Menu

Menu

 • Przedstawienie pt: „Bezpieczne wakacje”
  Dnia 21 czerwca 2017 r. odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas trzecich uczęszczających do świetlicy szkolnej. Uczniowie przybyli na salę gimnastyczną wraz ze swoimi wychowawczyniami. Na tę okazję panie pracujące w świetlicy przygotowały przedstawienie pt: „Bezpieczne wakacje”, w którym same odgrywały przygotowane role. Zakończyło się ono wakacyjną piosenką, którą zaśpiewała pani kierownik wraz z wychowawczyniami. Wszystkie panie otrzymały gromkie brawa. Po części artystycznej odbyło się uroczyste wręczanie dyplomów i słodkiego upominku.
  W przedstawieniu wystąpiły panie: M. Chojnacka, B. Momot, A. Nowak,          A Radziemska, A. Wołejko oraz A. Sobczak.
   
  22.06.2017 11:07 | więcej »
 • Konkurs „Jesteś tym, co jesz”
  Dnia 8 czerwca 2017 r. w naszej szkole odbył się konkurs pod nazwą „Jesteś tym, co jesz” adresowany do dzieci przedszkolnych. W zabawie wzięły udział dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 14, Miejskiego Przedszkola nr 40 oraz Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 14. Dzieci miały możliwość dowiedzieć się, co robić, aby być zdrowym. Z pośród wielu konkurencji najbardziej spodobała się „Biegana bajka”, podczas której dzieci miały okazję utrwalić właściwe nawyki w dbaniu o higienę jamy ustnej. Wszystkim dzieciom kibicowało jury w składzie: p. Jolanta Jasińska- dyrektor szkoły, p. Aleksandra Białęcka- vicedyrektor, p. Marianna Dziuda- pielęgniarka szkolna oraz p. Anna Sobczak- kierownik świetlicy szkolnej. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały upominki i zdrowe przekąski.
  Konkurs przygotowały i poprowadziły panie na co dzień pracujące w świetlicy: B. Momot, M. Korczyńska i A. Wołejko.

   
  19.06.2017 15:54 | więcej »
 • Z wizytą w Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze
  6 czerwca 2017 r. wychowankowie świetlicy-reprezentanci kl. 2c, 2d i 2f pod opieką pani Marty Korczyńskiej odwiedzili Państwową Straż Pożarną w Zielonej Górze, mieszczącą się przy ulicy Kożuchowskiej. Przewodnikiem wyprawy był aspirant Amadeusz Januszewski. Podczas wizyty dzieci obejrzały sprzęt ratowniczy i gaśniczy, jakim posługują się strażacy na co dzień. Mogły  podziwiać również umiejętności wspinaczkowe podczas treningu alpinistycznego. Grupa była bardzo zdyscyplinowana  i zaciekawiona pracą strażaków, dlatego gospodarze przygotowali niespodziankę. Uczniowie wcielili się w rolę strażaków podczas gaszenia pożaru. Próbowali trafić strumieniem wody z węża gaśniczego do celu. Wszyscy wykonali zadanie perfekcyjnie.    
  19.06.2017 16:00 | więcej »
 • Warsztaty czytelnicze w Filli WMBiP im. Piotrusia Pana 
  Dnia 5 czerwca 2017 r. wychowankowie świetlicy szkolnej uczestniczyli w warsztatach czytelniczych zorganizowanych przez Filię nr 11 im. Piotrusia Pana  Biblioteki Publicznej, mieszczącej się przy ul. Ptasiej wraz z opiekunem- panią Aleksandrą Wołejko. Na dzieci czekała pani Natalia Ikononowicz- bibliotekarka, która w bardzo przystępny sposób opowiedziała o bibliotece i  sposobie korzystania z niej. Po zwiedzeniu pomieszczenia pani Natalia poprosiła dzieci, by rozpoznały tytuły bajek po barwnych ilustracjach. Uczniowie mieli możliwość rozwiązania szeregu zagadek związanych z książkami i czytelnictwem, a także wysłuchali wiersza, w którym książki proszą, by traktować je z szacunkiem. Na zakończenie warsztatów pani bibliotekarka pozwoliła dzieciom wybrać do poczytania jedną książkę. Każdy znalazł tutaj coś, czym się interesuje, ponieważ biblioteka posiada książki  o różnej tematyce: kosmosie, zwierzętach, dyscyplinach sportowych  i wiele ciekawych bajek. Dzieci wymieniały się książkami. Czas spotkania  upłynął tak szybko, że dzieci nie spostrzegły, kiedy trzeba było wracać do szkoły. Pani Natalia zachęcała, aby uczniowie wraz z rodzicami przyszli zapisać się do Biblioteki Piotrusia Pana, by mogli w przyszłości korzystać z jej bogatego księgozbioru.

