Menu

Menu


  • Dnia 10 czerwca 2019 r. uczniowie klas drugich wzięli udział w Międzyszkolnych Mistrzostwach Pływackich Miasta Zielona Góra - klas II szkół podstawowych. W wyścigu na dystansie 25 m stylem grzbietowym Antoni Wojciechowski, uczeń klasy 2b zajął I miejsce, a na V miejscu uplasował się Witold Skrobania, uczeń klasy 2b. Gratulujemy!
    Opracowała:
    M. Jarlaczyk



     
    24.09.2019 10:11 | więcej »

  • Mamy zaszczyt ogłosić wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł Matematyczny". Uczestnikom, którzy nie otrzymali tytułu Laureata, ale uzyskali wysoki wynik postanowiliśmy przyznać Wyróżnienie. Pozostali Uczestnicy otrzymują dyplomy uczestnictwa w tym prestiżowym konkursie matematycznym. Wszystkim Uczestnikom składamy gorące gratulacje i życzymy wielu sukcesów.
    Jednocześnie pragniemy podziękować Nauczycielom, Koordynatorom i Dyrekcjom szkół za zaangażowanie i umożliwienie przeprowadzenia Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego dla Szkół Podstawowych „Orzeł Matematyczny".

    WYRÓŻNIENIA
    Piotr  Kaciunka  klasa 2
    Patryk  Olszak   klasa 2

     
    DELTA
    Poznań, ul. Rycerska 25/19 
    www.konkursy-delta.edu.pl

     
    W ogólnopolskim konkursie "Orzeł Matematyczny" w Szkole Podstawowej nr 14 w roku szkolnym 2018/2019 wzięło udział łącznie 49 osób
    klasy I - 23 uczniów,
    klasy II - 20 uczniów,
    klasa III - 6 uczniów.

    Uroczyste rozdanie nagród i dyplomów dla osób wyróżnionych oraz wszystkich uczestników nastąpi w następujących terminach:
    • dyplomy dla uczestników - 18.06.2019 r.,
    • nagrody i dyplomy za wyróżnienia - 19.06.19 na uroczystym apelu podsumowującym rok szkolny 2018/2019.

    Szkolny koordynator konkursu:
    Jagoda Kramarek

     
    05.07.2019 06:29 | więcej »

  • Dnia 11 czerwca odbyła się w szkole debata oksfordzka z udziałem przedstawicieli klas VII i VIII. W debacie tego typu uczestnicy podzieleni są na dwie grupy, każda z nich opowiada się „za” lub „przeciw” postawionej tezie. Nasza teza brzmiała: „Gry komputerowe bardziej rozwijają niż szkodzą” i została wybrana w anonimowej ankiecie przeprowadzonej we wszystkich klasach siódmych i ósmych. W grupie broniącej tezy znaleźli się Jakub Radzik (8a), Eryk Mika (8b), Julek Mikucki (8b) i Julia Kurowiak (7c). Argumenty przeciwko tezie prezentowały dziewczęta: Hania Łączkowska (8a), Julia Derlatka (8a), Zuzia Fiedorowicz (8b) i Kaja Łotysz (8c). Marszałek (Julian Vorkadi) rozpoczął debatę, informując strony o jej zasadach oraz tezie. Strony kolejno przedstawiły swoje argumenty, a następnie podsumowały wszystkie wystąpienia. Rolę jury powierzyliśmy publiczności, która zadecydowała o wyniku debaty.  Wygrała strona broniąca tezy, mimo mocnych argumentów strony przeciwnej. Dla wszystkich uczestników było to ciekawe doświadczenie, debata była szansą sprawdzenia się w sztuce argumentowania, umiejętności obrony swoich racji, a także słuchania przeciwnika i kulturalnego wyrażania kontrargumentów.

    Autor: Justyna Ratajczak (SU)


     
    29.06.2019 22:32 | więcej »

  • 30 maja wolontariusze odwiedzili oddział pediatryczny w zielonogórskim szpitalu w ramach akcji List do chorego kolegi.  Małych pacjentów obdarowali przygotowanymi własnoręcznie kartkami z życzeniami z okazji Dnia Dziecka, słodkościami i ogromną chęcią wspólnej zabawy. Wszystko po to, by chorzy choć na chwilę zapomnieli o kroplówkach, zastrzykach i nieprzyjemnych badaniach. Niestety nie wszyscy mogli przyjść do szpitalnej świetlicy ze względu na stan zdrowia. Wolontariusze byli przygotowani na taką okoliczność, dlatego za pośrednictwem siostry oddziałowej przekazali listy do chorych rówieśników. Wizyta w szpitalu sprawiła wiele radości zarówno pacjentom jak i wolontariuszom, którzy zgodnie oświadczyli „Musimy tu jeszcze wrócić”. 
    Wolontariusze dziękują wychowawcom i uczniom ze szkolnej świetlicy, którzy pomogli w przygotowaniu kartek. Sami nie dalibyśmy rady w tak krótkim czasie wykonać 50 upominków. 

     


     
    15.06.2019 20:43 | więcej »
  •  

    Dnia 06.06.2019 r. w Filharmonii Zielonogórskiej podsumowano III Regionalny Konkurs Plastyczny "Kolorowa muzyka". Organizatorem tego konkursu była Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna w Zielonej Górze. Na konkurs wpłynęło 75 prac z województwa lubuskiego. 
    Jagoda Szewczyk z klasy 1b zajęła 1 miejsce, a Barbara Dudkowiak z klasy 2b znalazła się na miejscu drugim. Laureaci i wyróżnieni w tym konkursie otrzymali nagrody książkowe i wysłuchali koncertu orkiestry filharmonii.

    Uczennicom i p. J. Zając pod kierunkiem której powstały nagrodzone prace gratulujemy. 
     


     
    10.06.2019 22:12 | więcej »
  •  
    Dnia 5 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 17 w Zielonej Górze podsumowano Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pt."Przyjaciele naszego dzieciństwa". Na konkurs wpłynęło 51 prac.
    Uczennice naszej szkoły z klasy 1b odniosły sukces. Róża Walczak zajęła 3 miejsce, a Zosia Kaźmierczak otrzymała wyróżnienie. Uczennicom i pani J.Zając pod kierunkiem której powstały nagrodzone prace gratulujemy.
     
     
    10.06.2019 21:59 | więcej »

  • 3 czerwca 2019 r. w Urzędzie Marszałkowskim. odbył się VII Lubuski Sejmik Dziecięcy. Młodzi Lubuszanie obradowali na temat: „Warto być mieszkańcem Unii Europejskiej”. Radni zostali podzieleni na kluby, w których wspólnie wypracowali argumenty, a następnie przedstawili je na forum. Naszą szkołę w roli radnego reprezentował Julian Vorkadi (7B), a w roli dziennikarza Klaudia Kaczmarek (7A).

    Młodzi dziennikarze brali udział w warsztatach dziennikarstwa radiowego z przedstawicielkami radia RFM Max  (Agnieszka Der) i Radia Plus (Karina Nicińska). Dziennikarze mają także za zadanie napisać i przesłać relację z obrad, a najlepsze prace zostaną nagrodzone.

    Przewodnicząca Sejmiku Wioletta Haręźlak i radna Aleksandra Mrozek były pod ogromnym wrażeniem wiedzy i dyscypliny młodzieży.
    Klaudia Kaczmarek


     
    07.06.2019 06:16 | więcej »
  •  

    Uczniowie z klas I - III wzięli udział w uroczystym otwarciu Lubuskiego Laboratorium Książki w Jędrzychowie. Po obejrzeniu prezentacji związanej z historią powstania książki uczestniczyli w warsztatach promujących czytelnictwo.

    Dzieci miały możliwość wykonania oryginalnej zakładki do książki, a podczas warsztatów z robotyki poznały sposoby programowania robotów. Rozwiązywały również zagadki, dotyczące znanych bohaterów i autorów książek dla dzieci.

    Aktywnie spędzony czas pozwolił uczniom na poznanie nowoczesnej biblioteki, z której będą mogli korzystać w czasie wolnym od nauki.

    Dziękujemy Pracownikom Lubuskiego Laboratorium Książki za zaproszenie!

    Opracowała
    M. Jarlaczyk

     

    07.06.2019 06:03 | więcej »

  • Naszą szkołę odwiedziły przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 40 w Zielonej Górze. Wzięły udział w lekcji klasy 2, której tematem była "Woda - źródło życia". Po obejrzeniu prezentacji, uczniowie zademonstrowali sposób przygotowania wody smakowej, którą poczęstowali gości. Następnie wspólnie z przedszkolakami wykonali pracę plastyczną pt. ”Jezioro pełne nenufarów".

    Uczniowie oprowadzili dzieci po budynku szkolnym, zapoznając je z ważnymi miejscami tj. biblioteką, gabinet pielęgniarki, świetlicą, salą gimnastyczną i stołówką. Po drodze odwiedzili Panią Dyrektor, Jolantę Jasińską, która zaprosiła przyszłych uczniów do naszej szkoły.

