Menu

Menu

 • PROJEKT ALBUS 2017
  W dniach 4-12 maja, jak co roku, odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu Albus. Koordynatorami projektu w naszej szkole byli p. Barbara Walczak ( nauczycielka matematyki)  oraz p. Romuald Walczak  ( nauczyciel języka polskiego). Oprócz matematyków i polonistów do konkursu włączyli się nauczyciele języka angielskiego i przyrody. Wzięli w nim udział chętni uczniowie klas IV, V i VI. Bardzo wielu z nich zdobyło tytuły laureatów oraz wyróżnienia. 
   
  04.10.2017 14:22 | więcej »
 • W bieżącym roku szkolnym liczna grupa naszych uczniów ( 152 uczestników) wzięła udział w konkursie Kangur Matematyczny 2017. Uczniowie rozwiązywali zadania w trzech kategoriach: ŻACZEK -- KL.II /42 uczestników/, MALUCH-- KL.III i IV /65 uczestników/ oraz BENIAMIN --KL.V i VI /45 uczestników/.
  Uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki:
  ŻACZEK:    smiley
  Poliszwski Jędrek kl. 2e- bdb
  Woźniakowska Alicja kl. 2a -wyr.
  Zych Igor kl.2d -wyr.
  Brandt Bartłomiej kl. 2f -wyr.
  Bachman Krzysztof kl. 2b- wyr.
  Czyżewski Adam kl. 2c -wyr.
  Pięta Joanna kl. 2f -wyr.

  MALUCH:  cheeky
  Koryzma Szymon kl. 3d -bdb
  Kaczmarek Konrad kl. 3c -wyr.
  Wojciechowicz Julia kl. 3b -wyr.
  Judziński Jędrzej kl.3c - wyr.
  Duszyńska Liliana kl. 3a - wyr.
  Spanbrucker Maciej kl. 3c -wyr.

  Zamorski Jakub kl. 3d -wyr.
  Walczak Lena kl. 3d -wyr.
  Łukasiewicz Bartosz kl. 4c -wyr.

  BENIAMIN:   laugh
  Regeńczuk Piotr kl. 5b -bdb
  Kurowiak Julia kl. 5c -wyr.
  Kaczmarek Klaudia kl. 5a -wyr.


  Gratulujemy wyróżnionym uczniom, dziękujemy opiekunom i życzymy wszytkim sukcesów
  w kolejnych edycjach konkursu.   
  21.06.2017 07:59 | więcej »
 • Mistrzostwa Zielonej Góry klas II szkół podstawowych w pływaniu

  13.06.2017 roku odbyły się Mistrzostwa Zielonej Góry klas II szkół podstawowych w pływaniu. Impreza była podsumowaniem zmagań uczniów w pływaniu, którzy uczestniczyli przez cały rok w nauce pływania.

  Informujemy, że w wynikach  klasyfikacji końcowej SP 14 zajęła VII miejsce na 19 drużyn. Na podium stanął uczeń klasy IId Jędrzej Kramer, który przepłynał dystans 25m stylem dowolnym w czasie 19,62'. Serdzecznie gratulujemy naszym reprezentantom!

  14.06.2017 10:24 | więcej »
 • Zwycięstwo w Grze Miejskiej City Hunting
  W piątek 9 czerwca b.r., uczniowie naszej szkoły: Hanna Łączkowska (6a), Zuzanna Fiedorowicz (6b), Piotr Regeńczuk (5b) oraz Aleksander Beling (5b), pod opieką p. Karoliny Gdańskiej, wzięli udział w Grze Miejskiej City Hunting i zajęli I miejsce!!! Gratulujemy!!!
  Tematem przewodnim było nasze miasto, odkrywanie jego historii i tradycji w języku angielskim. Zadaniem uczestników było przejście wytyczonej trasy, zgodnie z mapą i wskazówkami w języku angielskim. Nasi uczniowie wykonywali różne zadania sprawnościowe, logiczne, zdobywali rekwizyty, komunikowali się tylko w języku angielskim. Gra toczyła się w normalnym ruchu miejskim, dlatego uczniowie stale przebywali pod opieką wylosowanego nauczyciela języka angielskiego. Mimo gorącej atmosfery i czasem trudnych zadań, wszyscy dobrze się bawili. Najlepszym zadaniem, jak ocenili nasi gracze, było zamawianie lodów w języku angielskim.
   
