Menu


 • W dniach 15-24 stycznia 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 14 w Zielonej Górze odbywają się akcje profilaktyczne "Bezpieczna woda", "Bezpieczny lód". Pogadanki w klasach prowadzą wychowawcy (30 klas, 667 uczniów).

  Pokaz ratowania pod zarwanym lodem prowadzi ratownik WOPR Krzysztof Laczkowski i nauczyciel wychowania fizycznego Wioletta Ziółkowska. Zdjęcia akcji "Bezpieczna woda", "Bezpieczny lód" przy współpracy pedagoga szkolnego pani Justyny Kacprzak są umieszczone w szkolnej galerii.
   
  22.01.2020 21:45 | więcej »

 • W uroczystość Trzech Króli, to jest 6 stycznia, w kościele pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu odbyły się jasełka. Miały charakter misyjny. Oprócz części tradycyjnej, w której do Dzieciątka Jezus przychodzą pasterze i trzej królowie, również przychodzą dzieci z innych kontynentów: z Azji, z Afryki, z Ameryk Północnej i Południowej, z Europy  oraz z Australii i Oceanii. 

  Uczniowie z klasy 3C, łącznie 16 osób, przedstawiły historię narodzin Bożej Dzieciny zaś dzieci z klasy 3A - 8 osób i z klasy 3B - 9 osób wcieliły się w postacie dzieci misyjnych z różnych stron świata przychodzących do Dzieciątka Jezus.    

   
  22.01.2020 21:52 | więcej »
 •  

  Blisko sto czekolad, dziesiątki Mikołajów z czekolady, opakowań ciastek, lizaków... Jednym słowem mnóstwo słodkości zabranych przez Samorząd Szkolny trafiło do dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej nr 4 w Zielonej Górze.
   
  22.01.2020 08:24 | więcej »

 • Dnia 8 stycznia 2020 r. odbył się w naszej szkole konkurs pt.:"Świat w kolędy zasłuchany", w którym wzięli udział uczniowie klas I-VIII naszej szkoły. Każdy uczestnik losowo wybierał wiszący pierniczek, w którym był ukryty numer kolędy do zaśpiewania z 18 możliwych. Pani B. Bębenek akompaniowała, a uczestnik śpiewał wylosowaną kolędę. 
  Jury oceniło wysoko umiejętności biorących udział w konkursie uczniów. Wśród uczestników wyłoniono mistrzów śpiewania kolęd:

  I miejsce - Antonina Machel (5a)

  II miejsce-  Laura Tęgos (1c), Zofia Kaźmierczak (2b)

  III miejsce - Adam Litwin (3b), Karolina Grabowska (5c)

  IV miejsce - Matylda Rebelska (3c), Katarzyna Regeńczuk (6a).

  Gościem konkursu była nasza dawna uczennica Emilia Dudka, która uświetniła konkurs grą na altówce i udziałem w ocenie uczestników, zasiadając w jury. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody. 

   


   
  20.01.2020 20:45 | więcej »

 • W dniach 10-11 grudnia w naszej szkole odbył się Świąteczny Kiermasz, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.W tym czasie można było zakupić kartki świąteczne, ozdoby świąteczne i inne piękne przedmioty przekazane na kiermasz przez uczniów, rodziców i pracowników szkoły.

  Bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy ponieważ udało nam się zebrać kwotę 234 zł, która zostanie przeznaczona na działalność samorządu.

   
  20.01.2020 13:37 | więcej »

 • Gabriel Jonak  uczen kl. 5e rozwija swoje pasje sportowe i zdobywa medale. 
  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
  14.01.2020 08:06 | więcej »

 • 19 marca 2020 r. odbędzie się konkurs Kangur Matematyczny. Pieniądze w kwocie 10 zł należy wpłacić do 17 stycznia (w klasach 1-3 u wychowawcy, w klasach 4-8 u nauczyciela matematyki).
   
