Menu

Menu


 • KLASY I - III

  Nasza szkoła obchodziła w tym roku swoje 53 urodziny. Świętowaliśmy je w Tygodniu Szkoły podczas różnorodnych imprez i konkursów. Opiekunowie Małego Samorządu p. Agnieszka Twarowska i p. Dorota Wojtalewicz zadbały, aby każdy dzień tego tygodnia był dla uczniów z klas I – III pełen atrakcji i ciekawych wydarzeń.
   
  Poniedziałek 11.02.19 - DZIEŃ SZKOŁY "O KLASIE, SZKOLE INACZEJ"
   

  Uczniowie spotkali się na apelu inaugurującym obchody święta szkoły pod hasłem „Tradycje naszej szkoły”, na którym mieli okazję przyjrzeć się bliżej sztandarowi szkoły oraz poznać historię jej powstania, oglądając podczas prezentacji stare fotografie. Dużym zaskoczeniem było dla dzieci wysłuchanie hymnu szkolnego w wykonaniu pań nauczycielek, którym akompaniowała p. B. Bębenek. Hymn ten, ze słowami z utworu Adama Mickiewicza, dawniej znali i śpiewali wszyscy uczniowie naszej szkoły podczas różnorodnych uroczystości. Uczniowie wzięli również udział w konkursach związanych z naszym patronem, a na długiej przerwie, dając pole do popisania się wyobraźnią i talentem, malowali portrety Adama Mickiewicza przedstawiając go w różnych odsłonach np. jako fana drużyny żużlowej Falubazu, ucznia naszej szkoły, patriotę  czy zakochanego Adama.

   
  Wtorek 12.02.19 - DZIEŃ MUZYCZNY "IMPREZOWA CZTERNASTKA"
   


  Do imprezy, która odbyła się w tym dniu, uczniowie przygotowywali się wspólnie z wychowawcami od wielu dni.  Każda klasa wybrała jeden z hitów polskiej sceny muzycznej i ćwiczyła jego wykonanie wraz z odpowiednią choreografią. Nie było to łatwe zadanie, ale dzieciaki fantastycznie się spisały prezentując wybrane piosenki przed uczniowską publicznością.
  Impreza poprowadzona została jak wielki koncert przez P. Jagodę Kramarek i P. Dorotę Wojtalewicz, którym towarzyszyła DJ Agnieszka Twarowska. Publiczność szalała, skandowała imiona wykonawców, robiła meksykańską falę, klaskała i tańczyła. Musiała też odgadywać nazwiska wykonawców prezentowanych na zdjęciach, co okazało się jednak niezbyt trudnym zadaniem dla tak świetnie zorientowanej publiki. Oprócz prezentacji klas dużą niespodzianką dla dzieci był występ pań nauczycielek, które w odpowiednich przebraniach zaśpiewały dla nich piosenkę tytułową z bajki „Pszczółka Maja”. Zebrały gromkie brawa i bisowały. Na koniec wszyscy mogli nauczyć się choreografii i zatańczyć do piosenki „Ona tańczy dla mnie”. Prowadzący usłyszeli w kuluarach, że „Był to najlepszy dzień w szkole!”. A to jeszcze nie był koniec atrakcji…
  Środa 13.02.19 -  "KONKURSY JAKICH NIE BYŁO!"

   

  To dzień pełen konkursów. Już od kilku dni uczniowie wykonywali prace plastyczne na konkurs „Magia Andersena” . Dzieci wykonywały ilustrację do wybranej baśni tego pisarza. Konkurs zorganizowały panie z biblioteki szkolnej p. Hanna Moszkowicz i p. Karolina Błaszczyk wspólniez p. Dorotą Wojtalewicz. Na konkurs wpłynęło bardzo dużo pięknych i pomysłowych prac, więc jury miało ogromne problemy z wyborem najlepszych. Prace nagradzane byłyna poszczególnych poziomach - klas pierwszych, drugich i trzecich. Laureatami zostali:
  I miejsca: Karolina Sidorczuk (1b), Antonina Włosińska (2c), Amelia Wilczyńska (3a);

