•  EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
    21.05.2020 13:39 | więcej »
  •  Zasady dotyczące bezpieczeństwa osobistego

[*] Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba, bez objawów     chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.

[*] Zdający nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu             z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.

[*] Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.

[*] [!] Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy,          w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.

21.05.2020 13:25 | więcej »
  • 1. Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej.
    2. Egzamin ósmoklasisty obejmuje następujące przedmioty:
    • język polski,
    •  matematykę,
    •  język obcy nowożytny.

3. Egzamin ósmoklasisty z każdego przedmiotu jest przeprowadzany innego dnia.

1. Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej.
    1. Egzamin ósmoklasisty obejmuje następujące przedmioty:
    • język polski,
    •  matematykę,
    •  język obcy nowożytny.

1. Egzamin ósmoklasisty z każdego przedmiotu jest przeprowadzany innego dnia.

Egzamin ósmoklasisty odbędzie się:

w terminie głównym

1. język polski – 16 czerwca 2020 r. (wtorek) godz. 9:00

2. matematyka – 17 czerwca 2020 r. (środa)

3. język obcy nowożytny – 18 czerwca 2020 r. (czwartek) godz. 9:00

w terminie dodatkowym

1. język polski – 07 lipca 2020 r. (poniedziałek) godz. 9:00

2. matematyka – 08 lipca 2020 r. (wtorek)

3. język obcy nowożytny – 09 lipca 2020 r. (środa)  godz. 9:00

Termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty

do 31 lipca 2020 r.

Termin przekazywania i wydania zaświadczeń oraz informacji zdającym

do 31 lipca 2020 r.

Czas trwania  egzaminu ósmoklasisty

arkusz standardowy

arkusz z dostosowaniem warunków

język polski

do 180

do 150

język obcy nowożytny

do 135

Uwaga!

• Do czasu trwania egzaminu ósmoklasisty z każdego przedmiotu nie wlicza się czasu przeznaczonego na sprawdzenie przez ucznia poprawności przeniesienia odpowiedzi na kartę odpowiedzi           (5 min.)

21.05.2020 13:10 | więcej »

• Arkusz egzaminacyjny – oznacza  materiał przekazywany zdającemu podczas egzaminu ósmoklasisty,  zgodnie z Tabelą 1., przedstawiony schematycznie na Rysunkach 1a i 1b.

Tabela 1

Rysunek 1a

Arkusz egzaminacyjny do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego i języka obcego nowożytnego - schemat

Rysunek 1b

Arkusz egzaminacyjny do egzaminu ósmoklasisty z matematyki w kwietniu -  schemat

Uwaga!
    W pracy z arkuszem egzaminacyjnym z matematyki należy wyrwać ze środka arkusza 8 stron tworzących kartę rozwiązań zadań egzaminacyjnych, koniecznie zapisać rozwiązania zadań otwartych w karcie rozwiązań zadań egzaminacyjnych.

Karta rozwiązań zadań egzaminacyjnych – oznacza on osiem środkowych stron wyrywanych z arkusza z matematyki, na których zdający zapisuje rozwiązania zadań otwartych zawartych w tym arkuszu egzaminacyjnym. Karta rozwiązań zadań egzaminacyjnych jest zawarta wyłącznie w przypadku arkusza „standardowego” (OMAP-100) egzaminu przeprowadzanego w kwietniu; arkusze w dostosowanej formie oraz arkusze egzaminu przeprowadzanego w styczniu i czerwcu nie zawierają takiej karty, zdający rozwiązują zadania otwarte w zeszycie zadań egzaminacyjnych

Karta odpowiedzi – oznacza  kartę dołączoną na perforacji do ostatniej strony zeszytu zadań egzaminacyjnych, albo do karty rozwiązań zadań egzaminacyjnych – na której zdający zaznacza odpowiedzi do zadań zamkniętych zawartych w danym arkuszu, a egzaminator zaznacza liczbę punktów przyznanych w każdym zadaniu otwartym.

Praca egzaminacyjna – oznacza  materiał przekazywany po przeprowadzeniu egzaminu ósmoklasisty do okręgowej komisji egzaminacyjnej.

21.05.2020 13:11 | więcej »

• a) Każdy zdający powinien mieć na egzaminie ósmoklasisty z każdego przedmiotu długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczony do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi).

b) Dodatkowo na egzaminie z matematyki każdy zdający powinien mieć linijkę

c) Rysunki – jeżeli trzeba je wykonać – zdający wykonują długopisem. Nie  wykonuje się rysunków ołówkiem.

d) Niedozwolone jest korzystanie z długopisów zmazywalnych/ścieralnych.

e) Niedozwolone jest wnoszenie do sali egzaminacyjnej urządzeń telekomunikacyjnych lub korzystania z takich urządzeń w sali.

Więcej informacji o egzaminie ósmoklasisty, w tym przykładowe zadania wraz z rozwiązaniami, jest dostępnych w informatorach o egzaminie ósmoklasisty, opublikowanych na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej:

Na tej samej stronie dostępne są również przykładowe arkusze egzaminacyjne wraz z rozwiązaniami oraz arkusze wykorzystane do przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty w kwietniu 2019 r.

21.05.2020 13:11 | więcej »