  08.01.2020 16:12 | więcej »

 • Dnia 20 grudnia 2019 roku klasa 2b pod opieką  wychowawcy p.J. Zając, nauczycielki religii p. M. Szostak i akompaniującej p. B. Bębenek wystawiła jasełka dla klas I - III. Uczniowie zaprezentowali sceny związane z narodzeniem Jezusa. 

  Klasy IV - VIII  obejrzały inscenizację związaną z przeżywaniem wigilii Bożego Narodzenia w rodzinie oraz powrót do tradycji Świąt Bożego Narodzenia.
  Przedstawienie dla tej grupy przygotowała katechetka p. M. Zielińska z uczniami klasy VIIIc.
   
  07.01.2020 21:50 | więcej »

 • 16 grudnia 2019 r. w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. podsumowano i wręczono nagrody w VII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego na oficjalną kartkę świąteczną Wojewody Lubuskiego. Siódma edycja konkursu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Do konkursu zgłosiło się 196 przedszkoli oraz 336 szkół podstawowych z całego województwa, które łącznie nadesłały 2687 kartek. Spośród nadesłanych prac komisja wyłoniła trójkę laureatów oraz przyznała trzy wyróżnienia. Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa wyróżniła dwie prace.

  Świąteczna kartka uczennicy z naszej szkoły Zosi Kaźmierczak z klasy 2b wygrała konkurs. Zwycięska praca będzie oficjalną kartką wojewody i jej projekt znajdzie się na kartkach wysłanych przez wojewodę do instytucji współpracujących z Lubuskim Urzędem Wojewódzkim. Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa wyróżniła dwie prace, które staną się oficjalnymi kartkami Kuratorium Oświaty. Jedną z wyróżnionych prac jest praca uczennicy z naszej szkoły  Karoliny Sidorczuk z klasy 2b.
  Uczennicom oraz pani J. Zając pod kierunkiem której powstały te nagrodzone prace gratulujemy wspaniałego sukcesu.

   


   
  07.01.2020 21:44 | więcej »

 • W dniu 13 grudnia 2019 r. odbył się w naszej szkole drugi już  finał Konkursu Poetyckiego „O pióro Mickiewicza”. Adresowany był do dzieci i młodzieży z zielonogórskich szkół podstawowych. Otrzymaliśmy wiele wierszy, napisanych przez młodych poetów. Tematyka ich była różnorodna – pojawiał się motyw miłości, cierpienia, tęsknoty, przyjaźni. W dzisiejszych czasach nie jest łatwo być poetą, wrażliwość nie jest popularna, a przecież bez niej nie byłoby sztuki. Dlatego trzeba się cieszyć, że tylu młodych ludzi pisze wiersze. Oceniał je pan Jarosław Dulęba, poeta, człowiek kultury, pracownik Uniwersytetu Zielonogórskiego. 
  Na uroczystość wręczenia nagród zaproszeni zostali laureaci wraz z opiekunami. Gości powitała pani wicedyrektor Justyna Rudek, kierując do zebranych ciepłe słowa. Pan Dulęba podziękował młodzieży za udział w konkursie. 
  O prezentację nagrodzonych wierszy poprosiliśmy panią Kamilę Winkler, która z grupą teatralną "Zza Chilli" przygotowała etiudę poetycką na podstawie tekstów młodych poetów. To były niezapomniane  chwile, spektakl, z wykorzystaniem pięknej muzyki, wywołał spore poruszenie wśród gości.
  Pani dyrektor i pan Jarosław Dulęba wręczyli laureatom dyplomy i nagrody. Otrzymali je:
  Julia Jagoda z Zespołu Edukacyjnego nr 1, opiekun pani Monika Bylica
  Klara Dróbka i Julia Sierachan ze Szkoły Podstawowej nr 2 , opiekun pani Agnieszka Żyznowska
  Natalia Sassek, Hanna Haponiak, Klaudia Kaczmarek i Anna Cicha z naszej szkoły pod opieką pana Romualda Walczaka. 
  Wyróżnienia otrzymały Bożena Wojtkowiak i Maria Stanowska z naszej szkoły pod opieką pani Małgorzaty Kasprzak.
  Spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze. Piękny plakat z mottem konkursu wykonała pani Bożena Nowinka.
  Żegnamy się na rok i już teraz z niecierpliwością czekamy na wiersze młodych poetów.

