Menu

Menu

  • WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU "ORZEŁ MATEMATYCZNY" online

                W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie klas II-III naszej szkoły mięli okazję uczestniczyć w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu ,,Orzeł Matematyczny". Konkurs odbył się 12 maja 2020 r. i wzięło w nim udział 33 uczniów z klas II - III. W tym roku z uwagi na pandemię uczniowie zmierzyli się z zadaniami w wersji elektronicznej.

                Jesteśmy dumni, że w tym roku udało się wyłonić spośród uczestników konkursu w naszej szkole tak wielu uczniów, którzy otrzymali tytuły laureatów! Gratulujemy serdecznie rodzicom oraz wychowawcom za przygotowanie dzieci do konkursu!

                Wręczenie dyplomów dla laureatów odbędzie się w klasach podczas uroczystości zakończenia raku szkolnego. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy uznania.

     

    Laureaci - klasy II:

    Julia Wojciechowska -  VI miejsce w kraju

    Stasiu Bojanowski - VII miejsce w kraju

    Julia Różycka - VII miejsce w kraju

    Marta Michalina Jurkowska - VIII miejsce w kraju

    Marcel Smykał - VIII miejsce w kraju

    Tomasz Wójtowicz - VIII miejsce w kraju

    Mateusz Gendera - IX miejsce w kraju

     

    Laureaci - klasy III:

    Patryk Olszak - III miejsce w kraju

    Alicja Chmielowska - V miejsce w kraju

    Maja Grusznis - VII miejsce w kraju

    Jakub Nowik - VIII miejsce w kraju

    Bartłomiej Wisz - VIII miejsce w kraju                                                                                             

                                                                                                   Koordynator konkursu

                                                                                     J. Kramarek
    GRATULUJEMY !

     

     

    16.06.2020 10:02 | więcej »

  • 4 czerwca 2020 roku został rozstrzygnięty Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Pamiętamy o Janie Pawle II". Organizatorem tego konkursu była Szkoła Podstawowa w Różankach. Honorowy patronat objął Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak oraz Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa.

    Celem konkursu było upamiętnienie postaci polskiego papieża. Konkurs przebiegał w dwóch kategorich:

    I kategoria - kasy I - IV  "Kartka urodzinowa dla Jana Pawła II" - praca plastyczna

    II kategoria - klasy V - VIII fotografie ilustrujące wybraną myśl Jana Pawła II.

    Na konkurs wpłynęło 219 prac. Jurorzy ocenili je drogą elektroniczną, w oparciu o kryteria regulaminu. Były to: zgodność z tematem, kreatywność i oryginalność, estetyka i kompozycja oraz samodzielność pracy.

    1 miejsce w kategorii " Kartka urodzinowa dla Jana Pawła II" zajęła uczennica naszej szkoły Róża Walczak z klasy 2b.
    Serdecznie gratulujemy uczennicy i p. J.Zając.

    Życzymy kolejnych sukcesów!

     
    22.06.2020 09:18 | więcej »

  • Witold Pilecki ps. „Witold”, „Druh”; nazwiska konspiracyjne: „Roman Jezierski”, „Tomasz Serafiński”, „Leon Bryjak”, „Jan Uznański”, „Witold Smoliński”. Numer 4859, więzień Auschwitz o jednym zadaniu do wykonania - Nadaniu świadectwa tragedii holokaustu. Urodzony 13 maja 1901 r. w Ołońcu, zamordowany przez władze komunistycznego rządu 25 maja 1948 r. w Warszawie strzałem w głowę, uznany za zdrajcę. Rotmistrz  kawalerii Wojska Polskiego, współzałożyciel Tajnej Armii Polskiej, żołnierz Armii Krajowej, więzień i organizator ruchu oporu w KL Auschwitz. Autor raportów o Holokauście, tzw. Raportów Pileckiego.

    Sylwetka togo żołnierza przybliżona została uczniom klas starszych SP nr 14 w czasie prezentacji multimedialnej w czwartek 5 marca 2020 r.  Uczniowie klas młodszych drugiego etapu edukacyjnego natomiast w trakcie lekcji historii zapoznani zostali z obchodami Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Od teraz dzień 1 marzec będzie im znany jako nowe święto państwowe. Witold Pilecki „Żołnierz Wyklęty” Niezłomny, Niezłamany, Niezakłamany, który powiedział „Oświęcim to była igraszka”. Jego oprawcy żyli długo i plugawie- On krótko ale zgodnie z zasadami. Postać, o której dziś już więcej osób będzie wiedzieć.


     
    12.03.2020 09:52 | więcej »
  • Poniedziałek - 17.02.2020


    W tygodniu szkoły w holu szkoły przygotowana została gazetka na temat naszego patrona, a na II piętrze obok sali 32 gazetka na temat historii naszej szkoly.







    Inauguracja Tygodnia Szkoły


    W poniedziałek 17.02.2020 r. klasy I – III wzięły udział w inauguracji Tygodnia Szkoły. Apele poświęcone patronowi szkoły odbywały się w dwóch turach oraz miały miejsce w uroczyście przygotowanej sali gimnastycznej.

    Podczas oficjalnego otwarcia nie mogło zabraknąć dyrektora Szkoły Podstawowej nr 14 – Pani Aleksandry Białęckiej oraz wicedyrektora – Pani Marii Szymczak. Jak zwykle podczas ważnych wydarzeń w naszej szkole towarzyszył nam sztandar, którego wprowadzenie uszanowaliśmy należytym spokojem oraz w eleganckich, galowych strojach. Przewodniczący Małego Samorządu Szkolnego – Zoja Antonik oraz Antoni Wojciechowski poprowadzili nasze apele, na których mieliśmy zaszczyt gościć aktora Lubuskiego Teatru – Pana Ernesta Nitę. Pan Ernest wcielił się w rolę naszego patrona - Adama Mickiewicza. Nasz gość odczytał zgromadzonym bajkę pt. ,,Przyjaciele”, do której klasa 1d zagrała humorystyczną scenkę. Następnie klasa 2c i 1e przedstawiła krótkie kalendarium z życia A. Mickiewicza, przekazując zgromadzonym najważniejsze fakty z życia naszego patrona. 

    Uroczystość przygotowali opiekunowie Małego Samorządu Szkolnego: J. Kramarek, A. Korycka i M. Iwańska.




     
    Światowy Dzień Kota - konkurs fotograficzny
     
    17 lutego, w dniu święta czworonożnych futrzaków, odbyła się druga już edycja konkursu na najzabawniejsze zdjęcie kota. Wszyscy właściciele mieli okazję pochwalić się swoimi pupilami na prezentowanej wystawie.
    Do udziału w konkursie zgłosili się: Liliana Duszyńska (6a), Oliwia Paluchowska (5a), Zuzanna Skrzypczyńska (5a), Lena Pawlik (4a), Kacper Szambelan (7b), Joanna Olichwer (3b), Zoja Antonik (2c), Alicja Kamińska (2c). Zdjęcia były bardzo różnorodne i pokazywały, do czego zdolne są kociaki.

