Menu

Menu

 • Podsumowanie akcji „Każdy znaczek wspiera misje”

  Z radością informujemy, że zwyciężczynią zbierania znaczków pocztowych w ramach całorocznej akcji „Każdy znaczek wspiera misje” w roku szkolnym 2017/2018 została nasza wolontariuszka - uczennica klasy III C Karolinka Grabowska, która podarowała misjom 1.553 znaczki pocztowe! Gratulujemy i dziękujemy!

   

   

  07.06.2018 10:02 | więcej »
 • Wspólne rozgrywki w Pentago
  Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu “Pomocna Dłoń” wspomagają bibliotekę szkolną w przygotowaniach do Turnieju Gry w Pentago. W ramach działań wolontariatu w świetlicy szkolnej wolontariusze grali z młodszymi kolegami w Pentago. Celem tej aktywności, jak i samego Turnieju, jest wzmacnianie więzi między uczniami, a także integracja środowiska uczniowskiego. Spędzanie wolnego czasu bez używania telefonu komórkowego, na grach logicznych, które rozwijają pamięć i wyobraźnię przestrzenną okazało się bardzo atrakcyjne dla wszystkich graczy.
   
  20.05.2018 08:15 | więcej »
 • Szkolna zbiórka zużytych baterii
  Szkolne Koło Wolontariatu “Pomocna Dłoń” od początku roku szkolnego zbiera zużyte baterie. Najwięcej przyniósł Grześ Wojciechowski z klasy V c
  Wszystkie baterie, które udało się zebrać wolontariuszom i uczniom naszej Szkoły, zostały przekazane do punktu w Media Markt.   

   
  20.05.2018 08:14 | więcej »
 • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
  W poniedziałek, 23 kwietnia, podczas dwóch przerw obiadowych na korytarzu przy bibliotece uczniowie naszej szkoły świętowali Światowy Dzień Książki. 
  Aby uczcić to wydarzenie zorganizowany został kącik relaksu, gdzie można było poczytać książkę lub magazyny dla dzieci. Uczniowie wspólnie tworzyli także plakat promujący czytelnictwo – chętne osoby zapisywały swoje pomysły, dlaczego warto czytać, a w to czy warto – nikt nie wątpił! W tym czasie wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu z klasy V C – Alan, Franek i  rozdawali uczniom ulotki, mówiące o korzyściach płynących z czytania. Dodatkową atrakcję przygotowali uczniowie klasy III C i III F – Olga, Maja, Lena i Filip - zaprezentowali teatrzyk kukiełkowy, który można było oglądać, leżąc wygodnie na materacach.
  Wszystkim bardzo się podobało! Na pewno za rok powtórzymy obchody Światowego Dnia Książki!


   
  08.05.2018 23:02 | więcej »
 • Nowe książki w bibliotece
  10 kwietnia 2018 r. w bibliotece szkolnej po raz kolejny pojawiły się wolontariuszki Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna Dłoń” z klasy III C – Karolina Grabowska i Lena Słotwińska. Towarzyszyła im opiekunka SzKW „Pomocna Dłoń” – pani Bogusława Momot. 
  Dzięki wolontariuszom i darczyńcom na półkach w szkolnej bibliotece pojawią się niebawem nowe książki z pięknymi ilustracjami! Bardzo dziękujemy!

   
       

   
  10.04.2018 22:40 | więcej »
 • Wielkanocna wizyta „Pomocnej Dłoni” w DPS Zielona Góra
      28 marca br. wolontariusze SzKW „Pomocna Dłoń” z klas III A i III C wraz z opiekunkami – panią Martą Korczyńską i panią Anną Korycką – złożyły wizytę w zielonogórskim Domu Pomocy Społecznej. 
     Podczas spotkania z podopiecznymi DPS wolontariuszki złożyły życzenia wielkanocne i przekazały upominki w postaci jajek wielkanocnych (zgłoszonych do konkursu na najpiękniejszą pisankę). Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej otrzymali także świąteczne kartki, które były efektem wspólnej pracy wszystkich uczniów naszej Szkoły. Dzieci z klas I – III ozdabiały wielkanocne karnety, zaś ich starsi koledzy z klas IV – VII zredagowali życzenia, którymi zostały uzupełnione kartki.
     Spotkanie bardzo się udało – wielkanocne kartki z życzeniami sprawiły podopiecznym DPS wiele radości i wzruszeń. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do tej pięknej akcji!