  14.06.2017 10:08 | więcej »
 • Konkurs Plastyczny pt: "Zielona Góra jest wielka, bo stanowimy wspólnotę"
  6 czerwca 2017 roku na Starym Rynku w Zielonej Górze podsumowano II Miejski Konkurs Plastyczny pt: "Zielona Góra jest wielka, bo stanowimy wspólnotę". Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym uczniowie przygotowywali prace w szkole. Spośród nadesłanych prac wybrano najlepsze, a ich autorów zaproszono na warsztaty plastyczne. Podczas zajęć uczniowie pod kierunkiem znanych  zielonogórskich artystów  tworzyli kolejne prace związane z naszym miastem.
  Uczniowie naszej szkoły odnieśli duży sukces. Nagrody przyznano w kilku kategoriach.
      
  Kategoria "Akwarela"
   
  III nagrodę otrzymała Kinga Benysek z klasy 2f, a Katarzyna Gagajewska i Dobrawa Kołtan z klasy 2f zdobyły wyróżnienia.
   
  Kategoria "Akryl"
   
  I nagrodę zdobył Bartosz Żurek z klasy 2f
  II nagrodę zdobyły : Hanna Grzesiak z klasy 2f  i Magdalena Duda z klasy 6b.
  W tej kategorii wyróżnienie otrzymała Joanna Pięta z klasy 2f
   
  Kategoria "Rysunek"
   
  II nagrodę otrzymał Szymon  Koryzma z klasy 3d.
   
                   Prace powstały pod kierunkiem pani B. Nowinki i pani J. Zając. Uczniom i nauczycielom gratulujemy sukcesu.
   
   
  12.06.2017 16:40 | więcej »
 • Konkurs Plastyczny pt. "Kolorowa muzyka"
  1czerwca 2017 roku w Filharmonii Zielonogórskiej podsumowano I Regionalny Konkurs Plastyczny pt. "Kolorowa muzyka". Na konkurs wpłynęło około 100 prac z województwa lubuskiego. Laureaci i wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe oraz okolicznościowe dyplomy.
  Uczniowie naszej szkoły Hanna Grzesiak i Bartłomiej Brandt z klasy 2f otrzymali w tym konkursie wyróżnienia.
  Wszyscy laureaci uczestniczyli w pięknym koncercie dedykowanym dzieciom z okazji ich święta.
  Hani i Bartkowi oraz pani J. Zając pod kierunkiem której powstały nagrodzone prace serdecznie gratulujemy. Życzymy kolejnych sukcesów.
   
   
  09.06.2017 10:28 | więcej »
 • II NAGRODA W KONKURSIE NA NAJLEPSZĄ GAZETKĘ WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO
  5 czerwca 2017 r. o godz. 13.00 odbył się finał  XII Konkursu na Najlepszą Gazetkę Szkolną Województwa Lubuskiego, zorganizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. W konkursie wzięło udział 37 gazetek.
  "Jury przy ocenie uczniowskich gazetek szczególną uwagę zwracało na pomysłowość  i dociekliwość  młodych redaktorów oraz na ich warsztat dziennikarski. Najwyższe noty otrzymały tytuły, które opisywały codzienność szkolnego korytarza, uczniowskie pasje i wybryki" - organizator p. Hanna Ciepiela. 
           Z wielką dumą informujemy, że redakcja gazetki szkolnej "Wesoła Czternastka" otrzymała w nim II nagrodę w kategorii szkół podstawowych! To kolejny sukces naszych redaktorów - w ubiegłym roku otrzymaliśmy wyróżnienie w XI edycji tego prestiżowego konkursu. Nagrodę w imieniu naszej szkoły a zwłaszcza redakcji nagrodzonej gazetki odebrały najmłodsze redaktorki, uczennice klasy II c - Karolina Grabowska oraz Jagoda Kuzikiewicz. Do sukcesu przyczynili się również redaktorzy z klasy III e - Wiktor Borzym, Błażej Dziechciarow, Bożena Wojtowiak, Maria Stanowska oraz starsze redaktorki z kl. V c - Julia Adamus, Laura Borek oraz Milena Kardas.
                                                          Opiekun gazetki - Jagoda Kramarek
   
