• Międzynarodowy Dzień Wolontariatu
    Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu, uczniowie klas I – VIII kolejny raz mieli okazję uczestniczyć w akcji przygotowanej przez Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocna Dłoń”.
    W naszej szkole nigdy nie brakowało ludzi dobrej woli. Dawniej osoby bezinteresownie pomagające innym charytatywnie nazywano „społecznikami", dzisiaj uczniowie SP 14 zachęcali swoich rówieśników poprzez zabawę do wolontariatu, który jest nie tylko pozytywnym zachowaniem prospołecznym, ale stwarza perspektywę odbycia ciekawych praktyk niesienia bezinteresownej pomocy.

18.12.2019 19:49 | więcej »
  • Zbiórka żywności zakończona sukcesem!
    „Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”
    (autor nieznany)

Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel i włączyli się w świąteczną zbiórkę żywności dla potrzebujących. Z waszą pomocą udało się nam obdarować tych, którzy nie mają zbyt wiele, ale zawsze są wdzięczni za każdy gest życzliwości.

Produkty na zbiórkę przynieśli: Natalia kl. VIe, Kinga kl. Vf, Marta kl. Vf, Monika kl. VIIIb, Pola kl. VI, Fabian kl. IIc, Oliwia kl. Va, Martyna kl.VIIIb, Kamil kl.IIIa, Gabrysia kl. IIb.

08.12.2019 20:33 | więcej »

• Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocna Dłoń” wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem prowadzą świąteczną zbiórkę artykułów spożywczych dla osób potrzebujących.
    Zbieramy produkty z długim terminem przydatności do spożycia m. in: mąkę, ryż, cukier, kaszę, herbatę, konserwy, olej, słodycze, makaron.

Zbiórka trwa do 29 listopada. Produkty można przynosić do salki socjoterapeutycznej.
    Koleżanko, Kolego zrób dla kogoś coś dobrego!

18.11.2019 22:39 | więcej »
  • Zbiórka kasztanów
    W październiku 2019 r. Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało i przeprowadziło zbiórkę kasztanów na rzecz podopiecznych Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Zielonej Górze (Dom Samotnej Matki). Za fundusze zebrane z kasztanów zostaną pokryte najpilniejsze potrzeby podopiecznych takie jak: leki, rachunki, żywność, ogrzewanie budynku czy remonty.

18.12.2019 19:52 | więcej »