    O wyniku konkursu decydowała publiczność. Podczas przerw oglądający fotki oddawali swojej głosy na zdjęcie, które najbardziej im się podobało. Po podliczeniu punktów werdykt był następujący:

    I miejsce – Strach ma wielkie oczy- autorka: Liliana Duszyńska (6a)
    II miejsce – Wakacyjne wspomnienie - autorka: Oliwia Paluchowska (5a)
    III miejsce – Miłosne wyznanie - autorka: Joanna Olichwer (3b)

    Wyróżnienia:
    Przybij piątkę - autorka: Lena Pawlik (4a)
    Ale nuda… - autorka: Zuzanna Skrzypczyńska (5a)

    Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.



    Konkurs plastyczny "Mickiewicz w oczach dzieci"
     
    Dnia 17 lutego odbył się konkurs plastyczny dla klas I-III, pt. "Adam Mickiewicz w oczach dzieci". Po zakończeniu inauguracji "Tygodnia szkoły" zostały przeprowadzone eliminacje klasowe. Dzieci wykonywały portret Adama Mickiewicza, natomiast zadaniem nauczycieli było wyłonienie najciekawszej pracy, która przechodziła do kolejnego etapu. Prace, które zostały wybrane mogliśmy nie tylko podziwiać w holu szkoły, ale także można było oddać swój głos na najładniejszy portret. Pod koniec tygodnia zostały podliczone głosy i wyłonieni zwycięzcy.
     
     

    Wśród klas pierwszych zwyciężyła Hania Gil - uczennica klasy 1B. Pośród klas drugich najładniejszą pracę wykonała Gabriela Zaborowska z 2A, natomiast zwycięzcą wśród klas trzecich został Iwo Dembiecki z 3A. Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną twórczością i kreatywnością. Organizatorem konkursu był Mały Samorząd Uczniowski.
     
     


    Wtorek - 18.02.2020


    Warsztaty Stop cyberprzemocy
     
    W ramach obchodów Tygodnia Szkoły uczniowie klas V wzięli udział w warsztatach profilaktycznych dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu pod nazwą „3… 2…1..Internet!”. 

    Ich tematyka dotyczyła zagrożeń wynikających z nawiązywania przypadkowych znajomości w sieci, publikowania danych osobowych, cyberprzemocy. Zajęcia poprowadziła p. Marta Korczyńska. 



    Szkolny konkurs recytatorski
     
    We wtorek, 18 lutego, w ramach obchodów Tygodnia Szkoły w sali nr 18 odbyły się szkolne eliminacje do Dziecięcego i Młodzieżowego Konkursu Recytatorskiego, które zorganizowały p. Karolina Jezierska i p. Hanna Moszkowicz. Recytatorzy występowali w dwóch poziomach. 

    W kategorii klas 1-3 zwyciężyli: Natasza Lewandowska (klasa 1D), Aleksandra Popowicz (klasa 2C), Magdalena Perwińska (klasa 3A).

    W kategorii klas 4-8 jury w składzie pań wicedyrektor - p. Marii Szymczak i p. Justyny Rudek - najwyżej oceniło występy Aleksandra Kaltura (klasa 4A), Katarzyny Regeńczuk (klasa 6A) i Marii Stanowskiej (klasa 6E).

    Zwycięzcy będą reprezentować naszą szkołę w Zielonogórskim Ośrodku Kultury już 17 marca! Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!


     
     
     
     

    Konkurs "Lubimy Tuwima"
     
    Dnia 18 lutego 2020 r. w ramach Tygodnia Szkoły odbyła się II edycja   konkursu  dla uczniów klas 2 pt. "Lubimy Tuwima". Konkurs składał się z trzech konkurencji .

    Pierwsza konkurencja dotyczyła znajomości wierszy J. Tuwima. Druga polegała na zilustrowaniu wylosowanego wiersza. Trzecia konkurencja to recytacja wcześniej przygotowanego wiersza.Impreza odbyła się  w radosnej atmosferze. Każda klasa 2 otrzymała dyplom za uczestnictwo w konkursie i nagrodę rzeczową.
       Organizatorzy:
    Anna Korycka
    Jagoda Kramarek
    Małgorzata Cyran-Prus


     



     

    Konkurs „Eine kleine Runde mit der deutschen Landeskunde”

     

    W Tygodniu Szkoły nauczycielki języka niemieckiego pani Ewa Drzewucka i pani Sylwia Matuszak zorganizowały dwa konkursy językowe. Nauczycielki zachęcają w ten sposób uczniów do pogłębiania wiedzy na temat krajów niemieckojęzycznych i doskonalenia umiejętności władania językiem niemieckim.
     
    Konkurs „Eine kleine Runde mit der deutschen Landeskunde” odbył się we wtorek 18 lutego 2020 r. i skierowany był do uczniów klas 7 i 8. Uczniowie pracowali w zespołach dwuosobowych. Wszystkim uczestnikom dostarczył on wiele emocji. Młodzież pracowała w skupieniu, ale z uśmiechem na twarzy. Uczniowie rozwiązywali test poświęcony wiedzy na temat krajów niemieckojęzycznych. Dla trzech zespołów zadania okazały się bardzo łatwe.
    I miejsce:
                Kazimierz Bogusz kl. 8b
                Bartosz Skwarek kl. 8b
    II miejsce:
                Julian Vorkadi kl. 8c
                Piotr Regeńczuk kl. 8c
    III miejsce:
                Jagoda Tomaszek kl. 8c
                Jakub Maliński kl. 8c

     

     
    Środa - 19.02.2020
     
    Konkurs plastyczny "Moja mała ojczyzna"
     
    Dnia 19 lutego w ramach dni Tygodnia szkoły odbył się konkurs plastyczny uczniów klas III pt. "Moja Mała Ojczyzna''. Z każdej trzeciej klasy wzięło udział po 3 uczniów, którzy wykonywali prace przedstawiające zabytki Zielonej Góry. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i oryginalne.

      I  miejsce  - Matylda Rebelska z klasy IIIc
     II miejsce  - Julia  Macugowska  z klasy III c
     III miejsce - Witold  Skrobania  z klasy III b.

    Na zakończenie konkursu wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Konkurs przygotowały i przeprowadziły panie: K. Koralewska i D. Koszucka.

     


     
     
     

     


     

    Dyskoteka karnawałowa klas 4-8

    19 lutego odbyła się szkolna dyskoteka karnawałowa dla klas 4-8 organizowana przez Samorząd Uczniowski. Zabawę poprowadzili Piotr Regeńczuk i Julian Vorkadi. Dodatkowymi atrakcjami były różnorodne konkurencje z nagrodami oraz fotobudka. Ponadto wszyscy otrzymali słodki poczęstunek.  To była świetna zabawa!
     


