Menu

Menu


 • Poniedziałek - 17.02.2020
   

  W tygodniu szkoły w holu szkoły przygotowana została gazetka na temat naszego patrona, a na II piętrze obok sali 32 gazetka na temat historii naszej szkoly.
   
  Inauguracja Tygodnia Szkoły


  W poniedziałek 17.02.2020 r. klasy I – III wzięły udział w inauguracji Tygodnia Szkoły. Apele poświęcone patronowi szkoły odbywały się w dwóch turach oraz miały miejsce w uroczyście przygotowanej sali gimnastycznej.

  Podczas oficjalnego otwarcia nie mogło zabraknąć dyrektora Szkoły Podstawowej nr 14 – Pani Aleksandry Białęckiej oraz wicedyrektora – Pani Marii Szymczak. Jak zwykle podczas ważnych wydarzeń w naszej szkole towarzyszył nam sztandar, którego wprowadzenie uszanowaliśmy należytym spokojem oraz w eleganckich, galowych strojach. Przewodniczący Małego Samorządu Szkolnego – Zoja Antonik oraz Antoni Wojciechowski poprowadzili nasze apele, na których mieliśmy zaszczyt gościć aktora Lubuskiego Teatru – Pana Ernesta Nitę. Pan Ernest wcielił się w rolę naszego patrona - Adama Mickiewicza. Nasz gość odczytał zgromadzonym bajkę pt. "Przyjaciele”, do której klasa 1d zagrała humorystyczną scenkę. Następnie klasa 2c i 1e przedstawiła krótkie kalendarium z życia A. Mickiewicza, przekazując zgromadzonym najważniejsze fakty z życia naszego patrona. 

  Uroczystość przygotowali opiekunowie Małego Samorządu Szkolnego: J. Kramarek, A. Korycka i M. Iwańska.

   
   


  Światowy Dzień Kota - konkurs fotograficzny
   

  17 lutego, w dniu święta czworonożnych futrzaków, odbyła się druga już edycja konkursu na najzabawniejsze zdjęcie kota. Wszyscy właściciele mieli okazję pochwalić się swoimi pupilami na prezentowanej wystawie.
  Do udziału w konkursie zgłosili się: Liliana Duszyńska (6a), Oliwia Paluchowska (5a), Zuzanna Skrzypczyńska (5a), Lena Pawlik (4a), Kacper Szambelan (7b), Joanna Olichwer (3b), Zoja Antonik (2c), Alicja Kamińska (2c). Zdjęcia były bardzo różnorodne i pokazywały, do czego zdolne są kociaki.

  O wyniku konkursu decydowała publiczność. Podczas przerw oglądający fotki oddawali swojej głosy na zdjęcie, które najbardziej im się podobało. Po podliczeniu punktów werdykt był następujący:

  I miejsce – Strach ma wielkie oczy- autorka: Liliana Duszyńska (6a)
  II miejsce – Wakacyjne wspomnienie - autorka: Oliwia Paluchowska (5a)
  III miejsce – Miłosne wyznanie - autorka: Joanna Olichwer (3b)

  Wyróżnienia:
  Przybij piątkę - autorka: Lena Pawlik (4a)
  Ale nuda… - autorka: Zuzanna Skrzypczyńska (5a)

  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

   
   
   

  Konkurs plastyczny "Mickiewicz w oczach dzieci"

  Dnia 17 lutego odbył się konkurs plastyczny dla klas I-III, pt. "Adam Mickiewicz w oczach dzieci". Po zakończeniu inauguracji "Tygodnia szkoły" zostały przeprowadzone eliminacje klasowe. Dzieci wykonywały portret Adama Mickiewicza, natomiast zadaniem nauczycieli było wyłonienie najciekawszej pracy, która przechodziła do kolejnego etapu. Prace, które zostały wybrane mogliśmy nie tylko podziwiać w holu szkoły, ale także można było oddać swój głos na najładniejszy portret. Pod koniec tygodnia zostały podliczone głosy i wyłonieni zwycięzcy.

  Wśród klas pierwszych zwyciężyła Hania Gil - uczennica klasy 1B. Pośród klas drugich najładniejszą pracę wykonała Gabriela Zaborowska z 2A, natomiast zwycięzcą wśród klas trzecich został Iwo Dembiecki z 3A. Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną twórczością i kreatywnością. Organizatorem konkursu był Mały Samorząd Uczniowski.

   

   


  Wtorek - 18.02.2020


  Warsztaty Stop cyberprzemocy
   
  W ramach obchodów Tygodnia Szkoły uczniowie klas V wzięli udział w warsztatach profilaktycznych dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu pod nazwą „3… 2…1..Internet!”. 