   
  19.06.2017 14:43 | więcej »
 • „Zdrowe żywienie dzieci młodzieży”
  Dnia 25 maja 2107 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie  pn. „Zdrowe żywienie dzieci młodzieży” z panią Aleksandrą Majsnerowską, która jest dietetykiem klinicznym oraz pedagogiem. Pani dietetyk opowiedziała dzieciom, jak należy prawidłowo się odżywiać, co powinno znaleźć   się            w codziennej diecie każdego człowieka oraz jak ważne jest spożywanie warzyw i owoców dla każdego ucznia. Prelekcja połączona była z ciekawą prezentacją multimedialną, która wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród dzieci. Nie zabrakło ciekawych pytań , na które pani Aleksandra odpowiadała                     w wyczerpujący sposób. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały pani dietetyk okolicznościową laurką i kwiatkiem.
  Spotkanie zorganizowała p. Anna Sobczak, koordynator programu „Owoce i warzywa w szkole”.
   
  09.06.2017 10:15 | więcej »
 • GRY PLANSZOWE
  Dnia 24 marca  2017 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z panem Sławomirem Baranowskim przedstawicielem księgarni Zielone Wzgórza w Zielonej Górze. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z nowymi grami edukacyjnymi, które dostępne są na naszym rynku. Pan Sławomir osobiście prezentował każdą z gier i omawiał jej zasady.
  Był także czas na rozegranie choćby jednej rundy po to, aby dzieci mogły zapamiętać
  i zastosować zasady w praktyce. Również wychowawczynie świetlicy miały okazję zagrać    
  z panem Sławomirem. Radościom i uśmiechom nie było końca, co świadczy
  o tym, że najlepsza jest nauka poprzez zabawę, a ciekawa gra jest do tego największą zachętą.
   
  19.06.2017 15:02 | więcej »
 • SPOTKANIE
  Dnia 25 kwietnia 2017 r. w świetlicy szkolnej gościliśmy znaną dziennikarkę Radia Zachód  panią Elżbietę Wozowczyk- Leszko. Celem spotkania było poprowadzenie zajęć czytelniczych połączonych z głośnym czytaniem „Przygód rycerza Szaławiły” Jana Brzechwy  w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Krótko przed spotkaniem        p. Elżbieta wyjaśniła, że zmieniła tytuł i autora z bardzo prostej przyczyny, gdyż „Przygody rycerza Szaławiły” napisane są trudnym i dziś już mało zrozumiałym dla dzieci językiem. W zamian pani Elżbieta zaproponowała dzieciom wysłuchanie opowiadań
  pt. „Wędrówki z dawnych czasów” słowackiego pisarza Petera Huby, z którym miała okazję spotkać się osobiście w Zielonej Górze. Na dowód tego spotkania p. Ela pochwaliła się autografem, który otrzymała od pisarza. Pani dziennikarz opowiedziała dzieciom również , jak zaczęła się Jej przygoda    z dziennikarstwem i pracą na antenie Radia Zachód.
  Dzieci były zachwycone pięknym, radiowym głosem p. Eli i z wielkim zaciekawieniem słuchały czytanych opowiadań. Wyraziły także chęć na kolejne spotkanie z panią dziennikarz.
   
  Spotkanie zorganizowała i poprowadziła Anna Sobczak.
   
   
  19.06.2017 15:02 | więcej »
 • REWIA MODY

  Dnia 23 marca 2017 r. w świetlicy szkolnej odbyła się wiosenna rewia mody. W związku z nadejściem wiosny dzieci miały okazję zaprezentować stworzone przez siebie kreacje wiosenne. Uśmiechom i zabawom przy muzyce nie było końca. Kolejna rewia mody już za rok.

  19.06.2017 15:03 | więcej »
 • Spotkanie z higienistką.
             Dnia 17 marca 2017 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z higienistką
  p. Marleną Śramkiewicz,
  która w interesujący sposób przekazała dzieciom zasady prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej. Uczniowie z zaciekawieniem przyglądali się, jak prawidłowo szczotkować zęby. Pani Marlena wykorzystała w tym celu pokazowy model sztucznej szczęki, który wzbudził wśród dzieci ogromne zainteresowanie. Uczniowie mieli również okazję przyjrzeć się ilustracjom z książki pt. „Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?”, którą specjalnie na spotkanie przyniosła p. Marlena. Bohaterką bajki jest mała Lukrecja, która wprost pyta co robić, żeby mieć zdrowe i piękne zęby.
  Po wysłuchaniu wszystkich rad i zaleceń dotyczących codziennej higieny jamy ustnej dzieci zadawały p. Marlenie ciekawe  pytania. Na zakończenie spotkania uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z gościem. 
   