   

   
  05.04.2018 22:18 | więcej »
 • Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą pisankę
      Przez trzy tygodnie opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna Dłoń” przyjmowali prace zgłoszone do konkursu na najpiękniejszą pisankę lub kraszankę wielkanocną.  
      W konkursie wzięło udział 15 uczniów klas I – IV. Wszystkie wielkanocne jajka wymagały od twórców wiele pracy i wyobraźni. O tym, która pisanka jest najpiękniejsza decydowali uczniowie i pracownicy naszej Szkoły, oddając głosy w szkolnej bibliotece. 
      Najwięcej głosów otrzymała pisanka wykonana przez Blankę Witczak z klasy III E, drugie miejsce zdobyła Bożena Wojtkowiak (IV E), zaś trzecią nagrodę otrzymał Maks Bień – Pijanowski z klasy I A. Zwycięzcom zostały wręczone nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy otrzymali słodkie upominki.
   
  05.04.2018 22:12 | więcej »
 • Konkurs na najpiękniejszą pisankę
  Ogłaszamy konkurs dla wszystkich uczniów naszej szkoły na najpiękniejszą pisankę lub kraszankę wielkanocną. Wykonane prace prosimy składać w szkolnej świetlicy w terminie od 5 do 25 marca – każdej pisance/kraszance zostanie nadany numer konkursowy. 
  Dnia 26.03. odbędzie się głosowanie na najpiękniejsze wielkanocne jajko, zwycięzcy otrzymają nagrody! 
   


   
  06.03.2018 22:06 | więcej »
 • Wielkanocne życzenia dla podopiecznych DPS w Zielonej Górze
  Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocna Dłoń” serdecznie zaprasza wszystkich uczniów do wspólnej akcji tworzenia kartek z życzeniami wielkanocnymi dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Zielonej Górze. 
  Chętni uczniowie klas IV – VII proszeni są o napisanie życzeń na kartce w formacie A5 (tekst może być wydrukowany lub napisany odręcznie) – prace prosimy przekazywać nauczycielom języka polskiego lub opiekunom Szkolnego Koła Wolontariatu (świetlica, biblioteka). Uczniowie klas I – III, którzy chcą włączyć się do akcji, narysują kartki/karnety na życzenia wielkanocne, które napiszą ich starsi koledzy. Dlatego prosimy, aby młodsi uczniowie nie wypisywali świątecznych kartek – mają je tylko ozdobić. 
  Format pracy to A5/A4 złożone na pół. Zbiórka trwa od 5.03. – 23.03.
  Wykonane wspólnie kartki zostaną przekazane podopiecznym DPS w Zielonej Górze. 

   


   
  06.03.2018 22:02 | więcej »
 • Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Zielonej Górze
  Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocna Dłoń” zaprasza wszystkich do uczestnictwa w zbiórce kolorowanek i książeczek edukacyjnych z naklejkami dla wychowanków Domu Samotnej Matki w Zielonej Górze. Dzieci, które chcemy obdarować, są w wieku od 0 do 5 lat, prosimy wziąć to pod uwagę, podczas kompletowania darów.
  Zbiórkę prowadzi szkolne świetlica – tam prosimy przekazywać kolorowanki i książeczki.
  Akcja trwa od 29 stycznia do 2 marca br.
   


   
  31.01.2018 21:08 | więcej »
 • Prezenty dla biblioteki

  Dnia 2 stycznia 2018 r. bibliotekę szkolną odwiedziła wolontariuszka z klasy III C – Karolina Grabowska wraz z opiekunką – panią Bogusławą Momot, aby przekazać dary książkowe, zebrane przez wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu POMOCNA DŁOŃ. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy pomogli w zbiórce książek lub sami przekazali dary dla naszej biblioteki.

   


   
  05.01.2018 15:12 | więcej »
 • Zbiórka kartek z życzeniami świątecznymi dla Mikołaja
  Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocna Dłoń” prowadzi zbiórkę kartek świątecznych na rzecz Mikołaja – chorego chłopca, który marzy o tym, aby otrzymać jak największą ilość kartek z życzeniami świątecznymi. Zapraszamy wszystkich chętnych do przekazywania kart z serdecznościami dla Mikołaja – zbiórkę prowadzi świetlica szkolna i biblioteka. 
  Zachęcamy do podzielnia się sercem w tym wyjątkowym, świątecznym czasie!
   
   
  19.12.2017 23:43 | więcej »
 • „Franklin i prezent świąteczny” w Domu Samotnej Matki w Zielonej Górze
  Kolejna wizyta naszych szkolnych wolontariuszy w Domu Samotnej Matki w Zielonej Górze odbyła się w sobotę, 16 grudnia br. 
  Uczniowie zrzeszeni w Szkolnym Kole Wolontariatu „Pomocna Dłoń” wraz z opiekunką – panią Bogusławą Momot – odwiedzili dzieci, przebywające w Domu Samotnej Matki i umilali im dzień bawiąc się z nimi, a także czytając piękną świąteczną historię pt. „Franklin i prezent świąteczny”. 
  Celem wizyty wolontariuszy było także przekazanie darów, zgromadzonych podczas zbiórki, którą ogłaszaliśmy w naszej zakładce na stronie internetowej i na plakacie przy wejściu do Szkoły. 
  Wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję – serdecznie dziękujemy! 