  II miejsca: Gabriela Górna (1b), Lech Rosłanowski (2a), Aleksander Kaltur (3a );

  III miejsca: Zuzanna Struzik (1a), Magdalena Perwińska (2a), Wiktoria Łokietek (3a);

  wyróżnienia: Julia Różycka (1d) i Lena Grzeszczyszyn (2c).
  Ekspozycję nagrodzonych prac podziwiać można było w holu szkoły, a także
  na wystawie w bibliotece szkolnej. Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują za  tak liczny udział dzieci w konkursie, gdyż wykonane przez nie ilustracje są teraz prawdziwą ozdobą naszej biblioteki.

   
  Kolejny  konkurs plastyczny to „Zielona Góra – moje miasto” przygotowany przez p. Małgorzatę Cyran – Prus i p. Jadwigę Zając. Wzięli w nim  udział reprezentanci ze wszystkich klas - 16 osób, po dwóch przedstawicieli z każdej klasy.
  Prace oceniała plastyk pani
  mgr Bożena Nowinka, a wyniki konkursu są następujące:
  I miejsce - Róża Walczak z klasy 1b,
  II miejsce - Pola Zych z klasy 1d,
  III miejsce - Sara Keklak z klasy 2c.

  Ponadto wyróżniono prace następujących uczniów: Julii Macugowskiej (2c), Patryka Gabarkiewicza (1a), Ady Cieślak (1d), Amelii Wilczyńskiej (3a), Hani Mnichowicz (1c), Basi Dudkowiak (2b).
  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali prezenty niespodziankę. 
  Nagrodzone prace wyeksponowane zostały na korytarzu szkolnym.
   
  Na koniec odbył się konkurs recytatorski zorganizowany przez szkolnych polonistów, w którym jury klas młodszych była p. Joanna Głodecka i p. Karolina Błaszczyk. Wyłoniono zwycięzcę Michała Pierzaka z klasy 1d, który recytował wiersz Jana Brzechwy pt. „Leń”, drugie miejsce zajęła Zoja Antonik z klasy 1c (wiersz „Samochwała”), a miejsce trzecie Patryk Gabarkiewicz z klasy Ia (wiersz „Kwoka”). Cała trójka będzie teraz reprezentowała naszą szkołę na poziomie klas I – III w miejskim konkursie recytatorskim 6 marca br. w ZOK-u. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

  Czwartek 14.02.19 - "BALE, BALE W KARNAWALE"
   

  Już od rana tego dnia na korytarzach zaroiło się od niezwykłych postaci – księżniczek, rycerzy, wojowników ninja, zwierzątek, jednorożców, wróżek, czarodziejów, bohaterów z bajek i filmów… Stąd też od rana atmosfera była niesamowita i pełna wyczekiwania na najlepszą zabawę tego dnia, czyli karnawałowy bal przebierańców. Kiedy wreszcie nadeszła ta chwila, korowód barwnych postaci ruszył do tańca i szalał w sali gimnastycznej tworząc zwariowane węże, pociągi, wirujące koła, albo bardziej tradycyjne pary czy indywidualne popisy taneczne. Każdy miał też okazję zaprezentować swój strój przed pozostałymi uczestnikami balu i przedstawić postać, w którą się wcielił.  Nad muzyką czuwali DJ-e z klasy 2b i wszyscy bawili się tak dobrze, że na koniec trudno było wyciągnąć ich z tej imprezy oczekującym już rodzicom i wychowawcom.
   

   
  Tego dnia niektórych uczniów spotkała jeszcze jedna miła niespodzianka – walentynkowa kartka z życzeniami. Od poniedziałku ustawiona została w holu szkoły pięknie przystrojona skrzynka, do której uczniowie mogli wrzucać wykonane przez siebie kartki walentynkowe.
  W Dniu Zakochanych kartki zostały dostarczone adresatom przez specjalnych posłańców – walentynkowe amorki z klasy 1d i 1c. Jak zauważyły obsługujące walentynkową pocztę p. Jagoda Kramarek i Dorota Wojtalewicz, niektóre kartki były przepiękne, inne zabawne, a ich wykonawcy włożyli wiele trudu, aby spodobały się wybranym przez nich walentynkom. To bardzo miłe dowiedzieć się, że ktoś nas lubi i myśli z sympatią.
   

