Menu

Menu

Konkurs ekologiczny

W grudniu 2016r. Biuro Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zielona Góra zorganizowało konkurs ekologiczny pod patronatem Prezydenta Miasta Zielona Góra Janusza Kubickiego pt.: „Czy to Twój komin tak kopci...? – historia o niskiej emisji”.
Celem konkursu było uświadomienie wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym wiedzy na temat jakości powietrza, odpowiedzialności za jego stan oraz rodzajów działań ekologicznych zmierzających do poprawy jego jakości.
 Konkurs przeznaczony był dla dzieci w dwóch kategoriach wiekowych, kl. IV-VI szkoły podstawowej i kl. I-III gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowała Zuzanna Oktawia Horna uczennica kl. VIe., która zajęła  I miejsce w swojej kategorii wiekowej.
Wykonała ona przepiękny komiks, który ukazuje szkodliwy wpływ niskiej emisji na środowisko na terenach zwartej zabudowy mieszkalnej, promuje zachowania prospołeczne i ekologiczny tryb życia, uświadamia o współodpowiedzialności mieszkańców za stan powietrza w naszym mieście i o szkodliwości ogrzewania mieszkań tanim opałem oraz śmieciami.
27 lutego 2017r. w siedzibie Biura Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zielona Góra główną nagrodę naszej uczennicy wręczyła sama pani kierownik Urszula Podgajna.
Zuzannie i jej opiekunowi, pani Sylwii Matuszak, serdecznie gratulujemy  i życzymy kolejnych sukcesów.

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 14
    65-518 Zielona Góra ul. Jaskółcza 66
  • (+68) 325 50 11
    500 795 964 - świetlica

Galeria zdjęć