  12.05.2017 12:17 | więcej »
 • Spotkanie z panią Teresą Glapińską
  Dnia 2 marca 2017 r. w świetlicy szkolnej gościliśmy panią Teresę Glapińską instruktorkę tańca, która prowadzi w Zielonej Górze studio tańca „The Motion”.  Celem spotkania było poprowadzenie zajęć czytelniczych z cyklu „Znani zielonogórzanie czytają”, połączonych z głośnym czytaniem opowiadania pt. „Martynka tańczy” w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Pani Teresa  wprowadziła dzieci w taneczny nastrój, pokazując jak można bawić tańcem. Dzieci bardzo chętnie naśladowały prezentowane przez naszego gościa kroki taneczne.
  Po przeczytaniu opowiadania był czas na zadawanie pytań. Uczniowie mogli dowiedzieć się, jakie książki w dzieciństwie czytała Pani Teresa, jaką rolę odgrywa taniec w Jej życiu  oraz jaka jest prawdziwa historia bajki pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Mamy nadzieję, że poprzez kolejne już, wspólne czytanie rozbudzimy w uczniach ciekawość na piękno otaczającego świata oraz zachęcimy do samodzielnego sięgania po lekturę.
   
  Organizatorkami spotkania były: Anna Sobczak i Bogusława Momot.
   
  19.06.2017 15:02 | więcej »
 • Pożegnanie karnawału
  W czwartek 23 lutego 2017 r. uczniowie uczęszczający do świetlicy wraz  z wychowawczyniami uroczyście pożegnali karnawał. Zabawom, tańcom i konkursom nie było końca. Wszystkim dopisywał świetny humor.
  Kolejny karnawał już za rok.
  12.03.2017 19:52 | więcej »
 • Konkurs „Gra, fika muzyka”
  W listopadzie  2016 r. świetlica  Szkoły Podstawowej Nr 8 ogłosiła Międzyszkolny Konkurs Plastyczny dla Świetlic pod hasłem „Gra, fika muzyka”. Zadaniem dzieci było stworzenie pracy plastycznej ukazującej muzyczny świat instrumentów w sposób humorystyczny i komiksowy. Miło nam poinformować, że dzięki pracom naszych uczennic nasza szkoła zdobyła wyróżnienie.
  Prace konkursowe pod kierunkiem  p. A. Wołejko   i p. A. Sobczak wykonały:
  Natalia Kuta kl. II b
  Kaja Honc kl. II b
  Aniela Schlafka kl. II d
  Blanca Kręcisz kl. II d
  Martyna Bykowska kl. III a
  Martyna Ertman kl. III c


  Wszystkie dziewczynki odebrały nagrody z rąk Pani Dyrektor  Elżbiety Iwaniec, a nasza świetlica wzbogaciła się o ciekawą grę planszową. Na zakończenie młodzi artyści sfotografowali się na tle wystawy konkursowej.
   
  07.12.2016 11:52 | więcej »
 • Podsumowanie akcji "Psu na budę"
  Dnia 01.12.2016 zakończyła się 13 edycja akcji „Psu na budę”.  Polegała  ona na zbiórce darów dla Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze.  Ponieważ udało się nam zebrać dużą ilość karmy, koców , kołder, ręczników, smyczy dla psów i kotów nasza szkoła będzie walczyć o tytuł "Zwierzoluba roku 2016”. Koordynatorem akcji była p. Aneta Radziemska we współpracy z p. Sylwią Matuszak i p. Iwoną Pieślak.
  Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za pomoc i okazanie serca opuszczonym, bezdomnym i bezpańskim zwierzętom.
   
  07.12.2016 11:46 | więcej »
 • Spotkanie z górnikiem
  Dnia 1 grudnia 2016r. świetlica szkolna gościła p. Mariusza Janowskiego, górnika reprezentującego Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo w Zielonej Górze. Na spotkanie Pan Mariusz przybył w stroju galowym. Dzieci mogły na żywo zapoznać się ze strojem górniczym, dowiedziały się, że istnieją różne kolory pióropusza górniczej czapki czako oraz co dany kolor oznacza. Pan Mariusz przygotował również specjalną prezentację multimedialną, dzięki której dzieci dowiedziały się jak powstaje węgiel, gaz czy ropa naftowa i do czego służą. Spotkanie zakończyło się wręczeniem przez p. Mariusza wszystkim dzieciom symbolicznych czapek górniczych oraz komiksu pt. „Przygody w świecie błękitnej energii”. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Dzieci zrewanżowały się okolicznościową laurką oraz słodkim upominkiem.
  Organizacją spotkania zajęły się: p. Anna Sobczak oraz p. Danuta Kidawa.
   