  06.06.2017 14:26 | więcej »
 • „Dziedzictwo Łukasiewicza – produkty z ropy naftowej w życiu codziennym”
  Dnia 01.06.2017r. na parkingu przy ul. Westerplatte, przed siedzibą PGNiG w Zielonej Górze, podsumowano konkurs  pt.: „Dziedzictwo Łukasiewicza – produkty z ropy naftowej w życiu codziennym” przygotowanego właśnie przez PGNiG S.A. Oddział w Zielonej Górze we współpracy z Fundacją PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Konkurs kierowany był do uczniów klas 4-6 szkół w Zielonej Górze. Głównym celem konkursu było między innymi szerzenie wśród uczniów wiedzy na temat Ignacego Łukasiewicza jako patrona górnictwa naftowego, jak również rozbudzenie zainteresowań dotyczących przemysłu naftowego i gazowniczego.
  Miło nam poinformować, iż większą część nagród otrzymali uczniowie naszej szkoły zajmując kolejno II i ex aequo dwa III miejsca oraz kilka wyróżnień.
   
  II miejsce-  Kacper Perzyński, kl. 6b,opiekun p. Sylwia Matuszak
  III miejsce- Paweł Szpalik, kl. 5a, opiekun p. Sylwia Matuszak
  III miejsce- Klaudia Kaczmarek, kl.. 5a, opiekun p. Sylwia Matuszak
   
  wyróżnienia:
  Michalina Wiśniewska, kl. 6e, opiekun p. Sylwia Matuszak
  Zuzanna Dzikowska, kl. 5a, opiekun p. Sylwia Matuszak
  Alicja Sławek, kl. 4a, opiekun p. Anna Jasinowska
   
  Nagrody otrzymali także:
  Martyna Bobowska, kl. 6e, opiekun p. Sylwia Matuszak
  Julia DangThi, kl. 5a, opiekun p. Sylwia Matuszak
  Anna Nikoliszyn, kl. 5a, opiekun p. Sylwia Matuszak
  Magda Półkownik, kl. 4a, opiekun p. Anna Jasinowska
  Laureaci wraz ze swoimi klasami (6b i 5a) uczestniczyli tego dnia także w warsztatach w Laboratorium Ignacego Łukasiewicza, które przyjechało do Zielonej Góry z okazji „Dnia Dziecka” zorganizowanego przed siedzibą PGNiG w Zielonej Górze. Na uczestników czekało wiele atrakcji. Dzieci mogły przenieść się w świat polskiego naukowca i poznać, jakie złoża kryje ziemia oraz zobaczyć na własne oczy ogniste eksperymenty i gazy pełne energii.
  Dzieciom i opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
   
  06.06.2017 10:24 | więcej »
 • Sukces naszych uczniów w turnieju szachowym

  1 czerwca odbył sie  drużynowy turniej finałowy  "Edukacja przez szachy w szkole" , w którym wzięło udział 46 drużyn z województwa lubuskiego.
  Nasza drużyna w składzie:
  1. Olaf Lewandowski - klasa 3b
  2. Kacper Ptaszyński - klasa 2d
  3. Maciej Spanbruckner - klasa 3c

  4. Kalina Kasprowicz - klasa 3a
  odniosła ogromny sukces zajmując 8 miejsce.
  Szczególne brawa należą się  Olafowi Lewandowskiemu z kl. 3b, który zdobył puchar zajmując II miejsce wygrywając wszystkie 6 partii. Niewiele gorzej zagrał Kacper Ptaszyński, który miał 5 wygranych partii. Dla Macieja i Kalinki należą się gratulacje, ponieważ był to ich zupełny debiut. 
                                                                 Serdecznie gratulujemy.