     

     
    Zemsta logopedy, czyli wierszyki łamiące języki
    W ramach Tygodnia szkoły, w dniu 19 lutego, uczniowie klas 5 wzięli udział w konkursie recytatorskim  o groźnie brzmiącym tytule  ZEMSTA LOGOPEDY, CZYLI WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI. Okazało się jednak, że nie  taki diabeł straszny, jak go malują. Zadaniem dzieci było piękne zaprezentowanie jednego z dwóch wierszyków, najeżonych strrrasznie trudnymi słowami, w których zgrzytało i chrzęściło.

    Nasi finaliści poradzili sobie z tym znakomicie. Jury w składzie: pani wicedyrektor Justyna Rudek i Małgorzata Królak wyłoniło zwycięzców. Wygrał Franek Grudziński z klasy 5c, II miejsce zdobyła Alicja Trzebińska z klasy 5b, a trzecie Alicja Zając z klasy 5c. Wyróżnienia otrzymała Nadia Dębska z klasy 5c. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.
    Spróbujcie swoich sił i zmierzcie się z tymi wierszykami.



    BINGO English 

    Uczniowie klasy 6d wraz z nauczycielem języka angielskiego przeprowadzili konkurs dla uczniów klas 5 oraz 4A. 
    Zabawa polegała na tym, że uczniowie mieli przed sobą karty Bingo, prowadzący zaś swoje karty. Prowadząca osoba mówiła i pokazywała kartę z obrazkiem reprezentującym wyraz, a uczniowie szukali go wśród swoich kart. Kto pierwszy znalazł wołał: Bingo i punkt-karta, należała do niego.
    Konkurencje dotyczyły dwóch dyscyplin: Food (jedzenie) oraz Bingo Animal (zwierzęta).

    Pierwsze miejsce zajęła drużyna z klasy 5c - W. Macugowska, A. Jendraszak, drugie reprezentacja klasy 5d - Amelia oraz Michał, a trzecie uczniowie z klasy 5b - E. Sarnecka, A. Trzebińska i do pomocy L. Wcisło. Nagrody pocieszenia otrzymali pozostali „bingowicze”: klasa 4A - Basia Westler, Aleksander Krawczak-Dziendziura, klasa 5A - Filip Dang, Karim Alaili.
    Nagrody ufundował jeden z rodziców.


    Konkurs „Z gramatyką za pan brat”

     

    Konkurs skierowany był do uczniów klas 5 i 6. Odbył się on w środę 19 lutego 2020r. Uczestnicy pracowali indywidualnie nad testem sprawdzającym ich wiedzę z niemieckiej gramatyki. Test był różnicowany ze względu na zakres opanowanego przez uczniów materiału. Młodzież musiała zmierzyć się m.in. z odmianą czasowników, czasem przeszłym, jak i charakterystycznymi zwrotami dnia codziennego. Wszyscy uczestnicy pracowali w skupieniu i z pełną koncentracją uwagi, co przyniosło wspaniałe efekty.
               
    POZIOM KLAS 5
    I miejsce - Filip Dang kl. 5a
    II miejsce - Tymon Chmielewski kl. 5f
    III miejsce - Oliwia Paluchowska kl. 5a
     
    POZIOM KLAS 6
    I miejsce - Maciej Spanbrucker kl. 6c
    II miejsce - Martyna Bykowska kl. 6a
    III miejsce - Stanisław Wojciech kl. 6c

    Czwartek - 20.02.2020

     
    Rambit klas VIII
     
    Dnia 20 lutego 2020 r. odbyła się kolejna edycja konkursu matematyczno – polonistycznego „Rambit”. W tym roku wzięły w nim udział czteroosobowe reprezentacje klas ósmych.

    Organizatorzy konkursu to: nauczycielka matematyki, p. Barbara Walczak oraz nauczyciel języka polskiego,  p. Romuald Walczak. Przygotowali oni ciekawe, ale niełatwe zadania z obu przedmiotów.

    Zwyciężyła reprezentacja klasy VIIIc w składzie: Julia Kurowiak, Jagoda Tomaszek, Piotr Regeńczuk, Julian Vorkadi. Drugie miejsce zajęła klasa VIIIb, zaś trzecie VIIIa. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!!
    !

     
     
     


     
    Konkurs Superklasa
     
    Kolejny raz, podczas Tygodnia Szkoły, uczniowie klas 5 rywalizowali ze sobą o tytuł „SUPERKLASY”. W czwartek, 20 lutego, czteroosobowe reprezentacje klas 5b, 5c, 5d, 5e sprawdzały swoje umiejętności z języka angielskiego oraz zmagały się w konkurencjach sportowych. Atmosferę podgrzewała publiczność, która wspierała zawodników i nagradzała gromkimi brawami za każdą konkurencję. Najwięcej emocji, zarówno wśród zawodników, jak i publiczności wzbudzały zabawy sportowe!!!

    Jury, w składzie: pani Barbara Walczak, pani Ewa Muszyńska i pan Przemysław Stępniewski wyłoniło zwycięzców:
      I miejsce i tytuł „SUPERKLASY” otrzymała klasa  5d,
     II miejsce – klasa 5e,
    III miejsce – klasa 5b
    wyróżnienie – klasa 5c.

    Na koniec konkursu, organizatorzy - pani Wioletta Ziółkowska, pani Ewa Muszyńska i pani Karolina Gdańska -wręczyli nagrody i dyplomy dla drużyn oraz słodki poczęstunek dla całych klas.
    Gratulujemy zwycięzcom  i mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili.
                                        
    Organizatorzy

     


     
    Konkurs plastyczny "Przygoda ulubionego bohatera z bajek i dobranocek"
     
     
    Dnia 20 lutego 2020 roku odbył się konkurs plastyczny dla klas I i II pt. "Przygoda ulubionego bohatera z bajek i dobranocek" .

    Pierwsze miejsce zdobyła Nicola Jakiel z 2b, drugie Laura Tęgos z 1c, na trzecim miejscu znalazł się Jakub Sobański z 2a.

    Wyróżnienia otrzymały: Weronika Hyżniak z 1c, Gabriela Sobańska z 2a, Róża Walczak z 2b.

     


     
     


    Konkurs biologiczny "1 z 9"
     
    Dnia 20 lutego 2020 r.  w ramach TYGODNIA SZKOŁY, odbył się konkurs z biologii „1 z 9ˮ. W konkursie brali udział uczniowie z klas 6 i 7 (każda klasa wytypowała do konkursu jednego uczestnika). Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące ogólnej wiedzy biologicznej.

