Menu

Menu

 • Zielony Tydzień
  W dniach od 9 do 13 maja 2016r. podczas Zielonego Tygodnia w naszej szkole odbywały się ekologiczne zabawy. Na korytarzu szkolnym można było podziwiać prace uczniów z klas I - III biorące udział w konkursie plastyczno - ekologicznym pod hasłem ,, Ptaki". W tym roku rodzice również wspierali swoje dzieci i wspólnie z nimi tworzyli prace przestrzenne z materiałów odpadowych. Każdy dzień Zielonego Tygodnia dostarczał uczniom wiele atrakcji. Można było w imieniu Ziemi napisać prośby do ludzi i zawiesić je na Drzewie ekologicznej mądrości. Podczas Dnia ekologicznych zabaw uczniowie bawili się na świeżym powietrzu wykorzystując do zabaw materiały przyrodnicze oraz przedmioty przeznaczone do recyklingu, tworzyli barwne obrazki rysując je kredą na chodniku. W Dniu wody dzieci piły zdrową wodę mineralną, częstowały nią wszystkich chętnych oraz zwracały uwagę na  znaczenie wody dla naszego organizmu. Wraz z kolegami i wychowawczynią spożywały śniadanie na trawie. Powstała również Ekologiczna fabryka pomysłów, w której uczniowie tworzyli z gazet różne figury płaskie i przestrzenne tj. kwiaty, czapki, domy i wiele innych.  Na zakończenie Zielonego Tygodnia dzieci z klasy 1d posadziły przed wejściem do szkoły drzewko, a wychowankowie świetlicy wystąpili w przedstawieniu pt. "Reklama przyrody - Dobre rady". Następnie jury przyznało nagrody  za udział w  konkursie plastyczno- ekologicznym pt. "Ptaki":
  1 miejsce - Maciej Reslerowski z klasy 3c
  2 miejsce - Julia Wojciechowicz z klasy 2b      
  3 miejsce - Maria Perzyńska z klasy 2d
   
  oraz wyróżnienia:
   
  Mila Mikucka, Piotr Brandyk z klasy 1a;
  Michał Mokrzyński z klasy1b;
  Andrzej Duda z klasy 1c;
  Olga Czuszke, Lidia Smolińska, Anielka Schlafka z klasy 1d;
  Kinga Benysek, Kinga Zapotoczna z klasy1f;
  Kacper Matuszak, Kalina Kasperowicz z klasy 2a;
  Hanna Bojanowska, Gabriela Dudar, Martyna Karpińska z klasy 2b;
  Adrian Urbański, Zofia Kozikowska , Bożena Wojtkowiak z klasy 2e;
  Wiktor Kaźmierczak, Julia Osuch, Zuzanna Czyżewska z klasy 3c;
  Pola Szandurska i Szymon Koryzma z klasy 3d.
   
  Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu plastyczno-ekologicznego pt. "Ptaki" serdecznie dziękujemy za przygotowanie wspaniałych prac, które zdobiły szkolną galerię.
   
                                                                                                                                               Organizatorzy:
                                                                                   M. Jarlaczyk, D. Wojtalewicz, A . Radziemska
                                                                                                     oraz współorganizatorzy:
                                                                     J. Kramarek, M. Korczyńska, O. Dobrowolska, A. Sztul
   
  Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia w naszej galerii.
   
  25.08.2016 21:34 | więcej »
 • Wizyta ratowników medycznych
  Dzięki życzliwości Prezesa Wojewódzkiego Szpitala Klinicznego w Zielonej Górze oraz współpracy  z Kierownikiem Sekcji Transportu p. Witoldem Głodeckim naszą szkołę odwiedzili ratownicy medyczni. Przeprowadzili dla uczniów klas drugich warsztaty udzielania I pomocy w sytuacji zagrożenia życia. Zapoznali z odpowiedzialnym zawodem ratownika oraz zaprezentowali sprzęt medyczny używany podczas akcji  ratowniczych. Dzieci mogły również obejrzeć karetkę ratunkową. Warsztaty służą utrwaleniu  umiejętności zdobytych w klasie pierwszej w ramach programu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy "Ratujemy  i uczymy ratować".
  Serdecznie dziękujemy za dotychczasową współpracę z naszą szkołą i liczymy na kolejne lata wspólnych działań.
                                                                                                            Organizatorzy:
                                                                                    Małgorzata Jarlaczyk, Aneta Radziemska
  25.08.2016 21:24 | więcej »
 • Wesołe zabawy sportowe
  Podczas obchodu tegorocznego Tygodnia Szkoły uczniowie klas drugich wzięli udział w turnieju sportowy pod hasłem Wesołe zabawy sportowe, zorganizowanym przez Wiolettę Ziółkowską i Małgorzatę Jarlaczyk. Celem zabaw było wytworzenie radosnej  atmosfery oraz zachęcenie do sportowej rywalizacji z przestrzeganiem zasad fair play. Uczniowie wykazali się wspaniałą postawą i ogromnym zaangażowaniem we współzawodnictwo.
  03.07.2016 22:15 | więcej »
 • "Ratujemy i uczymy ratować"
  Uczniowie klas pierwszych zostali przeszkoleni w ramach programu "Ratujemy i uczymy ratować" przez nauczycielki: Małgorzatę Jarlaczyk i Anetę Radziemską. Po obejrzeniu filmu instruktażowego wzięli udział w warsztatach udzielania I pomocy przedmedycznej w sytuacji zagrożenia życia. Dzieci ćwiczyły sprawdzanie przytomności poszkodowanego, wzywanie pomocy przez telefon, ułożenie w pozycji bocznej ustalonej oraz masaż serca na fantomach. Mali uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i umiejętnościami.  
  03.07.2016 22:14 | więcej »
 • Wizyta w w Wojewódzkim Szpiatlu Klinicznym
  W podziękowaniu za przeprowadzenie warsztatów w ramach Małego Ratowniczka uczniowie z klasy 2e wraz z wychowawczynią Małgorzatą  Jarlaczyk udali się do Wojewódzkiego Szpitala Klinicznego w Zielonej Górze. Dzieci spotkały się z ratownikami, gdzie miały możliwość poznania ich pracy bezpośrednio w szpitalu. W imieniu Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 14 i społeczności uczniowskiej  podziękowały im za dotychczasową współpracę oraz przekazały wyrazy wdzięczności Prezesowi Wojewódzkiego Szpitala Klinicznego w Zielonej Górze.
  03.07.2016 21:47 | więcej »
 • Konkurs „KARTKA Z KALENDARZA CZTERY PORY ROKU Z BEZPIECZEŃSTWEM ZA PAN BRAT"
  Dnia 17 czerwca w Szkole Podstawowej nr 21 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt. „KARTKA Z KALENDARZA CZTERY PORY ROKU Z BEZPIECZEŃSTWEM ZA PAN BRAT". W konkursowych zmaganiach udział wzięły dzieci z 7 zielonogórskich szkół. Wyróżnienie zdobyły  uczennice naszej szkoły Zuzia Czyżewska  i Weronika Medyńska z klasy IIIc. Prace zostały wykonane pod kierunkiem p. Anety Radziemskiej. Dziewczynkom i opiekunowi serdecznie gratulujemy.
  22.06.2016 21:04 | więcej »
 • Ogólnopolski konkurs "Albus"

  Już kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Albus”. Odbywał się on tradycyjnie na początku maja. W tym roku od szóstego do trzynastego. Uczniowie chętnie biorą w nim udział. W tym roku naszą szkołę reprezentowało 205 uczestników. Zmagali się z zadaniami z czterech przedmiotów:  języka  polskiego (81 osób), matematyki  (62 osoby), języka angielskiego (32 osoby) i języka niemieckiego  (30 osób). Wielu z nich, jak co roku, zostało laureatami lub uzyskało wyróżnienia.

   
  28.06.2016 07:14 | więcej »
 • Baśń Matematyczna

  W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie wzięli udział w konkursie „Baśń Matematyczna” zorganizowanym przez Gimnazjum nr 3 w Zielonej Górze . Gala finałowa odbyła się 23 marca w siedzibie organizatora. Jak co roku mieliśmy swoich reprezentantów, z których dwóch uczniów klasy V B – Patryk Mika, Eryk Mika – uzyskali tytuły laureatów. Wystawę prac uczniów można obejrzeć w siedzibie Gimnazjum nr 3.    