  Ich tematyka dotyczyła zagrożeń wynikających z nawiązywania przypadkowych znajomości w sieci, publikowania danych osobowych, cyberprzemocy. Zajęcia poprowadziła p. Marta Korczyńska.   Szkolny konkurs recytatorski
   
  We wtorek, 18 lutego, w ramach obchodów Tygodnia Szkoły w sali nr 18 odbyły się szkolne eliminacje do Dziecięcego i Młodzieżowego Konkursu Recytatorskiego, które zorganizowały p. Karolina Jezierska i p. Hanna Moszkowicz. Recytatorzy występowali w dwóch poziomach. 

  W kategorii klas 1-3 zwyciężyli: Natasza Lewandowska (klasa 1D), Aleksandra Popowicz (klasa 2C), Magdalena Perwińska (klasa 3A).

  W kategorii klas 4-8 jury w składzie pań wicedyrektor - p. Marii Szymczak i p. Justyny Rudek - najwyżej oceniło występy Aleksandra Kaltura (klasa 4A), Katarzyny Regeńczuk (klasa 6A) i Marii Stanowskiej (klasa 6E).

  Zwycięzcy będą reprezentować naszą szkołę w Zielonogórskim Ośrodku Kultury już 17 marca! Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!


   
   
   
   

  Konkurs "Lubimy Tuwima"
   
  Dnia 18 lutego 2020 r. w ramach Tygodnia Szkoły odbyła się II edycja   konkursu  dla uczniów klas 2 pt. "Lubimy Tuwima". Konkurs składał się z trzech konkurencji .

  Pierwsza konkurencja dotyczyła znajomości wierszy J. Tuwima. Druga polegała na zilustrowaniu wylosowanego wiersza. Trzecia konkurencja to recytacja wcześniej przygotowanego wiersza.Impreza odbyła się  w radosnej atmosferze. Każda klasa 2 otrzymała dyplom za uczestnictwo w konkursie i nagrodę rzeczową.
     Organizatorzy:
  Anna Korycka
  Jagoda Kramarek
  Małgorzata Cyran-Prus


      

  Konkurs „Eine kleine Runde mit der deutschen Landeskunde”

   

  W Tygodniu Szkoły nauczycielki języka niemieckiego pani Ewa Drzewucka i pani Sylwia Matuszak zorganizowały dwa konkursy językowe. Nauczycielki zachęcają w ten sposób uczniów do pogłębiania wiedzy na temat krajów niemieckojęzycznych i doskonalenia umiejętności władania językiem niemieckim.
   
  Konkurs „Eine kleine Runde mit der deutschen Landeskunde” odbył się we wtorek 18 lutego 2020 r. i skierowany był do uczniów klas 7 i 8. Uczniowie pracowali w zespołach dwuosobowych. Wszystkim uczestnikom dostarczył on wiele emocji. Młodzież pracowała w skupieniu, ale z uśmiechem na twarzy. Uczniowie rozwiązywali test poświęcony wiedzy na temat krajów niemieckojęzycznych. Dla trzech zespołów zadania okazały się bardzo łatwe.
  I miejsce:
              Kazimierz Bogusz kl. 8b
              Bartosz Skwarek kl. 8b
  II miejsce:
              Julian Vorkadi kl. 8c
              Piotr Regeńczuk kl. 8c
  III miejsce:
              Jagoda Tomaszek kl. 8c
              Jakub Maliński kl. 8c
   

  Środa - 19.02.2020
   

  Konkurs plastyczny "Moja mała ojczyzna"
   
  Dnia 19 lutego w ramach dni Tygodnia szkoły odbył się konkurs plastyczny uczniów klas III pt. "Moja Mała Ojczyzna''. Z każdej trzeciej klasy wzięło udział po 3 uczniów, którzy wykonywali prace przedstawiające zabytki Zielonej Góry. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i oryginalne.

    I  miejsce  - Matylda Rebelska z klasy IIIc
   II miejsce  - Julia  Macugowska  z klasy III c
   III miejsce - Witold  Skrobania  z klasy III b.

  Na zakończenie konkursu wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Konkurs przygotowały i przeprowadziły panie: K. Koralewska i D. Koszucka.
   
   
   

   

   

  Dyskoteka karnawałowa klas 4-8
   
  19 lutego odbyła się szkolna dyskoteka karnawałowa dla klas 4-8 organizowana przez Samorząd Uczniowski. Zabawę poprowadzili Piotr Regeńczuk i Julian Vorkadi. Dodatkowymi atrakcjami były różnorodne konkurencje z nagrodami oraz fotobudka. Ponadto wszyscy otrzymali słodki poczęstunek.  To była świetna zabawa!
   