  Piątek 15.02.19 -  "SPORTOWA CZTERNASTKA"
   

  Od samego rana salę gimnastyczną opanowały pierwszaki. Razem z klasą VIII d, reprezentacjami rodziców dzieci każdej klasy I, swoimi wychowawczyniami i innymi nauczycielami tworzyli drużyny rywalizujące w „Zmaganiach pokoleniowych”. Zabawne sportowe konkurencje i inne wesołe zadania przygotowały dla nich p. Agnieszka Twarowska, Dorota Wojtalewicz, Jagoda Kramarek i Danuta Kidawa. Wszyscy startujący wkładali wiele wysiłku i dokładali wszelkich starań, aby się jak najlepiej spisać, ale nie było wcale tak prosto, bo zadania utrudniały różne nietypowe rekwizyty np. parasole, poduszki… Było wiele śmiechu, kiedy np. „rodzice” pędzili z dzieckiem „na spacer” z czapką naciągniętą mu w pośpiechu na oczy, albo z parasolem i poduszką pod pachą gnali „po drabinie” na imprezę… Kibice głośno dopingowali zawodników, składy drużyn ulegały ciągłym zmianom i wszyscy świetnie się bawili.
  Organizatorzy bardzo dziękują rodzicom i nauczycielom, za ich zaangażowanie i poświęcenie czasu na wspólną zabawę z dziećmi. Wszyscy uczestnicy „Zmagań Pokoleniowych” otrzymali nagrody, bo każda drużyna była w tych zawodach zwycięzcą.


  Klasy II i III też miały okazję do sportowych zmagań. Spotkały się na sali gimnastycznej na konkursie „Wesołe i zdrowe zabawy sportowe” przygotowanym przez panie Małgorzatę Jarlaczyk, Jagodę Kramarek, Dorotę Wojtalewicz i Wioletę Ziółkowską. Tematem przyświecającym sportowym konkurencjom była szkoła, a więc zawodnicy pędzili z „jajkami”, aby przygotować jajecznicę na śniadanie, „sprzątali” po śniadaniu używając do tego kijów hokejowych, biegli z tornistrem na lekcje, karmili kolegę drugim śniadaniem wpychając mu pod koszulkę balony, a na koniec rzucali do celu swoim butem zdjętym ze zmęczonej nogi po całym dniu w szkole. Te nietypowe konkurencje dostarczyły zawodnikom i kibicom wielu sportowych emocji i wesołej zabawy.
  Wszystkie klasy otrzymały nagrody, które przyjęły z zachwytem, bo były to tak potrzebne im piłki i sprzęt sportowy do gier i zabaw.
  Sport na wesoło, wszyscy się dobrze bawią i  wygrywają super nagrody – to nam się podoba!
   
   
   
  KLASY IV - VIII
   

  KONKURSY
   
  Konkurs "Czy znasz polskie legendy?"

  W ramach Tygodnia Szkoły uczniowie klas czwartych mieli okazję wziąć udział w konkursie literackim „Czy znasz polskie legendy?”. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością legendy o Popielu, Lechu, Czechu i Rusie, o Bazyliszku, złotej kaczce i Piaście Kołodzieju. Zadanie było trudne, bo trzeba było zmierzyć się z, często niezrozumiałą dla współczesnej młodzieży, polszczyzną.
  Zadanie polegało na odpowiedzi na kilkadziesiąt pytań, dotyczących treści legend. Młodzież poradziła sobie z tym znakomicie, znali kolejność wydarzeń w legendzie o bazyliszku, wiedzieli, co ofiarowała Lutkowi złota kaczka i dlaczego Lech nazwał swoje ziemie Gnieznem.

