Menu

Menu

 • Znani zielonogórzanie czytają dzieciom
  W dniu 6 czerwca 2018 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z zielonogórską pisarką i poetką p. Agnieszką Ginko. Pani Agnieszka jest autorką książek i publikacji edukacyjnych dla dzieci oraz laureatką ogólnopolskich konkursów poetyckich. Za książki dla dzieci otrzymała w 2015 r. Ogólnopolską Nagrodę Guliwer w Krainie Olbrzymów. Jej wiersze „Ciotka Klotka i inne historie” zostały wyróżnione w konkursie Książka Przyjazna Dziecku w 2011 r., „Podróż Srebrnego” jest finalistką Konkursu Makuszyńskiego 2014 r., „Tutlandia” została nominowana do nagrody Książka Roku 2013, a „Tutlandia- Niespodzianki” zdobyła wyróżnienie Feniks 2016. W 2017 r. opublikowała tomik wierszy „Kruche” dla dorosłych, który został nominowany do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego. W marcu 2018 ukazały się „Bajki z dżungli i oceanu”.
      W ramach świetlicowej akcji „Znani zielonogórzanie czytają dzieciom” i kampanii społecznej pn. „Cała Polska czyta dzieciom” p. Agnieszka przeczytała fragmenty „Bajek z dżungli i oceanu”. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem wysłuchały opowiadań o „Zebrze Cudak i radości” oraz o „Nietoperzu Miłku i wyobraźni”. Pani Agnieszka bardzo chętnie odpowiadała również na wszystkie pytania. Na zakończenie spotkania uczniowie mieli możliwość zakupienia „ Bajki z dżungli i oceanu” wraz z imienną dedykacją i autografem autorki. Spotkanie przygotowała i poprowadziła Anna Sobczak.


   
  14.06.2018 22:46 | więcej »
 • Konkurs "Żyj zdrowo"
  Dnia 18 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się konkurs pod nazwą „Żyj zdrowo” adresowany do dzieci przedszkolnych. W zabawie wzięły udział dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 14, Miejskiego Przedszkola nr 40 oraz Miejskiego Przedszkola nr 8. Dzieci miały możliwość dowiedzieć się, co robić, aby być zdrowym. Przedszkolaki układały zdrowe jadłospisy, wybierały zdrowe produkty spożywcze, rozpoznawały warzywa i owoce po dotyku, a także dopasowywały  garderobę do odpowiedniej pory roku.

  Na zakończenie spotkania wszystkie przedszkolaki otrzymały upominki i zdrowe przekąski.
  Konkurs przygotowały i poprowadziły panie: B. Momot, A. Szwarc i A. Wołejko.

   
  14.06.2018 22:46 | więcej »
 • Spotkanie ze szkolną socjoterapeutką
  W dniu 5 kwietnia 2018 r. w świetlicy odbyło się spotkanie z p. Martą Korczyńską - socjoterapeutką szkolną. Podczas zajęć uczniowie ćwiczyli w formie zabawy rozpoznawanie i nazywanie emocji, a także kontroli tych, których przeżywanie może sprawiać trudności. Pani Marta wykorzystała plansze demonstracyjne, emotikony, które ilustrowały różne rodzaje emocji. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach i zaproponowanych zabawach, które odbyły się w ramach hasła tygodnia: „Nasze emocje- uczymy się rozwiązywać konflikty”. 

   
  14.06.2018 22:45 | więcej »
 • Spotkanie ze stomatologiem
  Dnia 13 marca 2018 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z lekarzem stomatologiem p. Anną Marczenią-Rosłanowską, która wygłosiła prelekcję nt. zdrowia i higieny jamy ustnej.
  W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy 3b, 3e i 3f. Pani stomatolog posługując się modelem szczęki, zaprezentowała dzieciom właściwą technikę mycia zębów oraz masowania dziąseł. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się plansza demonstracyjna, przedstawiająca schemat budowy zęba. Na tej podstawie pani doktor wytłumaczyła dzieciom, która część zęba narażona jest na działanie próchnicy,  jakie są przyczyny jej powstawania oraz jak na kondycję uzębienia wpływa zła dieta i brak higieny jamy ustnej.
  Na zakończenie spotkania uczniowie mogli zadawać pytania, np. ile czasu należy szczotkować zęby, która szczoteczka jest lepsza: manualna czy elektryczna? W podziękowaniu za tak ciekawie przekazaną wiedzę pani doktor otrzymała od dzieci laurkę z życzeniami zdrowia i wielu uśmiechniętych pacjentów. 