    Zwycięzcą konkursu został Maciej Matusewicz z klasy 7B, drugie miejsce zajął Michał Wiśniewski z klasy 7A, a trzecie Krzysztof Olejnik z klasy 6A.
    GRATULUJEMY !!!
                                                    Organizatorzy:
    Renata Piotrowicz
    Anna Jasinowska

     

     

    Wesołe zabawy sportowe
     
    Podczas Tygodnia Szkoły uczniowie z klas II i III wzięli udział w turnieju sportowym "Wesołe zabawy sportowe". Dnia 20 lutego w zmaganiach konkurowali ze sobą drugoklasiści, natomiast  w kolejnym dniu w turnieju wzięły udział klasy trzecie. Zabawy pod hasłem "Poznajemy zawody" prowadziły wychowawczynie: p. Małgorzata Jarlaczyk i Wioletta Ziółkowska, Dorota Wojtalewicz i Jagoda Kramarek. Nad prawidłową organizacją  przebiegu konkurencji drugoklasistów, czuwali również uczniowie z klasy 3b.

    Podczas rywalizacji zespołów klasowych panowała radosna, sportowa atmosfera, a wszyscy uczniowie biorący udział w turniejach wykazali się znakomitą kondycją. W nagrodę za wspaniałe współzawodnictwo uczniowie wszystkich  klas II i III otrzymali sprzęt sportowy ufundowany przez Radę Rodziców. 

     
     


     

    Konkurs plastyczny "Magia Andersena"

    W ramach konkursu plastycznego pod tytułem Magia Andersena uczniowie klas 1–3 wykonali piękne ilustracje do wybranych baśni Hansa Christiana Andersena, a następnie przekazali je do biblioteki szkolnej. Młodzi artyści zaskoczyli jury pomysłowością i wyobraźnią! Po długich obradach udało się wyłonić zwycięzców. 
    Laureatkami zostały: Magdalena Perwińska (klasa 3A), Julia Różycka (klasa 2D), Karolina Sidorczuk (klasa 2B), wyróżnienia zaś przyznano: Barbarze Dudkowiak (klasa 3B), Natalii Szlęzak (klasa 3A) i Oliwii Muszyńskiej (klasa 3A).
    Nagrodzone prace można podziwiać w holu szkoły. Organizatorzy konkursu (p. Dorota Wojtalewicz, p. Hanna Moszkowicz i p. Karolina Jezierska) serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za udział i piękne prace!

     


     
     
    05.03.2020 12:56 | więcej »

  • W naszej szkole jak co roku w ostatnim dniu pierwszego semestru odbył się bal karnawałowy klas I -III. Dekoracją i przygotowaniem sali zajęły się panie D. Koszucka, K. Kasprzyk- Koralewska, J. Kamarek i A. Korycka.
    Bal poprowadzili uczniowie klasy IIIb: Piotr Kaciunka, Tymon Markiewicz i Antoni Wojciechowski pod kierunkiem pani Małgorzaty Jarlaczyk. Nad stroną muzyczną czuwali rodzice z klasy III b: pan P. Markiewicz i S. Wojciechowski.

    Tegoroczny bal możemy uznać za bardzo udany.

     
    24.02.2020 23:28 | więcej »
  •  

    Gratulujemy uczniowi klasy 7B, Maciejowi Matusewiczowi, który zajął I miejsce w konkursie plastycznym „e-Zdrowie", organizowanym przez Lubuski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Zielonej Górze.
    Pani Dyrektor Aleksandra Białęcka i Pan Dyrektor LOW NFZ Piotr Bromber wręczyli nagrody naszemu uczniowi.
    Życzymy dalszych sukcesów!


     
    05.03.2020 13:25 | więcej »

  • „W DNIU ŚWIĘTEGO WALENTEGO NAPISZ KOMUŚ COŚ MIŁEGO” – pod takim hasłem obchodziliśmy w naszej szkole walentynki. Już od 11 lutego uczniowie mogli wrzucać kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanej skrzynki na tę sympatyczną pocztę, udekorowanej i ustawionej w holu szkoły przez p. Dorotę Wojtalewicz i p. Jagodę Kramarek, które zajęły się organizacją tego święta w naszej szkole. Skrzynka wypełniała się błyskawicznie ozdobnymi kartkami z życzeniami, wyznaniami, rysunkami, a nawet sprytnie przymocowanymi do kartek łakociami. Akcja wzbudzała ogromne zainteresowanie, uczniowie na każdej przerwie dorzucali kolejne kartki, obserwowali, kto je wrzuca, próbowali nawet podglądać przez wąski otwór do środka skrzynki. Jednak dopiero 14 lutego - w Dniu św. Walentego - kartki trafiły do adresatów.

    Roznoszeniem poczty wśród uczniów klas młodszych zajęły się Amorki z klas 2d i 2c – Kuba, Nina, Pola i Janek. Każda kartka dostarczona przez posłańców Amora przynosiła obdarowanemu radość i była dla niego dowodem czyjejś sympatii. „Ale fajnie być takim posłańcem! Wszyscy się uśmiechają i cieszą” – tak podsumował swoją pracę jeden z Amorków. Takich miłych dni, kiedy dzieci piszą i mówią innym miłe słowa, wyrażając swoje ciepłe uczucia, życzymy sobie jak najwięcej. Nie tylko w walentynki…

     


     
    29.02.2020 14:59 | więcej »

  • Przed feriami w naszej szkole odbyły się warsztaty Małego Ratowniczka dla uczniów klas I - III dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. 
    Uczniowie z klasy 3b pod kierunkiem wychowawczyni Małgorzaty Jarlaczyk, zaprezentowali inscenizację, w której zapoznali kolegów ze sposobem postępowania w sytuacji udzielania pomocy poszkodowanemu, który uległ wypadkowi. Zwrócili szczególną uwagę na rozpoznanie okoliczności zdarzenia, wzywanie pomocy, zachowanie się w sytuacji oczekiwania na przybycie ratowników i ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej. Uczniowie zaprezentowali również resuscytację krążeniowo - oddechową, którą wykonywali na fantomach ufundowanych przez WOŚP w ramach programu pt. "Ratujemy i uczymy ratować"
    Mamy nadzieję, że w przyszłości nasi uczniowie będą potrafili podjąć działania ratownicze. Liczy się każda pomoc! 

     


     

     

    12.02.2020 19:47 | więcej »

  • W dniach 15-24 stycznia 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 14 w Zielonej Górze odbywają się akcje profilaktyczne "Bezpieczna woda", "Bezpieczny lód". Pogadanki w klasach prowadzą wychowawcy (30 klas, 667 uczniów).

    Pokaz ratowania pod zarwanym lodem prowadzi ratownik WOPR Krzysztof Laczkowski i nauczyciel wychowania fizycznego Wioletta Ziółkowska. Zdjęcia akcji "Bezpieczna woda", "Bezpieczny lód" przy współpracy pedagoga szkolnego pani Justyny Kacprzak są umieszczone w szkolnej galerii.