   


   
  19.12.2017 23:44 | więcej »
 • ​​Przedstawienie bożonarodzeniowe w DPS
  W czwartek 14 grudnia 2017 roku uczniowie klasy III A w ramach Szkolnego Klubu Wolontariatu ''Pomocna Dłoń" udali się do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Słowackiego. Wystąpili z bożonarodzeniowym przedstawieniem. Mieszkańcom DPS złożyli życzenia i przekazali stroiki świąteczne, które wykonali dzień wcześniej na warsztatach plastycznych, zorganizowanych z myślą obdarowania podopiecznych DPS. Seniorzy nie ukrywali wzruszenia. Podziękowali i powiedzieli, że liczą na kolejne spotkanie.
   


   
  19.12.2017 23:39 | więcej »
 • „Pomocna Dłoń” na spacerze
  12 grudnia wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedzili zielonogórskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze, aby zabrać bezdomne psiaki na spacer. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego pięknego dnia!


   
   

   
   
  19.12.2017 23:41 | więcej »
 • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
  5 grudnia obchodziliśmy w naszej Szkole Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Tego dnia na długich przerwach czekała na wszystkich uczniów moc atrakcji, przygotowanych przez Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocna Dłoń”, które zrzesza aż 30 uczniów z klas III-VII, chcących dzielić się swoim wolnym czasem i pomagać. 
  Wolontariusze zapraszali do wspólnej zabawy – mogliśmy rozwiązywać krzyżówki, odgadywać hasła, rozwiązywać zagadki i quizy, kolorowaliśmy wspólnie mandale. Chętne osoby miały okazję współtworzyć plakat, przedstawiający nasze dobre uczynki. Uczestnicy obchodów Dnia Wolontariusza otrzymywali za udział w konkursach słodkie upominki. Wszyscy doskonale się bawili! Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w jeszcze większym gronie.


   


   
  19.12.2017 23:08 | więcej »
 • Konkurs na świąteczny stroik
  Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza konkurs na NAJPIĘKNIEJSZY ŚWIĄTECZNY STROIK. Praca powinna być wykonana w domu - z pomocą rodziców. Na stroiki czekamy w świetlicy szkolnej do 13 grudnia br. Bożonarodzeniowe ozdoby zostaną przekazane podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Zielonej Górze.
  Gorąco zachęcamy do udziału wszystkich uczniów!

      
  05.12.2017 23:02 | więcej »
 • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
  Dnia 5 grudnia będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji zapraszamy wszystkich uczniów na spotkania z wolontariuszami Szkolnego Koła Wolontariatu „POMOCNA DŁOŃ”, które odbędą się na parterze podczas długich przerw. Dla wszystkich, którzy odwiedzą stanowisko wolontariatu mamy przygotowane zagadki i łamigłówki. Serdecznie zapraszamy! 

   
   
   
  29.11.2017 20:42 | więcej »
 • Odwiedziny wolontariuszy w Domu Samotnej Matki w Zielonej Górze
  W sobotę, 25 listopada br., dwóch wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu – Grzegorz i Miłosz z klasy V C – wraz z opiekunem – panią Bogusławą Momot – odwiedzili Dom Samotnej Matki w Zielonej Górze.
  Chłopcy umilali małym podopiecznym placówki czas, czytając im bajkę o „Dzielnym krawczyku” oraz bawiąc się z nimi. 
  Przypominamy o zbiórce pod hasłem „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem” na rzecz mieszkańców Domu Samotnej Matki w Zielonej Górze. Artykuły, które można dostarczać do świetlicy szkolnej to: odżywki, soki, środki higieny osobistej dla dzieci, „pampersy” (rozmiar 5).

   


   
  29.11.2017 20:41 | więcej »
 • Zamknięcie naboru do Szkolnego Koła Wolontariatu "POMOCNA DŁOŃ"
  Szkolne Koło Wolontariatu „POMOCNA DŁOŃ” ogłasza zamknięcie naboru dla wolontariuszy. Do opiekunów Koła wpłynęło wiele deklaracji członkowskich od uczniów naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim zainteresowanym za okazaną chęć dzielenia się swoim czasem i sercem, a także za pomoc, którą już wolontariusze zdołali okazać w bieżącym roku szkolnym. Dziękujemy! Wszystkich chętnych zapraszamy również w przyszłym roku szkolnym do zapisów oraz – już teraz – do uziału w akcjach charytatywnych, o których będzie informować Szkolne Koło Wolontariatu.
   
