Wizyta Pana Marcina Wiśniewskiego

Dnia  4 listopada 2016 r. w świetlicy szkolnej gościliśmy znanego aktora zi elonogórskiego Pana Marcina Wiśniewskiego. Celem spotkania było poprowadzenie zajęć czytelniczych połączonych z głośnym czytaniem legendy lubuskiej pt: „Złota dzida Bolesława” w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Pan Marcin wprowadził dzieci w świetny nastrój, pokazując jak można bawić się językiem. Dzieci bardzo chętnie naśladowały prezentowane przez naszego gościa przykłady. Po przeczytaniu legendy był czas na zadawanie pytań. Uczniowie mogli dowiedzieć się, jakie książki w dzieciństwie czytał Pan Marcin oraz dlaczego warto czytać.
Mamy nadzieję, że poprzez wspólne czytanie rozbudzimy w uczniach ciekawość na piękno otaczającego świata oraz zachęcimy do samodzielnego sięgania po lekturę w myśl powiedzenia Wisławy Szymborskiej „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Organizatorkami spotkania były: Anna Sobczak i Bogusława Momot.