  12.06.2017 16:42 | więcej »
 • SUKCES NASZEJ UCZENNICY
  Z radością infromujemy, że uczenica kl. 3a naszej szkoły Kasia Regeńczuk, została laureatką XVIII edycji konkursu Mistrza Pięknego Czytania organizowanego przez WiMBP im. C. K. Norwida.
  06.06.2017 12:28 | więcej »
 • Miejski Konkurs Plastyczny

  19 maja 2017r. w „Domu Harcerza” podsumowano Miejski Konkurs Plastyczny pt: „Wszystkie kolory wiosny, lata, jesieni i zimy”. Na konkurs wpłynęło 150 prac. Uczniowie naszej szkoły odnieśli piękny sukces. Bartosz Żurek z klasy 2f zajął I miejsce, a Katarzyna Gagajewska                   z klasy 2f II miejsce. Wyróżnienie otrzymała także Joanna Pięta z klasy 2f.
  Uczniom i pani J. Zając pod kierunkiem której powstały nagrodzone prace serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
   
  21.05.2017 20:34 | więcej »
 • Miejski Konkurs plastyczny
  MIEJSKI KONKURS PLASTYCZNY „JAN PAWEŁ II I MARYJA”
  Dnia 25 kwietnia 2017 roku w sali Centrum im. Jana Pawła II został rozstrzygnięty Miejski Konkurs Plastyczny pt: „Jan Paweł II i Maryja” zorganizowany przez Zespół Edukacyjny nr 3.
  Na konkurs wpłynęło około 100 prac z 10 szkół z Zielonej Góry.
  Uczennice z naszej szkoły odniosły ładny sukces. Joanna Pięta z klasy 2f zajęła I miejsce,  a Dobrawa Kołtan z klasy 2f otrzymała wyróżnienie.
  Uczennicom i pani J. Zając pod kierunkiem której powstały nagrodzone prace serdecznie gratulujemy.
   
  17.05.2017 12:20 | więcej »
 • Potyczki Rachmistrzów
  Dnia 16 maja 2017 roku w SP 11 reprezentacja uczniów z naszej szkoły wzięła udział w konkursie matematycznym ph  "Potyczki Rachmistrzów". Konkurs obejmował wyłącznie zadania rachunkowe z wykorzystaniem praw matematycznych. Wszystkie obliczenia uczniowie wykonywali w pamięci , co było nie lada wyzwaniem. Drużyna uczniów z klasy 3 B w składzie: Hubert Chwiałkowski, Oliwier Górski ,Olaf Lewandowski zajęła III miejsce. 
  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć w zdobywanie matematycznej wiedzy.
  12.06.2017 16:43 | więcej »
 • WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY „LUBUSKI DZIELNICOWY BLIŻEJ DZIECI”  
  WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY „LUBUSKI DZIELNICOWY BLIŻEJ DZIECI”
   
  28 kwietnia 2017 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Podsumowano Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Lubuski dzielnicowy bliżej dzieci”.
  Konkurs składał się z dwóch etapów. Na pierwszy wpłynęło 1600 prac. Do drugiego zakwalifikowano 113 prac. Na konkurs zgłosiło się 61 szkół z 45 miejscowości.
  Uczennica naszej szkoły odniosła wspaniały sukces. Hania Grzesiak z klasy 2f została laureatką 3 miejsca. W swojej nagrodzonej pracy przedstawiła dzielnicowego ze swojego osiedla mł. asp. Damiana Krupę.
  Hani i pani J. Zając, pod kierunkiem której powstała nagrodzona praca serdecznie gratulujemy. Życzymy kolejnych sukcesów.
   
  13.05.2017 11:52 | więcej »
 • VII Turniej Wiedzy o Wolontariacie

  VII Turniej Wiedzy o Wolontariacie

  Już trzeci raz nasza szkoła wzięła udział w Turnieju Wiedzy o Wolontariacie, który odbył się 28 kwietnia.  Konkurs organizowany jest od kilku lat przez uczniów i nauczycieli Gimnazjum nr 7 im. UNICEF w Zielonej Górze.