    Na pożegnanie każdy z gości otrzymał wykonany przez uczniów naszej szkoły upominek.
    Opracowała
    M. Jarlaczyk



     
    07.06.2019 05:55 | więcej »

  • W minionym tygodniu – w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek – nasza Szkoła włączyła się po raz drugi do akcji promującej czytelnictwo PRZERWA NA CZYTANIE. W tym roku odbyła się już czwarta edycja tego wydarzenia. 

    Podczas spotkań z książką – czytaliśmy literaturę dziecięcą: „O niezwykłym chłopcu, który pożerał książki” Olivera Jeffersa i „Puc, Bursztyn i goście” Jana Grabowskiego, a także bajkę terapeutyczną pod tytułem „Kosmita”, autorstwa Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, którą zaprezentowała dzieciom pani pedagog Justyna Kacprzak. Jedno ze spotkań odbyło się w świetlicy szkolnej i połączone było z zajęciami na temat dbania o książki oraz kodeksu czytelnika.

    Strefy Czytania przyciągnęły wielu słuchaczy – mamy nadzieję, że będziemy się spotykać częściej, by móc razem czytać!

     


     
    21.05.2019 20:47 | więcej »

  • Od 21 - 25 maja odbywał się w naszej szkole Zielony Tydzień Zdrowia, w którym uczestniczyli uczniowie klas I - VIII. Na lekcjach wychowawczych oraz w trakcie realizacji ogólnopolskiego programu ,,Dobrze jemy ze szkołą na widelcu" wychowankowie utrwalili zdrowe nawyki żywieniowe. W kolejnych dniach poznali również sposoby dbałości o otoczenie, ucząc się segregowania odpadów. Doskonalili swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy podczas spotkania ze strażakiem i studentami Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz w ramach programu WOŚP ,,Ratujemy i uczymy ratować”. Ponadto poznali zasady zachowania bezpieczeństwa w czasie wakacji.
    W poszczególnych dniach odbywały się liczne konkursy, zabawy, degustacje i spotkania.

     
           
    Poniedziałek – 20 maja 


    DZIEŃ OWOCÓW - KOLOR  ŻÓŁTY 
     
    Podczas poniedziałkowych przerw lekcyjnych, uczniowie z klasy 2b i 5e częstowali wszystkich przekąskami wykonanymi ze świeżych owoców, informując o ich walorach odżywczych. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. 
     
    Odbyły się również warsztaty, podczas których dzieci wykonywały owocowe koreczki.
     
     
    Wtorek - 21 maja 2019


    DZIEŃ AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ - KOLOR CZERWONY 

    We wtorek uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem wychowawczyni świetlicy p. Natalii Brzezińskiej trenowali aerobik na świeżym powietrzu. 
    Ponadto aktywnie uczestniczyli w zabawach podwórkowych: skakali na skakance, w gumę, w klasy oraz rysowali kredą na chodniku. 
    Pierwszaki wzięły udział w zajęciach tanecznych po kierunkiem pani Magdy Tokar ze szkoły tańca Starlight by Sadeccy.
     
    Środa - 22 maja 2019

    DZIEŃ WODY - KOLOR NIEBIESKI 

    Uczniowie z klas 2b, 1d i 5e wykonali „smakową wodę”, dodając do niej naturalne składniki tj. owoce egzotyczne i miętę, a następnie częstowali uczniów, rodziców i personel naszej szkoły.

    Słoneczna pogoda sprzyjała zorganizowaniu "śniadania na trawie".



     
    Czwartek – 23 maja 2019

    DZIEŃ ZIEMI - KOLOR ZIELONY 

    Kolejny dzień upłynął na upiększaniu nowymi roślinami terenu szkoły. Dzieci z klas I - III posadziły szałwię ozdobną i pelargonię na szkolnym klombie, a starsi uczniowie drzewa liściaste i iglaste.
    W tym dniu jury złożone z personelu szkoły i rodziców głosowało na prace uczniów z klas I - III w konkursie plastyczno-ekologicznym pt. ,,Zielona Polska”
    Wyłoniło następujących zwycięzców:

    I miejsce - Matylda Rebelska z klasy 2c
    II miejsce - Adam Litwin z klasy 2b
    III miejsce - Maja Grusznis z klasy 2c
    IV miejsce - Olgierd Myszkiewicz z klasy 1b
    V miejsce - Fabian Wieczorek z klasy 1c, Maja R. z klasy 1c
    Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni.


    Piątek - 24 maja 2019

    DZIEŃ ZDROWIA - KOLOR BIAŁY 

    W tym dniu odbyły się spotkania ze strażakiem Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej oraz pracownikami i studentami Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Podczas warsztatów uczniowie mogli zapoznać się lub przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Najmłodsi otrzymali książki WOŚP pt. ,,Ratujemy i uczymy ratować”. Podczas wszystkich spotkań przypomniano o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji.

    Klasy IV - VIII uczestniczyły w konkursie plastycznym pt. ,,Owocowy raj”, w którym:
    I miejsce zajęła klasa 4a,
    II miejsce klasa 6b
    III miejsce klasa 5a.

    Ponadto uczniowie z klas VII i VIII wzięli udział w konkursie profilaktyczno - zdrowotnym pt. ,,Ośmiorniczka”, który wygrała klasa 8b.

    Przez cały tydzień wszystkie klasy I - VIII bardzo aktywnie uczestniczyły w konkursie pt. ,,Kolorowa klasa”, przygotowując strój w określonym kolorze.

    Na poziomie klas IV- VIII:
    I miejsce zajęła klasa 5e
    II miejsce klasa 4d
    III miejsce klasa 5b

    Natomiast na poziomie klas I - III rywalizacja zakończyła się wręczeniem nagród wszystkim ośmiu klasom. Gratulujemy!

    Serdecznie dziękujemy za ogromne zaangażowanie uczniów, wychowawców klas, wychowawcy świetlicy i rodziców oraz za wsparcie imprez Zielonego Tygodnia Zdrowia ze środków pozyskanych z Urzędu Miasta Zielona Góra.

     
    Koordynatorzy Zielonego Tygodnia Zdrowia:
    M. Jarlaczyk, J. Kramarek, A. Jasinowska
    R. Piotrowicz, D. Wojtalewicz 
    oraz M. Cyran - Prus i N. Brzezińska
     





     
    30.08.2019 08:38 | więcej »

  • 6 kwietnia 2019 r. dzieci naszej szkoły z wychowawcą, rodzicami oraz rodzeństwem sadziły las w okolicy lotniska w Przylepie. Leśnicy przeprowadzili szkolenie dotyczące sprzętu, sposobu sadzenia, sadzonek oraz ich ochrony przed dzikami. Nasza szkoła sadziła głównie sosny, ale tego dnia posadzone zostały także buki i brzozy.

    Po pracy, która okazała się  dosyć trudna, uczyliśmy się rozpoznawać ptaki, drzewa - po liściach i szyszkach oraz zwierzęta leśne - po tropach, sierści  i wydawanych odgłosach. Ta lekcja była wspaniała, ponieważ na koniec można było zdobyć nagrody. Przygotowano również posiłek: grochówkę, frykasy z dziczyzny oraz pieczone kiełbaski.

     
    29.04.2019 08:07 | więcej »

  • 5 kwietnia 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 7 w Zielonej Górze podsumowano II edycję Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt.:"Kartka wielkanocna". Współorganizatorem tego konkursu był Zielonogórski Ośrodek Kultury "Amfiteatr".

    Na konkurs nadesłano 174 prace z 10 szkól. Prace Aleksandry Dudkowiak (1b) i Róży Walczak (1b) zostały nagrodzone i otrzymały tytuł laureata. Uczennicom i pani J. Zając pod kierownictwem której powstały gratulujemy. 

     
    29.04.2019 07:19 | więcej »

  • 4 kwietnia 2019 r. w Zespole Edukacyjnym nr 3 w Zielonej Górze podsumowano X edycję Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt. "Jan Paweł II - Misjonarz naszych czasów".

    Uczennice z naszej szkoły odniosły wspaniały sukces. Praca Zosi Kaźmierczak z klasy I b zajęła pierwsze miejsce, a praca Róży Walczak z klasy I b otrzymała drugie miejsce.
    Uczennicom oraz pani J. Zając pod której kierunkiem powstały nagrodzone prace gratulujemy.


     
     
       

     
    06.05.2019 19:36 | więcej »

  • Miło nam poinformować wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli, iż w bieżącym roku szkolnym tytuł laureata Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego otrzymał Aleksander Beling - uczeń kl. 7B (opiekun: Karolina Gdańska).
    3 kwietnia 2019 r. o godzinie 11.00 w Auli Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa lubuskiego organizowanych w roku szkolnym 2018/2019 przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. Podczas uroczystości laureatom wręczone zostały stosowne zaświadczenia oraz nagrody. Podziękowania otrzymali również nauczyciele przygotowujący uczniów, którzy uzyskali tytuł laureata.
    W tegorocznej edycji konkursów na etapie szkolnym udział wzięło 18127 uczniów, do etapu rejonowego zakwalifikowano 3379 uczniów, w etapie wojewódzkim udział wzięło 588 uczniów,z których 160 uzyskało tytuł laureata. Zaświadczenia, listy gratulacyjne oraz nagrody wręczyli laureatom i ich opiekunom Wojewoda Lubuski – Władysław Dajczak oraz Lubuski Kurator Oświaty – Ewa Rawa.
    Uroczystość uświetnili swoimi występami uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Kochanowskiego w Gorzowie Wielkopolskim.
    Gratulujemy wszystkim laureatom ich nauczycielom oraz rodzicom laureatów uzyskanego wyniku.