     
    22.01.2020 21:45 | więcej »

  • W uroczystość Trzech Króli, to jest 6 stycznia, w kościele pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu odbyły się jasełka. Miały charakter misyjny. Oprócz części tradycyjnej, w której do Dzieciątka Jezus przychodzą pasterze i trzej królowie, również przychodzą dzieci z innych kontynentów: z Azji, z Afryki, z Ameryk Północnej i Południowej, z Europy  oraz z Australii i Oceanii. 

    Uczniowie z klasy 3C, łącznie 16 osób, przedstawiły historię narodzin Bożej Dzieciny zaś dzieci z klasy 3A - 8 osób i z klasy 3B - 9 osób wcieliły się w postacie dzieci misyjnych z różnych stron świata przychodzących do Dzieciątka Jezus. 



     

     
    22.01.2020 21:52 | więcej »
  •  

    Blisko sto czekolad, dziesiątki Mikołajów z czekolady, opakowań ciastek, lizaków... Jednym słowem mnóstwo słodkości zabranych przez Samorząd Szkolny trafiło do dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej nr 4 w Zielonej Górze.
     
    22.01.2020 08:24 | więcej »

  • Dnia 8 stycznia 2020 r. odbył się w naszej szkole konkurs pt.:"Świat w kolędy zasłuchany", w którym wzięli udział uczniowie klas I-VIII naszej szkoły. Każdy uczestnik losowo wybierał wiszący pierniczek, w którym był ukryty numer kolędy do zaśpiewania z 18 możliwych. Pani B. Bębenek akompaniowała, a uczestnik śpiewał wylosowaną kolędę. 
    Jury oceniło wysoko umiejętności biorących udział w konkursie uczniów. Wśród uczestników wyłoniono mistrzów śpiewania kolęd:

    I miejsce - Antonina Machel (5a)

    II miejsce-  Laura Tęgos (1c), Zofia Kaźmierczak (2b)

    III miejsce - Adam Litwin (3b), Karolina Grabowska (5c)

    IV miejsce - Matylda Rebelska (3c), Katarzyna Regeńczuk (6a).

    Gościem konkursu była nasza dawna uczennica Emilia Dudka, która uświetniła konkurs grą na altówce i udziałem w ocenie uczestników, zasiadając w jury. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody. 



     
    25.02.2020 21:42 | więcej »

  • W dniach 10-11 grudnia w naszej szkole odbył się Świąteczny Kiermasz, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.W tym czasie można było zakupić kartki świąteczne, ozdoby świąteczne i inne piękne przedmioty przekazane na kiermasz przez uczniów, rodziców i pracowników szkoły.

    Bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy ponieważ udało nam się zebrać kwotę 234 zł, która zostanie przeznaczona na działalność samorządu.

     
    20.01.2020 13:37 | więcej »

  • Gabriel Jonak  uczeń kl. 5e rozwija swoje pasje sportowe i zdobywa medale. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     
     

     
    05.03.2020 13:24 | więcej »

  • 19 marca 2020 r. odbędzie się konkurs Kangur Matematyczny. Pieniądze w kwocie 10 zł należy wpłacić do 17 stycznia (w klasach 1-3 u wychowawcy, w klasach 4-8 u nauczyciela matematyki).
     
    08.01.2020 16:12 | więcej »

  • Dnia 20 grudnia 2019 roku klasa 2b pod opieką  wychowawcy p.J. Zając, nauczycielki religii p. M. Szostak i akompaniującej p. B. Bębenek wystawiła jasełka dla klas I - III. Uczniowie zaprezentowali sceny związane z narodzeniem Jezusa. 

    Klasy IV - VIII  obejrzały inscenizację związaną z przeżywaniem wigilii Bożego Narodzenia w rodzinie oraz powrót do tradycji Świąt Bożego Narodzenia.
    Przedstawienie dla tej grupy przygotowała katechetka p. M. Zielińska z uczniami klasy VIIIc.




     
    07.01.2020 21:50 | więcej »

  • 16 grudnia 2019 r. w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. podsumowano i wręczono nagrody w VII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego na oficjalną kartkę świąteczną Wojewody Lubuskiego. Siódma edycja konkursu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Do konkursu zgłosiło się 196 przedszkoli oraz 336 szkół podstawowych z całego województwa, które łącznie nadesłały 2687 kartek. Spośród nadesłanych prac komisja wyłoniła trójkę laureatów oraz przyznała trzy wyróżnienia. Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa wyróżniła dwie prace.

    Świąteczna kartka uczennicy z naszej szkoły Zosi Kaźmierczak z klasy 2b wygrała konkurs. Zwycięska praca będzie oficjalną kartką wojewody i jej projekt znajdzie się na kartkach wysłanych przez wojewodę do instytucji współpracujących z Lubuskim Urzędem Wojewódzkim. Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa wyróżniła dwie prace, które staną się oficjalnymi kartkami Kuratorium Oświaty. Jedną z wyróżnionych prac jest praca uczennicy z naszej szkoły  Karoliny Sidorczuk z klasy 2b.
    Uczennicom oraz pani J. Zając pod kierunkiem której powstały te nagrodzone prace gratulujemy wspaniałego sukcesu.

     


     
    05.03.2020 13:18 | więcej »

  • W dniu 13 grudnia 2019 r. odbył się w naszej szkole drugi już  finał Konkursu Poetyckiego „O pióro Mickiewicza”. Adresowany był do dzieci i młodzieży z zielonogórskich szkół podstawowych.

    Otrzymaliśmy wiele wierszy, napisanych przez młodych poetów. Tematyka ich była różnorodna – pojawiał się motyw miłości, cierpienia, tęsknoty, przyjaźni. W dzisiejszych czasach nie jest łatwo być poetą, wrażliwość nie jest popularna, a przecież bez niej nie byłoby sztuki. Dlatego trzeba się cieszyć, że tylu młodych ludzi pisze wiersze. Oceniał je pan Jarosław Dulęba, poeta, człowiek kultury, pracownik Uniwersytetu Zielonogórskiego. 

    Na uroczystość wręczenia nagród zaproszeni zostali laureaci wraz z opiekunami. Gości powitała pani wicedyrektor Justyna Rudek, kierując do zebranych ciepłe słowa. Pan Dulęba podziękował młodzieży za udział w konkursie. 

    O prezentację nagrodzonych wierszy poprosiliśmy panią Kamilę Winkler, która z grupą teatralną "Zza Chilli" przygotowała etiudę poetycką na podstawie tekstów młodych poetów. To były niezapomniane  chwile, spektakl, z wykorzystaniem pięknej muzyki, wywołał spore poruszenie wśród gości.

