• W dniu 15 grudnia  2017 r. w Szkole Podstawowej nr 18 odbyło się uroczyste wręczenie wyróżnień i nagród w konkursie na najpiękniejszą ozdobę choinkową. Uczennice naszej szkoły: Justyna Reslerowska z kl. 1a oraz     Maja  Łyś z kl. 3f otrzymały wyróżnienie. Bożonarodzeniową  bombkę, pięknie ozdobioną błyszczącymi cekinami,  dziewczynki przygotowywały w świetlicy szkolnej pod kierunkiem pani Aleksandry Szwarc oraz pani Natalii Pławiak.
    Serdecznie gratulujemy Paniom oraz uczennicom.

26.01.2018 18:01 | więcej »
  • Dnia 15 grudnia 2017 r. w ramach akcji „Znani zielonogórzanie czytają dzieciom” w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z panem Filipem Czeszykiem- tancerzem, choreografem, instruktorem największej w naszym mieście szkoły hip-hopu. Nasz gość opowiedział o swojej pasji,  jaką jest taniec.
    Następnie wprowadził dzieci w świąteczny nastrój czytając „Opowieść wigilijną” Charlesa Dickensa. Już od samego początku widać było, jak świetny kontakt z dziećmi ma pan Filip. Po wysłuchaniu fragmentów opowiadania choreograf pokazał dzieciom i nauczył podstawowych elementów hip-hopu. Po wspólnej zabawie  był czas na podziękowanie i zadawanie pytań.

26.01.2018 17:53 | więcej »
  • Dnia 27 listopada 2017 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z panem Sławomirem Baranowskim, z którym współpracujemy od kilku lat.
    Pan Sławek jest przedstawicielem księgarni Zielone Wzgórza i Centrum Gier Planszowych w Zielonej Górze. Podczas spotkania nasz gość zachęcał dzieci do spędzania wolnego czasu w ciekawy sposób, a dokładnie poprzez zabawę w gry planszowe. Co roku pan Sławek prezentuje bogatą ofertę nowych gier oraz tych, które cieszą się największą popularnością. Oczywiście był czas na prezentację przyniesionych gier i przedstawienie zasad gry. Dzieci, a także panie miały okazję zagrać z panem Sławkiem. Wśród bogatej oferty znalazły się także gry dydaktyczne, które są świetną metodą nauczania wykorzystującą grę jako formę ułatwiającą zdobywanie wiedzy i umiejętności poprzez zabawę. Podsumowując spotkanie  nasz gość powiedział, że ważne jest to, aby dzieci wiedziały, że warto grać w gry, bo one nie tylko bawią i sprawiają radość, ale również uczą.

26.01.2018 17:39 | więcej »
  • Dnia 25 listopada 2017 r. w świetlicy szkolnej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najsympatyczniejszego misia oraz uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom. Jak co roku dzieci bardzo chętnie przyniosły do świetlicy swoje ukochane misie. Panie przeprowadziły głosowanie i podliczyły głosy.
    Pierwsze miejsce zajął miś Blanki Kręcisz z kl.3d. Drugie miejsce należało do rodzeństwa - Lidii Smolińskiej z kl. 3d i jej brata Szymona z kl. 1c, którzy przynieśli największego misia. Trzecie miejsce zajęła uczennica kl. 3f Marta Cholewińska. Laureaci otrzymali nagrody z rąk pani kierownik, a wszystkie dzieci, które przyniosły swojego misia słodki drobiazg.

01.02.2018 12:54 | więcej »
  •
    Dnia 9 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 17 odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień uczniom, którzy wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Świetlic pod hasłem: „Moja jesienna kartka” .
    Uczennicą, która otrzymała wyróżnienie jest Maja Piechnik z klasy 1b. Dzieci przygotowały konkursowe prace pod kierunkiem pani Natalii Pławiak i Aleksandry Szwarc.

26.01.2018 17:33 | więcej »
  •
    Dnia 6 listopada 2017 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami policji - p. Wiolettą Sokołowską-Domagałą oraz p. Maciejem Matuszewskim z Wydziału Ruchu Drogowego w Zielonej Górze pod hasłem „Jestem widoczny, jestem bezpieczny”. Spotkanie miało na celu przypomnienie i utrwalenie podstawowych zasad bezpieczeństwa obowiązujących w ruchu drogowym. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania policjantów. Miały okazję zobaczyć, jak wygląda mundur policyjny oraz specjalna kamizelka ochronna, kask i cały sprzęt do zadań specjalnych. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali od naszych gości specjalne odblaski, a na pamiątkę zrobiono wspólne zdjęcia.

07.01.2018 20:24 | więcej »
  •
    Dnia 20 października 2017 r. odbyło się spotkanie z panem Mariuszem Marczakiem - znanym zielonogórskim ultramaratończykiem w ramach świetlicowej akcji „Znani zielonogórzanie czytają dzieciom” i kampanii społecznej pn. „Cała Polska czyta dzieciom”. Zaproszony gość biega w półmaratonach, maratonach, ultramaratonach oraz w sztafetach polsko- niemieckich. Jest również sędzią przy Sądzie Okręgowym w Zielonej Górze oraz detektywem. Po przeczytaniu opowiadania „Martynka wsiada na konia” pan Mariusz opowiadał dzieciom z kl.3a i 3b o swojej pasji, zaprezentował puchary i medale. Pokazał również jak wygląda strój startowy oraz numer z nocnego biegu na Śnieżkę. Opowiedział dzieciom o wartości sportu i sile pokonywania własnych słabości. Spotkanie zakończyło się podziękowaniem ze strony dzieci oraz prośbą  o autografy.
    20.11.2017 20:50 | więcej »
  •
    Dnia 22 września 2017 r. w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie pierwszaków. Dzieci z klasy 1a, 1b i 1c przybyły do świetlicy wraz ze swoimi wychowawczyniami. Panie ze świetlicy przygotowały szereg konkursów i niespodzianek. Po uroczystym złożeniu przyrzeczenia pani kierownik pasowała każdego z uczniów na świetliczaka. Dzieci otrzymały kolorową odznakę i słodki upominek. Na pamiątkę tego wydarzenia  zrobiono wspólne zdjęcia.
    20.11.2017 20:51 | więcej »