2022/2023 Archiwum Prezentacja Regulamin

"Mała książka - wielki człowiek"

W tym roku szkolnym nasza biblioteka kolejny raz wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, która została przygotowana z myślą o dzieciach stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.

Zaprosiliśmy uczniów klas pierwszych do biblioteki szkolnej, aby poznali jej funkcjonowanie – regulamin i zasady korzystania ze zgromadzonych zbiorów. Na zakończenie spotkania uczniom wręczono Wyprawki Czytelnicze, w skład których weszły: książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet. Pierwszoklasiści dzięki specjalnie przygotowanej dla nich książki będą mogli przeżyć niezwykłą przygodę, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpaną z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.