  07.12.2016 11:42 | więcej »
 • Wizyta Pana Marcina Wiśniewskiego
  Dnia  4 listopada 2016 r. w świetlicy szkolnej gościliśmy znanego aktora zi elonogórskiego Pana Marcina Wiśniewskiego. Celem spotkania było poprowadzenie zajęć czytelniczych połączonych z głośnym czytaniem legendy lubuskiej pt: „Złota dzida Bolesława” w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Pan Marcin wprowadził dzieci w świetny nastrój, pokazując jak można bawić się językiem. Dzieci bardzo chętnie naśladowały prezentowane przez naszego gościa przykłady. Po przeczytaniu legendy był czas na zadawanie pytań. Uczniowie mogli dowiedzieć się, jakie książki w dzieciństwie czytał Pan Marcin oraz dlaczego warto czytać.
  Mamy nadzieję, że poprzez wspólne czytanie rozbudzimy w uczniach ciekawość na piękno otaczającego świata oraz zachęcimy do samodzielnego sięgania po lekturę w myśl powiedzenia Wisławy Szymborskiej „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.
   
  Organizatorkami spotkania były: Anna Sobczak i Bogusława Momot.
  10.11.2016 13:22 | więcej »
 • Konkurs „Moja jesienna kartka”
  Dnia 4 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 17 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pod hasłem: „Moja jesienna kartka”. W konkursowych zmaganiach udział wzięły dzieci z wielu  zielonogórskich szkół, łącznie nadesłano 98 prac. Wyróżnienie zdobyła  uczennica naszej szkoły Marika Jaworska z klasy III d. Odebranie nagrody poprzedzone było warsztatami plastycznymi. Na zakończenie wszyscy laureaci mieli okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Praca została wykonana pod kierunkiem p. Aleksandry Wołejko.  Gratulujemy!
  10.11.2016 13:18 | więcej »
 • Konkurs „Przygoda z liściem”
  Dnia 18 października 2016 r. w sali gimnastycznej  SP 15 w Zielonej Górze odbyła się XIV edycja międzyszkolnego konkursu przyrodniczego dla dzieci uczęszczających do świetlic szkolnych pod hasłem „Przygoda z liściem”.
  Naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Glińska i Martyna Bykowska z kl.3 a.
  Uczennice zostały przygotowane przez p. Anetę Radziemską, co zaowocowało zaszczytnym II miejscem.
  28.10.2016 20:23 | więcej »
 • Promocja zdrowego odżywiania się
  W dniach 17-21 października 2016r. w naszej świetlicy wszystkie działania związane były z promocją zdrowego odżywiania się.
  Dzieci brały udział w zajęciach  w ramach realizacji programu „Owoce i warzywa w szkole”. Podczas jednych z zajęć dzieci wykonały owocowe jeże, które potem mogły zjeść ze smakiem. Miały także możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w konkursie szkolnym pod hasłem „Zdrowa i piękna jesień”, w którym przekonały się o ogromnej mocy witamin zawartych w owocach i warzywach oraz ich wpływie na zdrowie. Oprócz konkursów i quizów dzieci brały również udział w konkurencjach sprawnościowych.
  Sprawiły one wiele radości i utwierdziły w przekonaniu, że ruch to zdrowie, a spożywanie warzyw i owoców pozytywnie wpływa na każdego.
  28.10.2016 20:24 | więcej »
 • Wizyta funkcjonariuszy policji
  Dnia 13 października 2016 r. w świetlicy szkolnej gościliśmy funkcjonariuszy policji: Panią Wiolettę Sokołowską oraz Pana Waldemara Towpika, którzy przeprowadzili z dziećmi warsztaty dotyczące zasad bezpiecznego poruszania się podczas drogi do i ze szkoły w ramach programu „Jestem widoczny, jestem bezpieczny”. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania policjantów, wykazując się przy tym ogromną wiedzą nt. bezpieczeństwa na drodze. Zapoznały się również ze specyfiką pracy policjanta, a także z jego umundurowaniem. Miały możliwość przymierzenia specjalnej kamizelki ochronnej oraz kasku. Na pożegnanie dzieci miały okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z policjantem.
  28.10.2016 20:25 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 14
  65-518 Zielona Góra ul. Jaskółcza 66
 • (+68) 325 50 11
  500 795 964 - świetlica

Galeria zdjęć