   
  22.06.2016 20:45 | więcej »
 • Międzynarodowy konkurs „KANGUR MATEMATYCZNY”

  17 marca 2016 r. po raz dwudziesty trzeci w regionie zielonogórskim odbył się międzynarodowy konkurs „KANGUR MATEMATYCZNY”.
  W naszej szkole wzięło udział 135 uczniów.
  Oto lista uczniów, którzy zdobyli najlepsze wyniki:
  Wyróżnienia:

   

  Julia Wojciechowicz kl. II
  Jędrzej Judziński kl. II
  Szymon Koryzma kl. II

  Marek Poznaniak kl. II
  Filip Smykal kl. II
  Nadia Pasich kl. II
  Oskar Kurowski kl. III
  Piotr Regeńczuk kl. IV  B
  Laura Borek kl. IV C
  Julia Kurowiak kl. IV C
  Zuzanna Fiedorowicz kl. V B
  Eryk Mika kl. V B
  Jakub Przytula kl. V B
  Jakub Kołodziejczak kl. VI B
  Hanna Zelek kl. VI B
  Jan Szewczyk kl. VI B

  Serdecznie gratulujemy!
      
   
  28.06.2016 07:15 | więcej »
 • Podsumowanie konkursu "Kartka z okazji Dnia Służby Zdrowia"
  W miesiącu kwietniu odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Kartka z okazji Dnia Służby Zdrowia". Miał on na celu: promowanie służby zdrowia wśród najmłodszych, pokazanie, że wizyta u lekarza to nic strasznego, nauczenie dzieci zdrowego trybu życia.
             Alicja Kawalec z klady III b otrzymała w tym konkursie wyróżnienie dyrektora Wydziału Zdrowia Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego Pani Bożeny Chudak.  
          Swoją pracę Ala wykonała pod kierunkiem p.J.Zając.
  Konkurs odbył się przy współudziale Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim oraz Wojewody Lubuskiego.
  16.06.2016 21:37 | więcej »
 • Konkurs „Lekcje zwykłe i niezwykłe”
  Dnia 18.05.2016r. w Zespole Szkół Ekologicznych odbył się finał VI edycji zielonogórskiego konkursu „Lekcje zwykłe i niezwykłe” organizowanego przy współudziale doradców metodycznych przedmiotów przyrodniczych Samorządowego Ośrodka Doskonalenia i Doradztwa w Zielonej Górze. Komisja oceniała prace uczniowskie w dwóch kategoriach – szkoły podstawowe i gimnazja. Uprzejmie informujemy, iż w kategorii szkół podstawowych nasze uczennice: Jagoda Tomaszek z klasy IV c oraz Martyna Tomaszewska z klasy Vd zajęły kolejno I i II miejsce. 
  Serdecznie gratulujemy!
  15.06.2016 21:28 | więcej »
 • Jak nie czytam, jak czytam
  Ogólnopolska akcja masowego czytania
   
  W dniu 10 czerwca br. o godz. 10:00 nasza szkoła wzięła udział w niespotykanej dotąd akcji ogólnopolskiego, masowego czytania, promującej czytelnictwo i biblioteki szkolne. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie naszej szkoły, nauczyciele i wszyscy pracownicy.

  Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia w naszej galerii.
  13.06.2016 20:49 | więcej »
 • Spotkanie ze zdrowiem
  Dnia 25.05.16 r. na zaproszenie  wychowawców świetlicy naszą szkołę odwiedziły przedszkolaki z MP nr 14 i NP nr 40. Dzieci wspólnie z uczniami klas III naszej szkoły miały okazję uczestniczyć w zabawach promujących zdrowy styl życia. Przedszkolaki odgadywały po smaku nazwy warzyw i owoców, robiły zdrowe zakupy oraz jako „bociany” szukały żab.
  13.06.2016 20:21 | więcej »
 • Konkurs „Zdrowie na talerzu”
  Dnia 14.04.16 r. uczniowie klas I mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania biorąc udział w konkursie „Zdrowie na talerzu”. Dzieci m.in. układały jadłospis na zdrowe śniadanie, obiad i kolację, rozpoznawały produkty mleczne, brały udział w wyścigu z kapustą. Zadania konkursowe przygotowały wychowawczynie świetlicy: Bogusława Momot, Marta Korczyńska, Aneta Radziemska i Aleksandra Wołejko.
  13.06.2016 20:15 | więcej »
 • Wycieczka do Straży Pożarnej

  Dnia  02. 06. 2016   dzieci  ze  świetlicy wraz  z  panią    Anetą Radziemską,  
  p. Martą Korczyńską i p. Olą Wołejko były na wycieczce w Straży Pożarnej. Uczniowie uczestniczyli w prezentacji sprzętu ratowniczego i poznali zakres obowiązków strażaków.

  13.06.2016 20:09 | więcej »
 • Miejski Konkurs Plastyczny pt: "Pokaż jak widzisz Kosmos"
  Dnia 1.06.2016 r. w Centrum Nauki Keplera Planetarium Wenus podsumowano Miejski Konkurs Plastyczny pt: "Pokaż jak widzisz Kosmos". Uczniowie mieli wykonać pracę plastyczną wykorzystując dowolną technikę plastyczną. Na konkurs wpłynęło 700 prac. Jury nagrodziło 3 najlepsze prace w każdej kategorii i przyznało po 2 wyróżnienia. Nasza szkoła w kategorii klas I-III odniosła wspaniały sukces, ponieważ wszystkie prace  nagrodzone to prace naszych uczniów.
   
                 1 miejsce-  Kajetan Stachowski III b
                 2 miejsce  Hubert Radzik   III b
                 3 miejsce Nikola Żurek    III b
                 wyróżnienie: Nina Brąś Id

  Swoje nagrodzone prace uczniowie wykonali pod kierunkiem p.J. Zając i p.D.Wojtalewicz. Uczniom i paniom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
   

   

  10.06.2016 11:33 | więcej »
 • XVII Przegląd Mistrza Pięknego Czytania
  Dnia 18 maja 2016 roku w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej Oddział dla Dzieci odbyły się przesłuchania XVII Przeglądu  Mistrza Pięknego Czytania. Uczestnicy losowali fragment tekstu (odpowiednio dobrany do kategorii wiekowej ) z literatury,  który został wpisany do kanonu lektur szkolnych. Następnie mieli 10 minut na przygotowanie wylosowanego fragmentu i zaprezentowanie go jury. Maksymalny czas prezentacji to 2 minuty. Z ponad 300 osób jury wybrało tych najlepiej czytających. Najlepsi z najlepszych to 29 osób.
  Gala XVII Przeglądu Mistrza Pięknego Czytania  i wręczenie nagród laureatom odbyło się 4.06.2016 roku w Centrum Bibliotecznym dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w ramach akcji Noc Bibliotek 2016.
  Uczeń naszej szkoły został laureatem tego przeglądu. Maciej Matusewicz z klasy III b zajął w tym przeglądzie III miejsce.
  Maciejowi i jego nauczycielce  p. J. Zając gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów
  08.06.2016 21:27 | więcej »
 • Konkurs „Zielona Góra jest wielka - bo stanowimy wspólnotę”
  Niezmiernie miło mi poinformować Państwa, iż 3 osoby z naszej szkoły zostały laureatami, 2 natomiast otrzymały wyróżnienie w I Miejskim Konkursie Plastycznym „Zielona Góra jest wielka - bo stanowimy wspólnotę”. Konkurs objęty jest patronatem Prezydenta Miasta Zielona Góra i  ma na celu rozpowszechnić wiedzę na temat zabytków naszego miasta ze szczególnym uwzględnieniem Dzielnicy Nowe Miasto.
  W związku z powyższym pani Aneta Radziemska dnia 6 czerwca 2016r. o godz. 12.00 była w imieniu opiekunów wraz z dziećmi na scenie obok Ratusza.
   

  LAUREACI:
  1. Julia Karpińska kl. IIIb - laureat w kategorii malarstwo, opiekun p. J. Zając,
  2. Maja Kardzis kl. Ve - laureat w kategorii malarstwo,opiekun p. B. Nowinka,
  3. Bartosz Bącler kl. VIb – laureat w kategorii kolaż,opiekun p. B. Nowinka,
   
  WYRÓŻNIENI:
  1. Kinga Magierska kl. IIIb  - I wyróżnienie w kategorii malarstwo, opiekun p. J. Zając,
  2. Patrycja Wawrzyniak kl. IIe - II wyróżnienie w kategorii malarstwo, opiekun p. M. Jarlaczyk,
   
  Uczniom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
   
  08.06.2016 23:23 | więcej »
 • Szachowy Turniej Finałowy
  Dnia 01.06.2016 w Urzędzie Marszałkowskim odbył się Szachowy Turniej Finałowy pod nazwą „Edukacja przez Szachy w Szkole”, dotyczyło to województwa Lubuskiego.

