Menu

Menu

 • Pożegnanie trzecioklasistów
  Dnia 18 czerwca 2019 r. odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klasy trzeciej uczęszczających do świetlicy.  Na tę okazję wychowawczynie pracujące w świetlicy przygotowały przedstawienie pt: „Bezpieczne wakacje”, w którym same odgrywały przygotowane role. Zakończyło się ono wakacyjną piosenką, którą panie  zaśpiewały wraz z dziećmi oraz pokazem mody wakacyjnej  w wykonaniu pań i uczniów z klasy pierwszej i drugiej. Po części artystycznej odbyło się uroczyste wręczanie dyplomów i słodkiego upominku.
   
  19.06.2019 16:58 | więcej »
 • Konkurs prozdrowotny dla przedszkoli
  Dnia 29 maja 2019 r. w świetlicy odbył się konkurs pod hasłem „Żyj zdrowo”. Z tej okazji gościliśmy dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli: MP nr 14 oraz MP nr 40 z Zielonej Góry. Konkurs miał na celu promowanie zachowań prozdrowotnych,  w szczególności zdrowego odżywiania.
  Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem wiersza J. Brzechwy pt. „Na straganie”,  w wykonaniu uczennic z klasy I c. Przedszkolaki śpiewały i tańczyły w rytm piosenek, segregowały warzywa i owoce, rozpoznawały i wybierały zdrowe produkty żywnościowe oraz pokonywały tzw. ścieżkę zdrowia. Zarówno przedszkolaki jak i dzieci ze świetlicy świetnie się bawiły. Konkurs zakończył się zdrowym, owocowo-warzywnym poczęstunkiem.
  15.06.2019 20:40 | więcej »
 • Wizyta w Straży Pożarnej
  Dnia 23 maja 2019 r. wychowawczynie świetlicy szkolnej- p. Maria Chojnacka oraz p. Natalia Pławiak w związku z majowym świętem Straży Pożarnej zorganizowały wyjście do Jednostki Straży Pożarnej  przy ulicy Kożuchowskiej. Podczas spotkania strażak wyjaśniał dzieciom, jak postępować w razie pożaru oraz jakie środki bezpieczeństwa zachować. Odbyły się również zajęcia praktyczne, oczywiście w formie zabawy. Cała grupa świetlicowa otrzymała  na koniec spotkania certyfikat bezpieczeństwa.
   
  15.06.2019 20:36 | więcej »
 • Spotkanie z p. Andrzejem Gliwą
  Dnia 23 maja 2019 r. w świetlicy szkolnej gościliśmy p. Andrzeliwę, znanego i utytułowanego trenera, choreografa i sędziego tanecznego, trzykrotnego Laureata Nagrody Kulturalnej Prezydenta Miasta Zielona Góra.
  Nasz gość od wielu lat prowadzi formację taneczną Bugs, która ma na swoim koncie wiele wspaniałych sukcesów, jak choćby 12 Aplauzów, w tym trzech złotych, w pięciu stylach tanecznych Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.
  Pana Andrzeja zaprosiliśmy w ramach cyklicznych spotkań odbywających się w świetlicy pn. „Znani zielonogórzanie czytają dzieciom”.
  Nasz gość opowiadał o spełnianiu swoich marzeń i o pasjach, które warto posiadać i rozwijać. Pokazał wiele tanecznych stylów, wytłumaczył skąd pochodzą, nauczył dzieci podstawowych kroków. I choć spotkanie zdominował taniec i wszystko, co jest z nim związane, znalazł się czas na czytanie baśni H. Ch. Andersena pt. „Głupi Jasio”. Na zakończenie spotkania podziękowano p. Andrzejowi laurką, drobnym upominkiem i gromkimi brawami. 
  15.06.2019 20:30 | więcej »
 • Spotkanie z p. Karoliną Jezierską