   


   
  19.12.2019 13:12 | więcej »

 • Franek Rożek z 7C 19 listopada 2019 r. wracając z treningu uratował życie starszej kobiecie – pani Irenie Heppel.
  Nasz uczeń wracał wieczorem z treningu, usłyszał wołanie o pomoc. Zaniepokojony wszedł na posesję, z której dochodziły głosy. Zobaczył kobietę, która leżała na podwórku. Okazało się, że starsza pani od dłuższego czasu woła, prosząc o pomoc. Franek wezwał karetkę, udzielił pierwszej pomocy pani Irenie i został z nią aż do przyjazdu lekarza.
  Sanitariusze stwierdzili, że Franek uratował pani Heppel życie, ponieważ odniosła poważne rany i potrzebowała natychmiastowej pomocy.
  Nasz Bohater bardzo skromnie twierdzi, że to, co zrobił było jego obowiązkiem, a tego, jak się zachować nauczył się w szkole.
  Drogi Franku! Jesteśmy z Ciebie bardzo dumni, cieszymy się, że mamy w swojej szkole takiego kolegę, na którego można liczyć zawsze – nawet w bardzo trudnej i niebezpiecznej sytuacji.
  Bardzo Ci dziękujemy!

   

     

   
  19.12.2019 13:19 | więcej »

 • Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu, uczniowie klas I – VIII kolejny raz mieli okazję uczestniczyć w akcji przygotowanej przez Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocna Dłoń”.
  W naszej szkole nigdy nie brakowało ludzi dobrej woli. Dawniej osoby bezinteresownie pomagające innym charytatywnie nazywano „społecznikami", dzisiaj uczniowie SP 14 zachęcali swoich rówieśników poprzez zabawę do wolontariatu, który jest nie tylko pozytywnym zachowaniem prospołecznym, ale stwarza perspektywę odbycia ciekawych praktyk niesienia bezinteresownej pomocy.

   


   
  18.12.2019 19:45 | więcej »

 • Grudzień jest miesiącem, który kojarzy nam się nie tylko z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia, ale równie z Barbórką i obchodami górniczego święta. Z tej okazji 4 grudnia uczniów klas drugich naszej szkoły odwiedziła pani Anna Bolikowska – pracownik PGNiG w Zielonej Górze. Pani Inżynier zaprezentowała się w stroju galowym z białym pióropuszem.

  Spotkanie było niezwykle ciekawe i pouczające. Pani Anna przygotowała dla nas bardzo interesującą prezentację multimedialną wzbogaconą w filmy animowane oraz eksponaty różnych minerałów, z którymi mogliśmy zapoznać się podczas spotkania. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań, na które mogli uzyskać rzeczowe odpowiedzi. Dowiedzieli się, czym jest geologia, jak zbudowana jest kula ziemska, jakie bogactwa naturalne skrywa, co i jak można wydobyć z jej wnętrza oraz dowiedzieli się, jak trudna i niebezpieczna jest praca w kopalni. 

  Na koniec spotkania otrzymaliśmy od naszego gościa na pamiątkę kartonowe czapki górnicze, kolorowanki oraz książeczki z komiksami. Nie możemy już doczekać się kolejnego spotkania!

   
                                       Opiekun MSU
                                     Jagoda Kramarek


   
  13.12.2019 07:29 | więcej »