   
   

  Zemsta logopedy, czyli wierszyki łamiące języki


  W ramach Tygodnia szkoły, w dniu 19 lutego, uczniowie klas 5 wzięli udział w konkursie recytatorskim  o groźnie brzmiącym tytule  ZEMSTA LOGOPEDY, CZYLI WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI. Okazało się jednak, że nie  taki diabeł straszny, jak go malują. Zadaniem dzieci było piękne zaprezentowanie jednego z dwóch wierszyków, najeżonych strrrasznie trudnymi słowami, w których zgrzytało i chrzęściło.

  Nasi finaliści poradzili sobie z tym znakomicie. Jury w składzie: pani wicedyrektor Justyna Rudek i Małgorzata Królak wyłoniło zwycięzców. Wygrał Franek Grudziński z klasy 5c, II miejsce zdobyła Alicja Trzebińska z klasy 5b, a trzecie Alicja Zając z klasy 5c. Wyróżnienia otrzymała Nadia Dębska z klasy 5c. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.
  Spróbujcie swoich sił i zmierzcie się z tymi wierszykami.

     BINGO English 

  Uczniowie klasy 6d wraz z nauczycielem języka angielskiego przeprowadzili konkurs dla uczniów klas 5 oraz 4A. 
  Zabawa polegała na tym, że uczniowie mieli przed sobą karty Bingo, prowadzący zaś swoje karty. Prowadząca osoba mówiła i pokazywała kartę z obrazkiem reprezentującym wyraz, a uczniowie szukali go wśród swoich kart. Kto pierwszy znalazł wołał: Bingo i punkt-karta, należała do niego.
  Konkurencje dotyczyły dwóch dyscyplin: Food (jedzenie) oraz Bingo Animal (zwierzęta).

  Pierwsze miejsce zajęła drużyna z klasy 5c - W. Macugowska, A. Jendraszak, drugie reprezentacja klasy 5d - Amelia oraz Michał, a trzecie uczniowie z klasy 5b - E. Sarnecka, A. Trzebińska i do pomocy L. Wcisło. Nagrody pocieszenia otrzymali pozostali „bingowicze”: klasa 4A - Basia Westler, Aleksander Krawczak-Dziendziura, klasa 5A - Filip Dang, Karim Alaili.
  Nagrody ufundował jeden z rodziców.
   

  Konkurs „Z gramatyką za pan brat”

   

  Konkurs skierowany był do uczniów klas 5 i 6. Odbył się on w środę 19 lutego 2020r. Uczestnicy pracowali indywidualnie nad testem sprawdzającym ich wiedzę z niemieckiej gramatyki. Test był różnicowany ze względu na zakres opanowanego przez uczniów materiału. Młodzież musiała zmierzyć się m.in. z odmianą czasowników, czasem przeszłym, jak i charakterystycznymi zwrotami dnia codziennego. Wszyscy uczestnicy pracowali w skupieniu i z pełną koncentracją uwagi, co przyniosło wspaniałe efekty.
             
  POZIOM KLAS 5
  I miejsce - Filip Dang kl. 5a
  II miejsce - Tymon Chmielewski kl. 5f
  III miejsce - Oliwia Paluchowska kl. 5a

  POZIOM KLAS 6
  I miejsce - Maciej Spanbrucker kl. 6c
  II miejsce - Martyna Bykowska kl. 6a
  III miejsce - Stanisław Wojciech kl. 6c


   
  Czwartek - 20.02.2020

   
  Rambit klas VIII
   
  Dnia 20 lutego 2020 r. odbyła się kolejna edycja konkursu matematyczno – polonistycznego „Rambit”. W tym roku wzięły w nim udział czteroosobowe reprezentacje klas ósmych.

  Organizatorzy konkursu to: nauczycielka matematyki, p. Barbara Walczak oraz nauczyciel języka polskiego,  p. Romuald Walczak. Przygotowali oni ciekawe, ale niełatwe zadania z obu przedmiotów.

  Zwyciężyła reprezentacja klasy VIIIc w składzie: Julia Kurowiak, Jagoda Tomaszek, Piotr Regeńczuk, Julian Vorkadi. Drugie miejsce zajęła klasa VIIIb, zaś trzecie VIIIa. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!!
  !

   
   
   


   
  Konkurs Superklasa
   
  Kolejny raz, podczas Tygodnia Szkoły, uczniowie klas 5 rywalizowali ze sobą o tytuł „SUPERKLASY”. W czwartek, 20 lutego, czteroosobowe reprezentacje klas 5b, 5c, 5d, 5e sprawdzały swoje umiejętności z języka angielskiego oraz zmagały się w konkurencjach sportowych. Atmosferę podgrzewała publiczność, która wspierała zawodników i nagradzała gromkimi brawami za każdą konkurencję. Najwięcej emocji, zarówno wśród zawodników, jak i publiczności wzbudzały zabawy sportowe!!!