  Dnia 15 maja 2019 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie  z bibliotekarką p. Karoliną Jezierską w ramach obchodów Tygodnia Książki. Nasza szkoła włączyła się do akcji promującej czytelnictwo pn. „Przerwa na czytanie". Pani Karolina przedstawiła dzieciom zasady panujące w bibliotece dotyczące między innymi poszanowania książek, wytłumaczyła także różnicę pomiędzy czytelnią, biblioteką, a księgarnią. Na końcu spotkania przeczytała dzieciom pięknie ilustrowaną książkę pt. „O niezwykłym chłopcu, który pożerał książki".
  15.06.2019 19:35 | więcej »
 • Wystawa kolekcji "Nasze hobby"
  Dnia 12 lutego 2019 r. w stołówce szkolnej odbyła się wystawa kolekcji dziecięcych pod hasłem „Nasze hobby” w ramach obchodzonego Tygodnia Szkoły. Dzieci mogły zaprezentować swoje kolekcje, wśród których znalazły się między innymi: magnesy, figurki, bransoletki, pocztówki i wiele innych. Uczniowie oraz wychowawcy podziwiali przyniesione zbiory od godz. 9.00 do 11.00. Wystawę wzbogacili również nauczyciele naszej szkoły: p. Agnieszka Twarowska, prezentując przepiękną kolekcję korali, oraz p. Krzysztof Przewoźny, który przyniósł całą gamę kolorowych krawatów. Wszyscy uczestnicy wystawy otrzymali słodki upominek. Opiekę nad wystawą sprawowały panie: Maria Chojnacka i Natalia Pławiak.
  16.03.2019 20:27 | więcej »
 • Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe
  Dnia 11 stycznia 2019 r. w sali gimnastycznej odbył się szkolny konkurs dla klas I pod hasłem „Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe”, którego celem było sprawdzenie i utrwalenie wiadomości na temat zasad bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu oraz spędzania czasu wolnego podczas ferii zimowych. Pierwszaki wykonywały zimową pracę plastyczną, odpowiadały na pytania dotyczące bezpieczeństwa podczas ferii, uczestniczyły w bitwie na papierowe śnieżki, jeździły na „łyżwach”, ubierały się na czas, tworzyły reguły kodeksu zimowego. Zwieńczeniem konkursu było  spotkanie z policjantem, p. Maciejem Matuszewskim, który opowiedział dzieciom, jak bezpiecznie wypoczywać i bawić się w czasie ferii zimowych.
  Konkurs przygotowały i poprowadziły wychowawczynie świetlicy: p. Katarzyna Kasprzyk-Koralewska, p. Ola Wołejko oraz p. Dorota Kogut.


   
  02.07.2019 05:08 | więcej »
 • Przedstawienie "Świąteczne zamieszanie"  Dnia 20 grudnia 2019 r. w świetlicy szkolnej odbyło się przedstawienie pt. „Świąteczne zamieszanie” w wykonaniu uczniów z klasy IIIa. Nad całością przygotowań czuwały panie: Katarzyna Kasprzyk-Koralewska oraz p. Aleksandra Wołejko. Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój. Po przedstawieniu uczniowie wręczyli paniom pięknie zdobione, wykonane w świetlicy kartki świąteczne z życzeniami. 
  02.07.2019 05:09 | więcej »
 • "Świąteczne zamieszanie" w Domu Pomocy Społecznej
  We wtorek 18 grudnia 2018 r. uczniowie z klasy IIIa w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką p. Katarzyny Kasprzyk-Koralewskiej oraz p. Oli Wołejko udali się do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Słowackiego, aby wystąpić z bożonarodzeniowym przedstawieniem pt. „Świąteczne zamieszanie”. Spektakl spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem, a dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Po występie uczniowie złożyli życzenia podopiecznym oraz przekazali kartki świąteczne wykonane przez dzieci w ramach zajęć plastycznych w świetlicy szkolnej. Podopieczni Domu Pomocy Społecznej nie ukrywali wzruszenia. Podziękowali i powiedzieli, że liczą na kolejne spotkanie.
  14.03.2019 17:41 | więcej »
 • Międzyszkolny Konkurs Świetlic  Dnia 11 grudnia 2018 r. w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Brzechwy w Zielonej Górze nastąpiło rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Świetlic pod hasłem „Świąteczna Kartka z Aniołkiem”. W konkursie pod opieką p. Danuty Kidawy wzięło udział siedmiu uczniów z naszej szkoły. Spośród siedemdziesięciu nadesłanych prac wyróżniono kartkę Jakuba Wyciszkiewicza z kl. 1b. Chłopiec otrzymał piękny dyplom i nagrodę, zaś pozostali uczniowie grę planszową do naszej świetlicy. Kubie i grupie uczestników gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w reprezentowaniu szkoły.
   
   
  14.03.2019 17:40 | więcej »
 • Spotkanie z górnikiem
  Dnia 3 grudnia 2018 r. świetlica szkolna gościła po raz kolejny p. Mariusza Janowskiego, górnika reprezentującego Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo w Zielonej Górze. Spotkanie połączone było z prezentacją multimedialną, z której uczniowie mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy dotyczących nie tylko wydobywania węgla, ropy naftowej czy gazu, ale również tego, co z tych surowców otrzymujemy i do czego one służą na co dzień. Pan Mariusz na spotkanie przybył w stroju galowym. Dzieci mogły na żywo zobaczyć, jak wygląda odświętny strój górniczy. Dowiedziały się również, że istnieją różne kolory pióropusza górniczej czapki zwanej czako, a także co dany kolor oznacza. Na zakończenie spotkania p. Mariusz otrzymał okolicznościową laurkę z życzeniami, a dzieciom podarował  komiks pt. „Przygody w świecie błękitnej energii” oraz słodką niespodziankę.
  13.02.2019 17:20 | więcej »
 • Akcja "Psu na budę"