     
     

     
    29.04.2019 06:37 | więcej »

  • W ostatnim tygodniu marca wysłane zostały pieniądze, które klasy IV-VIII zbierały od listopada w ramach akcji Góra Grosza, prowadzonej przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem, na który zbierane są drobne monety, jest pomoc dzieciom wychowującym się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Równie ważnym zadaniem akcji jest pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. W zeszłorocznej edycji wzięło udział 9000 szkół i przedszkoli z całej Polski, którym udało się zebrać blisko trzy miliony złotych. 
    W tym roku i nasza szkoła przystąpiła do akcji i zebraliśmy aż 170 kg groszy, co dało przybliżoną  kwotę 2120 zł. W celu zwiększenia motywacji do zbiórki, Samorząd Uczniowski zaproponował nagrodę dla klasy, która zbierze najwięcej grosików. Rywalizację wygrała klasa 4b, która zebrała aż 37,7 kg groszy (ok. 452 zł) i w nagrodę obejrzy wybrany film podczas lekcji, a popcorn i napoje ufunduje Samorząd. Na szczególne wyróżnienie zasługują także klasy 7b (27 kg) oraz 5c (18,6 kg), dla których przewidziane są słodycze.
    Dziękujemy wszystkim wychowawcom, wczniom i ich rodzicom za włączenie się do akcji!
    Koordynator akcji: Justyna Ratajczak
     
      

     
    29.04.2019 06:31 | więcej »

  • We wtorek 26 marca 2019 r. w godz. 17.00 - 19.00 zaprosiliśmy wszystkich zainteresowanych na Dzień Otwartych Drzwi.Tego dnia zarówno uczniowie, jak i rodzice mieli możliwość zapoznania się z ofertą naszej szkoły. W galerii można obejrzeć zdjęcia z tego dnia.
     


     
    30.03.2019 13:45 | więcej »
  •  
    Dnia 26 marca 2019 roku naszą szkołę odwiedził Patrol Rozminowania z 4 Głogowskiego Batalionu Inżynieryjnego. Wykwalifikowani żołnierze przeprowadzili ciekawe zajęcia z zakresu działań w przypadku znalezienia niewybuchu. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania nietuzinkowego wykładu, jak również poczucia się jak prawdziwy żołnierz, dzięki możliwości przymierzenia
    specjalistycznego sprzętu i mundurów. Podczas prelekcji wygłoszonej przez st. chor. Dariusza Paszka, uczniowie dowiedzieli się także, co należy zrobić, aby zostać żołnierzem. Ponadto na boisku szkolnym pojawił się sprzęt wojskowy, którego na co dzień uczniowie nie mają okazji oglądać. Z pewnością było to ciekawe i niezapomniane doświadczenie dla uczniów SP14. Wszelkie wskazówki przekazane przez gości okazały się niezmiernie cenne i pouczające. Z pewnością na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów.
    Chociaż spotkanie miało charakter profilaktyczny, to z całą pewnością wpisuje się też ono w szereg zajęć edukacyjnych o charakterze doradczo zawodowym, co jest szczególnie cenne dla ósmoklasistów, którzy stoją przed wyborem swojej ścieżki zawodowej. Koordynatorem zajęć była pani Ewa Muszyńska
    .



     
    30.03.2019 13:06 | więcej »
  •  
    22 marca około godziny 11.00 uczniowie ze starszych klas oraz mieszkańcy okolic naszej szkoły mieli okazję zobaczyć i usłyszeć, jak dzieci z klas I – III tradycyjnie żegnają się z zimą i hucznie witają się z wiosną. Kolorowy, hałaśliwy korowód fantazyjnie przebranych dzieciaków i ich wychowawców, zorganizowany przez opiekunów Małego Samorządu – p. Dorotę Wojtalewicz i p. Agnieszkę Twarowską, przemaszerował ulicami w okolicach szkoły. Na czele korowodu dzieci niosły własnoręcznie wykonane marzanny symbolizujące odchodzącą zimę. Głośnymi okrzykami, dźwiękami różnorodnych instrumentów perkusyjnych, bębnami, kołatkami, trąbkami przeganiały zimę. Barwnymi, wesołymi kapeluszami i strojami, wymalowanymi twarzami i włosami oraz bibułkowymi kwiatami witały nadchodzącą wiosnę.

    Na koniec, jak każe tradycja, marzanny zostały spalone z pomocą pana woźnego, ku uciesze wszystkich obserwujących to radykalne rozstanie z zimą. 
    Tak oto, nie tylko starej tradycji stało się zadość, ale także dzieci, jak każe inna tradycja, miały okazję pójść pierwszego dnia wiosny na legalne wagary…
     


     
    29.03.2019 10:16 | więcej »

  • Do udziału w szkolnym etapie „Dyktanda z języka angielskiego” zgłosiło się 25 uczniów naszej szkoły z klas: 7b, 7c oraz 8a, 8b, 8c oraz 8d.
    Koordynatorami konkursu były: p. Justyna Ratajczak oraz p. Karolina Gdańska.
    Etap szkolny konkursu odbył się 6 marca 2019 r., o godzinie 10.00 w sali 26, zgodnie z obowiązującym regulaminem. Przystapiło do niego 19 osób, 6 uczniów było nieobecnych.

    Ostatecznie, do etapu międzyszkolnego „Dyktanda z języka angielskiego” zakwalifikowało się 5 uczniów:
    1.    Jakub Radzik (kl. 8a).
    2.    Mikołaj Kurmański (kl. 8b)
    3.    Aleksander Henryk Beling (kl. 7b)
    4.    Bartosz Łukasz Skwarek (kl. 7b)
    5.    Adam Gwoździański (kl. 8c).

    Etap międzyszkolny „Dyktanda z języka angielskiego” odbędzie się 21 marca 
    w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Zielonej Górze o godzinie 11.00. Trzymamy kciuki!!! Powodzenia!!!
    19.03.2019 20:58 | więcej »

  • Dnia 8 marca br. odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Magia Andersena”. Jury konkursu stanęło przed niezwykle trudnym zadaniem, ponieważ prac konkursowych do biblioteki szkolnej wpłynęło bardzo dużo. 
    Organizatorzy konkursu – pani Hanna Moszkowicz, pani Karolina Błaszczyk oraz pani Dorota Wojtalewicz – serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom „Magii Andersena” nie tylko za udział, ale również za wspaniałe pomysły i czas poświęcony na wykonanie przepięknych prac konkursowych! Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

    A oto oni:
    I miejsca: Karolina Sidorczuk (1B), Antonina Włosińska (2C), Amelia Wilczyńska (3A)

    II miejsca: Gabrysia Górna (1B), Lech Rosłanowski (2A), Olek Kaltur (3A)

    III miejsca: Zuzia Struzik (1A), Magda Perwińska (2A), Wiktoria Łokietek (3A)

    Wyróżnienia: Julia Różycka (1D), Lena Grzeszczyszyn (2C)


     
      

     
    14.03.2019 22:13 | więcej »

  • W sobotę 9 marca sześcioro uczniów klas ósmych wzięło udział w czternastej edycji międzyszkolnego konkursu „Kultura krajów angielskiego obszaru językowego”  organizowanego przez III Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze.
    Konkurs składał się z dwóch części - pisemnej i ustnej. Część pisemna zawierała 50 pytań sprawdzających wiedzę z gramatyki języka angielskiego i 40 pytań z zakresu wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych. Do części ustnej przystąpili uczniowie z najlepszymi wynikami z części pisemnej. Ich zadaniem było udzielenie odpowiedzi na dwa losowo wybrane pytania z zakresu wiedzy o kulturze krajów angielskiego obszaru językowego. Do finałowej dziesiątki zakwalifikowało się trzech uczniów z naszej szkoły uczniów. 
    Zwycięzcą konkursu został Jakub Radzik (8a), Zuzia Fiedorowicz (8b) zajęła siódme, a Daniel Rojas-Perez dziesiąte miejsce. Wszyscy finaliści zostali uhonorowani dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. 
    Serdecznie gratulujemy!
                                                                                                                             Justyna Ratajczak
     

     
    12.03.2019 13:59 | więcej »

  • W naszej szkole gościliśmy panią Halinę Łuczak z Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej  w Zielonej Górze,  gdzie na co dzień prowadzi grupę „Artyści w marszu". Pani Halina wspólnie z Izabelą Gryń i uczniem klasy 2b, przeprowadziła  warsztaty bębniarskie pod hasłem „Zabawa z rytmem przy użyciu afrykańskich instrumentów perkusyjnych"
    Uczniowie poznali nie tylko nazwy i brzmienie instrumentów, ale mieli możliwość zagrania na bębnach, dzięki uprzejmości POW. Bardzo szybko nauczyli się trudnych rytmów i wspólnie stworzyli orkiestrę. Magiczne brzmienie instrumentów wspaniale wyciszyło grupę. Pani Halina wysoko oceniła umiejętności  naszych uczniów.
    Dziękujemy za przeprowadzenie warsztatów i życzymy sukcesów w dalszej pracy z młodzieżą.    
                  
