Menu

 • Dzień Pluszowego Misia
  Koniec listopada to czas, w którym głównym bohaterem zajęć i warsztatów jest miś. Naszą tradycją jest również organizowanie wystawy misiów należących do naszych świetliczków. 

  Dnia 28 listopada 2019 r. w świetlicy szkolnej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najsympatyczniejszego misia oraz uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom. Jak co roku dzieci bardzo chętnie przyniosły do świetlicy swoje ukochane misie. Dzień wcześniej panie przeprowadziły głosowanie i podliczyły głosy.

  Pierwsze miejsce zajął miś Filipa Zająca z kl. 2b. Drugie miejsce przypadło Adamowi Litwinowi z kl. 3b, a trzecie miejsce zajęła Jagoda Szewczyk z kl. 2b. Laureaci otrzymali nagrody, a wszystkie dzieci, które przyniosły swojego misia słodki drobiazg.

   
  13.12.2019 15:51 | więcej »
 • Jestem widoczny, jestem bezpieczny - spotkanie z policjantką

  Dnia 25 listopada 2019 r. w świetlicy szkolnej gościliśmy funkcjonariuszkę policji: Panią Wiolettę Sokołowską – Domagałę, która przeprowadziła z dziećmi warsztaty  dotyczące zachowania zasad bezpieczeństwa w domu, szkole oraz w drodze do i ze szkoły. Zajęcia odbyły się w ramach tematu tygodnia „Jestem widoczny, jestem bezpieczny”. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania policjantki, wykazując się przy tym ogromną wiedzą nt. bezpieczeństwa.

  Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali od naszego gościa specjalne odblaski oraz plany lekcji.


   
  13.12.2019 15:51 | więcej »
 • Poznajemy baśnie Andersena
  22 listopada 2019 r. w naszej świetlicy odbył się konkurs wiedzy o życiu i twórczości J. Ch. Andersena. W tygodniu pod hasłem „Poznajemy baśnie Andersena” podczas codziennych zajęć dzieci poznawały treść wybranych baśni pisarza i wykonywały do nich ilustracje z wykorzystaniem różnych technik plastycznych.

  Spośród czterech zespołów ośmioosobowych w konkursie wiedzowym została wyróżniona grupa w składzie: Zosia Baszura, Kuba Wyciszkiewicz, Janek Łączkowski, Oliwier Włodarczyk, Filip Ptaszyński, Alicja Kamińska, Amelia Domańska, Ala Mruk.

  W konkursie plastycznym nagrodzone zostały prace: Róży Walczak, Basi Rudnik, Ali Kamińskiej, Karoliny Sidorczuk, Igi Poczty. Wyróżnienia otrzymały również: Gabrysia Sobańska oraz Ola Dudkowiak. Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy.

   
  13.12.2019 15:52 | więcej »
 • „Zdrowym być - zdrowo żyć” - rozstrzygnięcie konkursu
  W dniu 20 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 11 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu pod hasłem „Zdrowym być - zdrowo żyć”. Konkursową pracę wykonały trzy uczennice naszej świetlicy: Basia Dudkowiak z kl.III b, Justyna Reslerowska z kl.III a oraz Lena Koryzma z kl.I b.

  Choć nasza „Deska pełna zdrowia” nie zdobyła nagrody, była bardzo ciekawie i starannie wykonana. Dzięki udziałowi w konkursie świetlica wzbogaciła się o nową grę edukacyjną.

   
  13.12.2019 15:52 | więcej »
 • Czytanie baśni J. Ch. Andersena przez nauczyciela bibliotekarza

  Dnia 20 listopada 2019 r. świetlica szkolna gościła panią Karolinę Jezierską z biblioteki szkolnej. Zgodnie z obowiązującą tematyką tygodnia p. Karolina przybliżyła dzieciom sylwetkę i twórczość H. Ch. Andersena. Przeczytała uczniom dwie baśnie: „Księżniczkę na ziarnku grochu” oraz „Świniopasa”.

  Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali obu baśni oraz chętnie odpowiadali na pytania p. Karoliny. Następnie dzieci wykonały ilustracje plastyczne do wybranej baśni. Wykonane prace wezmą udział w konkursie plastycznym organizowanym w świetlicy. 

   
  13.12.2019 15:50 | więcej »
 • Moja jesienna kartka - konkurs plastyczny

  W dniu 19 listopada 2019 r. uczennica klasy 1d Ania Litwin oraz uczniowie klasy 1b Adam Woźniak i Wiktor Jonak pod opieką pani Anny Trojan uczestniczyli w uroczystym rozstrzygnięciu konkursu plastycznego pn. „Moja jesienna kartka”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 17. To już siódma edycja tego konkursu, którego celem jest zapoznanie uczniów z darami jesieni, a także  aktywizowanie do poznawania różnorodnych technik plastycznych. W konkursie wzięli udział uczniowie z 16 zielonogórskich szkół. Do świetlicy napłynęło 120 prac, które wyeksponowane zostały na korytarzu szkoły. 