  Celem konkursu było zarówno rozpowszechnianie wiedzy na temat wolontariatu, akcji humanitarnych organizowanych na całym świecie, propagowanie  bezinteresownego niesienia pomocy potrzebującym, jak i promowanie działań najmłodszych uczniów ze szkół podstawowych, wdrażanie ich do współdziałania na rzecz innych.

  Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

  1.       Hanna Łączkowska (kl. VI „a”)

  2.       Julia Derlatka (kl. VI „a”)

  3.       Zuzanna Fiedorowicz (kl. VI „b”)

  4.       Eryk Mika (kl. VI „b”)

  Drużynę dzielnie wspierali kibice: Aleksandra Krynicka (kl. VI „a”), Kinga Nowak (kl. VI „a”), Patryk Mika (kl. VI „b”) oraz Julian Mikucki (kl. VI „b”).  Uczniowie przygotowali się do Turnieju pod okiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego: Pani Magdaleny Tracewskiej i Pani Karoliny Gdańskiej i po raz trzeci stanęli na podium - zajmując II miejsce. GRATULUJEMY!

  15.05.2017 19:39 | więcej »
 • Konkurs „Mała Ósemeczka”
  Hanna Łączkowska, uczennica kl. VI „a”, reprezentowała naszą szkołę w Samorządowym Konkursie „Mała Ósemeczka”, promującym pozytywne postawy i działania młodzieży związane z wolontariatem. Konkurs zorganizowany został przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze pod patronatem Prezydenta Miasta Zielona Góra. Postawa Hani została opisana przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego, p. Karolinę Gdańską, a następnie, podczas konkursu – 21 marca b.r., uczennica zaprezentowała swoje działania związane z wolontariatem, a tym samym promowała akcje humanitarne organizowane na terenie naszej szkoły i poza nią.
  4 kwietnia b.r. odbyła się uroczysta Gala Miejska Konkursu w zielonogórskim ratuszu. Wiceprezydent miasta, Pani Wioleta Haręźlak odznaczyła Hanię medalem, a koordynator konkursu, Pani Bogusława Breitkopf, wręczyła dziewczynce dyplom.
  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w promowaniu akcji niesienia pomocy potrzebującym!!!
  06.04.2017 21:01 | więcej »
 • I etap MIĘDZYNARODOWEGO DZIECIĘCEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
  Uczennice KINGA MAGIERSKA i ROKSANA STAŃSKA zostały laureatkami I etapu MIĘDZYNARODOWEGO DZIECIĘCEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO JIANGSU 2017 pt. „Namaluj swój dom”.
  Prace zostały wykonane pod kierunkiem p. BOŻENY NOWINKI.
  Gratulujemy uczennicom i ich opiekunce !
  30.03.2017 22:33 | więcej »
 • Trzeci Ogólnopolski Konkurs Orzeł Matematyczny
  W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klas I-III naszej szkoły mięli okazję uczestniczyć w Trzecim Ogólnopolskim Konkursie Orzeł Matematyczny. Konkurs odbył się 8 grudnia 2016 r. i wzięło w nim udział aż 110 uczniów z klas I - III: 5 uczniów z klasy I, 55 uczniów z klas II oraz 50 uczniów z klas III. Jesteśmy dumni, że w tym roku udało się wyłonić spośród uczestników konkursu w naszej szkole 3 uczniów, którzy otrzymali wyróżnienia! Gratulujemy serdecznie rodzicom oraz wychowawcom za przygotowanie dzieci do konkursu! W poniedziałek 27.03.2017 r. w holu szkoły odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów i nagród dla uczniów wyróżnionych w tym konkursie.
  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy uznania.
  Uczniowie wyróżnieni:
  Lukrecja Siedlecka - klasa I a - wyróżnienie
  Juliusz Nowakowski - klasa I a - wyróżnienie
  Jakub Zamorski - klasa III d - wyróżnienie
   
  Koordynator konkursu
  J. Kramarek
  29.03.2017 20:54 | więcej »
 • FINALIŚCI KONKURSÓW