     
    Małgorzata Jarlaczyk
     
    10.03.2019 12:44 | więcej »

  • 17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Właściciele mruczków mieli okazję wziąć udział w konkursie na najzabawniejszą fotografię swojego pupila. Zdjęcia na konkurs zgłosili uczniowie: Olgierd Myszkiewicz (1b), Olga Brandyk (4a), Oliwia Paluchowska (4a), Blanka Rusnak (5a) i  Ola Glińska (5a). O wynikach konkursu zdecydowały głosy publiczności. Podczas przerw oglądający fotki wybierali spośród nich trzy, które uznali za najlepsze i głosowali na specjalnie przygotowanych kartach.


    Po podliczeniu punktów werdykt był następujący:
    I miejsce – Olgierd Myszkiewicz, zdjęcie „Kot-pirat”,
    II miejsce – Blanka Rusnak, zdjęcie „Nie potrzebuję kuwety!”,
    III miejsce – Ola Glińska, zdjęcie „Niszczarka do papieru”.

    Gratuluję zwycięzcom i zapraszam do udziału w konkursie w następnym roku.
     
    Elżbieta Nowacka

        

     
    03.03.2019 21:21 | więcej »

  • 21.02.2019 r. w Galerii Młodych - odział dla dzieci w WiMBP w Zielonej Górze, odbył się wernisaż prac grupy plastycznej działającej w naszej szkole pod kierunkiem pani B. Nowinki.

    Grupa współpracuje już od 23 lat z Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury. Uczniowie naszej szkoły kolejny już raz wystawiają swoje prace. Tematem wernisażu był "Mały, wielki świat”.
    Uczniowie inspirowali się światem makro, który mają w zasięgu wzroku i wspomagali się wyobraźnią. Efekty tych prac można jeszcze oglądać przez miesiąc. Serdecznie zapraszamy, do odwiedzenia Wojewódzkiej Biblioteki  w Zielonej Górze (odział dla dzieci).

     


     
    24.02.2019 20:51 | więcej »

  • KLASY I - III

    Nasza szkoła obchodziła w tym roku swoje 53 urodziny. Świętowaliśmy je w Tygodniu Szkoły podczas różnorodnych imprez i konkursów. Opiekunowie Małego Samorządu p. Agnieszka Twarowska i p. Dorota Wojtalewicz zadbały, aby każdy dzień tego tygodnia był dla uczniów z klas I – III pełen atrakcji i ciekawych wydarzeń.
     
    Poniedziałek 11.02.19 - DZIEŃ SZKOŁY "O KLASIE, SZKOLE INACZEJ"
     

    Uczniowie spotkali się na apelu inaugurującym obchody święta szkoły pod hasłem „Tradycje naszej szkoły”, na którym mieli okazję przyjrzeć się bliżej sztandarowi szkoły oraz poznać historię jej powstania, oglądając podczas prezentacji stare fotografie. Dużym zaskoczeniem było dla dzieci wysłuchanie hymnu szkolnego w wykonaniu pań nauczycielek, którym akompaniowała p. B. Bębenek. Hymn ten, ze słowami z utworu Adama Mickiewicza, dawniej znali i śpiewali wszyscy uczniowie naszej szkoły podczas różnorodnych uroczystości. Uczniowie wzięli również udział w konkursach związanych z naszym patronem, a na długiej przerwie, dając pole do popisania się wyobraźnią i talentem, malowali portrety Adama Mickiewicza przedstawiając go w różnych odsłonach np. jako fana drużyny żużlowej Falubazu, ucznia naszej szkoły, patriotę  czy zakochanego Adama.

     




    Wtorek 12.02.19 - DZIEŃ MUZYCZNY "IMPREZOWA CZTERNASTKA"
     


    Do imprezy, która odbyła się w tym dniu, uczniowie przygotowywali się wspólnie z wychowawcami od wielu dni.  Każda klasa wybrała jeden z hitów polskiej sceny muzycznej i ćwiczyła jego wykonanie wraz z odpowiednią choreografią. Nie było to łatwe zadanie, ale dzieciaki fantastycznie się spisały prezentując wybrane piosenki przed uczniowską publicznością.
    Impreza poprowadzona została jak wielki koncert przez P. Jagodę Kramarek i P. Dorotę Wojtalewicz, którym towarzyszyła DJ Agnieszka Twarowska. Publiczność szalała, skandowała imiona wykonawców, robiła meksykańską falę, klaskała i tańczyła. Musiała też odgadywać nazwiska wykonawców prezentowanych na zdjęciach, co okazało się jednak niezbyt trudnym zadaniem dla tak świetnie zorientowanej publiki. Oprócz prezentacji klas dużą niespodzianką dla dzieci był występ pań nauczycielek, które w odpowiednich przebraniach zaśpiewały dla nich piosenkę tytułową z bajki „Pszczółka Maja”. Zebrały gromkie brawa i bisowały. Na koniec wszyscy mogli nauczyć się choreografii i zatańczyć do piosenki „Ona tańczy dla mnie”. Prowadzący usłyszeli w kuluarach, że „Był to najlepszy dzień w szkole!”. A to jeszcze nie był koniec atrakcji…




    Środa 13.02.19 -  "KONKURSY JAKICH NIE BYŁO!"

     

    To dzień pełen konkursów. Już od kilku dni uczniowie wykonywali prace plastyczne na konkurs „Magia Andersena” . Dzieci wykonywały ilustrację do wybranej baśni tego pisarza. Konkurs zorganizowały panie z biblioteki szkolnej p. Hanna Moszkowicz i p. Karolina Błaszczyk wspólniez p. Dorotą Wojtalewicz. Na konkurs wpłynęło bardzo dużo pięknych i pomysłowych prac, więc jury miało ogromne problemy z wyborem najlepszych. Prace nagradzane byłyna poszczególnych poziomach - klas pierwszych, drugich i trzecich. Laureatami zostali:
    I miejsca: Karolina Sidorczuk (1b), Antonina Włosińska (2c), Amelia Wilczyńska (3a);

    II miejsca: Gabriela Górna (1b), Lech Rosłanowski (2a), Aleksander Kaltur (3a );

    III miejsca: Zuzanna Struzik (1a), Magdalena Perwińska (2a), Wiktoria Łokietek (3a);

    wyróżnienia: Julia Różycka (1d) i Lena Grzeszczyszyn (2c).
    Ekspozycję nagrodzonych prac podziwiać można było w holu szkoły, a także
    na wystawie w bibliotece szkolnej. Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują za  tak liczny udział dzieci w konkursie, gdyż wykonane przez nie ilustracje są teraz prawdziwą ozdobą naszej biblioteki.

     
    Kolejny  konkurs plastyczny to „Zielona Góra – moje miasto” przygotowany przez p. Małgorzatę Cyran – Prus i p. Jadwigę Zając. Wzięli w nim  udział reprezentanci ze wszystkich klas - 16 osób, po dwóch przedstawicieli z każdej klasy.
    Prace oceniała plastyk pani
    mgr Bożena Nowinka, a wyniki konkursu są następujące:
    I miejsce - Róża Walczak z klasy 1b,
    II miejsce - Pola Zych z klasy 1d,
    III miejsce - Sara Keklak z klasy 2c.

    Ponadto wyróżniono prace następujących uczniów: Julii Macugowskiej (2c), Patryka Gabarkiewicza (1a), Ady Cieślak (1d), Amelii Wilczyńskiej (3a), Hani Mnichowicz (1c), Basi Dudkowiak (2b).
    Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali prezenty niespodziankę. 
    Nagrodzone prace wyeksponowane zostały na korytarzu szkolnym.
     
    Na koniec odbył się konkurs recytatorski zorganizowany przez szkolnych polonistów, w którym jury klas młodszych była p. Joanna Głodecka i p. Karolina Błaszczyk. Wyłoniono zwycięzcę Michała Pierzaka z klasy 1d, który recytował wiersz Jana Brzechwy pt. „Leń”, drugie miejsce zajęła Zoja Antonik z klasy 1c (wiersz „Samochwała”), a miejsce trzecie Patryk Gabarkiewicz z klasy Ia (wiersz „Kwoka”). Cała trójka będzie teraz reprezentowała naszą szkołę na poziomie klas I – III w miejskim konkursie recytatorskim 6 marca br. w ZOK-u. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

    Czwartek 14.02.19 - "BALE, BALE W KARNAWALE"
     

    Już od rana tego dnia na korytarzach zaroiło się od niezwykłych postaci – księżniczek, rycerzy, wojowników ninja, zwierzątek, jednorożców, wróżek, czarodziejów, bohaterów z bajek i filmów… Stąd też od rana atmosfera była niesamowita i pełna wyczekiwania na najlepszą zabawę tego dnia, czyli karnawałowy bal przebierańców. Kiedy wreszcie nadeszła ta chwila, korowód barwnych postaci ruszył do tańca i szalał w sali gimnastycznej tworząc zwariowane węże, pociągi, wirujące koła, albo bardziej tradycyjne pary czy indywidualne popisy taneczne. Każdy miał też okazję zaprezentować swój strój przed pozostałymi uczestnikami balu i przedstawić postać, w którą się wcielił.  Nad muzyką czuwali DJ-e z klasy 2b i wszyscy bawili się tak dobrze, że na koniec trudno było wyciągnąć ich z tej imprezy oczekującym już rodzicom i wychowawcom.
     