   
  15.03.2018 19:56 | więcej »
 • Konkurs "Bezpieczne ferie zimowe"
  Ferie zimowe to czas beztroskich zabaw na śniegu, szaleństw na sankach i nartach, akrobacji na lodowisku. W celu upowszechnienia wśród dzieci zasad bezpiecznego wypoczynku podczas ferii zimowych dnia 8 lutego 2018 r. podczas obchodów Tygodnia Szkoły  świetlica zorganizowała szkolny konkurs dla klas I pod  hasłem „Bezpieczne ferie zimowe”.
  Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące sposobów spędzania czasu wolnego oraz  bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu. Pierwszoklasiści brali udział w konkurencjach sportowych oraz tworzyli kodeks zimowy. Przez cały czas trwania konkursu reprezentacje poszczególnych klas wykonywały plakaty nawiązujące do poruszanej tematyki. Na zakończenie zabawy każda klasa otrzymała słodkie upominki.

   
  06.03.2018 21:01 | więcej »
 • Wystawa Kolekcji Dziecięcych
  Dnia 06.02.2018 r. odbyła się Wystawa Kolekcji Dziecięcych, w której brało udział  22  uczniów naszej szkoły. Kolekcje dziecięce były bardzo zróżnicowane i przyciągały wielu obserwatorów. Można było podziwiać różne zbiory od ciekawych książek do przepięknych aniołów.  Każdy z uczestników otrzymał słodki poczęstunek w ramach nagrody za pokazanie swojej kolekcji. Dzieci były bardzo  zadowolone z organizacji wystawy i chętnie w niej uczestniczyły.


   
  06.03.2018 21:16 | więcej »
 • Konkurs na najpiękniejszą ozdobę świąteczną

  W dniu 15 grudnia  2017 r. w Szkole Podstawowej nr 18 odbyło się uroczyste wręczenie wyróżnień i nagród w konkursie na najpiękniejszą ozdobę choinkową. Uczennice naszej szkoły: Justyna Reslerowska z kl. 1a oraz     Maja  Łyś z kl. 3f otrzymały wyróżnienie. Bożonarodzeniową  bombkę, pięknie ozdobioną błyszczącymi cekinami,  dziewczynki przygotowywały w świetlicy szkolnej pod kierunkiem pani Aleksandry Szwarc oraz pani Natalii Pławiak. 
  Serdecznie gratulujemy Paniom oraz uczennicom.


   
  26.01.2018 18:01 | więcej »
 • Znani zielonogórzanie czytają dzieciom
  Dnia 15 grudnia 2017 r. w ramach akcji „Znani zielonogórzanie czytają dzieciom” w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z panem Filipem Czeszykiem- tancerzem, choreografem, instruktorem największej w naszym mieście szkoły hip-hopu. Nasz gość opowiedział o swojej pasji,  jaką jest taniec. 
  Następnie wprowadził dzieci w świąteczny nastrój czytając „Opowieść wigilijną” Charlesa Dickensa. Już od samego początku widać było, jak świetny kontakt z dziećmi ma pan Filip. Po wysłuchaniu fragmentów opowiadania choreograf pokazał dzieciom i nauczył podstawowych elementów hip-hopu. Po wspólnej zabawie  był czas na podziękowanie i zadawanie pytań.


   
  26.01.2018 17:53 | więcej »
 • Gry planszowe
  Dnia 27 listopada 2017 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z panem Sławomirem Baranowskim, z którym współpracujemy od kilku lat. 
  Pan Sławek jest przedstawicielem księgarni Zielone Wzgórza i Centrum Gier Planszowych w Zielonej Górze. Podczas spotkania nasz gość zachęcał dzieci do spędzania wolnego czasu w ciekawy sposób, a dokładnie poprzez zabawę w gry planszowe. Co roku pan Sławek prezentuje bogatą ofertę nowych gier oraz tych, które cieszą się największą popularnością. Oczywiście był czas na prezentację przyniesionych gier i przedstawienie zasad gry. Dzieci, a także panie miały okazję zagrać z panem Sławkiem. Wśród bogatej oferty znalazły się także gry dydaktyczne, które są świetną metodą nauczania wykorzystującą grę jako formę ułatwiającą zdobywanie wiedzy i umiejętności poprzez zabawę. Podsumowując spotkanie  nasz gość powiedział, że ważne jest to, aby dzieci wiedziały, że warto grać w gry, bo one nie tylko bawią i sprawiają radość, ale również uczą.