  Wszystkich uczestników było - 218 dzieci
  Zespołów szkolnych- 38
   
  Naszą szkołę reprezentowali
  1. KACPER PTASZYŃSKI - kl.1 D
  2. OLAF LEWANDOWSKI -kl. 2 B
  3. KAMIL GRAMZA - kl.3 C
  4. FRANCISZEK ROŻEK - kl.3 C
   
  Miło nam poinformować, iż jako drużyna zajęliśmy 6 miejsce na 38 zespołów.

  Nasi uczniowie zaprezentowali się fantastycznie:
   
  Wśród 68 zawodników klas pierwszych Kacper Ptaszyński zajął 8 miejsce.
  Wśród 122 zawodników klas drugich Olaf Lewandowski  zajął 8 miejsce, a w kategorii najlepszy chłopak 6 miejsce - puchar.
  Wśród 28 zawodników klas trzecich -Franciszek Rożek zajął 5 miejsce- puchar, a Kamil Gramza 7 miejsce.

  Dziękujemy rodzicom naszych uczniów za poświęcony czas, wspieranie dzieci podczas nauki gry w szachy, gry która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka, kształci pamięć, umiejętności abstrakcyjnego myślenia i rozwija wyobraźnię przestrzenną. 
  Dziękujemy także opiekunowi świetlicowej sekcji szachowej p. W. Stelmachowi za rozbudzanie twórczych zdolności naszych uczniów.
   
  Całej drużynie i każdemu indywidualnie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.  
   
  08.06.2016 23:26 | więcej »
 • V Ogólnopolski Konkurs Plastyczny im. Marii Konopnickiej
  Dnia 27.04.2016 r. podsumowano V Ogólnopolski Konkurs Plastyczny im. Marii Konopnickiej w Kaliszu pod honorowym patronatem prawnuczki Marii Konopnickiej, Pani Joanny Modrzejewskiej. Uczestnicy musieli wykonać ilustrację do wybranego wiersza Marii Konopnickiej. Komisja dokonała oceny aż 1246 prac z klas I-III. W ocenie pod uwagę wzięto: inwencję twórczą, śmiałość i odwagę w doborze narzędzi i umiejętność posługiwania się nimi, zgodność pracy z tematem konkursu oraz szczerość wypowiedzi. W kategorii klas I-III wyłoniono 10 laureatów i przyznano im równorzędne nagrody. Ogromny sukces odniósł uczeń z naszej szkoły - Kajetan Stachowski z klasy 3b, który został laureatem tego konkursu. Swoją prace wykonał pod kierunkiem pani J.Zając. Kajetanowi i opiekunowi p. J. Zając gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
  07.06.2016 23:57 | więcej »
 • Pierwsza Dziecięca Sesja Rady Miasta
  Pierwszego czerwca, z okazji Dnia Dziecka,  sala sesyjna zielonogórskiego ratusza należała do dzieci. Klub Radnych Zielona Razem, z myślą o uczniach szkół podstawowych zainicjował Pierwszą Dziecięcą Sesję Rady Miasta. Głównym celem inicjatywy było poznanie dziecięcego spojrzenia na miasto. Dziewiętnaścioro uczniów ze szkół podstawowych zasiadło do wspólnego stołu, by zaprezentować swój punkt widzenia na temat miasta i jego potrzeb. Obrady trwały blisko dwie godziny. Każdy uczeń otrzymał certyfikat radnego i mógł zaproponować swój punkt widzenia na forum. Następnie pomysły zostały poddane głosowaniu. Według dzieci budowa ścieżek rowerowych jest priorytetem. Ciekawym pomysłem był także zakup boisk mobilnych czy też zorganizowanie cmentarzyska dla zwierząt. Do każdej propozycji ustosunkowywał się prezydent miasta Zielona Góra, p. Janusz Kubicki oraz przewodniczący Rady Miasta p. Adam Urbaniak. Obradom przyglądała się także pani vice prezydent miasta Zielona Góra Wioletta Haręźlak oraz nasz absolwent, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Paweł Skibiński. Na sesji pojawiła się także uczennica naszej szkoły, Weronika Szumalo z klasy 6c wraz z opiekunami naszego Samorządu Uczniowskiego, p. Karoliną Gdańską oraz p. Magdaleną Tracewską. Weronika, po wcześniejszych konsultacjach w szkole zaproponowała zorganizowanie akcji charytatywnych w CRS. Weronika zwróciła także uwagę prezydenta na problem związany z brakiem autobusów w obrębie dzielnicy Nowe Miasto oraz braku sygnałów dźwiękowych dla niewidomych. Na koniec każdy z uczestników otrzymał pamiątkę w postaci długopisu z grawerem własnego imienia. Gościem specjalnym natomiast był dziewięcioletni Mateusz Truszkiewicz, uczestnik telewizyjnego programu Master Chef Junior, który dla wszystkich dzieci przygotował kulinarną ucztę.
   
  08.06.2016 21:40 | więcej »
 • FESTIWAL JĘZYKÓW OBCYCH
  W dniach 6-7 maja w naszej szkole odbył się FESTIWAL JĘZYKÓW OBCYCH. Celem imprezy było zainteresowanie uczniów językiem oraz kulturą krajów obcojęzycznych oraz poszerzenie wiedzy na temat świąt i festiwali obchodzonych w krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych. Podczas Festiwalu wszyscy uczniowie mieli okazję zdobyć informacji na temat tradycji związanych ze świętami i festiwalami, wyszukać różnice pomiędzy Polską a krajami anglojęzycznymi i niemieckojęzycznymi oraz zapoznać się z nieznanymi w naszym kraju obchodami. Organizatorki Festiwalu, p. Magdalena Tracewska i p. Ewa Drzewucka pragnęły również promować tolerancję oraz postawę otwartości wobec tego, co nowe i inne. dzień mówienia po angielsku  i  niemiecku. Wśród wielu atrakcji towarzyszącym Festiwalowi, uczniowie naszej szkoły między innymi: obejrzeli przedstawienie przybliżające kulturę Wielkiej Brytanii, zapoznali się z niemieckim i angielskim menu w naszej stołówce, wzięli udział w warsztatach językowych „elementy języków obcych w języku ojczystym” oraz zapoznali się z podstawowymi zwrotami w 3 językach (angielskim, niemieckim i polskim). Dużą atrakcją był przygotowany przez p. Magdalenę Tracewską wraz z uczniami trakt turystyczny oprowadzający po Wielkiej Brytanii, Londynie, Australii, USA i Kanadzie. Uczniowie podążali także na II piętrze traktem niemieckim przygotowanym przez p. Ewę Drzewucką zwiedzając kraje DACH. Nie lada atrakcją było także czytanie książek przez Amerykankę oraz Niemca w ich ojczystych językach.
  30.05.2016 21:21 | więcej »
 • Konkurs plastyczny pt. "Mój przyjaciel Lupo"
  28 kwietnia 2016 roku w Gorzowie Wlkp jury wybrało laureatów wojewódzkiego konkursu  plastycznego pt. "Mój przyjaciel Lupo", którego organizatorem był Wydział Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji i fundacja Contra Crimen. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania. Na konkurs wpłynęło blisko 2 tysiące prac. Były one oceniane w trzech kategoriach;  wartość  artystyczna/technika wykonania, oryginalność podejścia do tematu oraz walory edukacyjne prac. Po dwugodzinnych obradach komisja wybrała 3 najlepsze prace, a 10 wyróżniła.                  
  Wspaniały sukces odniosła uczennica naszej szkoły. Nikola Żurek z klasy III b w tym konkursie zajęła 1 miejsce. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 17 maja 2016 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie. Swoją zwycięską pracę Nikola wykonała pod kierunkiem p. J. Zając.
  Laureatce konkursu, Nikoli oraz opiekunowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Wojewódzki Konkurs Plastyczny “Mój przyjaciel Lupo” zorganizowany został z okazji 15-lecia Programu Edukacyjno-Wychowawczego pn."Lupo" i został objęty honorowym patronatem Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka.
  01.06.2016 23:58 | więcej »
 • Spotkanie z dietetykiem
  Dnia 5 maja 2016r. świetlica szkolna gościła p. Monikę Kruszelnicką- dietetyka. Spotkanie odbyło się po raz drugi w ramach realizacji programu „Owoce i warzywa w szkole”. Inicjatorem spotkania była p. kierownik świetlicy-Anna Sobczak, która jest koordynatorem programu od 7 lat. Tym razem na spotkanie zostały zaproszone dzieci z klas pierwszych wraz z wychowawcami. Uczniowie mogli obejrzeć ciekawą prezentację dotyczącą zdrowego odżywiania.
  Pani Monika w bardzo ciekawy i interesujący sposób opowiedziała dzieciom, jak prawidłowo się odżywiać, co powinno znaleźć się    w codziennej diecie ucznia oraz jak ważne są owoce i warzywa dla prawidłowego rozwoju każdego człowieka. Nie obyło się oczywiście bez pytań, na które wyczerpująco odpowiadała pani Monika. Dzieci w symboliczny sposób podziękowały pani dietetyk laurką i kwiatami, jednocześnie składając obietnicę, iż będą dbały o zdrowe odżywianie w myśl zasady: „Jesteś tym, co jesz”.
  24.05.2016 20:10 | więcej »
 • Przegląd Dziecięcej Twórczości Teatralnej "O złote Pióro Koszałka Opałka"
  12 maja w Zielonogórskim Ośrodku Kultury odbył sie XXIII Przegląd Dziecięcej Twórczości Teatralnej "O złote Pióro Koszałka Opałka". Naszą szkołę reprezentowała grupa teatralna Talenciaki prowadzona przez panią Justynę Rudek.  Grupa wystawiła swój autorski scenariusz pt. "Historia pewnej przyjaźni", scenografię i kostiumy stworzyła Amelia Filipek, uczennica 6c.
  Zabawa była doskonała. Bawiliśmy się świetnie na scenie. Szkoda, że to ostatnie przedstawienie klas szóstych...
  17.05.2016 22:01 | więcej »
 • Konkurs pt.: "Polska-moja Ojczyzna"

