Menu

Menu

 • Wolontariusze na medal
  W piątek 14 września wolontariusze, którzy aktywnie angażowali się w działalność koła otrzymali podziękowania i nagrody książkowe. Dziękujemy Darczyńcom, którzy ufundowali  podarunki. Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do współpracy po wakacjach. 
  Wyróżnienia otrzymali: 
  Nina Brąś - kl. IV d
   
  Klaudia Kubiak, Marta Maksymowicz, Kinga Sidorowicz, Hanna Grzesiak, Maja Łyś - kl. IVf
   
  Maciej Matusewicz - kl. VI b.

     


   
  16.06.2019 22:39 | więcej »
 • Każdy znaczek wspiera misje- akcja charytatywna na rzecz mieszkańców krajów misyjnych
  Szkolne Koło Wolontariatu  dziękuje za udział w akcji Każdy znaczek wspiera misje. Kolejny rok wspólnego zbierania okazał się bardzo owocny. W tym roku przekazaliśmy 2185 stemplowanych znaczków. Na tytuł Przyjaciela Misji zasłużyła Karolina Grabowska z klasy IVc, która przekazała 1420 znaczków. Wyróżnienie należy się również Jakubowi  Gwoździańskiemu  z klasy II a644 znaczki i Martynie Peteli z klasy VII b - 121 znaczków.  
  Uczniowie otrzymali dyplomy i upominki.Organizatorem akcji jest Referat  Misyjny  Księży Werbistów z Pieniężna

   
    

   
  15.06.2019 21:32 | więcej »
 • Wolontariusze w szpitalu
  30 maja wolontariusze odwiedzili oddział pediatryczny w zielonogórskim szpitalu w ramach akcji List do chorego kolegi.  Małych pacjentów obdarowali przygotowanymi własnoręcznie kartkami z życzeniami z okazji Dnia Dziecka, słodkościami i ogromną chęcią wspólnej zabawy. Wszystko po to, by chorzy choć na chwilę zapomnieli o kroplówkach, zastrzykach i nieprzyjemnych badaniach. Niestety nie wszyscy mogli przyjść do szpitalnej świetlicy ze względu na stan zdrowia. Wolontariusze byli przygotowani na taką okoliczność, dlatego za pośrednictwem siostry oddziałowej przekazali listy do chorych rówieśników. Wizyta w szpitalu sprawiła wiele radości zarówno pacjentom jak i wolontariuszom, którzy zgodnie oświadczyli „Musimy tu jeszcze wrócić”. 
  Wolontariusze dziękują wychowawcom i uczniom ze szkolnej świetlicy, którzy pomogli w przygotowaniu kartek. Sami nie dalibyśmy rady w tak krótkim czasie wykonać 50 upominków. 

   
   
  15.06.2019 20:45 | więcej »
 • "Świąteczne zamieszanie" w Domu Pomocy Społecznej
  We wtorek 18 grudnia 2018 r. uczniowie z klasy IIIa w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką p. Katarzyny Kasprzyk-Koralewskiej oraz p. Oli Wołejko udali się do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Słowackiego, aby wystąpić z bożonarodzeniowym przedstawieniem pt. „Świąteczne zamieszanie”. Spektakl spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem, a dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Po występie uczniowie złożyli życzenia podopiecznym oraz przekazali kartki świąteczne wykonane przez dzieci w ramach zajęć plastycznych w świetlicy szkolnej. Podopieczni Domu Pomocy Społecznej nie ukrywali wzruszenia. Podziękowali i powiedzieli, że liczą na kolejne spotkanie.
   

   
  13.06.2019 21:14 | więcej »
 • Akcja "Psu na budę"
  Szkolne Koło Wolontariatu oraz dzieci ze szkolnej świetlicy pod opieką p. Oli Wołejko włączyły się do zbiórki karmy i akcesoriów dla zwierzaków z Miejskiego Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w ramach XV akcji „Psu na budę”. Przez trzy miesiące dzieci przynosiły do świetlicy karmę, koce, ręczniki, obroże oraz inne akcesoria potrzebne zwierzakom. Wszystkie zebrane rzeczy zostały policzone i dostarczone do schroniska. Dzięki zebranym darom bezdomne psy i koty\mają co jeść, mają na czym spać i do czego się tulić. Takie akcje sprawiają ,że zwierzętom wraca wiara w ludzi, a w dzieciach rodzi się empatia, którą warto pielęgnować.
      
  13.06.2019 21:10 | więcej »
 • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
  5 grudnia w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji członkowie szkolnego koła Pomocna Dłoń przygotowali dla swoich rówieśników krzyżówki, zadania i plakaty.
  Uczniowie chętnie podawali przykłady w jaki sposób pomagają innym. Efekty wspólnej pracy można podziwiać na poniższych zdjęciach. Wolontariusze szkolnego koła mówią zgodnie, że czasami tak niewiele trzeba, aby dać drugiemu człowiekowi to, czego mu najbardziej brakuje. Pomaganie innym uskrzydla obie strony. Pamiętajmy o tym i uczmy się bezinteresownie pomagać innym, tworząc łańcuch dobrej energii, która zmienia świat.
   
  13.06.2019 21:08 | więcej »
 • Spotkanie z Sybirakami

  We wtorek 13 listopada wolontariusze szkolnego koła Pomocna Dłoń spotkali się z członkami Zielonogórskiego Związku Sybiraków, by osobiście podziękować im za odwagę, waleczność, ogromną  miłość do Polski, mimo wielu strasznych doświadczeń i upokorzeń,  których doświadczyli  w trakcie wywózki na Sybir i pobytu na tamtejszych terenach. Na tę okoliczność przygotowali kartki z podziękowaniami.

  Spotkanie z bohaterami  to cenna lekcja historii. Wolontariusze zachęcają do odwiedzin i obejrzenia wystawy, która zawiera dokumenty i osobiste pamiątki z tamtego okresu.


   
   


   
   
  13.06.2019 21:15 | więcej »
 • Odzyskanie niepodległości i legendy polskie

  Rok 2018 to rok szczególny dla historii naszego kraju. Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, pragnąc uczcić tę ważną dla Polaków rocznicę oraz przybliżyć dzieciom polską literaturę, wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką p. Oli Wołejko zorganizowali zajęcia  w świetlicy szkolnej, w czasie których  czytali dzieciom polskie legendy. Cotygodniowe czytanie odbywało się w listopadzie i miało swoich stałych uczestników.  
   

    
   

  13.06.2019 21:23 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 14
  65-518 Zielona Góra ul. Jaskółcza 66
 • (+68) 325 50 11
  500 795 964 - świetlica

Galeria zdjęć