   
  26.01.2018 17:39 | więcej »
 • Konkurs pluszowego misia
  Dnia 25 listopada 2017 r. w świetlicy szkolnej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najsympatyczniejszego misia oraz uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom. Jak co roku dzieci bardzo chętnie przyniosły do świetlicy swoje ukochane misie. Panie przeprowadziły głosowanie i podliczyły głosy. 
  Pierwsze miejsce zajął miś Blanki Kręcisz z kl.3d. Drugie miejsce należało do rodzeństwa - Lidii Smolińskiej z kl. 3d i jej brata Szymona z kl. 1c, którzy przynieśli największego misia. Trzecie miejsce zajęła uczennica kl. 3f Marta Cholewińska. Laureaci otrzymali nagrody z rąk pani kierownik, a wszystkie dzieci, które przyniosły swojego misia słodki drobiazg.


   
  01.02.2018 12:54 | więcej »
 • Konkurs "Moja jesienna kartka"
     
  Dnia 9 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 17 odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień uczniom, którzy wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Świetlic pod hasłem: „Moja jesienna kartka” .
  Uczennicą, która otrzymała wyróżnienie jest Maja Piechnik z klasy 1b. Dzieci przygotowały konkursowe prace pod kierunkiem pani Natalii Pławiak i Aleksandry Szwarc.


   
  26.01.2018 17:33 | więcej »
 • Spotkanie z funkcjonariuszami policji
   
  Dnia 6 listopada 2017 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami policji - p. Wiolettą Sokołowską-Domagałą oraz p. Maciejem Matuszewskim z Wydziału Ruchu Drogowego w Zielonej Górze pod hasłem „Jestem widoczny, jestem bezpieczny”. Spotkanie miało na celu przypomnienie i utrwalenie podstawowych zasad bezpieczeństwa obowiązujących w ruchu drogowym. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania policjantów. Miały okazję zobaczyć, jak wygląda mundur policyjny oraz specjalna kamizelka ochronna, kask i cały sprzęt do zadań specjalnych. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali od naszych gości specjalne odblaski, a na pamiątkę zrobiono wspólne zdjęcia.

   
  07.01.2018 20:24 | więcej »
 • Znani zielonogórzanie czytają dzieciom
   
  Dnia 20 października 2017 r. odbyło się spotkanie z panem Mariuszem Marczakiem - znanym zielonogórskim ultramaratończykiem w ramach świetlicowej akcji „Znani zielonogórzanie czytają dzieciom” i kampanii społecznej pn. „Cała Polska czyta dzieciom”. Zaproszony gość biega w półmaratonach, maratonach, ultramaratonach oraz w sztafetach polsko- niemieckich. Jest również sędzią przy Sądzie Okręgowym w Zielonej Górze oraz detektywem. Po przeczytaniu opowiadania „Martynka wsiada na konia” pan Mariusz opowiadał dzieciom z kl.3a i 3b o swojej pasji, zaprezentował puchary i medale. Pokazał również jak wygląda strój startowy oraz numer z nocnego biegu na Śnieżkę. Opowiedział dzieciom o wartości sportu i sile pokonywania własnych słabości. Spotkanie zakończyło się podziękowaniem ze strony dzieci oraz prośbą  o autografy. 
  20.11.2017 20:50 | więcej »
 • Pasowanie pierwszaków
     
  Dnia 22 września 2017 r. w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie pierwszaków. Dzieci z klasy 1a, 1b i 1c przybyły do świetlicy wraz ze swoimi wychowawczyniami. Panie ze świetlicy przygotowały szereg konkursów i niespodzianek. Po uroczystym złożeniu przyrzeczenia pani kierownik pasowała każdego z uczniów na świetliczaka. Dzieci otrzymały kolorową odznakę i słodki upominek. Na pamiątkę tego wydarzenia  zrobiono wspólne zdjęcia. 
  20.11.2017 20:51 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 14
  65-518 Zielona Góra ul. Jaskółcza 66
 • (+68) 325 50 11
  500 795 964 - świetlica

Galeria zdjęć