    Pani dyrektor i pan Jarosław Dulęba wręczyli laureatom dyplomy i nagrody. Otrzymali je:

    Julia Jagoda z Zespołu Edukacyjnego nr 1, opiekun pani Monika Bylica,

    Klara Dróbka i Julia Sierachan ze Szkoły Podstawowej nr 2, opiekun pani Agnieszka Żyznowska,

    Natalia Sassek, Hanna Haponiak, Klaudia Kaczmarek i Anna Cicha z naszej szkoły pod opieką pana Romualda Walczaka. 

    Wyróżnienia otrzymały Bożena Wojtkowiak i Maria Stanowska z naszej szkoły pod opieką pani Małgorzaty Kasprzak.

    Spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze. Piękny plakat z mottem konkursu wykonała pani Bożena Nowinka.
    Żegnamy się na rok i już teraz z niecierpliwością czekamy na wiersze młodych poetów.

     


     
    22.06.2020 10:48 | więcej »

  • Franek Rożek z 7C 19 listopada 2019 r. wracając z treningu uratował życie starszej kobiecie – pani Irenie Heppel.
    Nasz uczeń wracał wieczorem z treningu, usłyszał wołanie o pomoc. Zaniepokojony wszedł na posesję, z której dochodziły głosy. Zobaczył kobietę, która leżała na podwórku. Okazało się, że starsza pani od dłuższego czasu woła, prosząc o pomoc. Franek wezwał karetkę, udzielił pierwszej pomocy pani Irenie i został z nią aż do przyjazdu lekarza.
    Sanitariusze stwierdzili, że Franek uratował pani Heppel życie, ponieważ odniosła poważne rany i potrzebowała natychmiastowej pomocy.
    Nasz Bohater bardzo skromnie twierdzi, że to, co zrobił było jego obowiązkiem, a tego, jak się zachować nauczył się w szkole.
    Drogi Franku! Jesteśmy z Ciebie bardzo dumni, cieszymy się, że mamy w swojej szkole takiego kolegę, na którego można liczyć zawsze – nawet w bardzo trudnej i niebezpiecznej sytuacji.
    Bardzo Ci dziękujemy!

     

       

     
    19.12.2019 13:19 | więcej »

  • Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu, uczniowie klas I – VIII kolejny raz mieli okazję uczestniczyć w akcji przygotowanej przez Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocna Dłoń”.
    W naszej szkole nigdy nie brakowało ludzi dobrej woli. Dawniej osoby bezinteresownie pomagające innym charytatywnie nazywano „społecznikami", dzisiaj uczniowie SP 14 zachęcali swoich rówieśników poprzez zabawę do wolontariatu, który jest nie tylko pozytywnym zachowaniem prospołecznym, ale stwarza perspektywę odbycia ciekawych praktyk niesienia bezinteresownej pomocy.

     


     
    18.12.2019 19:45 | więcej »

  • Grudzień jest miesiącem, który kojarzy nam się nie tylko z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia, ale równie z Barbórką i obchodami górniczego święta. Z tej okazji 4 grudnia uczniów klas drugich naszej szkoły odwiedziła pani Anna Bolikowska – pracownik PGNiG w Zielonej Górze. Pani Inżynier zaprezentowała się w stroju galowym z białym pióropuszem.

    Spotkanie było niezwykle ciekawe i pouczające. Pani Anna przygotowała dla nas bardzo interesującą prezentację multimedialną wzbogaconą w filmy animowane oraz eksponaty różnych minerałów, z którymi mogliśmy zapoznać się podczas spotkania. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań, na które mogli uzyskać rzeczowe odpowiedzi. Dowiedzieli się, czym jest geologia, jak zbudowana jest kula ziemska, jakie bogactwa naturalne skrywa, co i jak można wydobyć z jej wnętrza oraz dowiedzieli się, jak trudna i niebezpieczna jest praca w kopalni. 

    Na koniec spotkania otrzymaliśmy od naszego gościa na pamiątkę kartonowe czapki górnicze, kolorowanki oraz książeczki z komiksami. Nie możemy już doczekać się kolejnego spotkania!

     
                                         Opiekun MSU
                                       Jagoda Kramarek


     
    13.12.2019 07:29 | więcej »

  • Dnia 03.12.2019 r. w Zespole Edukacyjnym nr 1 w Zielonej Górze podsumowano i ogłoszono wyniki w kolejnej edycji Miejskiego Konkursu Plastycznego pt. "Moje miasto - fantazje w czerni i bieli".
    Na konkurs wpłynęło 321 prac .Spośród nadesłanych prac jurorzy wybrali te najlepsze i przyznali tytuły laureatów oraz wyróżnienia. Uczennice z naszej szkoły odniosły duży sukces.
    Dwie uczennice z klasy II b Aleksandra Dudkowiak i Karolina Sidorczuk za swoje prace zostały nagrodzone tytułem laureata.
    Uczennice: Gabriela Górna, Zofia Kaźmierczak, Nadia Sikorska, Jagoda Szewczyk, Róża Walczak z klasy II b i Barbara Dudkowiak oraz Dominika Waliszewska z klasy III b otrzymały wyróżnienia. Dziewczynki otrzymały piękne dyplomy oraz książki.
    Uczennicom i pani J.Zając pod kierunkiem której powstały te wspaniałe prace gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.



     
    11.12.2019 20:32 | więcej »

  • Dzień przed mikołajkami - 5 grudnia - uczniowie klas I-III uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu. W naszej szkole gościł pisarz - pan Łukasz Wierzbicki - autor takich książek jak: Machiną przez Chiny, Dziadek i niedźwiadek, Ocean to pikuś.
    Miły gość zabrał uczniów we wspaniałą podróż śladami Kazimierza Nowaka, bohatera lektury Afryka Kazika. Podczas spotkania śmiechu było co nie miara! Pan Łukasz w bardzo humorystyczny sposób opowiadał o przygodach Kazika w Afryce, uczył rozpoznawać tropy dzikich zwierząt, a także zdradził, jak wyglądały początki jego pisarskiej pracy, kiedy miał zaledwie 6 lat! 
    Wizyta pana Wierzbickiego poszerzyła wiedzę dzieci na temat bardzo odległych i egzotycznych miejsc, ich klimatu oraz żyjących tam zwierząt.
    Jesteśmy pewni, że to nie nasze ostatnie spotkanie z panem Łukaszem Wierzbickim! O Afryce dowiedzieliśmy się już bardzo dużo, dlatego następnym razem... kierunek podróży: CHINY!

     


     
    09.12.2019 17:41 | więcej »

  • 1 października 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 14 im. Adama Mickiewicza w Zielonej Górze odbyła się niezwykle ważna uroczystość – ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych. Tego dnia, przedstawiciele Małego Samorządu Szkolnego kierujący uroczystością wprowadzili naszych pierwszaków - w obecności Dyrekcji Szkoły, rodziców i zaproszonych gości - do grona uczniów naszej szkoły. Wspólnie z najmłodszymi uczniami, ubranymi odświętnie w stroje galowe z biretami na głowach odśpiewaliśmy wszyscy dwie zwrotki hymnu narodowego. 