 • Dnia 03.12.2019 r. w Zespole Edukacyjnym nr 1 w Zielonej Górze podsumowano i ogłoszono wyniki w kolejnej edycji Miejskiego Konkursu Plastycznego pt. "Moje miasto - fantazje w czerni i bieli".
  Na konkurs wpłynęło 321 prac .Spośród nadesłanych prac jurorzy wybrali te najlepsze i przyznali tytuły laureatów oraz wyróżnienia. Uczennice z naszej szkoły odniosły duży sukces.
  Dwie uczennice z klasy II b Aleksandra Dudkowiak i Karolina Sidorczuk za swoje prace zostały nagrodzone tytułem laureata.
  Uczennice: Gabriela Górna, Zofia Kaźmierczak, Nadia Sikorska, Jagoda Szewczyk, Róża Walczak z klasy II b i Barbara Dudkowiak oraz Dominika Waliszewska z klasy III b otrzymały wyróżnienia. Dziewczynki otrzymały piękne dyplomy oraz książki.
  Uczennicom i pani J.Zając pod kierunkiem której powstały te wspaniałe prace gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.   
  11.12.2019 20:32 | więcej »

 • Dzień przed mikołajkami - 5 grudnia - uczniowie klas I-III uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu. W naszej szkole gościł pisarz - pan Łukasz Wierzbicki - autor takich książek jak: Machiną przez Chiny, Dziadek i niedźwiadek, Ocean to pikuś.
  Miły gość zabrał uczniów we wspaniałą podróż śladami Kazimierza Nowaka, bohatera lektury Afryka Kazika. Podczas spotkania śmiechu było co nie miara! Pan Łukasz w bardzo humorystyczny sposób opowiadał o przygodach Kazika w Afryce, uczył rozpoznawać tropy dzikich zwierząt, a także zdradził, jak wyglądały początki jego pisarskiej pracy, kiedy miał zaledwie 6 lat! 
  Wizyta pana Wierzbickiego poszerzyła wiedzę dzieci na temat bardzo odległych i egzotycznych miejsc, ich klimatu oraz żyjących tam zwierząt.
  Jesteśmy pewni, że to nie nasze ostatnie spotkanie z panem Łukaszem Wierzbickim! O Afryce dowiedzieliśmy się już bardzo dużo, dlatego następnym razem... kierunek podróży: CHINY!

   


   
  09.12.2019 17:41 | więcej »

 • 1 października 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 14 im. Adama Mickiewicza w Zielonej Górze odbyła się niezwykle ważna uroczystość – ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych. Tego dnia, przedstawiciele Małego Samorządu Szkolnego kierujący uroczystością wprowadzili naszych pierwszaków - w obecności Dyrekcji Szkoły, rodziców i zaproszonych gości - do grona uczniów naszej szkoły. Wspólnie z najmłodszymi uczniami, ubranymi odświętnie w stroje galowe z biretami na głowach odśpiewaliśmy wszyscy dwie zwrotki hymnu narodowego. 

  Następnie w podniosłej atmosferze, przy poczcie sztandarowym, pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie, a po złożeniu przysięgi  dyrektor szkoły - Pani Jolanta Maria Jasińska pasowała ich na uczniów naszej szkoły poprzez dotknięcie ramienia dzieci dużym ołówkiem. Na pamiątkę tego wydarzenia wychowawczynie klas wraz z p. dyrektor wręczyły pierwszakom dyplomy zakupione przez Radę Rodziców. Najmłodsi mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych i odśpiewali przygotowaną na tę okazję piosenkę ,,Oto ja".

  W ten sposób, pierwszoklasiści oficjalnie zostali przyjęci do społeczności uczniowskiej. Po ceremonii pani dyrektor gratulowała pierwszakom przyjęcia do braci uczniowskiej, oraz złożyła w imieniu całej społeczności szkolnej najlepsze życzenia wszystkim zgromadzonym. 
  Po uroczystości klasy pierwsze pod opieką wychowawców mogły skorzystać z możliwości wykonania zdjęć w wyjątkowo odświętnej na tę okoliczność sali gimnastycznej. 

   
  Kochani Pierwszoklasiści!
  Bardzo serdecznie witamy Was w ,,Czternastce". Życzymy samych szóstek i wspaniałych przyjaźni..
  Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was przyjemnością, a szkoła miejscem, do którego będziecie powracać z ogromną radością i uśmiechem, pełni poczucia bezpieczeństwa.
  Radujemy się, że jesteście z nami!