  Dnia 9.05.2016 roku odbyło się podsumowanie III edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt.: "Polska-moja Ojczyzna" organizowanego przez Ekologiczną Szkołę Podstawową nr 22. W konkursie wzieło udział 8 zielonogórskich szkół. Nasza szkoła odniosła piękny sukces:

  I miejsce zajeła Julia Karpińska
  II miejsce Nikola Żurek
  III miejsce Hubert Radzik

  Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem pani Jagody Zając. Uczniom i ich opiekunowi serdecznie gratulujemy.

   
  17.05.2016 21:20 | więcej »
 • "Orzeł Matematyczny 2015/2016"
              W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klas I-III naszej szkoły mięli okazję uczestniczyć w Drugim Ogólnopolskim Konkursie Orzeł Matematyczny. Konkurs odbył się 19 listopada 2015 r. w naszej szkole i wzięło w nim udział 122 uczniów z klas I - III:  28 uczniów z klas I, 64 uczniów z klas II oraz 31 uczniów z klas III.
              Jesteśmy dumni, że w tym roku udało się wyłonić spośród uczestników konkursu w naszej szkole aż 2 laureatów, natomiast  3 uczniów otrzymało wyróżnienia! Gratulujemy serdecznie rodzicom oraz wychowawcom za przygotowanie dzieci do konkursu!
              We wtorek 22.03.2016 r. o godz. 9.00 w holu szkoły odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów i nagród dla laureatów oraz uczniów wyróżnionych w tym konkursie.
   

  Lista uczniów wyróżnionych oraz laureatów:
  Marek Poznaniak - klasa II c - laureat
  Julia Wojciechowicz - klasa II b - laureat
  Gabriela Dudar - klasa II b - wyróżnienie
  Olaf  Lewandowski - klasa II b - wyróżnienie
  Alicja Woźniakowska - klasa I a - wyróżnienie
                                                                                                                 
                                                                                                Koordynator konkursu
                                                                                                            J. Kramarek
  17.05.2016 21:12 | więcej »
 • Konkurs pt: "Jan Paweł II - świadek miłosierdzia"
  27 kwietnia w sali centrum im. Jana Pawła II odbył się finał międzyszkolnego konkursu plastycznego pt: "Jan Paweł II- świadek miłosierdzia" zorganizowanego przez Zespół Edukacyjny nr 3  w Zielonej Górze. Udział w nim wzięło 10 zielonogórskich Szkół Podstawowych. Celem konkursu było przybliżenie postaci wielkiego Polaka świętego Jana Pawła II, wskazanie Jana Pawła II jako  wzorca osobowego i  zachęta do naśladowania go. Uczennice naszej szkoły odniosły znaczny sukces. Na poziomie klas I-III 1 miejsce zajęła Alicja Kawalec z klasy III b. 2 miejsce zajęła Julia Karpińska z klasy III b,
  Nagrody laureatom i wyróżnionym wręczyli biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej J. E. Ks. Bp. Tadeusz Lityński i Dyrektor Zespołu Edukacyjnego nr 3 pani Małgorzata Prońko. Uczennice z naszej szkoły Alicja i Julia przygotowały prace pod kierunkiem p. Zając. Życzymy kolejnych sukcesów.
  16.05.2016 12:51 | więcej »
 • Inaczej na języku polskim
  Lekcje języka polskiego wcale nie muszą być nudne. Klasy szóste, wraz z panią Justyną Rudek, wystawiły na scenie fragmenty dramatu Juliusza Słowackiego
  pt. " Balladyna". Zabawa była przednia, wszyscy aktorzy spisali się na medal. Uczniowie pracowali metodą projektu, mającego na celu:
  - rozwijać zainteresowania uczniów,
  - sprawiać radość z uczestnictwa w zajęciach,
  - zaspokajać potrzebę aktywności twórczej,
  - poznawać tworzywo teatralne poprzez działanie.
   
  Lekcje z "Balladyną" pokazały, że język dramatu nie musi być taki trudny. Na fotorelację z tego wydarzenia zapraszamy do naszej galerii.
  07.05.2016 21:45 | więcej »
 • Eliminacje miejskie Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego
  12 kwietnia 2016 roku odbyły się eliminacje miejskie Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Wyróżnienie zdobyła Weronika Szumalo z klas 6C.
  Gratulujemy
  07.05.2016 21:36 | więcej »
 • Konkurs recytatorski pt. „Brzechwa bawi i uczy”
  Konkurs recytatorski pt. „Brzechwa bawi i uczy” odbył się 21.04.2016r., uczestniczyły w nim wszystkie klasy 1, które w ciekawy sposób przedstawiły wiersze znanego poety. Występy oceniało jury w składzie: pani Wicedyrektor: Sylwia Matuszak, pani Hanna Moszkowicz i pani Katarzyna Kasprzyk – Koralewska. Dzieci, jak na prawdziwych oratorów przystało mówiły z odpowiednią intonacją i dykcją, dodatkowo uatrakcyjniając swój występ barwnymi strojami, dlatego też wybór był bardzo trudny.
  I miejsce zajęła Julka Kokocińska (I b), która mówiła wiersz „Jajko”
  II miejsce Hania Grzesiak (If), przedstawiająca wiersz  „Samochwała”
  III miejsce Oliwia Paluchowska (Ia), mówiąca „Kłamczuchę”
  Wyróżnienia otrzymali: Amelka Wierzbicka (1e), Wiktoria Brychcy (1c),  Lidia Smolińska.
  Dzieci brały udział w konkursie zespołowym, gdzie również wszystkie grupy zaprezentowały się pięknie, dlatego też wszyscy otrzymali sportowe upominki dla całej klasy. Czas między występami uatrakcyjniały nam piosenki w wykonaniu dzieci z klas 2a i 3a.
  Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z konkursu w naszej galerii.
  07.05.2016 20:52 | więcej »
 • „The Master of English”
  W dniach 13 i 15 kwietnia 2016, odbył się w naszej szkole konkurs języka angielskiego dla uczniów klas IV i V, w ramach którego uczestnicy walczyli o tytuł „The Master of English” na poziomie klas IV i V. Celem konkursu, zorganizowanego przez p. Karolinę Gdańską, było doskonalenie umiejętności językowych uczniów, mobilizowanie ich do samodzielnej pracy w procesie uczenia się języka obcego, przygotowanie do ogólnopolskiego konkursu językowego „Albus”, ale również rozwijanie wśród dzieci poczucia wartości i wiary we własne możliwości językowe.
  Wyniki konkursu:
  • na poziomie klas IV: I miejsce I tytuł „The Master Of English”- Aleksander Beling (kl. IV b), wyróżnienie  - Piotr Regeńczuk (kl. IV b)
    
  • na poziomie kl. V: I miejsce i tytuł „The Master of English”Jakub Radzik (kl. Va), wyróżnienie – Magdalena Duda (kl. V b).