  Szkolne Koło Wolontariatu oraz dzieci ze szkolnej świetlicy pod opieką p. Oli Wołejko włączyły się do zbiórki karmy i akcesoriów dla zwierzaków z Miejskiego Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w ramach XV akcji „Psu na budę”. Przez trzy miesiące dzieci przynosiły do świetlicy karmę, koce, ręczniki, obroże oraz inne akcesoria potrzebne zwierzakom. Wszystkie zebrane rzeczy zostały policzone i dostarczone do schroniska. Dzięki zebranym darom bezdomne psy i koty\mają co jeść, mają na czym spać i do czego się tulić. Takie akcje sprawiają ,że zwierzętom wraca wiara w ludzi, a w dzieciach rodzi się empatia, którą warto pielęgnować.

  11.02.2019 16:02 | więcej »
 • Światowy Dzień Pluszowego Misia

  W dniach 19 - 23 listopada 2018 r. z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia świetlica szkolna zorganizowała konkurs na najsympatyczniejszego misia. Każdy świetliczak mógł zaprezentować swojego ulubieńca podczas wystawy. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w piątek 23 listopada. Każde dziecko mogło oddać 1 głos na ulubionego pluszaka.  W wyniku głosowania 1 miejsce zajął miś Alicji Kamińskiej z kl. 1c, drugie Gabrysi Greli z kl. 2b, a trzecie Basi Werstler z kl. 3a. Dziewczynki otrzymały nagrody, a wszyscy uczestnicy wystawy słodki upominek oraz ulubioną przekąskę misia, czyli sucharek z miodem.

  11.02.2019 15:52 | więcej »
 • Odzyskanie niepodległości i legendy polskie

  Rok 2018 to rok szczególny dla historii naszego kraju. Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, pragnąc uczcić tę ważną dla Polaków rocznicę oraz przybliżyć dzieciom polską literaturę, wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką p. Oli Wołejko zorganizowali zajęcia  w świetlicy szkolnej, w czasie których  czytali dzieciom polskie legendy. Cotygodniowe czytanie odbywało się w listopadzie i miało swoich stałych uczestników. 

   

  11.02.2019 15:43 | więcej »
 • Konkurs „Zielona Góra - miasto zielonej komunikacji”
  Uczniowie naszej świetlicy wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Miejski Zakład Komunikacji pod hasłem „Zielona Góra - miasto zielonej komunikacji”. Konkurs miał na celu promowanie elektrycznych autobusów, które są  przyjazne środowisku naturalnemu, gdyż  poruszają się niezwykle cicho, płynnie i nie emitują żadnych spalin. W trakcie zajęć plastycznych dzieci tworzyły projekty takich autobusów. Miło nam oznajmić, że praca Kuby Gwoździańskiego z klasy II a została wyróżniona. Ponadto każde dziecko, które wzięło udział w konkursie otrzymało pamiątkowy dyplom.
   
   
  11.02.2019 15:42 | więcej »
 • Konkurs "Moja jesienna kartka"
  Dnia 16 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 17 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Plastycznego Konkursu Świetlic pod hasłem „Moja jesienna kartka”. Łącznie nadesłano 125 prac.
  Miło nam poinformować, że wyróżniono pracę wykonaną przez uczennicę naszej szkoły Natalię Gerlach z klasy III a. Po odebraniu nagrody uczestnicy konkursu wzięli udział w warsztatach plastycznych, podczas których wykonywali papierowe sowy.
  Na zakończenie wszyscy laureaci pozowali do pamiątkowego zdjęcia. Wyróżniona praca została wykonana pod kierunkiem p. Aleksandry Wołejko.


   
  03.12.2018 18:57 | więcej »
 • Spotkanie z socjoterapeutą
  Dnia 14 listopada 2018 r. wychowankowie naszej świetlicy szukali skutecznych sposobów rozwiązywania konfliktów. Pomocą i cennymi radami służyli im wychowawcy pracujący na co dzień w świetlicy, a także szkolny socjoterapeuta - pani Marta Korczyńska. W trakcie warsztatów pn. „Konfliktów nie da się uniknąć, ale trzeba je umiejętnie rozwiązywać” pani Marta wyjaśniła, jakie emocje pojawiają się w trakcie konfliktów i jak wyglądają osoby je przeżywające. Wspólnie z uczniami ustaliła trzy kroki reagowania na zaczepki i prowokacje rówieśnicze. Nie zostaje zatem nic innego jak przekazaną wiedzę zastosować w praktyce. Wyzwanie podjęte. Powodzenia!

