczas finałowego etapu, słówka były już naprawdę bardzo trudne, mimo to uczniowie radzili sobie doskonale!
Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Nina Brąś (kl. 6d), drugie miejsce zajął Michał Troczyński (kl. 6d), a miejsce trzecie Aleksander Kaltur (kl. 5a).
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni ocenami celującymi, a na zwycięzców czekają do odebrania w sekretariacie szkoły drobne upominki.
Serdecznie wszystkim gratulujemy! Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Waszych umiejętności!
Nauczycielki języka angielskiego:
Ewa Muszyńska i Mariola Łazowy
Organizatorzy
M. Iwańska
M. Jarlaczyk
M. Aniśkiewicz
Konkurs Recytatorski
W ubiegłym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do programu Fundacji Sensoria – Szkolna Skarbonka. Szczegółowe informacje na temat programu przekazano poprzez plakaty, ulotki i informacje dla rodziców w trakcie zebrań. Cała akcja polegała na dobrowolnym przekazaniu 1% z podatku na rzecz naszej szkoły. Na efekty musieliśmy czekać cały rok, ale było warto!
W tym roku szkolnym w wyborach do Małego Samorządu Szkolnego wzięło udział sześciu kandydatów z klas I - III:
Tęgos Laura - klasa 2c
Gil Hanna - klasa 2b
Popowicz Aleksandra - klasa c
Zembik Tola - klasa 2b
Antonik Zoja - klasa 3c
Filipczak Jadwiga - klasa 3b
Klasa 1d - wych. M. Jujka
Z początkiem września 2020 roku ruszyła kolejna edycja programu „Dziel się Uśmiechem”. Do końca roku szkolnego blisko 100 000 dzieci pozna zasady prawidłowej higieny jamy ustnej i dowie się jak zapobiegać próchnicy. Ambasadorką ósmej edycji programu jest ponownie Magdalena Różczka.
Losowanie nagród (kliknij)
Zwycięzcami są – Michał Troczyński klasa 6d i Adam Czyżewski klasa 6c.
Gratuluję, w sprawie odebrania nagród skontaktuję się z Wami przez emaila.
Małgorzata Królak, opiekun gazetki
Zajrzyj, przeczytaj, rozwiąż krzyżówkę i wygraj!
GAZETKA_GRUDZIEN_2020.pdf
Kolejny raz w naszej placówce uczniowie klas 2-3 wzięly udział w konkursie matematycznym o zasięgu ogólnopolskim pt "Orzeł Matematyczny". Podobnie, jak w ubiegłym roku, konkurs przebiegł w formie online. Organizatorem i koordynatorem szkolnym była p. Jagoda Kramarek.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i uczestnikom, ich nauczycielom oraz koordynatorowi !
1. Najlepszy nauczyciel 4Ever – Pan Krzysztof Przewoźny
2. Ikona Stylu - Pani Magdalena Zając
3. Serdeczny uśmiech – Pani Iwona Pieślak
4. Kreatywny nauczyciel – Pani Dorota Wieczorek
5. Oaza Spokoju – Pani Bożena Nowinka
6. Wymagający i sprawiedliwy – Pani Barbara Walczak
7. Nauczyciel z sercem na dłoni – Pani Ewa Stachurska
8. Fit nauczyciel – Pan Mariusz Fórmaniak
9. Mistrz dowcipu – Pan Przemysław Stępniewski
Gratulujemy!