Spotkanie z panią Teresą Glapińską

Dnia 2 marca 2017 r. w świetlicy szkolnej gościliśmy panią Teresę Glapińską instruktorkę tańca, która prowadzi w Zielonej Górze studio tańca „The Motion”.  Celem spotkania było poprowadzenie zajęć czytelniczych z cyklu „Znani zielonogórzanie czytają”, połączonych z głośnym czytaniem opowiadania pt. „Martynka tańczy” w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Pani Teresa  wprowadziła dzieci w taneczny nastrój, pokazując jak można bawić tańcem. Dzieci bardzo chętnie naśladowały prezentowane przez naszego gościa kroki taneczne.
Po przeczytaniu opowiadania był czas na zadawanie pytań. Uczniowie mogli dowiedzieć się, jakie książki w dzieciństwie czytała Pani Teresa, jaką rolę odgrywa taniec w Jej życiu  oraz jaka jest prawdziwa historia bajki pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Mamy nadzieję, że poprzez kolejne już, wspólne czytanie rozbudzimy w uczniach ciekawość na piękno otaczającego świata oraz zachęcimy do samodzielnego sięgania po lekturę.

Organizatorkami spotkania były: Anna Sobczak i Bogusława Momot.