   
  04.12.2018 22:16 | więcej »
 • Spotkanie z policją
  Dnia 30 października 2018 r. w świetlicy szkolnej gościliśmy funkcjonariuszy policji - panią Wiolettę Sokołowską-Domagałę oraz pana Macieja Matuszewskiego. Spotkanie przebiegało pod hasłem „Jestem widoczny, jestem bezpieczny” i miało na celu przypomnienie oraz utrwalenie podstawowych zasad bezpieczeństwa obowiązujących  w ruchu drogowym oraz w domu. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda specjalna kamizelka ochronna, kask i cały sprzęt do zadań specjalnych. Uczniowie zostali także zapoznani ze specyfiką pracy policjantów. Na zakończenie dzieci otrzymały od naszych gości książeczki oraz foldery edukacyjne.

   
  03.12.2018 18:57 | więcej »
 • Zajęcia z robotyki
  Dnia 26 października 2018 r. uczniowie klasy IIIa wzięli udział w zajęciach z robotyki pn. „Programowanie z Dashem i Dotem” w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli, w ramach Weekendowego Szlaku Naukowego koordynowanego przez Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze. Zajęcia prowadzone były przez Akademię TurboKIDS. Dzieci poznały elementy kodowania, matematyki i języka angielskiego, bawiąc się na specjalnej, kolorowej macie z robotami- Dashem i Dotem. Oprócz świetnej zabawy dzieci miały możliwość zapoznania się z pracą Ośrodka, zwiedzania pomieszczeń oraz rozmowy z nauczycielami i dyrektorami placówek oświatowych, którzy w tym dniu byli obecni na szkoleniach.

   
  03.12.2018 19:00 | więcej »
 • Konkurs "Kosz jesiennych darów"
  W dniu 25 października 2018 r. w Zespole Edukacyjnym nr 9 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu pod hasłem „Kosz jesiennych darów”. W  wykonaniu pracy uczestniczyło kilkanaścioro uczniów naszej świetlicy. Choć kosz nie zdobył nagrody, był bardzo ciekawie  i starannie wykonany. Dzięki udziałowi w konkursie świetlica wzbogaciła się o nową grę edukacyjną. 

   
  03.12.2018 19:01 | więcej »
 • Konkurs "Przygoda z liściem"
  Dnia 24 października 2018 r. uczniowie klasy IIIa - Amelia Wilczyńska i Aleksander Krawczak-Dzieńdziura wzięli udział w XVI edycji Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego  dla świetlic szkolnych pn. „Przygoda z liściem”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 15 w Zielonej Górze. Uczniowie musieli wykazać się szeroką wiedzą i umiejętnościami. Wśród zadań do wykonania znalazły się zadania matematyczne, literackie i plastyczne. Za udział w konkursie uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody.

   
  03.12.2018 19:00 | więcej »
 • Spotkanie z pisarzem
  W dniu 18 października 2018 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z zielonogórską pisarką i poetką p. Agnieszką Ginko, którą gościliśmy już po raz drugi. Pani Agnieszka jest autorką książek i publikacji edukacyjnych dla dzieci oraz laureatką ogólnopolskich konkursów poetyckich. Za książki dla dzieci otrzymała wiele prestiżowych nagród. We wrześniu tego roku p. Agnieszka odebrała z rąk Prezydenta Miasta Zielona Góra nagrodę za działalność kulturalną i książki dla dzieci. 
  W ramach świetlicowej akcji „Znani zielonogórzanie czytają dzieciom” nasz gość czytał fragmenty bajek pt. „Tutlandia” oraz „Tutlandia-niespodzianki”. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem wysłuchały opowiadań. Pani Agnieszka chętnie odpowiadała na wszystkie pytania. Uczniowie mieli również możliwość zakupienia książek z imienną dedykacją i autografem autorki. 


   
  03.12.2018 19:05 | więcej »
 • Pasowanie
  W dniu 18 września 2018 r. w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie dzieci i przyjęcie do  gromady świetlicowej. Panie przygotowały  liczne konkursy, w których pierwszoklasiści musieli wykazać się wiedzą na temat świetlicy i zasad w niej panujących. Po uroczystym złożeniu ślubowania przez wszystkie klasy pierwsze, pani kierownik pasowała każdego ucznia na świetliczaka zaczarowanym ołówkiem. Dzieci otrzymały słodki poczęstunek. 
  Na pamiątkę tego wydarzenia zrobiono wspólne zdjęcia


   
  03.12.2018 19:27 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 14
  65-518 Zielona Góra ul. Jaskółcza 66
 • (+68) 325 50 11
  500 795 964 - świetlica

Galeria zdjęć