     
    Tego dnia niektórych uczniów spotkała jeszcze jedna miła niespodzianka – walentynkowa kartka z życzeniami. Od poniedziałku ustawiona została w holu szkoły pięknie przystrojona skrzynka, do której uczniowie mogli wrzucać wykonane przez siebie kartki walentynkowe.
    W Dniu Zakochanych kartki zostały dostarczone adresatom przez specjalnych posłańców – walentynkowe amorki z klasy 1d i 1c. Jak zauważyły obsługujące walentynkową pocztę p. Jagoda Kramarek i Dorota Wojtalewicz, niektóre kartki były przepiękne, inne zabawne, a ich wykonawcy włożyli wiele trudu, aby spodobały się wybranym przez nich walentynkom. To bardzo miłe dowiedzieć się, że ktoś nas lubi i myśli z sympatią.
     

    Piątek 15.02.19 -  "SPORTOWA CZTERNASTKA"
     

    Od samego rana salę gimnastyczną opanowały pierwszaki. Razem z klasą VIII d, reprezentacjami rodziców dzieci każdej klasy I, swoimi wychowawczyniami i innymi nauczycielami tworzyli drużyny rywalizujące w „Zmaganiach pokoleniowych”. Zabawne sportowe konkurencje i inne wesołe zadania przygotowały dla nich p. Agnieszka Twarowska, Dorota Wojtalewicz, Jagoda Kramarek i Danuta Kidawa. Wszyscy startujący wkładali wiele wysiłku i dokładali wszelkich starań, aby się jak najlepiej spisać, ale nie było wcale tak prosto, bo zadania utrudniały różne nietypowe rekwizyty np. parasole, poduszki… Było wiele śmiechu, kiedy np. „rodzice” pędzili z dzieckiem „na spacer” z czapką naciągniętą mu w pośpiechu na oczy, albo z parasolem i poduszką pod pachą gnali „po drabinie” na imprezę… Kibice głośno dopingowali zawodników, składy drużyn ulegały ciągłym zmianom i wszyscy świetnie się bawili.
    Organizatorzy bardzo dziękują rodzicom i nauczycielom, za ich zaangażowanie i poświęcenie czasu na wspólną zabawę z dziećmi. Wszyscy uczestnicy „Zmagań Pokoleniowych” otrzymali nagrody, bo każda drużyna była w tych zawodach zwycięzcą.


    Klasy II i III też miały okazję do sportowych zmagań. Spotkały się na sali gimnastycznej na konkursie „Wesołe i zdrowe zabawy sportowe” przygotowanym przez panie Małgorzatę Jarlaczyk, Jagodę Kramarek, Dorotę Wojtalewicz i Wioletę Ziółkowską. Tematem przyświecającym sportowym konkurencjom była szkoła, a więc zawodnicy pędzili z „jajkami”, aby przygotować jajecznicę na śniadanie, „sprzątali” po śniadaniu używając do tego kijów hokejowych, biegli z tornistrem na lekcje, karmili kolegę drugim śniadaniem wpychając mu pod koszulkę balony, a na koniec rzucali do celu swoim butem zdjętym ze zmęczonej nogi po całym dniu w szkole. Te nietypowe konkurencje dostarczyły zawodnikom i kibicom wielu sportowych emocji i wesołej zabawy.
    Wszystkie klasy otrzymały nagrody, które przyjęły z zachwytem, bo były to tak potrzebne im piłki i sprzęt sportowy do gier i zabaw.
    Sport na wesoło, wszyscy się dobrze bawią i  wygrywają super nagrody – to nam się podoba!
     
     
     
    KLASY IV - VIII
     

    KONKURSY
     
    Konkurs "Czy znasz polskie legendy?"

    W ramach Tygodnia Szkoły uczniowie klas czwartych mieli okazję wziąć udział w konkursie literackim „Czy znasz polskie legendy?”. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością legendy o Popielu, Lechu, Czechu i Rusie, o Bazyliszku, złotej kaczce i Piaście Kołodzieju. Zadanie było trudne, bo trzeba było zmierzyć się z, często niezrozumiałą dla współczesnej młodzieży, polszczyzną.
    Zadanie polegało na odpowiedzi na kilkadziesiąt pytań, dotyczących treści legend. Młodzież poradziła sobie z tym znakomicie, znali kolejność wydarzeń w legendzie o bazyliszku, wiedzieli, co ofiarowała Lutkowi złota kaczka i dlaczego Lech nazwał swoje ziemie Gnieznem.

    Pytań było dużo, wszyscy wykazali się sporą wiedzą, ale najlepiej wypadli:
    Alicja Woźniakowska - klasa 4a
    Michał Troczyński - klasa 4d
    Karolina Grabowska - klasa 4c
    Kalina Głodecka - klasa 4a.
    Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i karty prezentowe do sklepu Empik.
    Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
    Małgorzata Królak, Dorota Kogut
     
    Konkurs recytatorski

    Podczas Tygodnia Szkoły, w środę 13.02.19 r. odbył się konkurs recytatorski, którego organizatorami byli: Romuald Walczaki Justyna Rudek, Joanna Głodecka 
    Konkurs odbywał się na dwóch poziomach. 

     

    Wśród uczestników z klas I - III w czołówce znaleźli się pierwszoklasiści:
    I miejsce - Michał Pierzak, kl. 1d
    II miejsce - Zoja Antonik, kl. 1c
    III miejsce - Patryk Gabarkiewicz, kl. 1a


    Pozostali uczestnicy z klas I - III otrzymali wyróżnienia.

    Wśród uczestników z klas IV - VIII dyplomy i nagrody otrzymali:
    I miejsce - Katarzyna Regeńczuk, kl.5a
    II miejsce - Maria Stanowska, kl.5e
    III miejsce - Gabriela Nowaczyk, kl.5b

    GRATULUJEMY!!!

     


      

     
    Rambit

    Dnia 13 lutego 2019 r. odbyła się kolejna edycja konkursu matematyczno – polonistycznego „Rambit”. W tym roku wzięły w nim udział czteroosobowe reprezentacje klas ósmych. Organizatorzy konkursu to: nauczycielka matematyki, p. Barbara Walczak oraz nauczyciel języka polskiego, p. Romuald Walczak. Przygotowali oni ciekawe, ale niełatwe zadania z obu przedmiotów. W przeprowadzeniu rozgrywek pomagała również p. Iwona Pieślak. Zwyciężyła reprezentacja klasy VIII b w składzie: Magdalena Duda, Zuzanna Fiedorowicz, Mateusz Grusznis i Jakub Przytuła. Drugie miejsce zajęła klasa VIII d, trzecie VIII a, zaś czwarte VIII c.
    Gratulujemy wszystkim uczestnikom !!!
     


     
    Konkurs przyrodniczy "1 z 9"

    Dnia 13 lutego 2019 r., w ramach obchodów Tygodnia Szkoły, odbył się szkolny konkurs przyrodniczy „1 z 9” dla klas V i VI. Każdą klasę reprezentował jeden uczeń. Uczestnicy konkursu kolejno odpowiadali na pytania zadawane przez nauczyciela dotyczące ogólnej wiedzy biologicznej. Zwycięzcą konkursu został Maciej Matusewicz z klasy 6B.
    Gratulujemy !!! 
                                                                                                                  Organizatorzy konkursu:
                                                                                                                     Anna Jasinowska
                                                                                                                              Renata Piotrowicz
     
     
    Konkurs o tytuł "Superklasy"

    15 lutego b.r., w ramach TYGODNIA SZKOŁY, czteroosobowe drużyny z klas piątych rywalizowały ze sobą o tytuł „Superklasy”. Uczestnicy zmagali się ze sobą w konkurencjach sportowych oraz sprawdzających ich wiedzę i umiejętności z języka polskiego i języków obcych. Konkurs zorganizowali nauczyciele: p. Joanna Głodecka, p. Karolina Gdańska i p. Wioletta Ziółkowska.
    Było wiele emocji, zarówno wśród uczestników, jak i publiczności. 

    I miejsce i tytuł „SUPERKLASY” otrzymała klasa 5e, II miejsce – 5b, III miejsce – 5c, IV miejsce – 5a, V miejsce – 5d. Na zakończenie organizatorzy wręczyli nagrody wszystkim drużynom, które godnie reprezentowały swoje klasy.

     

    29.08.2019 08:00 | więcej »

  • Dnia 8 stycznia o godzinie 17.00 odbył się w naszej szkole konkurs pt.: "Świat w kolędy zasłuchany". Impreza ta odbyła się już XVI raz  i cieszy się dużą popularnością wśród uczniów wszystkich klas naszej szkoły, jak ich rodziców i dziadków. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością 18 kolęd. Losując wcześniej pierniczek z ukrytym numerem kolędy i poprawnie zaśpiewać wylosowany utwór samodzielnie przy akompaniamencie p. B Bębenek nauczyciela muzyki.