  FINALIŚCI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH 2016/2017

  j. angielski Aleksander Beling /5b/

  j. polski       Hanna Łączkowska /6a/

                         Martyna Bobowska /6e/

                         Zuzanna Fiedorowicz /6b/

                         Zuzanna Horna /6e/

  Matematyka -  Arkadiusz Knysak /6c/

  06.03.2017 21:17 | więcej »
 • Konkurs ekologiczny
  W grudniu 2016r. Biuro Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zielona Góra zorganizowało konkurs ekologiczny pod patronatem Prezydenta Miasta Zielona Góra Janusza Kubickiego pt.: „Czy to Twój komin tak kopci...? – historia o niskiej emisji”.
  Celem konkursu było uświadomienie wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym wiedzy na temat jakości powietrza, odpowiedzialności za jego stan oraz rodzajów działań ekologicznych zmierzających do poprawy jego jakości.
   Konkurs przeznaczony był dla dzieci w dwóch kategoriach wiekowych, kl. IV-VI szkoły podstawowej i kl. I-III gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowała Zuzanna Oktawia Horna uczennica kl. VIe., która zajęła  I miejsce w swojej kategorii wiekowej.
  Wykonała ona przepiękny komiks, który ukazuje szkodliwy wpływ niskiej emisji na środowisko na terenach zwartej zabudowy mieszkalnej, promuje zachowania prospołeczne i ekologiczny tryb życia, uświadamia o współodpowiedzialności mieszkańców za stan powietrza w naszym mieście i o szkodliwości ogrzewania mieszkań tanim opałem oraz śmieciami.
  27 lutego 2017r. w siedzibie Biura Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zielona Góra główną nagrodę naszej uczennicy wręczyła sama pani kierownik Urszula Podgajna.
  Zuzannie i jej opiekunowi, pani Sylwii Matuszak, serdecznie gratulujemy  i życzymy kolejnych sukcesów.
  28.02.2017 20:22 | więcej »
 • Konkurs pt. ,,Mój przyjaciel"
  Uczennica naszej szkoły Bożena Wojtkowiak z klasy 3e, odniosła sukces w gwiazdkowym konkursie plastycznym z surowców odpadowych pt. ,,Mój przyjaciel". Jej praca wykonana z surowców odpadowych zdobyła wyróżnienie. Konkurs został zorganizowany przez Centrum Edukacji Ekologicznej  przy Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Zielonej Górze. Celem konkursu było propagowanie wiedzy z zakresu segregowania i ponownego wykorzystania materiałów odpadowych.
  Gratulujemy Bożenie kolejnego sukcesu!
  19.01.2017 17:17 | więcej »
 • Konkurs historyczny pt. ,,Stąd jestem - moja mała Ojczyzna"
  Studenci z Koła Naukowego Historyków Studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego w ramach projektu Radnych Zielonej Góry, przygotowali pierwszą edycję konkursu historycznego, pt. ,,Stąd jestem - moja mała Ojczyzna". W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły z klasy 3e: Maria Stanowska i Wiktor Borzym. Uczestnicy musieli zmierzyć się z rozwiązaniem krzyżówki, z zagadkami i testem dotyczącym zielonogórskich zabytków. Uczniowie naszej szkoły wykazali się doskonałą wiedzą i zdobyli najwyższą ilość punktów oraz cenne nagrody. Gratulujemy sukcesu!
                                                                                     Opiekun: Małgorzata Jarlaczyk

                                                                                                                                                              
  13.01.2017 23:15 | więcej »
 • Zawody sportowe

  Dnia 01.12.2016 roku w Zespole Szkół Ekologicznych odbyły się zawody sportowe - Szachy. Naszą Szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

  1.      Natalia Keller kl. 6a,
  2.      Patryk Rudniacki kl. 6d,
  3.      Adrian Szymański kl. 6d,
  4.      Franciszek Rożek kl. 4c,
  5.      Olaf Lewandowski kl. 3b.

  W rywalizacji międzyszkolnej brało udział 9 szkół. Reprezentacja nasza wywalczyła 3 miejsce w mieście, zdobywając brązowy medal. Opiekunem grupy była p. Wioletta Ziółkowska, nauczyciel wychowania fizycznego.