  Opiekunowie Małego Samorządu Szkolnego
  J. Kramarek, A. Korycka, M. Iwańska   
  01.12.2019 21:16 | więcej »

 • Jak co roku Szkoła Podstawowa nr 14 brała udział w Zielonogórskiej Akcji Pola Nadziei. Pola Nadziei to akcja charytatywna polegająca na zbiórce środków pieniężnych, niezbędnych do stworzenia godnych warunków i pomocy osobom u kresu życia oraz zmagającymi się z ciężkimi chorobami.
  Dnia 27.09 opiekunowie Samorządu Szkolnego odebrali 800 cebulek z Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw w Zielonej Górze i rozpoczęliśmy akcję sprzedaży cebulek w naszej szkole.

  Opiekunowie Małego Samorządu szkolnego wraz z przedstawicielami klas 1d i 2c 28.09.2019r. o godz. 12.00 wzięli udział w inauguracji akcji ,,Pola Nadziei" obsadzając żonkilami teren Domu Kombatanta przy ul. Lubuskiej. Następnie 4.10 przewodniczący wszystkich klas 1-3 upamiętnili akcję sadząc cebulki na terenie szkolnym. Akcja sprzedaży cebulek zakończyła się w naszej placówce 25.10.2019 r. Wspólnie udało sie nam zebrać 1994,30 zł. Spośród wszystkich klas 1-8 najwyższy wynik, bo aż 201,88 zł uzyskała klasa III a.

  Z nadzieją czekamy, aż wszystkie posadzone przez nas żonkile zakwitną na wiosnę w Zielonej Górze niosąc nadzieję chorym i potrzebującym oraz będą pamiątką naszego współdziałania w tak szczytnym celu! Bardzo dziękujemy wszystkim serduszkom dobrej woli za wsparcie akcji ,,Pola Nadziei" w tym roku szkolnym oraz zapraszamy do współpracy w kolejnych latach!
   
  Opiekunowie Samorządu Szkolnego
   


   
  01.12.2019 21:18 | więcej »

 • Wolność - słowo to było przewodnikiem tegorocznego spotkania uczniów zorganizowanego dnia 08.11.2019 r. z okazji Narodowego Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie SP nr 14 rozważali znaczenie pojęcia „wolność” w aspekcie drogi Polski do niepodległości. Postawiono im pytanie: czy dziś byliby gotowi wziąć na siebie odpowiedzialność za ojczyznę?
  Słowo to ma wiele odcieni, barw i znaczeń. Mówimy „ jestem wolny jak ptak”, a zatem mogę robić wszystko. Ptak jednak swobodnie leci, nie napotykając przeszkód w rozwijaniu swej instynktownej dążności do lotu.

  Człowiek natomiast, ponieważ jest wolny może wyrwać się z nieuchronnego determinizmu przyrody, z której bierze swój początek, do której przynależy i z którą jest związany różnymi prawami. Ale wolność człowieka jest wbrew pozorom całkowicie uwarunkowana od wielu czynników, w tym i od sytuacji. 

  Apel był retrospekcją zdarzeń z przeszłości, ludzi, którzy zbudowali wolną i niepodległą dziś Polskę, podejmując ryzyko utraty swojego życia. Narażając się na tortury, prześladowania, zsyłkę w głąb Rosji. Dla nich to była wolność.

  Pieśni przygotowane przez uczniów koła muzycznego prowadzonego przez p. B. Bębenek były dalszym nośnikiem tego pojęcia. „Z wolnej woli” przewodnictwa spotkaniu podjęli się uczniowie klas VIII Klaudia K. i Piotr R., zaś Juliusz V. przybliżył rys tego ważnego wydarzenia. 
  Utwory poetyckie pięknie recytowane przez uczniów klas VI były przysłowiową „kropką nad i”, puentą słowa wolność.