  Jury, w składzie: pani Barbara Walczak, pani Ewa Muszyńska i pan Przemysław Stępniewski wyłoniło zwycięzców:
    I miejsce i tytuł „SUPERKLASY” otrzymała klasa  5d,
   II miejsce – klasa 5e,
  III miejsce – klasa 5b
  wyróżnienie – klasa 5c.

  Na koniec konkursu, organizatorzy - pani Wioletta Ziółkowska, pani Ewa Muszyńska i pani Karolina Gdańska -wręczyli nagrody i dyplomy dla drużyn oraz słodki poczęstunek dla całych klas.
  Gratulujemy zwycięzcom  i mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili.
                                      
  Organizatorzy

   


   
  Konkurs plastyczny "Przygoda ulubionego bohatera z bajek i dobranocek"
   
   
  Dnia 20 lutego 2020 roku odbył się konkurs plastyczny dla klas I i II pt. "Przygoda ulubionego bohatera z bajek i dobranocek" .

  Pierwsze miejsce zdobyła Nicola Jakiel z 2b, drugie Laura Tęgos z 1c, na trzecim miejscu znalazł się Jakub Sobański z 2a.

  Wyróżnienia otrzymały: Weronika Hyżniak z 1c, Gabriela Sobańska z 2a, Róża Walczak z 2b.

   


   
   


  Konkurs biologiczny "1 z 9"
   
  Dnia 20 lutego 2020 r.  w ramach TYGODNIA SZKOŁY, odbył się konkurs z biologii „1 z 9ˮ. W konkursie brali udział uczniowie z klas 6 i 7 (każda klasa wytypowała do konkursu jednego uczestnika). Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące ogólnej wiedzy biologicznej.

  Zwycięzcą konkursu został Maciej Matusewicz z klasy 7B, drugie miejsce zajął Michał Wiśniewski z klasy 7A, a trzecie Krzysztof Olejnik z klasy 6A.
  GRATULUJEMY !!!
                                                  Organizatorzy:
  Renata Piotrowicz
  Anna Jasinowska

   

   

  Wesołe zabawy sportowe
   
  Podczas Tygodnia Szkoły uczniowie z klas II i III wzięli udział w turnieju sportowym "Wesołe zabawy sportowe". Dnia 20 lutego w zmaganiach konkurowali ze sobą drugoklasiści, natomiast  w kolejnym dniu w turnieju wzięły udział klasy trzecie. Zabawy pod hasłem "Poznajemy zawody" prowadziły wychowawczynie: p. Małgorzata Jarlaczyk i Wioletta Ziółkowska, Dorota Wojtalewicz i Jagoda Kramarek. Nad prawidłową organizacją  przebiegu konkurencji drugoklasistów, czuwali również uczniowie z klasy 3b.

  Podczas rywalizacji zespołów klasowych panowała radosna, sportowa atmosfera, a wszyscy uczniowie biorący udział w turniejach wykazali się znakomitą kondycją. W nagrodę za wspaniałe współzawodnictwo uczniowie wszystkich  klas II i III otrzymali sprzęt sportowy ufundowany przez Radę Rodziców. 

   
   


   

  Konkurs plastyczny "Magia Andersena"

  W ramach konkursu plastycznego pod tytułem Magia Andersena uczniowie klas 1–3 wykonali piękne ilustracje do wybranych baśni Hansa Christiana Andersena, a następnie przekazali je do biblioteki szkolnej. Młodzi artyści zaskoczyli jury pomysłowością i wyobraźnią! Po długich obradach udało się wyłonić zwycięzców. 
  Laureatkami zostały: Magdalena Perwińska (klasa 3A), Julia Różycka (klasa 2D), Karolina Sidorczuk (klasa 2B), wyróżnienia zaś przyznano: Barbarze Dudkowiak (klasa 3B), Natalii Szlęzak (klasa 3A) i Oliwii Muszyńskiej (klasa 3A).
  Nagrodzone prace można podziwiać w holu szkoły. Organizatorzy konkursu (p. Dorota Wojtalewicz, p. Hanna Moszkowicz i p. Karolina Jezierska) serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za udział i piękne prace!

   
   
  05.03.2020 12:54 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 14
  65-518 Zielona Góra ul. Jaskółcza 66
 • (+68) 325 50 11
  500 795 964 - świetlica

Galeria zdjęć