  Gratulujemy zwycięzcom, uczniom wyróżnionym oraz wszystkim uczestnikom!!!
  07.05.2016 20:57 | więcej »
 • Konkurs "Czy znasz baśnie H. Ch. Andersena?"
  Dnia 19 kwietnia br. odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Literatury Dziecięcej pt. "Czy znasz baśnie H. Ch. Andersena?". Konkurs ze znajomości baśni i twórczości duńskiego pisarza był skierowany do dzieci z klas trzecich. Oprawę oraz zadania przygotowali: nauczyciele z edukacji wczesnoszkolnej:
  p. Dorota Polak i p. Danuta Kidawa a także nauczyciele bibliotekarze- p. Hanna Moszkowicz i p. Ryszard Tokarz.
  W Jury zasiadły panie: Adrianna Potaś- Tomczyk, Dorota Wojtalewicz, Aleksandra Wołejko.  Obecne na konkursie były także dyrektor szkoły pani Jolanta Jasińska oraz wicedyrektor pani Sylwia Matuszak. Tak jak co roku, uczestnicy musieli wykazać się wiedzą i dobrą pamięcią oraz zdolnościami plastycznymi. Rywalizacja była zacięta, a  zwycięzcami zostali uczniowie klasy III D. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
  25.04.2016 00:09 | więcej »
 • VI Turniej Wiedzy o Wolontariacie
  Dnia 14 marca 2016 r., przedstawiciele społeczności uczniowskiej z klas IV – VI wraz z opiekunami SU, p. Karoliną Gdańską oraz p. Magdaleną Tracewską, wzięli, kolejny raz, udział w VI Turnieju Wiedzy o Wolontariacie zorganizowanym przez Gimnazjum nr 7. Celem Turnieju było rozpowszechnianie wiedzy na temat wolontariatu, propagowanie idei bezinteresownego pomagania potrzebującym, integracja środowisk szkolnych na terenie miasta i wdrażanie ich do współdziałania na rzecz innych, ale również dobra zabawa wszystkich gości.  W tym roku naszą drużynę reprezentowały:               
  1. Olga Rosłanowska (VI „b”)
  2. Weronika Szumalo (VI „c”)
  3. Hanna Łączkowska (VI „a”).
  Drużynę wspierali bardzo żywiołowi kibice: Mateusz Chodacki (5a), Natalia Keller (5a), Jakub Radzik (5a), Milena Kardas (4c), Julia Kurowiak (4c). Wszyscy, zarówno uczestnicy, jak i kibice przyczynili się do wspólnego sukcesu. Po raz kolejny stanęliśmy na podjum – zajęliśmy I miejsce. GRATULUJMY!!!

   
  24.04.2016 23:40 | więcej »
 • Miejski Konkurs Literacki "Turniej jednego wiersza"
  23 lutego 2016 roku został rozstrzygnięty Miejski Konkurs Literacki  "Turniej jednego wiersza" zorganizowany przez ZOK Zielona Góra. Spośród 120 wierszy zakwalifikowano do finału 30 utworów. Młodzi poeci zaprezentowali swoją twórczość na uroczystej gali w Hydro-zagadce. Alicja Kawalec z klasy 3b recytowała wiersz "Tata" i otrzymała wyróżnienie.  Ali i jej opiekunowi Jadwidze Zając serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych wspaniałych sukcesów.
  14.04.2016 16:28 | więcej »
 • Konkurs SUPERSPELLER
  Podczas obchodów TYGODNIA SZKOŁY nasi uczniowi już po raz drugi wzięli udział w dwuetapowym szkolnym konkursie-dyktandzie z języka angielskiego SUPERSPELLER. Celem konkursu jest podniesienie poziomu umiejętności językowych, szczególnie rozumienia tekstu słuchanego i umiejętności pisania oraz sprawdzenie znajomości zasad ortograficznych i interpunkcyjnych wykorzystywanych w angielskim tekście pisanym. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas V i VI. Po pierwszym etapie, podczas którego pani Magdalena Tracewska sprawdziła, jak uczniowie naszej szkoły radzą sobie z pisaniem ze słuchu spójnego tekstu w języku angielskim wyłonione zostały 4 osoby, które popełniły najmniej błędów. Podczas drugiego etapu, uczniowie losowali numer ze słówkiem w języku angielskim, które musieli następnie bezbłędnie przeliterować słownie.
  Oto wyniki:
  I miejsce – Wiktoria Najbert
  II miejsce –Jagoda Kasperowicz
  III miejsce – Martyna Mękalska
  Wyróżnienie – Magdalena Duda
  Najlepsi uczniowie przyjęli gratulacje, dyplomy oraz nagrody z rąk pani dyrektor Jolanty Marii Jasińskiej oraz  organizatorki konkursu Magdaleny Tracewskiej.
  GRATULUJEMY!
  14.04.2016 16:41 | więcej »
 • Konkurs „Las i jego skarby”
  Dn 18.03.1016r. w PSP nr 7 w Zielonej Górze odbył się finał VII KONKURSU WIEDZY O LESIE DLA KLAS DRUGICH „Las i jego skarby”. Wzięło w  nim udział 13 szkół. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II b w składzie:  Gabriela Dudar, Bartosz Hyża, Julia Wojciechowicz. Uczniowie sumiennie przygotowywali się do konkurencji. W wyniku konkursowych zmagań zajęliśmy wysokie II miejsce. W kategorii plastycznej wyróżnienie otrzymała praca Hanny Bojanowskiej /IIb/. Do szkoły wróciliśmy z nagrodami i pełni wrażeń. To była wspaniała lekcja z edukacji przyrodniczej i społecznej, której opiekunem była pani Maria Szymczak
   
  22.03.2016 20:35 | więcej »
 • Szkolny Konkurs Recytatorski
   
  W Tygodniu Szkoły, dnia 22.02.2016r. odbył się Szkolny Konkursu Recytatorski.
  Celem konkursu było rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci. Konkurs wzbudził bardzo duże zainteresowanie wśród uczniów klas 1-3 i 4-6, co bardzo u cieszyło organizatorki eliminacji szkolnych p. J. Głodecką i p. J. Rudek. 
  Kolejny etap przed nami, nagrodzone osoby będą reprezentowały naszą szkołę w kwietniu w Miejskim Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Zielonogórski Ośrodek Kultury.
  10.03.2016 21:16 | więcej »
 • Konkurs pt: „O czym śnił sen?”
  Dnia 11 lutego 2016r. został rozstrzygnięty zorganizowany przez Zielonogórski Ośrodek Kultury pt: „O czym śnił sen?” Celem konkursu było wykonanie miniatury surrealistycznej wykorzystując dowolne techniki plastyczne. Na konkurs napłynęło 375 prac. Komisja artystyczna wybrała na wystawę 100 najciekawszych obrazów, które spełniając założenia regulaminu w swej treści posiadają duże walory artystyczne w barwie, kompozycji i technice.
  Najlepsze prace zostały nagrodzone. Uczniowie naszej szkoły odnieśli znaczny sukces.
  Tytuł laureata zdobyła uczennica klasy 3b Alicja Kawalec  (opiekun p. J. Zając),
   
  Wyróżnienia przyznano:
  Hubertowi Chwiałkowskiemu z klasy 2b (opiekun p. B. Nowinka),
  Julii Karpińskiej z klasy 3b (opiekun p. J. Zając),

  Prace jeszcze czworga uczniów z naszej szkoły zostały także zaprezentowane na wystawie:
  Bartka Hyżego z klasy 2b (opiekun p. B. Nowinka),
  Nikoli Żurek z klasy 3b (opiekun p. J. Zając),
  Malwiny Borek z klasy 3b (opiekun p. J. Zając),
  Urszuli Kacprzak z klasy 3 c (opiekun p. B. Nowinka),
   
  Uczniom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych wspaniałych sukcesów.
   
