Promocja zdrowego odżywiania się

W dniach 17-21 października 2016r. w naszej świetlicy wszystkie działania związane były z promocją zdrowego odżywiania się.
Dzieci brały udział w zajęciach  w ramach realizacji programu „Owoce i warzywa w szkole”. Podczas jednych z zajęć dzieci wykonały owocowe jeże, które potem mogły zjeść ze smakiem. Miały także możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w konkursie szkolnym pod hasłem „Zdrowa i piękna jesień”, w którym przekonały się o ogromnej mocy witamin zawartych w owocach i warzywach oraz ich wpływie na zdrowie. Oprócz konkursów i quizów dzieci brały również udział w konkurencjach sprawnościowych.
Sprawiły one wiele radości i utwierdziły w przekonaniu, że ruch to zdrowie, a spożywanie warzyw i owoców pozytywnie wpływa na każdego.