    Następnie w podniosłej atmosferze, przy poczcie sztandarowym, pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie, a po złożeniu przysięgi  dyrektor szkoły - Pani Jolanta Maria Jasińska pasowała ich na uczniów naszej szkoły poprzez dotknięcie ramienia dzieci dużym ołówkiem. Na pamiątkę tego wydarzenia wychowawczynie klas wraz z p. dyrektor wręczyły pierwszakom dyplomy zakupione przez Radę Rodziców. Najmłodsi mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych i odśpiewali przygotowaną na tę okazję piosenkę ,,Oto ja".

    W ten sposób, pierwszoklasiści oficjalnie zostali przyjęci do społeczności uczniowskiej. Po ceremonii pani dyrektor gratulowała pierwszakom przyjęcia do braci uczniowskiej, oraz złożyła w imieniu całej społeczności szkolnej najlepsze życzenia wszystkim zgromadzonym. 
    Po uroczystości klasy pierwsze pod opieką wychowawców mogły skorzystać z możliwości wykonania zdjęć w wyjątkowo odświętnej na tę okoliczność sali gimnastycznej. 

     
    Kochani Pierwszoklasiści!
    Bardzo serdecznie witamy Was w ,,Czternastce". Życzymy samych szóstek i wspaniałych przyjaźni..
    Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was przyjemnością, a szkoła miejscem, do którego będziecie powracać z ogromną radością i uśmiechem, pełni poczucia bezpieczeństwa.
    Radujemy się, że jesteście z nami!

    Opiekunowie Małego Samorządu Szkolnego
    J. Kramarek, A. Korycka, M. Iwańska



     
    01.12.2019 21:16 | więcej »

  • Jak co roku Szkoła Podstawowa nr 14 brała udział w Zielonogórskiej Akcji Pola Nadziei. Pola Nadziei to akcja charytatywna polegająca na zbiórce środków pieniężnych, niezbędnych do stworzenia godnych warunków i pomocy osobom u kresu życia oraz zmagającymi się z ciężkimi chorobami.
    Dnia 27.09 opiekunowie Samorządu Szkolnego odebrali 800 cebulek z Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw w Zielonej Górze i rozpoczęliśmy akcję sprzedaży cebulek w naszej szkole.

    Opiekunowie Małego Samorządu szkolnego wraz z przedstawicielami klas 1d i 2c 28.09.2019r. o godz. 12.00 wzięli udział w inauguracji akcji ,,Pola Nadziei" obsadzając żonkilami teren Domu Kombatanta przy ul. Lubuskiej. Następnie 4.10 przewodniczący wszystkich klas 1-3 upamiętnili akcję sadząc cebulki na terenie szkolnym. Akcja sprzedaży cebulek zakończyła się w naszej placówce 25.10.2019 r. Wspólnie udało sie nam zebrać 1994,30 zł. Spośród wszystkich klas 1-8 najwyższy wynik, bo aż 201,88 zł uzyskała klasa III a.

    Z nadzieją czekamy, aż wszystkie posadzone przez nas żonkile zakwitną na wiosnę w Zielonej Górze niosąc nadzieję chorym i potrzebującym oraz będą pamiątką naszego współdziałania w tak szczytnym celu! Bardzo dziękujemy wszystkim serduszkom dobrej woli za wsparcie akcji ,,Pola Nadziei" w tym roku szkolnym oraz zapraszamy do współpracy w kolejnych latach!
     
    Opiekunowie Samorządu Szkolnego
     


     
    01.12.2019 21:18 | więcej »

  • Wolność - słowo to było przewodnikiem tegorocznego spotkania uczniów zorganizowanego dnia 08.11.2019 r. z okazji Narodowego Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie SP nr 14 rozważali znaczenie pojęcia „wolność” w aspekcie drogi Polski do niepodległości. Postawiono im pytanie: czy dziś byliby gotowi wziąć na siebie odpowiedzialność za ojczyznę?
    Słowo to ma wiele odcieni, barw i znaczeń. Mówimy „ jestem wolny jak ptak”, a zatem mogę robić wszystko. Ptak jednak swobodnie leci, nie napotykając przeszkód w rozwijaniu swej instynktownej dążności do lotu.

    Człowiek natomiast, ponieważ jest wolny może wyrwać się z nieuchronnego determinizmu przyrody, z której bierze swój początek, do której przynależy i z którą jest związany różnymi prawami. Ale wolność człowieka jest wbrew pozorom całkowicie uwarunkowana od wielu czynników, w tym i od sytuacji. 

    Apel był retrospekcją zdarzeń z przeszłości, ludzi, którzy zbudowali wolną i niepodległą dziś Polskę, podejmując ryzyko utraty swojego życia. Narażając się na tortury, prześladowania, zsyłkę w głąb Rosji. Dla nich to była wolność.

    Pieśni przygotowane przez uczniów koła muzycznego prowadzonego przez p. B. Bębenek były dalszym nośnikiem tego pojęcia. „Z wolnej woli” przewodnictwa spotkaniu podjęli się uczniowie klas VIII Klaudia K. i Piotr R., zaś Juliusz V. przybliżył rys tego ważnego wydarzenia. 
    Utwory poetyckie pięknie recytowane przez uczniów klas VI były przysłowiową „kropką nad i”, puentą słowa wolność.


     
     
    25.11.2019 20:07 | więcej »

  • 16.10.19 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. K. Norwida w Zielonej Górze odbył się konkurs dla uczniów szkół podstawowych pod hasłem "Harry Potter i Biblioteka Tajemnic". Organizatorem konkursu był Dyskusyjny Klub Książki.1

    Nasi uczniowie zdobyli I miejsce udowadniając, że doskonale znają książkę pt."Harry Potter i Komnata Tajemnic"    

    Naszą szkołę reprezentowali:
    Katarzyna Regeńczuk - uczennica 6a
    Kalina Kasperowicz - uczennica klasy 6a
    Blanka Krajewska - uczennica klasy 6a
    Julia Wojciechowicz - uczennica klasy 6b

    Naszą dzielną widownię reprezentowała klasa 5e i reprezentanci klasy 6a, a kierownictwo przejął Piotr Regeńczuk z klasy 8c.
    Pani Justyna Rudek i pani Dorota Wieczorek podjęły się opieki nad szkolną grupą Magów, Czarodziejek, Dementorów i innych stworów z Hogwartu.
    Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zachęcamy do czytania książek o przygodach młodego czarodzieja.

     


     


     
    24.01.2020 13:59 | więcej »
  •  

    Miesiąc Bibliotek Szkolnych zakończyła w naszej szkole impreza czytelnicza, powiązana z obchodami Dnia Głośnego Czytania. Bohaterami opowiadań czytanych przez zaproszonych gości byli przedstawiciele Gangu Słodziaków.