  19.03.2016 21:09 | więcej »
 • Wojewódzka Liga Dzieci I Rzut
  Dnia 21.02.2016r. nasi uczniowie, pływacy z grupy „Złoty Śledź”, wzięli udział w Wojewódzkiej Lidze Dzieci I Rzut w Zielonej Górze na Krytej Pływalni w Zielonej Górze przy ul. Wyspiańskiego.
  Na 50 m stylem grzbietowym w kategorii lat 10 I miejsce zajęła Amelia Grela z klasy IIId.
  Dzieciom i trenerowi p. Krzysztofowi Laczkowskiemu życzymy dalszych sukcesów.
  10.03.2016 20:55 | więcej »
 • Konkurs „W krainie Baśni i bajek Andersena”
  25 lutego odbył się Międzyszkolny Konkurs Świetlic pt. „W krainie Baśni i bajek Andersena” organizowany przez SP 21 w Zielonej Górze. Z naszej szkoły udział w nim wzięły: Michalina Krupa z klasy 3C, Pola Szandurska 3D, Szymon Koryzma 2D oraz Lidia Smolińska z klasy 1d. Uczniowie z różnych szkól rozwiązywali szereg zadań (quiz, zagadki, krzyżówki) oraz brali udział w konkurencjach sportowych. Nasza drużyna, którą przygotowały p. Marta Korczyńska oraz p. Aneta Radziemska zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!
  03.03.2016 19:31 | więcej »
 • Konkurs wokalny "Świat w kolędy zasłuchany"
  Konkurs wokalny "Świat w kolędy zasłuchany" już za nami.
  Wystąpiło 23 uczestników. Jury miało ciężki orzech do zgryzienia, komu przyznać nagrodę. Po burzliwej naradzie wyłoniono troje dzieci o anielskich głosach. Są to: Kasia Regeńczuk z klasy 2A, Wojtek Słoniowski z klasy 3C i Nadia Pasich z klasy 2C. Za udział w konkursie wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Na koniec odbył się mały koncert, na którym odśpiewano kolędy wraz z dorosłymi.

  Za odwagę, staranne przygotowanie i pomoc serdecznie dziękujemy!
   
  23.02.2016 22:07 | więcej »
 • Konkurs plastyczny „Ogród moich marzeń"
  W Centrum Edukacji Ekologicznej przy Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze, nastąpiło rozstrzygnięcie gwiazdkowego konkursu plastycznego pod hasłem "Ogród moich marzeń". Celem konkursu była popularyzacja wiedzy na temat segregacji materiałów odpadowych  i recyklingu. Jury  wręczyło główną nagrodę między innymi naszej uczennicy Bożence Wojtkowiak  z klasy 2e. Jej praca plastyczna została wykonana wyłącznie z materiałów odpadowych. Podczas wręczania nagród uzyskała certyfikat "Zielonej Damy".
  Gratulujemy i cieszymy się z sukcesu naszej koleżanki.
  21.01.2016 16:28 | więcej »
 • Bożonarodzeniowy Konkurs Literacki

  Bożonarodzeniowy Konkurs Literacki to wieloletnia grudniowa tradycja naszej szkoły. W tym roku odbyła się już 10 edycja tego konkursu, który skierowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły, zarówno klas 4-6, jak i 1-3.  W tym roku uczniowie pisali prace na temat:  "W wigilijną noc zwierzęta mówią ludzkim głosem... O czym opowiedział Twój zwierzak?” Liczył się pomysł, ale oczywiście także poprawność ortograficzna, stylistyczna i interpunkcyjna.

  Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkoły, w tym roku organizatorka - Joanna Głodecka musiała wyłonić zwycięzców spośród ponad 40 autorów prac!!!

  21.01.2016 16:07 | więcej »
 • Szlachetna PACZKA
  Drogi Darczyńco!
  Razem daliśmy rodzinie w trudnej sytuacji nadzieję na lepsze jutro! Dziękujemy za czas, zaangażowanie w przygotowanie paczki. Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.
  Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem LBU-1908-508988), chciał przekazać kilka słów od siebie.
  25.01.2016 20:20 | więcej »
 • RADIO
  W sobotę 19 grudnia uczniowie klasy 5a i 6a odwiedzili Radio Zachód, byli gośćmi audycji "Gry i zabawy dla dzieci". Członkowie Koła Młodego Dziennikarza wraz z opiekunem p. Joanną Głodecką przygotowali program o zdrowym odżywianiu.
  12.01.2016 20:27 | więcej »
 • Konkurs fotograficzny "Przyłapani na czytaniu"
  Biblioteka szkolna wraz ze Świetlicą zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym "Przyłapani na czytaniu". W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14 w Zielonej Górze. Tematem ocenianych fotografii powinno być czytanie, a dokładniej osoba „przyłapana" na czytaniu. Najciekawsze zdjęcia będą nagrodzone, a wszystkie prace będzie można oglądać na wystawie. Przyjmowane będą fotografie w postaci wydruków w minimalnym formacie 15×20 cm złożone osobiście w bibliotece lub świetlicy do 12 lutego 2016r. Prace powinny być opisane imieniem, nazwiskiem uczestnika konkursu oraz klasą do której uczęszcza.
   
  Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!!!
  20.12.2015 22:48 | więcej »
 • Konkurs plastyczny pt. "Tradycje narodowe w nauczaniu Jana Pawła II"
  W Szkole Podstawowej nr 8 w Zielonej Górze został rozstrzygnięty miejski konkurs plastyczny pt. "Tradycje narodowe w nauczaniu Jana Pawła II". Prace plastyczne naszych uczennic zostały docenione i nagrodzone.  I miejsce zdobyła Alicja Kawalec z kl. 3b  a wyróżnienia otrzymały Malwina Borek i Kinga Grodecka z tej samej klasy. Gratulujemy dzieciom i wychowawczyni, pani Jadwidze Zając.
  Życzymy kolejnych wspaniałych sukcesów.
  13.12.2015 22:26 | więcej »
 • Profilaktyczny konkurs „Uzależnienia a zdrowie”
  W piątek, 04 grudnia, uczennice z klasy VI b Hania Zelek i Olga Rosłanowska reprezentowały  naszą   szkołę   na  XI  międzyszkolnym  konkursie  "Uzależnienia  
  a zdrowie". Celem konkursu była popularyzacja wiedzy na temat uzależnień, uświadamianie dzieciom i młodzieży występujących zagrożeń i kształtowanie ich pozytywnego wizerunku oraz promocja zdrowych zachowań na co dzień i bezpiecznych form spędzania czasu wolnego.
   
  13.12.2015 22:41 | więcej »
 • Konkurs pod hasłem "Ilustracja do wybranego utworu J. Brzechwy"
  3 grudnia 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 8 odbyło się rozstrzygnięcie MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO pod hasłem "Ilustracja do wybranego utworu J. Brzechwy".  W naszej świetlicy powstało kilka pięknych prac, jednak wyróżniona została ilustracja do wiersza „Na wyspach Bergamutach”. Autorkami wyróżnionej pracy są Natalia  Szczepańska  kl.  3d, Kornelia  Stepanian   kl.  3d –  praca  została  wykonana  pod opieką  p. Anety Radziemskiej.
   
  10.12.2015 20:12 | więcej »
 • Dzień Górnika
  W dniu 4 grudnia 2015r. o godz. 9.50 w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste spotkanie z p. Mariuszem Janowskim, górnikiem reprezentującym Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo w Zielonej Górze. Inicjatorkami spotkania     były:  p. Danuta Kidawa oraz p. Anna Sobczak. Na początku spotkania p. Kierownik Anna Sobczak w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” tytułem wprowadzenia przeczytała dzieciom legendę o patronce górników- Św. Barbarze. Następnie głos zabrał p. Mariusz, który w bardzo ciekawy sposób opowiadał o swojej pracy, mundurze i barbórkowych tradycjach. Dzieci mogły także obejrzeć specjalną prezentację multimedialną, dzięki której dowiedziały się jak powstaje węgiel, gaz czy ropa naftowa i do czego służą. Spotkanie zakończyło się wręczeniem przez p. Mariusza wszystkim dzieciom symbolicznych czapek górniczych oraz komiksu pt. „Przygody w świecie błękitnej energii”. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Dzieci zrewanżowały się okolicznościową laurką oraz specjalnie przygotowaną na tę okazję ręcznie robioną bombką z najlepszymi życzeniami.
   