    Jury wyróżniło trzy osoby:
    I miejsce - Julian Vorkadi uczeń klasy VIIb
    II  miejsce - Zoja Antonik uczennica klasy Ic
    III miejsce - Hanna Grzesiak z klasy IVf

    Wszyscy uczestnicy  konkursu otrzymali nagrody za udział.

     
    29.01.2019 21:57 | więcej »
  •  

    W grudniu - jak co roku - odbył się Szkolny Konkurs Literacki. Organizatorem konkursu jest p. Joanna Głodecka. Uczniowie naszej szkoły pisali opowiadania o tematyce świątecznej, temat brzmiał: "24 grudnia na loterii wygrałem milion złotych.... kogo i jak uszczęśliwię moją wygraną?"

    W styczniu, przed feriami, w szkolnej bibliotece, odbyło się wręczenie nagród i dyplomów laureatom i wyróżnionym w tym konkursie.

    WYNIKI KONKURSU

    I miejsce - Klaudia Kaczmarek, 7a
    II miejsce - Zuzanna Fiedorowicz, 8b
    III miejsce - Michalina Wiśniewska, 8d

    Wyróżnienia:

    Olgierd Myszkiewicz, 1b
    Maria Stanowska, 5e
    Bożenka Wojtkowiak, 5e
    Maciej Matusewicz, 6b
    Jagoda Tomaszek, 7c
    Piotr Regeńczuk, 7c

     

     



     

    28.01.2019 23:01 | więcej »

  • Dnia 21 grudnia 2018 klasy 2c i 2b pod opieką swoich wychowawczyń przedstawiły jasełka pt.: "Tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe", które zakończyły się konkursem wiedzy usłyszanej i obejrzanej podczas inscenizacji. Każda poprawna odpowiedź była nagradzana. Na koniec wszyscy uczestnicy zostali obdarowani pierniczkami jako symbole dobroci, którą mamy dzielić się z innymi.

     

     
    10.03.2019 12:22 | więcej »
  •  

    Tuż przed Ṥwiętami Bożego Narodzenia odbyła się II edycja Loterii Ṥwiątecznej dla uczniów klas IV-VIII. Przygotowano ponad 300 losów w cenie 2 zł i wszystkie zostały sprzedane. Każdy los wygrywał, a były to słodycze, drobne upominki, gadżety oraz kupony przygotowane przez nauczycieli. Można było wylosować bon na niepytanie, dodatkowe nieprzygotowanie czy podpowiedź na kartkówce. Były też  takie, które proponowały uczniom  herbatkę ze słodkim poczęstunkiem, czy inną niespodziankę. Dodatkowo każdy los brał udział w losowaniu nagród głównych, które odbyło się kolejnego dnia w sali gimnastycznej.   Szczęśliwi posiadacze wylosowanych przez Panie Wicedyrektor kuponów, otrzymali zaproszenie do Cinema City, bony do Empiku oraz słuchawki i głośnik bezprzewodowy.

    Dochód ze sprzedaży losów zostanie przeznaczony na działalność Samorządu Szkolnego, m.in. na organizację imprez i nagrody w konkursach.

    Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tak dużej ilości losów, składamy serdeczne podziękowania w imieniu całego Samorządu Uczniowskiego.

                                                       Organizatorzy: Justyna Ratajczak i Mariusz Fórmaniak

     

    10.01.2019 17:31 | więcej »

  • W dniu 12 grudnia 2018 r. odbył się w naszej szkole pierwszy finał Konkursu Poetyckiego „O pióro Mickiewicza”. Adresowany był do dzieci i młodzieży z zielonogórskich szkół podstawowych i gimnazjów. Otrzymaliśmy wiele wierszy, napisanych przez młodych poetów. Oceniał je pan Jarosław Dulęba, poeta, człowiek kultury, pracownik Uniwersytetu Zielonogórskiego. Na uroczystość wręczenia nagród zaproszeni zostali laureaci wraz z opiekunami. Gości powitała pani dyrektor Jolanta Jasińska, kierując do zebranych ciepłe słowa. Pan Dulęba podziękował młodzieży za udział w konkursie.
    O prezentację nagrodzonych wierszy poprosiliśmy panią Kamilę Winkler Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, która z grupą teatralną "Zza Chilli" przygotowała etiudę poetycką na podstawie tekstów młodych poetów. To były niezapomniane  chwile, spektakl, z wykorzystaniem pięknej muzyki i niecodziennych rekwizytów - krzeseł- wywołał spore poruszenie wśród gości.
    Pani dyrektor i pan Jarosław Dulęba wręczyli laureatom dyplomy i nagrody. Otrzymali je:
    Amelia Moran–Sroka – Szkoła Podstawowa nr 11 w Zielonej Górze
    Aurelia Chełmińska - Szkoła Podstawowa nr 11 w Zielonej Górze
    Alicja Kotlarska - Szkoła Podstawowa nr 11 w Zielonej Górze

    Wyróżnienia otrzymały:
    Iga Palewska - Szkoła Podstawowa nr11
    Bożena Wojtkowiak i Maria Stanowska z naszej szkoły.

    Przygotowaliśmy też jeszcze jedną niespodziankę dla laureatów - wszystkie wiersze zostaną wydrukowane w Gazecie Lubuskiej.
    Spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze, nie zabrakło dobrej herbatki oraz odrobiny słodyczy. Piękny plakat z mottem konkursu wykonała pani Bożena Nowinka.
    Żegnamy się na rok i już teraz z niecierpliwością czekamy na wiersze młodych poetów.
    Małgorzata Królak
     


     
    01.01.2019 22:01 | więcej »

  • Nasi wspaniali szachiści po zajęciu II miejsca w Zielonej Górze, awansowali do etapu wojewódzkiego.
    11 grudnia 2018 r. w Sulechowie, odbył się Wojewódzki Turniej Szachowy uczniów szkół podstawowych rocznik 2006 i młodsi.
    Były to zawody drużynowe, zawodnicy byli przypisani do poszczególnych szachownic.
    Naszą szkołę reprezentowali:
    •    I szachownica – Olaf Lewandowski kl. 5b,
    •    II szachownica – Franciszek Rożek kl. 6c,
    •    III szachownica – Kacper Ptaszyński kl. 4d,
    •   IV szachownica – Kalina Kasperowicz kl. 5a i Katarzyna Regeńczuk kl. 5a (na IV szachownicy musiała grać dziewczyna).
    Nasza drużyna zaprezentowała się znakomicie, zajmując 8 miejsce na 22 szkoły. Należy zaznaczyć, że były to zawody wojewódzkie, szachiści oraz szachistki z najwyższej „półki”, posiadający kategorie.
    Serdecznie dziękujemy i gratulujemy naszym reprezentantom oraz życzymy dalszych sukcesów.

     


     
    15.12.2018 15:12 | więcej »

  • W ramach zapoznania się z zawodem, uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do Zespołu Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze. Podczas spotkania dzieci poznały m.in. zawód sprzedawcy, kasjera oraz pracownika hotelu. Obejrzały klasopracownie, w których urządzone były sklep, recepcja i pokój hotelowy.
    Uczniowie z „Ekonomika" zaprezentowali młodszym kolegom pracę ekspedientki w sklepie spożywczym, pokazali obsługę kasy fiskalnej oraz zaprosili do wspólnej zabawy „w sklep". W hotelowej klasopracowni dzieci zobaczyły pokój hotelowy przygotowany na specjalną okazję oraz wzięły udział w warsztatach ścielenia łóżka oraz zamawiania pokoju.
    Uczniowie mogli również sprawdzić swoją wiedzę podczas rozwiązywania zagadek oraz zabaw integracyjnych w świetlicy szkolnej. 
    Dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom i Uczniom  Zespołu Szkół Ekonomicznych za miłe przyjęcie.  

     


     
    13.12.2018 21:32 | więcej »

  • Uczniowie z klas I-III wzięli udział w warsztatach hortiterapii (ogrodolecznictwo) zorganizowanych na terenie Ogrodnictwa Gardenion. Podczas spotkania dzieci wykonały stroiki świąteczne z wykorzystaniem materiałów roślinnych. Każdy etap pracy poprzedzony był wielozmysłowym poznaniem zgromadzonych materiałów. Zwieńczeniem warsztatów były piękne stroiki, które uczniowie zabrali do domu. Każda z klas była zachwycona wspaniale spędzonym czasem i profesjonalizmem pań prowadzących warsztaty. Dziękujemy!
     


     
    13.12.2018 21:19 | więcej »

  • Uczniowie z klas I - III wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków". Zadaniem było narysowanie komiksu o przygodach bohaterów książki. 

    Z przyjemnością zawiadamiamy, że uczniowie z klasy 2b: Tymon Markiewicz, Witold Skrobania, Joasia Olichwer i Piotr Kaciunka, zdobyli wyróżnienie spośród 5000 prac nadesłanych na konkurs. Sukces dzieci nie byłby możliwy bez współpracy kolegów z klasy, wychowawczyni oraz całej społeczności szkolnej. Gratulujemy!!!