    Dnia 30 października na szkolnym parterze wyrósł las, do którego przybyli uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami. Dzieci uczestniczyły w akcji w przebraniach, maskach, z książkami, maskotkami i rekwizytami Słodziaków.

    Książki i maskotki Słodziaków otrzymaliśmy w paczce od sieci sklepów Biedronka, organizującej konkurs dla szkół, w którym nasza bierze udział.

    Pierwsi uczestnicy Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków wysłuchali o godzinie 9:00 trzech leśnych historii w wykonaniu pani dyrektor Aleksandry Białęckiej, pani wicedyrektor Marii Szymczak i pani kierownik świetlicy Anny Sobczak.

    Druga tura słuchania słodziakowych opowieści z książek Renaty Piątkowskiej odbyła się o godzinie 13:00. Pani Anna Sobczak wystąpiła po raz drugi tego dnia przed publicznością wraz z panem Romanem Holką i panem Sławomirem Dąbkiem.

    Czytający zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Za rok przystąpimy do wydarzenia po raz trzeci!
     


     
    18.11.2019 19:20 | więcej »

  • 4.11 br. w ramach wojewódzkiego programu profilaktycznego „LUPO - Bezpieczny Uczeń" odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów kl. I-IV z policjantką Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze st. sierż. A. Wziętek. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom zagrożeń płynących z niebezpiecznych zachowań w szkole, w domu i na ulicy, kształtowanie umiejętności bezpiecznej zabawy i przewidywania skutków swoich działań, utrwalenie podstawowych zasad korzystania z pomocy. W nagrodę za aktywny udział uczniowie otrzymali plany lekcji.
     


     
    05.11.2019 12:09 | więcej »

  • W dniach 30.10.19 r. i 31.10.19 r. w Zespole Szkół Ekologicznych odbył się turniej szachowy dla uczniów - rocznik 2007 i młodsi oraz rocznik 2005-2006. 
    Dnia 30.10.19 r. w rywalizacji międzyszkolnej nasi zawodnicy zajęli IV miejsce w mieście, natomiast dnia 31.10.19 r. zajęli III miejsce. Opiekunem była p. Wioletta Ziółkowska.

    Naszą szkołę reprezentowali:
    1.    Kacper Ptaszyński kl. 5d – I szachownica,
    2.    Franciszek Rożek kl. 7c – II szachownica,
    3.    Maciej Spanbrucker kl. 6c – II szachownica,
    4.    Krzysztof Olejnik kl. 6a – III szachownica,
    5.    Katarzyna Regeńczuk kl. 6a – II i IV szachownica,
    6.    Kalina Kasperowicz kl. 6a – IV szachownica.

     


     
    03.11.2019 22:25 | więcej »

  • Dnia 19 października 2019 roku odbyło się II Lubuskie Forum Nauczycieli Matematyki „Łączy nas MATM@” pod patronatem Marszałka Województwa Lubuskiego pani Anny Polak oraz Lubuskiego Kuratora Oświaty pani Ewy Rawy. W konferencji brały udział nauczycielki matematyki: pani Agnieszka Heyduk, pani Jolanta Owoc oraz pani Barbara Walczak. Wysłuchały one wykładów, które wygłosili prof. dr hab. Maciej Sysło „Na ratunek uczącym się matematyki w szkole” (Uniwersytet M. Kopernika w Toruniu i Uniwersytet Wrocławski) oraz dr Zdzisław Pogoda „O rozumowaniu, dowodzeniu i rozwiązywaniu problemów” (Uniwersytet Jagielloński). Oprócz tego uczestniczyły w interesujących warsztatach związanych z nauczaniem matematyki.
     



     
    24.10.2019 09:40 | więcej »

  • W ramach realizowanego w naszej szkole Programu wychowawczo-profilaktycznego z zakresu zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży, uczniowie klas VI-VIII uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych p.n. "Świadomy wybór". Młodzież miała okazję zdobyć wiedzę na tematy takie jak: 
    •    charakterystyka zjawiska uzależnienia
    •    rodzaje uzależnień
    •    substancje psychoaktywne - charakterystyka
    •    postawa asertywna
    •    sposoby radzenia sobie z trudnościami
    •    alternatywa dla nałogów
    •    gdzie szukać pomocy dla siebie i bliskich

    Warsztaty przeprowadził specjalista pan Andrzej Draszawka, współpracownik Biura Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom w Zielonej Górze. Prowadzący w bardzo interesujący sposób starał się pokazać młodzieży świat rzeczywisty, tak jak wygląda, a nie jak przedstawiają go media i Internet. Uświadomił również uczniom i przytoczył na to wiele przykładów, że każdy może osiągnąć coś w życiu, o ile tego bardzo pragnie i stara się konsekwentnie i wytrwale dążyć do obranego celu w sposób świadomy, będąc wolnym od różnego rodzaju używek i uzależnień.
    Justyna Kacprzak
     


     
    24.10.2019 09:40 | więcej »

  • Dnia 26 września 2019 r.  w Młodzieżowym Centrum Kultury i Edukacji "Dom Harcerza" w Zielonej Górze odbył się finał konkursu plastycznego pt." 100 - lecie Polskiej Policji". Na konkurs wpłynęło 170 prac plastycznych. Spośród uczestników komisja konkursowa wytypowała laureatów w dwóch kategoriach wiekowych ( I kategoria - uczniowie klas I - III oraz II kategoria klasy IV - VI ). Ponadto przyznano 16 wyróżnień.
    Uczennice z naszej szkoły odniosły wspaniały  sukces. Nikola Jakiel z klasy 2b zajęła  II miejsce, a Barbara Dudkowiak z klasy 3b  otrzymała wyróżnienie.
    Uczennicom i pani J. Zając pod kierunkiem której
    powstały te piękne prace serdecznie gratulujemy.
     
       
     
    03.10.2019 23:39 | więcej »

  • Akcja sprzątanie świata to międzynarodowa kampania, która wywodzi się z Australii. Od 1994 roku w sprzątaniu świata biorą udział także Polacy. Nasza szkoła kolejny raz włączyła się do akcji. 27 września sprzątaliśmy las przy Ogrodzie Botanicznym. Pogoda nam dopisała, drobny deszcz nie przeszkodził w pożytecznej pracy na rzecz środowiska. Znaleźliśmy bardzo dużo śmieci. Worki szybko napełniały się pustymi butelkami, puszkami po napojach i papierami. Dodatkową atrakcję stanowiły grzyby, których było więcej niż odpadów. Czas przeznaczony na sprzątanie minął bardzo szybko i wróciliśmy do szkoły z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku.
     
    15.10.2019 12:42 | więcej »

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 14
    65-518 Zielona Góra ul. Jaskółcza 66
  • (+68) 325 50 11
    500 795 964 - świetlica

Galeria zdjęć