  08.12.2016 13:59 | więcej »
 • Finał kampanii „Jestem widoczny – jestem bezpieczny“
   29 listopada 2016r. w Szkole Podstawowej nr 17 w Zielonej Górze odbył się uroczysty finał VIII edycji kampanii informacyjno-edukacyjnej "Jestem widoczny – Jestem bezpieczny". W tym roku na konkurs wpłynęły 253 prace.
  Komisja nagrodziła 6 osób (w dwóch grupach wiekowych), wyróżniła 9 osób a dodatkowo postanowiła o wyróżnieniu 23 uczniów w formie umieszczenia ich prac w galerii szkolnej.
  Uczennica naszej szkoły Weronika Medyńska z klasy 4c zajęła  II miejsce w kategorii wiekowej kl. IV-VI. Dyplomy pamiątkowe i nagrody wręczali uczniom: Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze nadkom. Piotr Fabijański, Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa i Zarzadzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Zielonej Górze Waldemar Michałowski, Dyrektor SP nr 17 Jarosław Skorulski oraz Naczelnik Wydziału Sztab Policji i Prewencji KMP w Zielonej Górze kom. Krzysztof Gajda.
  Oprócz nagród indywidualnych, dla uczniów naszej szkoły, która już po raz ósmy startowała w konkursie "Jestem widoczny - jestem bezpieczny" organizatorzy podarowali zestaw kamizelek odblaskowych.
  03.12.2016 23:18 | więcej »
 • Miejski Konkurs Plastyczny „Zielona Góra. Pokażę Ci moje ulubione miejsce”.
  24 listopada 2016r. rozstrzygnięto Miejski Konkurs Plastyczny pt: „Zielona Góra. Pokażę Ci moje ulubione miejsce.” Organizatorem konkursu był Zespół Edukacyjny nr 1 w Zielonej Górze. Na konkurs wpłynęło ponad 190 prac z 10 szkół.
  Piękny sukces odniosły uczennice z naszej szkoły z klasy 2f Dobrawa Kołtan, Hanna Grzesiak i Joanna Pięta zostały laureatkami, natomiast Maja Łyś i Kinga Sidorowicz otrzymały wyróżnienie w tym konkursie.
  Uczennicom i pani J. Zając pod kierunkiem której powstały nagrodzone prace serdecznie gratulujemy.
  30.11.2016 11:02 | więcej »
 • Konkurs pt. „Przyjaciele naszego dzieciństwa”
  9 listopada 2016r. w Szkole Podstawowej nr 17 podsumowano piętnastą edycję Miejskiego Konkursu Literacko - Plastycznego pt: „Przyjaciele naszego dzieciństwa”. Na konkurs plastyczny nadesłano prace z 10 szkół. Bohaterem tegorocznego konkursu był autor utworów dla dzieci i młodzieży Włodzimierz Ścisłowski.
  Nasza szkoła odniosła wspaniały sukces. Joanna Pięta z klasy 2f zajęła I miejsce, a Klaudia Kubiak również z klasy 2f otrzymała wyróżnienie.
  Uczennicom i pani J. Zając, pod kierunkiem której powstały nagrodzone prace, serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!
  13.11.2016 21:05 | więcej »
 • Konkurs pt. „Jan Paweł II autorytetem w drodze ku przyszłości”
  25 października 2016r. podsumowano XI edycję Miejskiego Konkursu Plastycznego pt. „Jan Paweł II autorytetem w drodze ku przyszłości” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 8 w Zielonej Górze. Na konkurs wpłynęło 176 prac z 18 szkół.
  Uczennice naszej szkoły z klasy 2f: Klaudia Kubiak, Dobrawa Kołtan i Kinga Sidorowicz odniosły wielki sukces, zdobyły bowiem za swoje prace II miejsce.
  Uczennicom i pani J. Zając pod kierunkiem której powstały nagrodzone prace, serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
  13.11.2016 21:00 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 14
  65-518 Zielona Góra ul. Jaskółcza 66
 • (+68) 325 50 11
  500 795 964 - świetlica

Galeria zdjęć