     



     

    13.12.2018 21:11 | więcej »

  • Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków w Szkole Podstawowej nr 14 w Zielonej Górze zorganizowały panie bibliotekarki wraz wychowawczyniami klas 1-3. Uczniowie poprzez codzienne czytanie  swoim kolegom  bardzo polubili bohaterów książki Renaty Piątkowskiej pt. „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków".
    W Dniu Głośnego Czytania  wszyscy spotkali się w holu szkoły, aby posłuchać bajki czytanej przez zaproszonych gości: panią Dyrektor, panią Wicedyrektor, pania pielęgniarkę oraz pana woźnego, który przyjechał na spotkanie wyjątkowym pojazdem - taczką. W czasie przerwy pluszowi przyjaciele z Gangu Słodziaków tańczyli razem z dziećmi. Na zakończenie spotkania wszyscy przeszli po szkolnych korytarzach w tanecznym korowodzie. 

     


     
    13.12.2018 21:06 | więcej »

  • Dnia 3 grudnia 2018 r. w Zespole Edukacyjnym nr 1 w Zielonej Górze podsumowano XVIII edycję MIEJSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO pt. "Zielona Góra - historia, pomniki i miejsca niezwykłe". Na konkurs wpłynęło 150 prac. 
    Tytuł laureatów otrzymały uczennice z klasy 1b: Aleksandra Dudkowiak, Nadia Sikorska, Karolina Sidorczuk i Gabriela Górna. Uczennice - Róża Walczak i Barbara Dudkowiak zdobyły wyróżnienia.
    Gratulujemy uczennicom i pani J. Zając, pod kierunkiem której powstały te wspaniałe prace.

     




     
    15.12.2018 15:14 | więcej »

  • Bezsilna wściekłość dusiła mnie nieraz, że w niczym zaszkodzić wrogom nie mogę, że muszę w milczeniu znosić deptanie mej godności i słuchać kłamliwych i pogardliwych słów o Polsce, Polakach i naszej historii.

     J. Piłsudski

     

    Słowa Józefa Piłsudskiego ukazują tragiczny los żołnierza, Polaka, patrioty, człowieka odpowiedzialnego za losy swojego państwa. Bezradność, bezsilność i poniżenie jakie znosił naród polski przez ponad wiek dziś owocuje świadomym interpretowaniem słów: niepodległość, wolność i suwerenność. Trzy słowa: Bóg, Honor i Ojczyzna na stałe wpisały się w karty naszej historii, a teraz w zasady wychowania młodego pokolenia. Od włączenia się do Ogólnopolskiej Akcji BohaterON rozpoczęliśmy obchody Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie klas ósmych wypisali kartki z życzeniami dla żywych świadków historii Powstania Warszawskiego, które później wysłane zostały na adres fundacji we Wrocławiu.
     

    W jaki sposób można wyrazić ”niepodległość”?

    Uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej pod kierunkiem swoich wychowawców uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Biel i czerwień, w różnych jej odsłonach zagościła na szkolnym korytarzu. Były orły wykonane z dłoni dzieci, prasłowiańskie, legendarne drzewo, dom-symbol państwa oraz biało-czerwone motyle w kształcie serca.
     


    Miłość do ojczyny zmierzono metrami, bowiem wszyscy uczniowie uczestniczyli w „Niepodległościowym biegu sztafetowym”.


    Postacie takie jak: St. A. Poniatowski, Bolesław Chrobry, Jan Matejko, Maria Skłodowska-Curie, Pola Negri, Lech Wałęsa i wielu, wielu innych, tych bardziej i nieco mniej znanych, tych, którzy tworzyli historię państwa i IV Rzeczpospolitą są znani i rozpoznawalni przez uczniów.

     

    Konkurs „Żywa oś czasu” pozwolił odtworzyć dzieje państwa polskiego.

    Uczniowie wraz z rodzicami utworzyli ranking „Znanych, Cenionych, Popularnych, Wielkich Polaków”. Wymieniono takie nazwiska jak: Józef Piłsudski, Jan Paweł II, Maria Skłodowska-Curie i rotmistrz Witold Pilecki i wielu innych.

    Miłośnicy historii mogli wziąć udział w konkursie multimedialnym pt. "Życie i działalność Józefa Piłsudskiego", który cieszył się dużym zainteresowaniem.
     

    Słowo „Niepodległość” w ciekawy i nietypowy sposób zinterpretowała sztuka. Nauczycielki: plastyki - Bożena Nowinka i muzyki – Bernadetta Bębenek zorganizowały konkurs, który pozwolił wszystkim jej odbiorcom przeżywać i doznawać niezwykłych doświadczeń estetycznych poprzez wzrok, słuch, obraz i dźwięk. Dźwięki pieśni patriotycznych rozbrzmiewały także na szkolnym korytarzu.

    A co może mieć wspólnego język angielski z Narodowym Świętem Niepodległości Polaków? Oliwier, uczeń klasy szóstej, przygotował folder polsko-angielski o bohaterze dwóch narodów Tadeuszu Kościuszce. Jego praca w formacie XXL wyeksponowana została w sali 38 na honorowym miejscu.
     

    Sala komputerowa na chwilę stała się pracownią grafiki komputerowej, gdzie uczniowie projektowali „logo 100 Rocznicy Niepodległości”.

    Uczniowie klasy Ve: Adrian, Bożena i Patrycja wcielili się w architektów i wykonali makietę Powstania Warszawskiego, oddającą atmosferę tamtych tragicznych 63 dni.
     

    Zwieńczeniem działań pod hasłem „Niepodległość” była uroczysta akademia, podczas której wszyscy odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego.

    Ewa Stachurska

     

    28.11.2018 22:35 | więcej »

  • W listopadzie uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na uroczystość z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Obejrzeliśmy wspaniały występ najstarszej grupy przedszkolnej. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy oraz wiele polskich pieśni patriotycznych. Podczas naszej wizyty wychowawczynie z  przedszkola mogły spotkać swoich byłych wychowanków i cieszyć się z ich sukcesów.
    Za wspólnie spędzone chwile serdecznie dziękujemy i zapraszamy do naszej szkoły.

     



     

    13.12.2018 21:06 | więcej »

  • Dnia 9 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w zawodach sportowych w szachach. 
    W Miejskich Igrzyskach uczestniczyło 8 szkół podstawowych z naszego rejonu. Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce, awansując do etapu wojewódzkiego, który ma się odbyć 11 grudnia 2018 r. w Sulechowie.

    Uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę to:
    Olaf Lewandowski kl. 5b
    Kacper Ptaszyński kl. 4d
    Franciszek Rożek kl. 6c
    Katarzyna Regeńczuk kl. 5a
    Kalina Kasperowicz kl. 5a

     

     
    25.11.2018 19:19 | więcej »
  •  

    W dniach 29 - 31 października obchodziliśmy Dni Zdrowia pod hasłem ,,Żyj zdrowo i kolorowo ze Szkołą na Widelcu". W ramach Ogólnopolskiego Programu Dobrze Jemy Ze Szkołą Na Widelcu, uczniowie klas I - III wzięli udział w warsztatach o charakterze kulinarnym. Zajęcia wzbogacone zostały o filmy i materiały otrzymane od organizatora programu.

    Podczas pierwszego dnia pod hasłem Czysta woda zdrowia doda, uczniowie wspólnie z wychowawcami omówili znaczenie zdrowego odżywiania w prawidłowym rozwoju człowieka i zapobieganiu chorobom oraz wykonali wodę smakową z wykorzystaniem owoców sezonowych i ziół. Napój okazał się doskonały do ugaszenia pragnienia po większym wysiłku fizycznym i umysłowym. W kolejnym dniu pod hasłem Owocowy zawrót głowy, uczniowie wykonali pożywne śniadanie, do którego użyli ulubionych bakalii, owoców i jogurtu, a także smaczne koreczki i sałatkę owocową. Podczas ostatniego dnia  W zdrowym ciele zdrowy duch, starsi i młodsi wspólnie bawili się i ćwiczyli przy znanych i ulubionych piosenkach.

    Uczniowie klas IV - VIII zaprezentowali plakaty promujące zdrowy styl życia. Wyróżnione zostały następujące klasy: 4a, 6c, 7b. W czasie Dni Zdrowia młodsi i starsi uczniowie zachęcali rówieśników, rodziców i personel naszej szkoły do zdrowego odżywiania, częstując wszystkich chętnych smakową wodą, jogurtami, owocowymi koreczkami i kolorową owocową sałatką, wykorzystując do tego produkty ufundowane przez Radę Rodziców. Wszystkim dziękujemy i zachęcamy do odwiedzania strony programu www.dobrzejemy.szkolanawidelcu.pl

    Organizatorzy:
    Jagoda Kramarek, Małgorzata Jarlaczyk
    Anna Jasinowska, Dorota Wojtalewicz

    14.11.2018 07:04 | więcej »

  • W ramach realizowanego w  naszej szkole Programu profilaktyczno-wychowawczego z zakresu zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży, uczniowie klas VI-VII uczestniczyli w warsztatach na temat "Zapobiegania nałogom i uzależnieniom" i "Agresja - przyczyny, skutki, sposoby reagowania" przeprowadzonych przez specjalistę pana Andrzeja Draszawkę z Biura Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom w Zielonej Górze.