   
  29.11.2017 20:41 | więcej »
 • Zbieramy nakrętki dla Hani i Helenki
  Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji charytatywnej na rzecz sióstr Hani i Helenki. Aby pomóc dziewczynkom Szkolne Koło Wolontariatu „POMOCNA DŁOŃ” prowadzi zbiórkę plastikowych nakrętek. Prosimy o przekazywaniu zebranych nakrętek opiekunom Szkolego Koła Wolontariatu. Szczegóły akcji można znaleźć na portalu Facebook pod adresem: facebook.com/haniaihelenka. Dziękujemy za każdą okazaną pomoc!
   


   
  26.11.2017 23:31 | więcej »
 • Piszemy do Mikołaja
  Zapraszamy do wzięcia udziału w próbie pobicia światowego rekordu Guinnessa w kategorii: List do Św. Mikołaja z największą listą życzeń! Za pośrednictwem tej akcji wspierana jest inicjatywa zbiórki pieniędzy na budowę boiska dla dzieci z Placówki O-W w Zielonej Górze.
  Szczegóły akcji dostępne są na stronie internetowej: piszemydomikolaja.pl lub na facebookowym profilu wydarzenia: facebook.com/piszemydomikolaja.

  Gorąco zachęcamy do udziału!


   
  26.11.2017 23:28 | więcej »
 • Akcja charytatywna "Każdy znaczek wspiera misje"
  Szkolne Koło Wolontariatu „POMOCNA DŁOŃ” prowadzi zbiórkę znaczków pocztowych na rzecz misji w ramach akcji „Każdy znaczek wspiera misje”. Nasza szkolna społeczność od wielu lat wspiera tę inicjatywę – nie mogło nas zabraknąć także w tegorocznej edycji. Ostemplowane znaczki należy wycinać z kopert z półcentymetrowym marginesem, aby ich nie uszkodzić. Wycięte znaczki prosimy przynosić do szkolnej świetlicy i przekazać opiekunom Szkolnego Koła Wolontariatu. Tym, którzy już włączyli się do tej pięknej akcji charytatywnej serdecznie dziękujemy!
   


   
  26.11.2017 23:19 | więcej »
 • Pomoc dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze
  „POMOCNA DŁOŃ” – Szkolne Koło Wolontariatu od wielu lat działa na rzecz Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze. Wolontariusze sprawują opiekę nad przebywającym w schronisku psem Aresem, a także przynoszą niezbędne dla podopiecznych schroniska artykuły: karmę dla zwierząt, środki czystości, koce itp. Wszystkich, którzy chcą włączyć się do pomocy zwierzakom z zielonogórskiego schroniska, prosimy o przekazywanie darów opiekunom Szkolnego Koła Wolontariatu w szkolnej świetlicy.
   

   
  26.11.2017 23:11 | więcej »
 • Dary dla biblioteki szkolnej
  Dnia 21 listopada br. bibliotekę szkolną odwiedziła wraz z opiekunką – panią Bogusławą Momot – grupa wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu, aby przekazać dary dla biblioteki w postaci pięknych albumów przyrodniczych. Pani Karolina Błaszczyk przyjęła od uczniów książki, które zostaną wprowadzone do księgozbioru, aby wszyscy mogli z nich korzystać. 
  Dziękujemy naszym małym darczyńcom!

   
    


   
  26.11.2017 23:02 | więcej »
 • Akcja "Lecznica dla książek"
  Wolontariusze Szkolnego Koła „Pomocna Dłoń” biorą udział w akcji pod hasłem „Lecznica dla Książek”. Uczniowie naprawiają książki, które są uszkodzone, doklejają okładki i strony, porządkują księgozbiór naszej biblioteki. Dzięki naszym Wolontariuszom wszyscy odwiedzający bibliotekę szkolną będą mogli cieszyć się efektami ich pracy!

   

   

  26.11.2017 23:37 | więcej »
 • Pomoc koleżeńska "Pomocna Dłoń"

  W ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna Dłoń” ruszyła uczniowska pomoc w odrabianiu lekcji. Spotkajmy się w świetlicy szkolnej i spędźmy miło czas na wspólnym czytaniu i nauce!

   

  26.11.2017 23:02 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 14
  65-518 Zielona Góra ul. Jaskółcza 66
 • (+68) 325 50 11
  500 795 964 - świetlica

Galeria zdjęć