• 26 września 2018 roku w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość - pasowanie pierwszoklasistów na uczniów „czternastki”, przygotowana przez opiekunów Małego Samorządu – p. Agnieszkę Twarowską i p. Dorotę Wojtalewicz.
    O godz.17.00 przy dźwiękach muzyki, w pełnej gali, wystrojone w kolorowe birety wkroczyły wszystkie klasy pierwsze. Dyrekcja szkoły, rodzice i wychowawcy z dumą obserwowali i słuchali, jak pierwszaki wspaniale śpiewają „Mazurka Dąbrowskiego” oraz swoją postawą oddają cześć sztandarowi szkolnemu. Następnie zabawnej, wierszowanej prezentacji klas dokonała p. wicedyrektor Maria Szymczak. Okazało się, że we wszystkich klasach uczniowie dokładają starań, aby zostać jak najlepszymi uczniami. Niektórym marzą się  nie tylko szóstki i piątki, ale nawet dziesiątki! Potem pierwszoklasiści  wspaniałym, wspólnym śpiewem piosenki pt. „Oto ja” udowodnili, że wiedzą, na czym polega rola pilnego ucznia i dobrego kolegi. Wówczas p. dyrektor Jolanta Maria Jasińska, już  bez cienia wątpliwości, mogła przyjąć od uczniów uroczyste ślubowanie i dokonać aktu pasowania. Na potwierdzenie tego ważnego zobowiązania uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, które potem z dumą prezentowali pozując do zdjęć.
    Uroczystość dostarczyła wszystkim dzieciom i ich rodzicom wielu radosnych przeżyć, niejednokrotnie wzruszeń, a wychowawcom klas powodów do dumy ze swoich wychowanków.
    Kochane pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście uczniami naszej szkoły i życzymy Wam wielu sukcesów.
    11.10.2018 08:12 | więcej »

• Dzień Chłopaka obchodzony był w naszej szkole w piątek 28 września. Dziewczęta z klasy VII b zadbały o jego wyjątkową oprawę  tak, aby wszyscy przedstawiciele płci męskiej poczuli się uhonorowani. Panowie pracujący w szkole otrzymali czekoladowe babeczki z kawą lub herbatą, a chłopcy cukierki. Do poczęstunku dołączono również serdeczne życzenia. Jednocześnie na długich przerwach przeprowadzono konkurs, w którym dziewczęta głosowały na Najsympatyczniejszego Chłopaka, którym został Julian Vorkadi z klasy VII b.
    Oczywiście, Dzień Chłopaka obchodzono również bardziej kameralnie – w klasach. Nie zabrakło upominków, wesołych rozmów czy wspólnych wyjść. Oby więcej takich miłych chwil :)

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
    08.10.2018 20:13 | więcej »
  •
    27 września 2017 r. kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Zielonogórskiej Akcji Sprzątania Świata”. W tym roku jej koordynatorem była p. Renata Piotrowicz.
    Uczniowie zaopatrzeni w kolorowe worki do segregacji śmieci i rękawice wyruszyli pod opieką wychowawców w okolice Ogrodu Botanicznego. Ilość zebranych odpadów była naprawdę spora, dlatego też mozemy być zadowoleni, że dołożyliśmy swoją cegiełkę na rzecz czystego środowiska.

01.10.2018 22:50 | więcej »