  09.12.2015 22:24 | więcej »
 • Owoce znane i nieznane
  W   naszej  szkole  odbyła   się   akcja   zdrowotna  pod  hasłem   "Owoce    znane  i nieznane". W czasie przerw uczniowie zachęcali do spożywania owoców, które pełnią bardzo ważną rolę w żywieniu człowieka. Są one bardzo dobrym źródłem witamin i składników mineralnych oraz błonnika.  Smaczne koreczki  z owoców egzotycznych, tj. m.in. ananas, mango, melon, kaki przygotowali wraz  z wychowawcą, panią Małgorzatą Jarlaczyk, uczniowie klasy 2e. Koreczki kusiły nie tylko zapachem i kolorem ale również smakiem. Wszyscy chętnie próbowali tych wybornych produktów zapoznając się przy tym z ich wartościami odżywczymi. Podobnie, jak w zeszłym roku  akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.
   
  10.12.2015 20:10 | więcej »
 • Międzyszkolny Multimedialny Konkurs "Bezpieczny Klik"
  Z radością informujemy, że uczennica naszej szkoły: Aleksandra Krynicka z klasy Va została laureatką Międzyszkolnego Multimedialnego Konkursu "Bezpieczny Klik". Praca Oli została doceniona i wyróżniona wśród najlepszych prac zarówno tych ze szkół podstawowych, jak i gimnazjów. Nasza zwyciężczyni może pochwalić się główną nagrodą: wysokiej jakości tabletem oraz pięknym dyplomem. W drodze do sukcesu towarzyszyła Oli pani Anna Nowak.
   
  Serdecznie gratulujemy!
  08.12.2015 22:33 | więcej »
 • Miejski konkurs plastyczny pt: "Nasza wielka Zielona Góra"
  Dnia 18. listopada 2015r. w Zespole Szkół Edukacyjnych nr 1 odbyło się rozstrzygnięcie miejskiego konkursu plastycznego pt: "Nasza wielka Zielona Góra ". Byliśmy bezkonkurencyjni,  nasze uczennice pokonały sporą konkurencję. Przygotowaniem dzieci zajęła się Pani Jadwiga Zając.
   
  I miejsce zajęła Alicja Kawalec kl. 3b
  II miejsce Julia Karpinska kl. 3b
  III miejsce Malina Borek i Nikola Żurek kl. 3b
   
  Gratulujemy dzieciom i wychowawczyni!
  07.12.2015 22:28 | więcej »
 • Zakończyliśmy akcję „Psu na budę”

  Od września do 30 listopada chętni uczniowie z naszej szkoły przynosili do świetlicy karmę dla podopiecznych Zielonogórskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Zbieraliśmy też koce i inne rzeczy, które pomogłyby zwierzakom przetrwać zimę. Wszystko zostało skrupulatnie zważone, policzone i przygotowane do transportu.
  1 grudnia wszystkie dary zostały zawiezione do schroniska. Stowarzyszeniu „Incjatywa dla zwierząt”  przekazaliśmy:
  - 57 kg karmy,
  - 3 miseczki,
  - 20 koców i innych materiałów.

  Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy z potrzeby serca przynosili „dary” do świetlicy szkolnej i już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w następnej akcji - za rok.

  Wychowawcy Świetlicy Szkolnej
   

  04.12.2015 11:29 | więcej »
 • Tydzień Pluszowego Misia w Świetlicy Szkolnej
  Co roku w naszej świetlicy w ostatnim tygodniu listopada obchodzimy Tydzień Pluszowego Misia. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez niego. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Z okazji jego święta odbyło się całe mnóstwo zabaw, imprez i konkursów dla wszystkich przyjaciół Misia. Powstało wiele prac plastycznych wykonanych różnymi technikami przedstawiających jego postać. 26 listopada miała miejsce wystawa i konkurs na najładniejszego pluszaka. Każdy mógł przynieść swoją ulubioną maskotkę i wystawić ją w konkursie. Wygrał miś Igora Karskiego kl. 2e, drugie miejsce zajął miś Leny Słotwińskiej kl. 1c, a trzecie miejsce należało do pluszaka Natalii Piechnik kl. 3a. W czwartek na wszystkie dzieci przebywające w tym dniu w świetlicy czekał słodki poczęstunek – małe co nieco czyli miodek. Tydzień Pluszowego Misia na długo pozostanie w pamięci dzieci, bo przecież: „Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”.
   
  01.12.2015 23:23 | więcej »
 • Potyczki językowe
  Dnia 27 listopada 2015 roku, w Szkole Podstawowej nr 11 w Zielonej Górze, odbyła się kolejna edycja MIEJSKIEGO KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO I NIEMIECKIEGO: „POTYCZKI JĘZYKOWE”. W konkursie brały udział trzyosobowe drużyny anglo- i niemieckojęzyczne z Zielonej Góry. Naszej drużynie uczącej się języka angielskiego, w składzie: Hanna Tarasiewicz, Adam Radkowski i Jakub Radzik z kl. 5a, udało się przegrać jedynie z organizatorami tego konkursu. Zajęliśmy II miejsce! Do konkursu przygotowywaliśmy się z panią Karoliną Gdańską. Drużyna niemieckojęzyczna, w składzie: Inez Walczak, Agnieszka Praska i Adrian Szymański z kl. 5d, przygotowywana przez panią Ewę Drzewucką, zdobyła wyróżnienie!
  Gratulujemy!!!
  02.12.2015 23:11 | więcej »
 • Konkurs "Zielona Góra - Moja Mała Ojczyzna"
  ,,Jesteśmy mieszkańcami Zielonej Góry, obywatelami naszej małej Ojczyzny''
  To hasło, które przyświeca nam od wielu lat i realizujemy je w ramach programu
  ,,Z tradycjami na Ty''. Na bazie tego programy nauczycielki naszej szkoły pani Danuta Koszucka i pani Katarzyna  Kasprzyk - Koralewska  opracowały  Projekt    pt. "Zielona Góra - Moja Mała Ojczyzna.
  Projekt został opracowany w oparciu o nową podstawę programową i  jest dostosowany do możliwości intelektualnych i rozwojowych uczniów klas I - III.
  Zakłada on określone zadania na kolejne etapy nauki w klasach I, II i III.
  Celem programu realizowanego w ramach Projektu jest:
  - pogłębianie wiedzy o historii i tradycjach własnego regionu,
  - poznawanie własnej miejscowości i okolic,
  - przybliżenie uczniom zajęć ludności i kultury w naszej okolicy,
  - poznanie instytucji działających na naszym terenie,
  - zwrócenie uwagi na ciekawą formę spędzania wolnego czasu w Zielonej Górze i okolicach.
  Kluczowym założeniem projektu jest współpraca z Uniwersytetem Zielonogórskim. Studenci Wydziału Historii pod kierunkiem pani profesor B. Burdy przygotowywali i  prowadzili szereg zajęć, a także brali udział w lekcjach prowadzonych przez panie Koszucką i Koralewską.
  Podsumowaniem trzyletniego cyklu zajęć był konkurs dla uczniów klas III szkół podstawowych w Zielonej Górze. Wszystkie szkoły, które zgłosiły chęć udziału w Projekcie otrzymały szereg materiałów, które pozwoliły przygotować uczniów  do konkursu. Konkurs "Zielona Góra - Moja Mała Ojczyzna" odbył się 17 listopada 2015r. w Szkole Podstawowej nr 14 w Zielonej Górze.
  Wszyscy uczniowie biorący udział  w konkursie byli przygotowani perfekcyjnie.
   