    Pan Andrzej w bardzo interesujący sposób starał się pokazać młodzieży świat rzeczywisty, tak jak wygląda, a nie jak przedstawiają go media i Internet. Uświadomił również uczniom i przytoczył na to wiele przykładów, że każdy może osiągnąć coś w życiu, o ile tego bardzo pragnie i stara się konsekwentnie i wytrwale dążyć do obranego celu w sposób świadomy, będąc wolnym od różnego rodzaju używek i uzależnień.

     
    13.11.2018 06:49 | więcej »

  • W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości dnia 6 listopada 2018 w szkole odbyły się biegi sztafetowe klas 100x100. Podczas zajęć wychowania fizycznego uczniowie w aktywny sposób uczcili to ważne dla nas wszystkich święto.
     
    13.11.2018 22:28 | więcej »

  • W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości nauczyciel historii Tomasz Kaźmierczak zaproponował oddanie hołdu pochowanym na zielonogórskim cmentarzu powstańcom wielkopolskim. Okazuje się, że na naszej nekropolii spoczywa ich kilkudziesięciu, a groby niektórych z nich są mocno zaniedbane.

    29 października uczniowie naszej szkoły udali się na cmentarz, gdzie w pierwszej kolejności przy obeliskach upamiętniających wydarzenia z najnowszej historii Polski uczcili pamięć bohaterów i pomordowanych. Następnie, korzystając z mapki użyczonej przez pana Mieszka Kamińskiego z Towarzystwa Przyjaciół Powstania Wielkopolskiego, odszukali kilka grobów powstańców, uporządkowali je i zapalili znicze. W czasie pobytu na cmentarzu posprzątali również bardzo zaniedbany fragment sektora dziecięcego. Mimo chłodu i niezbyt przyjemnej aury wszyscy z dużym zapałem zaangażowali się w działania. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa stanie się tradycją kultywowaną przez naszą młodzież w również następnych latach.
     

    13.11.2018 22:34 | więcej »

  • Dnia 25 października odbyły się wybory do władz Samorządu Uczniowskiego klas IV-VIII, które poprzedzone były kampanią wyborczą. Czworo kandydatów: Maria Harmak (8d), Klaudia Kaczmarek (7a), Piotr Regeńczuk (7c) i Julian Vorkadi (7b) starali się przekonać do siebie uczniów na różne sposoby. Były plakaty, hasła wyborcze, koszulki, a nawet słodki poczęstunek. 
    Odbyła się również debata wyborcza z udziałem przedstawicieli klas. Podczas debaty kandydaci przedstawili się w krótkich filmikach, a następnie odpowiadali na pytania konkretne pytania publiczności. Przedstawili swoje pomysły, sposób rządzenia i możliwości wprowadzenia zmian. Po debacie nastała cisza wyborcza i uczniowie mieli czas na podjęcie decyzji na kogo zagłosować. 
    Po wyborach i przeliczeniu głosów przez komisję wyborcza okazało się, że nową przewodniczącą została Klaudia Kaczmarek (7a). Julian wyprzedził Piotra zaledwie o kilka głosów i to on będzie zastępcą przewodniczącej, ale i dla Piotrka znajdzie się miejsce w samorządzie.
    Równocześnie z wyborami do Samorządu odbyły się wyboru na Rzecznika Praw Ucznia. Zostali nimi: pan Krzysztof Przewoźny (nauczyciel) i Eryk Mika (uczeń). To do nich możecie zwrócić się, gdy macie poczucie, że prawa ucznia nie są przestrzegane. 
    Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim kandydatom, a także całej społeczności szkolnej za udział w wyborach.
    J. Ratajczak, J. Kacprzak, M. Fórmaniak
     


     
    07.11.2018 20:34 | więcej »

  • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej rodzice i uczniowie oraz opiekunowie samorządu szkolnego przygotowali wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły wspaniałą niespodziankę. Dzięki nim dzień ten był dla wszystkich niezwykle miły, uroczysty i przyjemny. Oprócz pięknych kwiatów i serdecznych życzeń od uczniów, które zawsze przyjmowane są z ogromną wdzięcznością, nauczyciele mogli inaczej niż zwykle spędzić przerwy. I to była ta przemiła niespodzianka.  Pokój nauczycielski został zupełnie odmieniony – zmienił się w wykwintną kawiarnię. Pośród eleganckich jesiennych dekoracji, przy nastrojowych lampionach i muzyce serwowano kawę, herbatę i przepyszne ciasta upieczone przez rodziców specjalnie na tę okazję. Humory dopisywały wszystkim, było tak miło, że wielu nauczycieli mimo zakończenia lekcji zdecydowało się pozostać jeszcze kilka chwil w pięknej scenerii pokoju nauczycielskiego.
    Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i uczniom oraz opiekunom samorządu szkolnego za ich zaangażowanie w zorganizowanie tak przyjemnego Dnia Nauczyciela.
    05.11.2018 23:28 | więcej »

  • Dnia 24 października 2018 r.  w Szkole Podstawowej Nr 8 podsumowano XIII Miejski Konkurs Plastyczny pt.:"Jan Paweł II autorytetem w drodze ku przyszłości" Niepodległość Polski w nauczaniu Jana Pawła II "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi"
    Na konkurs wpłynęło blisko 300 prac. Uczennica z naszej szkoły Nadia Sikorska z klasy1B otrzymała wyróżnienie w tym konkursie.
    Nadii i pani J.Zając pod kierunkiem której powstała wyróżnina praca serdecznie gratulujemy.

     
       
    05.11.2018 10:52 | więcej »

  • 26 września 2018 roku w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość - pasowanie pierwszoklasistów na uczniów „czternastki”, przygotowana przez opiekunów Małego Samorządu – p. Agnieszkę Twarowską i p. Dorotę Wojtalewicz. 
    O godz.17.00 przy dźwiękach muzyki, w pełnej gali, wystrojone w kolorowe birety wkroczyły wszystkie klasy pierwsze. Dyrekcja szkoły, rodzice i wychowawcy z dumą obserwowali i słuchali, jak pierwszaki wspaniale śpiewają „Mazurka Dąbrowskiego” oraz swoją postawą oddają cześć sztandarowi szkolnemu. Następnie zabawnej, wierszowanej prezentacji klas dokonała p. wicedyrektor Maria Szymczak. Okazało się, że we wszystkich klasach uczniowie dokładają starań, aby zostać jak najlepszymi uczniami. Niektórym marzą się  nie tylko szóstki i piątki, ale nawet dziesiątki! Potem pierwszoklasiści  wspaniałym, wspólnym śpiewem piosenki pt. „Oto ja” udowodnili, że wiedzą, na czym polega rola pilnego ucznia i dobrego kolegi. Wówczas p. dyrektor Jolanta Maria Jasińska, już  bez cienia wątpliwości, mogła przyjąć od uczniów uroczyste ślubowanie i dokonać aktu pasowania. Na potwierdzenie tego ważnego zobowiązania uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, które potem z dumą prezentowali pozując do zdjęć.
    Uroczystość dostarczyła wszystkim dzieciom i ich rodzicom wielu radosnych przeżyć, niejednokrotnie wzruszeń, a wychowawcom klas powodów do dumy ze swoich wychowanków.  
    Kochane pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście uczniami naszej szkoły i życzymy Wam wielu sukcesów.
    11.10.2018 08:12 | więcej »

  • Dzień Chłopaka obchodzony był w naszej szkole w piątek 28 września. Dziewczęta z klasy VII b zadbały o jego wyjątkową oprawę  tak, aby wszyscy przedstawiciele płci męskiej poczuli się uhonorowani. Panowie pracujący w szkole otrzymali czekoladowe babeczki z kawą lub herbatą, a chłopcy cukierki. Do poczęstunku dołączono również serdeczne życzenia. Jednocześnie na długich przerwach przeprowadzono konkurs, w którym dziewczęta głosowały na Najsympatyczniejszego Chłopaka, którym został Julian Vorkadi z klasy VII b. 
    Oczywiście, Dzień Chłopaka obchodzono również bardziej kameralnie – w klasach. Nie zabrakło upominków, wesołych rozmów czy wspólnych wyjść. Oby więcej takich miłych chwil :)

                 
    Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego



     
    07.11.2018 20:32 | więcej »
  •  
    27 września 2017 r. kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Zielonogórskiej Akcji Sprzątania Świata”. W tym roku jej koordynatorem była p. Renata Piotrowicz.
    Uczniowie zaopatrzeni w kolorowe worki do segregacji śmieci i rękawice wyruszyli pod opieką wychowawców w okolice Ogrodu Botanicznego. Ilość zebranych odpadów była naprawdę spora, dlatego też mozemy być zadowoleni, że dołożyliśmy swoją cegiełkę na rzecz czystego środowiska.
     
    01.10.2018 22:50 | więcej »

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 14
    65-518 Zielona Góra ul. Jaskółcza 66
  • (+68) 325 50 11
    500 795 964 - świetlica

Galeria zdjęć