Menu

Menu


 • Termin ten w naszym języku jest określany jako „ubierz się w książkę” lub „twarz-okładka”. Sleeveface to zdjęcie, którego elementem jest okładka książki lub płyty. Okładkę łączy się z osobą fotografowaną w taki sposób, aby tworzyła kompletny obraz. Do zrobienia takiego zdjęcia należy się przygotować: dobrać strój, przyjąć odpowiednią pozę, ustawić się w takiej odległości, aby powstało złudzenie całości.

   

  W ramach wolnego czasu możecie wykonać swoje sleveeface. Zamieszczam link do filmu instruktażowego, jak to zrobić oraz filmu pokazującego przykłady zdjęć. Dołaczyłam także link do grafik, które są umieszczone na różnych stronach internetowych.

  Film instruktażowy 

  Przykłady zdjęć - film


  Grafika w Google
   


  Moja próba wygląda tak:

   

  Jeżeli chcielibyście zaprezentować wasze prace, prześlijcie je na adres sp14.nowacka@gmail.com, umieszczę je w galerii na tej stronie.


   

  30.04.2020 09:19 | więcej »


 •  

  Kochani!

  W Internecie można znaleźć mnóstwo ciekawych stron i można się wiele nauczyć! Polecamy Wam odwiedzenie witryny www.sieciaki.pl (szczególnie zakładkę quizy - https://sieciaki.pl/quizy) Materiały zamieszczone na tej stronie pomogą Wam utrwalić zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, a także wiedzę na temat nowych technologii.

  A czy wiecie, że w Internecie można także książki czytać (i słuchać)?

  Oto strony, na których możecie znaleźć literaturę i nie tylko:

  - wolnelektury.pl - znajdziecie tu wiele szkolnych lektur, to biblioteka cyfrowa ze zbiorem ponad 5.500 wirtualnych książek oraz audiobooków (jest projektem fundacji Nowoczesna Polska);

  - lektury.gov.pl - to projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, na stronie znajdziecie wiele szkolnych lektur z opisami;

  - chmuraczytania.pl - ta strona zapewnia dostęp do literatury pięknej bez logowania;

  - https://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/fileadmin/user_upload/pdf/Koronawirus.pdf  ten link zaprowadzi Was do darmowego ebooka pod tytułem Masz tę moc!, udostępnionego przez Wydawnictwo Olesiejuk (w bardzo przystępny i graficznie atrakcyjny sposób pomaga zrozumieć temat koronawirusa młodszym dzieciom);

  - polska-poezja.pl - znani polscy aktorzy czytają poezję;

  - audio-bajki.pl -strona z nagraniami bajek;

  - bajkowisko.pl - na kanale YouTube serwisu można odsłuchać wiele nagrań, na stronie internetowej są 3 bajki w pięknych interpretacjach;

  - Polskie Radio Dzieciom (https://www.polskieradio.pl/18,Polskie-Radio-Dzieciom) - w Bajkowym Kąciku na tej stronie internetowej czekają na Was bajki takie jak Obrażony latawiec, a oprócz tego słuchowiska, Klub Książkomaniaka (gorąco polecamy!) oraz wiele, wiele innych!

  Koniecznie tam zajrzyjcie! Polecamy!

  Wasze Panie Bibliotekarki

   

   

   

  08.04.2020 11:05 | więcej »
 •  

      

  Poniższe linki zaprowadzą Was do filmów, przedstawiających instrukcje wykonania zakładek do książek.

  https://www.youtube.com/watch?v=QZMexCdLTWc

  https://www.youtube.com/watch?v=dfjZV8ezNhw

  Te materiały są tylko inspiracją - na pewno każdy z Was stworzy swoją niepowtarzalną i przepiękną zakładkę!
  Kiedy już ją wykonacie, to może Wam się przydać w podjęciu wyzwania, które stworzył pan Marcin Gnat. Polega ono na przeczytaniu 52 książek w 2020 roku. Skąd akurat taka ilość lektur? Przeciętnie tyle tygodni ma rok kalendarzowy - to średnio jedna przeczytana książka w tygodniu. Najważniejsze w wyzwaniu jest... CZYTANIE! Nie ma znaczenia, ile stron ma przeczytana książka - każda przynosi nam korzyści :)
   
  Linki do wyzwań:
  Wasze Panie Bibliotekarki
  08.04.2020 09:16 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 14
  65-518 Zielona Góra ul. Jaskółcza 66
 • (+68) 325 50 11
  500 795 964 - świetlica

Galeria zdjęć