Znani zielonogórzanie czytają dzieciom

W dniu 6 czerwca 2018 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z zielonogórską pisarką i poetką p. Agnieszką Ginko. Pani Agnieszka jest autorką książek i publikacji edukacyjnych dla dzieci oraz laureatką ogólnopolskich konkursów poetyckich. Za książki dla dzieci otrzymała w 2015 r. Ogólnopolską Nagrodę Guliwer w Krainie Olbrzymów. Jej wiersze „Ciotka Klotka i inne historie” zostały wyróżnione w konkursie Książka Przyjazna Dziecku w 2011 r., „Podróż Srebrnego” jest finalistką Konkursu Makuszyńskiego 2014 r., „Tutlandia” została nominowana do nagrody Książka Roku 2013, a „Tutlandia- Niespodzianki” zdobyła wyróżnienie Feniks 2016. W 2017 r. opublikowała tomik wierszy „Kruche” dla dorosłych, który został nominowany do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego. W marcu 2018 ukazały się „Bajki z dżungli i oceanu”.
    W ramach świetlicowej akcji „Znani zielonogórzanie czytają dzieciom” i kampanii społecznej pn. „Cała Polska czyta dzieciom” p. Agnieszka przeczytała fragmenty „Bajek z dżungli i oceanu”. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem wysłuchały opowiadań o „Zebrze Cudak i radości” oraz o „Nietoperzu Miłku i wyobraźni”. Pani Agnieszka bardzo chętnie odpowiadała również na wszystkie pytania. Na zakończenie spotkania uczniowie mieli możliwość zakupienia „ Bajki z dżungli i oceanu” wraz z imienną dedykacją i autografem autorki. Spotkanie przygotowała i poprowadziła Anna Sobczak.