   
   
  25.11.2019 20:07 | więcej »

 • 16.10.19 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. K. Norwida w Zielonej Górze odbył się konkurs dla uczniów szkół podstawowych pod hasłem "Harry Potter i Biblioteka Tajemnic". Organizatorem konkursu był Dyskusyjny Klub Książki.1

  Nasi uczniowie zdobyli I miejsce udowadniając, że doskonale znają książkę pt."Harry Potter i Komnata Tajemnic"    

  Naszą szkołę reprezentowali:
  Katarzyna Regeńczuk - uczennica 6a
  Kalina Kasperowicz - uczennica klasy 6a
  Blanka Krajewska - uczennica klasy 6a
  Julia Wojciechowicz - uczennica klasy 6b

  Naszą dzielną widownię reprezentowała klasa 5e i reprezentanci klasy 6a, a kierownictwo przejął Piotr Regeńczuk z klasy 8c.
  Pani Justyna Rudek i pani Dorota Wieczorek podjęły się opieki nad szkolną grupą Magów, Czarodziejek, Dementorów i innych stworów z Hogwartu.
  Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zachęcamy do czytania książek o przygodach młodego czarodzieja.

   


   


   
  24.01.2020 13:59 | więcej »
 •  

  Miesiąc Bibliotek Szkolnych zakończyła w naszej szkole impreza czytelnicza, powiązana z obchodami Dnia Głośnego Czytania. Bohaterami opowiadań czytanych przez zaproszonych gości byli przedstawiciele Gangu Słodziaków.

  Dnia 30 października na szkolnym parterze wyrósł las, do którego przybyli uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami. Dzieci uczestniczyły w akcji w przebraniach, maskach, z książkami, maskotkami i rekwizytami Słodziaków.

  Książki i maskotki Słodziaków otrzymaliśmy w paczce od sieci sklepów Biedronka, organizującej konkurs dla szkół, w którym nasza bierze udział.

  Pierwsi uczestnicy Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków wysłuchali o godzinie 9:00 trzech leśnych historii w wykonaniu pani dyrektor Aleksandry Białęckiej, pani wicedyrektor Marii Szymczak i pani kierownik świetlicy Anny Sobczak.

  Druga tura słuchania słodziakowych opowieści z książek Renaty Piątkowskiej odbyła się o godzinie 13:00. Pani Anna Sobczak wystąpiła po raz drugi tego dnia przed publicznością wraz z panem Romanem Holką i panem Sławomirem Dąbkiem.

  Czytający zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Za rok przystąpimy do wydarzenia po raz trzeci!
   


   
  18.11.2019 19:20 | więcej »

 • 4.11 br. w ramach wojewódzkiego programu profilaktycznego „LUPO - Bezpieczny Uczeń" odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów kl. I-IV z policjantką Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze st. sierż. A. Wziętek. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom zagrożeń płynących z niebezpiecznych zachowań w szkole, w domu i na ulicy, kształtowanie umiejętności bezpiecznej zabawy i przewidywania skutków swoich działań, utrwalenie podstawowych zasad korzystania z pomocy. W nagrodę za aktywny udział uczniowie otrzymali plany lekcji.
   


   
  05.11.2019 12:09 | więcej »

 • W dniach 30.10.19 r. i 31.10.19 r. w Zespole Szkół Ekologicznych odbył się turniej szachowy dla uczniów - rocznik 2007 i młodsi oraz rocznik 2005-2006. 
  Dnia 30.10.19 r. w rywalizacji międzyszkolnej nasi zawodnicy zajęli IV miejsce w mieście, natomiast dnia 31.10.19 r. zajęli III miejsce. Opiekunem była p. Wioletta Ziółkowska.

  Naszą szkołę reprezentowali:
  1.    Kacper Ptaszyński kl. 5d – I szachownica,
  2.    Franciszek Rożek kl. 7c – II szachownica,
  3.    Maciej Spanbrucker kl. 6c – II szachownica,
  4.    Krzysztof Olejnik kl. 6a – III szachownica,
  5.    Katarzyna Regeńczuk kl. 6a – II i IV szachownica,
  6.    Kalina Kasperowicz kl. 6a – IV szachownica.