  I miejsce zajęli uczniowie SP - 11
  II miejsce zajęli uczniowie SP - 18
  III miejsce zajęli uczniowie SP - 21
   
  Uczniowie naszej szkoły zajęli IV miejsce.
  Ze względu na bardzo wyrównany poziom wiedzy  o rozstrzygnięciu konkursu  musiały zadecydować dogrywki. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział i gratulujemy takiej obszernej wiedzy o Zielonej Górze i okolicach. 
  29.11.2015 17:57 | więcej »
 • „Frutti di Mare wg Julesa Verne’a”
  “Promienie słońca padały na powierzchnie wody pod kątem dosyć jeszcze ostrym; Pod wpływem ich światła, rozszczepionego jak w pryzmacie, kwiaty, odziomki, muszle i polipy mieniły się po brzegach siedmioma barwami widma słonecznego. To był po prostu cud, prawdziwa uczta dla wzroku – ta plątanina barw, ten istny kalejdoskop zieleni, koloru żółtego, pomarańczowego, fioletu, indygo, błękitu, całej – jednym słowem palety jakiegoś rozszalałego malarza – kolorysty!”
             Jules Verne: 20000 mil podmorskiej żeglugi. Spacer po dnie morza, s. 109)

  W październiku 2015 roku – Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych – został ogłoszony konkurs na oryginalny plakat promujący czytelnictwo wśród uczniów naszej szkoły: „Frutti di Mare wg Julesa Verne’a”. Impreza wpisała się w realizację działań dotyczących projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej: „Książki naszych marzeń”.
  28.11.2015 16:31 | więcej »
 • Spektakl profilaktyczny
  Dnia 24 listopada br. w naszej szkole dla uczniów klas młodszych odbył się spektakl profilaktyczny przygotowany przez grupę teatralną „Inspiracja” z Krakowa. Bajka edukacyjna miała na celu promowanie szeroko pojętego zdrowego stylu życia. Pokazywała dzieciom jakie korzyści przynosi aktywne spędzanie wolnego czasu, jako alternatywy dla funkcjonowania w świecie komputerów, gier i telewizji, jak rownież uczyła i propagowała zdrowe nawyki żywieniowe i zasady higieny. Spektakl poruszał także zagadnienia ekologiczne dotyczące najbliższego otoczenia: porządku, oszczędności energii, segregacji śmieci. Eksponował kwestie prawa każdego człowieka do przebywania w czystym środowisku. Dzieciom bardzo podobało się przedstawienie opisujące perypetie ufoludka, który pewnego dnia pojawia się w ziemskim mieszkaniu.​ O dobrą zabawę połączoną z nauką dbały panie Aleksandra Białęcka i Justyna Kacprzak,  pedagodzy  szkolni. 
   
  26.11.2015 18:01 | więcej »
 • Finał Kampanii "Jestem widoczny - jestem bezpieczny"
  Dnia  23  listopada   br. 30   uczniów klas   I-III  naszej    szkoły    uczestniczyło    w uroczystym    spotkaniu   podsumowującym   Kampanię    edukacyjną      „Jestem widoczny – jestem bezpieczny”. Finał konkursu plastycznego pt. „Odblask może uratować życie” miał miejsce w Filharmonii Zielonogórskiej. Miło nam poinformować, że uczennica klasy III b Julia Karpińska (wych. J. Zając) zajęła I miejsce, a Bożena Wojtkowiak z klasy IIe (wych. M. Jarlaczyk) – wyróżnienie. Wszyscy uczniowie otrzymali drobne upominki oraz wysłuchali wystąpienia zespołów kameralnych naszej filharmonii. Konkurs w szkole  koordynowały panie Aleksandra Białęcka i Justyna Kacprzak, pedagodzy szkolni.
  29.11.2015 21:05 | więcej »
 • Obchody Święta Niepodległości
  "Dzisiaj wielka jest rocznica
  11 listopada!
  Tym, co zmarli za Ojczyznę,
  hołd wdzięczności Polska składa"    
   
  Dnia 10 listopada  2015r. w Szkole Podstawowej nr 14 uczciliśmy obchody Święta Niepodległości. Pani Dyrektor Jolanta Jasińska zaprosiła wszystkich uczniów na niezwykłą lekcję historii. Klasy I - III uczestniczyły w uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów klas IIa i IIIa pod kierunkiem pani  Danuty Koszuckiej i pani Katarzyny Kasprzyk - Koralewskiej. Natomiast klasy IV-VI uczestniczyły w akademii przygotowanej przez uczniów klas VIc i VId, których wspierała pani Justyna Rudek, pani Dorota Stelmach i pan Waldemar Stelmach.
  Uroczystość uświetnił również chór pod kierunkiem pani Bernerdety Bębenek. Uczniowie poznali w skrócie fakty historyczne
  i śpiewali pieśni patriotyczne. Podczas akademii wszyscy wykazali się wzorową postawą patriotyczną oraz piękną  znajomością hymnu narodowego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii z tego wydarzenia.
  01.12.2015 20:08 | więcej »
 • Ciekawe zajęcia wychowania fizycznego - lekcje zumby
  Wszyscy nasi pierwszoklasiści uczestniczyli 9 listopada 2015r. w zajęciach Zumby, które prowadziła pani Julita Caryk – trenerka fitness. Zumba to taniec zainspirowany połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness. Nic więc dziwnego, że tego dnia panowała gorąca atmosfera przy dźwiękach porywającej muzyki. Radość i uśmiechy towarzyszyły każdemu małemu tancerzowi!
  Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z lekcji zumby w naszej galerii.
  15.11.2015 22:02 | więcej »
 • "Psu na budę" - zbiórka charytatywna na rzecz bezdomnych zwierząt
  Kolejny raz świetlica szkolna przyłącza się do akcji "Psu na budę"! Wspomóż bezdomne psy i koty ze schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze. Jak co roku skupiamy się szczególnie na tym, co pomoże zwierzakom przetrwać zimę.
  27.10.2015 20:05 | więcej »
 • Wychowawca Świetlicy, też był dzieckiem
  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w świetlicy szkolnej został zorganizowany konkurs „Wychowawca świetlicy, też był dzieckiem”. Było dużo śmiechu i zabawy, bo jak rozpoznać w "słodkiej pięciolatce" Panią Kierownik. Zdjęcia Pań pojawiły się na tablicy 12 października, każdy mógł je zobaczyć i próbować odgadnąć "kto jest kto?”. W dniu konkursu zostały rozdane specjalne karty do głosowania. Po sprawdzeniu odpowiedzi okazało się że najbardziej spostrzegawcza jest Pola Ostapko.
  26.10.2015 10:30 | więcej »
 • Jestem widoczny – jestem bezpieczny
  Dnia 7 października br. w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej „Jestem widoczny – jestem bezpieczny” gościliśmy w szkole panią policjant Anetę Atłachowicz. Przygotowała ona dla uczniów klas pierwszych pogadankę na temat podstawowych przepisów obowiązujących uczestników ruchu drogowego.
   
  27.10.2015 17:42 | więcej »
 • Pola Nadziei
  W imieniu Samorządu Uczniowskiego, chcielibyśmy serdecznie podziękować uczniom, rodzicom oraz wychowawcom za pomoc w organizacji akcji „Pola Nadziei” w naszej szkole. Dzięki zaangażowaniu i ofiarności Was wszystkich, udało nam się zebrać 518,04 zł, które przekazane zostały na zakup sprzętu medycznego, środków opatrunkowych i leków Zielonogórskiemu Towarzystwu Przyjaciół Chorych „Hospicjum Domowe” im. Św. Pawła Zielonej Górze.
   
  Jeszcze raz uprzejmie dziękujemy za wsparcie i powodzenie całej akcji.
                                            
  Opiekunowie SU.
  13.10.2015 20:27 | więcej »
 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

  Działanie Samorządu Uczniowskiego na terenie szkoły jest niezwykle istotne, gdyż pozwala na doświadczenie procedur demokratycznych.

  7 października 2015 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wybory były poprzedzone kampanią wyborczą kandydatów oraz ciszą wyborczą dzień przed wyborami. Tego dnia, uczniowie klas IV-VI w strojach galowych głosowali w sali 22 według wcześniej ustalonego harmonogramu.
  W skład komisji wyborczej wchodzili wcześniej wybrani uczniowie klas IV-VI.
  W tym samym dniu, po zakończeniu głosowania, urna została komisyjnie otwarta a głosy podliczone.  Na 230 uprawnionych do głosowania uczniów, swój głos oddało 217 osób. Głosów nieważnych było 11.

  13.10.2015 22:57 | więcej »
 • Europejski Dzień Języków Obcych
  Rok 2001 został ogłoszony przez Radę Europy Europejskim Rokiem Języków. Od tego czasu co roku 26 września obchodzi się Europejski Dzień Języków w 47 krajach członkowskich Rady Europy. Celem Europejskiego Dnia Języków jest świętowanie językowej różnorodności w Europie i  propagowanie wśród obywateli znajomości większej liczby języków.
  Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych ODN Zielona Góra i Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct zorganizowali doroczną konferencję dla około 200 nauczycieli z całego regionu. W tym roku tematem przewodnim konferencji, która odbyła się 25 września 2015 roku w Sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego było „Nauczanie języków obcych w województwie lubuskim. Jakość,  nowoczesność, innowacyjność”.
  11.10.2015 20:00 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 14
  65-518 Zielona Góra ul. Jaskółcza 66
 • (+68) 325 50 11
  500 795 964 - świetlica

Galeria zdjęć