  Pytań było dużo, wszyscy wykazali się sporą wiedzą, ale najlepiej wypadli:
  Alicja Woźniakowska - klasa 4a
  Michał Troczyński - klasa 4d
  Karolina Grabowska - klasa 4c
  Kalina Głodecka - klasa 4a.
  Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i karty prezentowe do sklepu Empik.
  Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
  Małgorzata Królak, Dorota Kogut
   
  Konkurs recytatorski

  Podczas Tygodnia Szkoły, w środę 13.02.19 r. odbył się konkurs recytatorski, którego organizatorami byli: Romuald Walczaki Justyna Rudek, Joanna Głodecka 
  Konkurs odbywał się na dwóch poziomach. 

   

  Wśród uczestników z klas I - III w czołówce znaleźli się pierwszoklasiści:
  I miejsce - Michał Pierzak, kl. 1d
  II miejsce - Zoja Antonik, kl. 1c
  III miejsce - Patryk Gabarkiewicz, kl. 1a


  Pozostali uczestnicy z klas I - III otrzymali wyróżnienia.

  Wśród uczestników z klas IV - VIII dyplomy i nagrody otrzymali:
  I miejsce - Katarzyna Regeńczuk, kl.5a
  II miejsce - Maria Stanowska, kl.5e
  III miejsce - Gabriela Nowaczyk, kl.5b

  GRATULUJEMY!!!

   


    

   
  Rambit

  Dnia 13 lutego 2019 r. odbyła się kolejna edycja konkursu matematyczno – polonistycznego „Rambit”. W tym roku wzięły w nim udział czteroosobowe reprezentacje klas ósmych. Organizatorzy konkursu to: nauczycielka matematyki, p. Barbara Walczak oraz nauczyciel języka polskiego, p. Romuald Walczak. Przygotowali oni ciekawe, ale niełatwe zadania z obu przedmiotów. W przeprowadzeniu rozgrywek pomagała również p. Iwona Pieślak. Zwyciężyła reprezentacja klasy VIII b w składzie: Magdalena Duda, Zuzanna Fiedorowicz, Mateusz Grusznis i Jakub Przytuła. Drugie miejsce zajęła klasa VIII d, trzecie VIII a, zaś czwarte VIII c.
  Gratulujemy wszystkim uczestnikom !!!
   


   
  Konkurs przyrodniczy "1 z 9"

  Dnia 13 lutego 2019 r., w ramach obchodów Tygodnia Szkoły, odbył się szkolny konkurs przyrodniczy „1 z 9” dla klas V i VI. Każdą klasę reprezentował jeden uczeń. Uczestnicy konkursu kolejno odpowiadali na pytania zadawane przez nauczyciela dotyczące ogólnej wiedzy biologicznej. Zwycięzcą konkursu został Maciej Matusewicz z klasy 6B.
  Gratulujemy !!! 
                                                                                                                Organizatorzy konkursu:
                                                                                                                   Anna Jasinowska
                                                                                                                            Renata Piotrowicz
   
   
  Konkurs o tytuł "Superklasy"

  15 lutego b.r., w ramach TYGODNIA SZKOŁY, czteroosobowe drużyny z klas piątych rywalizowały ze sobą o tytuł „Superklasy”. Uczestnicy zmagali się ze sobą w konkurencjach sportowych oraz sprawdzających ich wiedzę i umiejętności z języka polskiego i języków obcych. Konkurs zorganizowali nauczyciele: p. Joanna Głodecka, p. Karolina Gdańska i p. Wioletta Ziółkowska.
  Było wiele emocji, zarówno wśród uczestników, jak i publiczności. 

  I miejsce i tytuł „SUPERKLASY” otrzymała klasa 5e, II miejsce – 5b, III miejsce – 5c, IV miejsce – 5a, V miejsce – 5d. Na zakończenie organizatorzy wręczyli nagrody wszystkim drużynom, które godnie reprezentowały swoje klasy.
  31.08.2019 08:26 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 14
  65-518 Zielona Góra ul. Jaskółcza 66
 • (+68) 325 50 11
  500 795 964 - świetlica

Galeria zdjęć