  Miło nam poinformować, że nagrodę otrzymała Ania Litwin z kl. 1d, a Adam Woźniak i Wiktor Jonak z kl. 1b oraz Varvara Mussienko z kl. 1c otrzymali wyróżnienia. Po uroczystym rozdaniu nagród odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wykonywały lisa, wykorzystując papierowe rolki, bibułę oraz pastele.

  Wszystkim nagrodzonym oraz paniom Danucie Kidawie i Ani Trojan, które przygotowały uczniów naszej świetlicy serdecznie gratulujemy.

   
  13.12.2019 15:50 | więcej »
 • Wyróżnienie w konkursie plastycznym

  Dnia 8 listopada 2019 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pn. „Kosz pełen jesiennych darów - śliwka" organizowanym przez Zespól Edukacyjny nr 9 (Akademia Talentów). Dzieci ze świetlicy szkolnej: Jagoda Szewczyk i Zosia Kaźmierczak z klasy 2b zdobyły wyróżnienie 1 stopnia. Oprócz dyplomu świetlica szkolna otrzymała również materiały plastyczne i zabawki.
  Obu uczennicom serdecznie gratulujemy.


   
  13.12.2019 15:50 | więcej »
 • Święto Niepodległości w świetlicy
   
  Dnia 7 listopada 2019 r. w świetlicy szkolnej przeprowadzono zajęcia poświęcone zbliżającemu się Świętu Niepodległości. Dzieci poznały historię odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Obejrzały film edukacyjny pt. „Polskie symbole narodowe”. Nauczyły się również piosenki „Co to jest niepodległość”. Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali biało- czerwone kotyliony. 
   
  13.12.2019 15:50 | więcej »
 • Zbiórka kasztanów

  W październiku 2019 r. świetlica szkolna w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu  zorganizowała i przeprowadziła zbiórkę kasztanów na rzecz podopiecznych Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Zielonej Górze (Dom Samotnej Matki). Za fundusze zebrane z kasztanów zostaną pokryte najpilniejsze potrzeby podopiecznych takie jak: leki, rachunki, żywność, ogrzewanie budynku czy remonty.
  08.11.2019 18:59 | więcej »
 • Znani zielonogórzanie czytają dzieciom
   
  Dnia 28 października 2019r. w świetlicy szkolnej odbyło się kolejne spotkanie z p. Agnieszką Ginko, zielonogórską poetką i pisarką dla dzieci w ramach świetlicowej akcji „Znani zielonogórzanie czytają dzieciom”. Pani Agnieszka jest laureatką wielu prestiżowych nagród dla dzieci. We wrześniu zeszłego roku odebrała z rąk Prezydenta Miasta Zielona Góra nagrodę za działalność kulturalną i książki dla dzieci. Pisarka gościła u nas po raz trzeci.

  Pani kierownik uroczyście powitała gościa i przypomniała dzieciom cel świetlicowej akcji. Następnie głos zabrała p. Agnieszka. Opowiedziała dzieciom, jak powstają jej książki, skąd bierze pomysły i kto je tak pięknie ilustruje. Tym razem czytała dzieciom fragmenty „Bajki z dżungli i oceanu” oraz Tutlandii. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały opowiadań. Pani Agnieszka odpowiadała też na pytania uczniów. Na zakończenie spotkania można było zakupić książkę z imienną dedykacją i autografem autorki. 

   
  08.11.2019 19:22 | więcej »
 • Pierwszaki w gromadzie świetlicowej

  Dnia 26 września 2019 r. w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie pierwszaków na członków gromady świetlicowej. Prowadzące uroczystość panie: Maria Chojnacka i Ania Trojan przygotowały szereg zadań i konkursów dla pierwszoklasistów.

  Wszyscy zdali swój pierwszy, ważny egzamin i mogli przystąpić do uroczystego ślubowania. Słowa przysięgi czytała pani kierownik Anna Sobczak, a uczniowie głośno i wyraźnie powtarzali, składając tym samym przyrzeczenie, że będą przestrzegać zasad panujących w świetlicy.

  Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali pamiątkowy certyfikat oraz upominek z niespodzianką. Na pamiątkę tego wydarzenia zrobiono wspólne zdjęcia. 
  08.11.2019 19:29 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 14
  Zielona Góra ul. Jaskółcza 66
 • (+68) 325 50 11
  500 795 964 - świetlica

Galeria zdjęć