   


   
  03.11.2019 22:25 | więcej »

 • Dnia 19 października 2019 roku odbyło się II Lubuskie Forum Nauczycieli Matematyki „Łączy nas MATM@” pod patronatem Marszałka Województwa Lubuskiego pani Anny Polak oraz Lubuskiego Kuratora Oświaty pani Ewy Rawy. W konferencji brały udział nauczycielki matematyki: pani Agnieszka Heyduk, pani Jolanta Owoc oraz pani Barbara Walczak. Wysłuchały one wykładów, które wygłosili prof. dr hab. Maciej Sysło „Na ratunek uczącym się matematyki w szkole” (Uniwersytet M. Kopernika w Toruniu i Uniwersytet Wrocławski) oraz dr Zdzisław Pogoda „O rozumowaniu, dowodzeniu i rozwiązywaniu problemów” (Uniwersytet Jagielloński). Oprócz tego uczestniczyły w interesujących warsztatach związanych z nauczaniem matematyki.
      
  24.10.2019 09:40 | więcej »

 • W ramach realizowanego w naszej szkole Programu wychowawczo-profilaktycznego z zakresu zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży, uczniowie klas VI-VIII uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych p.n. "Świadomy wybór". Młodzież miała okazję zdobyć wiedzę na tematy takie jak: 
  •    charakterystyka zjawiska uzależnienia
  •    rodzaje uzależnień
  •    substancje psychoaktywne - charakterystyka
  •    postawa asertywna
  •    sposoby radzenia sobie z trudnościami
  •    alternatywa dla nałogów
  •    gdzie szukać pomocy dla siebie i bliskich

  Warsztaty przeprowadził specjalista pan Andrzej Draszawka, współpracownik Biura Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom w Zielonej Górze. Prowadzący w bardzo interesujący sposób starał się pokazać młodzieży świat rzeczywisty, tak jak wygląda, a nie jak przedstawiają go media i Internet. Uświadomił również uczniom i przytoczył na to wiele przykładów, że każdy może osiągnąć coś w życiu, o ile tego bardzo pragnie i stara się konsekwentnie i wytrwale dążyć do obranego celu w sposób świadomy, będąc wolnym od różnego rodzaju używek i uzależnień.
  Justyna Kacprzak
   


   
  24.10.2019 09:40 | więcej »

 • Dnia 26 września 2019 r.  w Młodzieżowym Centrum Kultury i Edukacji "Dom Harcerza" w Zielonej Górze odbył się finał konkursu plastycznego pt." 100 - lecie Polskiej Policji". Na konkurs wpłynęło 170 prac plastycznych. Spośród uczestników komisja konkursowa wytypowała laureatów w dwóch kategoriach wiekowych ( I kategoria - uczniowie klas I - III oraz II kategoria klasy IV - VI ). Ponadto przyznano 16 wyróżnień.
  Uczennice z naszej szkoły odniosły wspaniały  sukces. Nikola Jakiel z klasy 2b zajęła  II miejsce, a Barbara Dudkowiak z klasy 3b  otrzymała wyróżnienie.
  Uczennicom i pani J. Zając pod kierunkiem której
  powstały te piękne prace serdecznie gratulujemy.
   
     
   
  03.10.2019 23:39 | więcej »

 • Akcja sprzątanie świata to międzynarodowa kampania, która wywodzi się z Australii. Od 1994 roku w sprzątaniu świata biorą udział także Polacy. Nasza szkoła kolejny raz włączyła się do akcji. 27 września sprzątaliśmy las przy Ogrodzie Botanicznym. Pogoda nam dopisała, drobny deszcz nie przeszkodził w pożytecznej pracy na rzecz środowiska. Znaleźliśmy bardzo dużo śmieci. Worki szybko napełniały się pustymi butelkami, puszkami po napojach i papierami. Dodatkową atrakcję stanowiły grzyby, których było więcej niż odpadów. Czas przeznaczony na sprzątanie minął bardzo szybko i wróciliśmy do szkoły z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku.
   
  15.10.2019 12:42 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 14
  Zielona Góra ul. Jaskółcza 66
 • (+68) 325 50 11
  500 795 964 - świetlica

Galeria zdjęć